Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A szomszéd kutyája! fórum

A szomszéd kutyája! (beszélgetős fórum)


2010. máj. 30. 18:39

sztem ha van közös képviselőtök,akkor neki szólj!ő meg fogja oldani korrektül!főleg ha nem a házból való a képviselő!

de amúgy simán szólj nyugodtan a kedves szomszédnak!

normálisan,aztán meglátod!

12. Bucóka20 (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2010. máj. 30. 16:34

Igen,azt leszámítva h nem minden embert bír,ezért néha morog,de semmit nem tesz.Ugat-morog!Én pórázon hordom,nem szállok be máshoz a liftbe stb..

Pedig volt olyan h amiatt szóltak meg más lakók,h a lift az nem kutyaszállító.Nem tudom kikerülni h ne liftel jöjjek,mert akiről beszélek kutya,ha gyalog viszem az enyémet,neki megy az ajtólyuknak..macerás.

Nem szállok be más mellé és ennyi.

11. Bucóka20 (válaszként erre: 9. - 95a0f7ade3)
2010. máj. 30. 16:32

Annyira nem öregek,teljesen jó kondícióba vannak.:-) A lakógyüléseken álltalába ők a felszólalók,nem konkrétan kutya témában.

Néha elejtem más (kutyásnak),h őket nem e zavarja,azt mondják h de! és ennyi.Nem tudok róla,h valaki már közzétette volna a nemtetszését.Bár ki tudja?!Ez egy 9 emeletes lépcsőház...annyian laknak.

10. andi6020 (válaszként erre: 6. - Bucóka20)
2010. máj. 30. 15:16
Miért vitetné, vitethetné el a kutyádat? Jogilag gondolom minden rendben a kutyatartásoddal, nem?
9. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 6. - Bucóka20)
2010. máj. 30. 15:11
Vagy ha az megoldható, amikor ti leviszitek a kutyátokat, az övéket is levinnétek pár alkalommal...persze, ha hallgat rátok ...
8. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2010. máj. 30. 15:10

Pedig finoman csak a tudtukra kellene hozni, hogy nem okés a dolog. Nem letámadni, csak először célozni rá, hogy fáradtak vagytok, szeretnétek pihenni, ha esetleg van kisgyerkőc, akkor ő még aludna...

Vagy megkérdezni mást is a házból...biztosan nem ti vagytok az egyedüliek, akiket zavar. Ha esetleg van lakógyűlés, ott szóba hozni.

7. moncsicsi83 (válaszként erre: 6. - Bucóka20)
2010. máj. 30. 11:45
Na igen, ez benne van a pakliban. Kérdezősködj a közvetlen szomszédoknál, őket nem idegesíti e. Vagy meg kell kérni őket, hogy korán reggel, vagy késő este inkább vigyék le sétálni... Csak meg lehet ezt odlani, civilizált emberek vagyunk, vagytok elvégre :) Ha normálisak, meg a kutyájukat is szeretik és tekintettel vannak másra is, megértik, tesznek ellene valamit.
6. Bucóka20 (válaszként erre: 5. - Moncsicsi83)
2010. máj. 30. 11:36
Nekünk nm közvetlen szomszéd.Jogilag biztos megoldható lenne vhogy,hogy ne kint hegyeljen állandóan a kutya.De én szólni se merek,hisz akkor még a végén az én kutyámat vitetné el.
2010. máj. 30. 11:34
Elméletileg szabályzatban benne van, hogy a közvetlen szomszédoknak kutyatartáshoz engedélyt kell kérni. Ha bárkit is zavar, el lehet vitetni. Nem kertes ház, azért teljesen más... A panelok, társas házak amúgy is zengenek, hallani lehet hogy a másik épp mit csinál :( Egy kutya meg nem éppen halk...
2010. máj. 30. 11:33
Hát pedig ha zavar, és más nem lép, akkor kénytelen leszel
3. Bucóka20 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2010. máj. 30. 11:15
Lehet,hogy így van.De nem hiszem el,h engem ez sokkal jobban zavar,mint pl. akinek egyáltalán nics is kutyája.Vagy netán babája van és felkel este az ugatásra.Vannak itt férfiak,idősebb asszonyok...ne nekem kelljen már szóvá tenni.:-):-S
2010. máj. 30. 11:04
Én azért csak mernék szólni!! Lehet, hogy mindenki a másikra vár.
2010. máj. 30. 11:00

Alattunk kettővel lakik egy házaspár (idősebbek)..van egy 2 év körüli kutyájuk.Pár hónapja nem telik el úgy nap,hogy a kutya ne akarna megbolondulni az erkélyen.Kiengedik..és ha valami zajt hall,akkor elképesztő ugatásba kezd.Kaparja a laminált padlót és eszeveszetten ugat.Ez akkor is lejátszódik,ha érzi,hogy kutya van a ház előtt.

Ezzel nem is lenne akkora nagy baj,de hogy ezt vasárnap reggel 6-kor vagy hétköznap este 9-kor csinálja az már felháborító és idegörlő.Ez naponta többször is lejátszódik,órákra kint van hagyva vagy nem tudom zárva a kutya és tombol.

Nekem is van kutyámm,én is kiszoktam engedni 10-20 percre,de ő csak fekszik és szaglászik..persze ha a szomszéd kutya beindul,akkor ő is rákezd.Olyankor behívom és probálom lenyugtatni,hogy ne a 2 kutyától legyen hangos a ház.

Ha viszem le és kint van a "szomszéd" kutya,akkor az enyém is "megbolondul"...és szinte hason csúszva érek ki a -kutyafuttatóra-.

Nem tudom mit lehetne tenni?

Nem hiszem el h csak engem zavar....Senki nem szól vagy senki nem mer szólni,h legalább ne este és hajnalba legyen kint az a szerencsétlen kutya az erkélyen??

Én nem merek,mert nem akarok haragot,hiszen az asszony takarítja a lépcsőházat,mindenkivel "jóba" van.

Nem tudom mit lehetne tenni,de ez a helyzet már "megbolondít".

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook