Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szombathelyi Markusovszky Kórház Szülészete. Mire számítsak? fórum

A szombathelyi Markusovszky Kórház Szülészete. Mire számítsak? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
1002. biromoni
2010. ápr. 26. 09:10

Én is nagyon izgulok!!!Alig várom már hogy láthassam a kicsi Adriánt Zsuzsim!!!

Könnyű...és gyors szülést kívánok:)

2010. ápr. 25. 21:30
hát harmadikra már kicsit több para van bennem, mint elsőnél....tudom mi vár rám...
1000. monizsofi1982 (válaszként erre: 996. - Fbab8271ce)
2010. ápr. 25. 16:48
Szorítok neked!!!!
999. monizsofi1982 (válaszként erre: 995. - Rzsuzska)
2010. ápr. 25. 16:48

Szia!

Nos,igen,néha még előfordul,hogy dolgokkal nem tudok mit kezdeni,de aztán egyszer csak abbamarad:pl.hiszti.

Amúgy jó gyerek,csak én vagyok türelmetlen :S

Imááááádoooooooooooooooooooom!!!!!!!!

2010. ápr. 24. 15:36

hát papíron május 20:)

de elvileg jó, mert tudom, h mikor estem teherbe...:DDD

997. ice kuszi (válaszként erre: 996. - Fbab8271ce)
2010. ápr. 22. 07:24
Ha jól számolom május 21-re vagy kiírva? Két évvel ezelőtt én ugyanerre a napra vártam a kislányomat. De ő úgy döntött, hogy inkább 13-án szeretné ünnepelni a szülinapját!:-)
2010. ápr. 22. 04:41

sziasztok! visszaszámlálás beindult...:) egy hónapon belül baba...:D

komolyan, mindjárt itt van, el sem hiszem...

995. rzsuzska (válaszként erre: 994. - Monizsofi1982)
2010. ápr. 19. 13:19
Most sikerült elolvasnom a történetedet. Remélem azóta már összeszoktatok rendesen, még a naplódba nem olvastam bele.
2010. ápr. 13. 17:52

én magamon kívül voltam,úgyhogy nem tudom pontosan mit is éreztem.

elolvashatod a szülés történetemet,aztán megérted :(

993. rzsuzska (válaszként erre: 992. - Monizsofi1982)
2010. ápr. 13. 11:46
Nem te voltál. Én januárban szültem. neked is megkeserítette a rokonság az életed?
992. monizsofi1982 (válaszként erre: 982. - Rzsuzska)
2010. ápr. 13. 11:30
Nem én voltam az a valaki? :D
991. monizsofi1982 (válaszként erre: 988. - Fbab8271ce)
2010. ápr. 13. 11:29

na ja,voltak kaják,bár érdekes,és jobban megettem,mint a hazait.pedig szegény anyukám is készült,hozta a pakkokat,amiket másnap szinte kivétel nélkül visszaküldtem :(

Egyébként és ugye kedden este szültem,szerda hajnalban már produkáltam a nagy wc-t,meg is lepődtem.mondtam,ha rám jön,akkor megyek:ilyen korán sikerült?hája istennek :D

bár a mosdó éjszakánként maga volt a hányinger.azért erre figyelhetnének.sztem elég lenne egy éjszakás takarító néni,bár tudom,hogy nem éppen a legkellemesebb éjszaka dolgozni,de mégis csak szülészet,legalább is,nem?

meg előfordulhat,hogy vki rosszul lesz,és akár órákon keresztül nem tud jelezni,hiába van ott is segítségkérő.mi van,ha a zuhanyzóban elájul,beveri a fejét.sztem reggelig fel sem tűnik senkinek :(

990. monizsofi1982 (válaszként erre: 980. - Bancsi77)
2010. ápr. 13. 11:24

Köszi!

Azóta ez a rendszeres program,leteszem aludni,pár pillanat,és már áll..kis szaros :D

989. rzsuzska (válaszként erre: 988. - Fbab8271ce)
2010. ápr. 9. 20:28

Na ja, nem szoptatós anyáknak találták ki a kórházi kosztot.

lencsefőzelék, aztán borsóleves, meg valami gusztustalan raguszerűség, ami jó zsíros volt... kukoricás rizzsel

harmadik nap már ki sem mentem ebédelni, hozta anyukám a hazait

2010. ápr. 9. 15:10

nekem meg azt szajkózták....ha nincs produktum, akkor beöntés...

hát az őszilé elvileg rostos, nekem meg azt kellett innom...

és amúgy mit kaptam/kaptunk Bubuval első nap ebédre??? paradicsomos káposztát:)

az nálam K betűs...:)

987. ice kuszi (válaszként erre: 983. - Rzsuzska)
2010. ápr. 9. 14:06
Engem akkor csesztek le, mikor meglátták, hogy őszilevet vedelek, több dobozzal naponta! Nem tudom mi volt velem, máskor nem iszom üdítőt, de akkor nagyon kívántam! Pedig az őszibarack köztudottan nem puffaszt, lehet enni szoptatás alatt! Persze azért a kórházi menűből nem maradt ki a borsó meg a bab...
986. ice kuszi (válaszként erre: 982. - Rzsuzska)
2010. ápr. 9. 14:04

Én a 230-asban voltam, a középső ágyon! Szerintem Te is, mert a 229 a babaszoba!:-)

Én is egész nap kint ültem a látogatókkal, iszonyú fárasztó volt! Nekem csak az anyukám jött be, de a férjemnek az egész rokonsága képviseltette magát!:-(

2010. ápr. 9. 13:26

Igen, apukát kistesót nem korlátoznám, De a többiek csak zavarják-hátráltatják az embert.

Vagy a másik, ha valaki bemegy látogatni a kórházba, miért kell órákat ott ülni??? 10 perc alatt is le lehet róni a tiszteletet.

2010. ápr. 9. 13:17
az jó lenne, tényleg, ha apuka bejöhetne többet, meg esetleg a tesók... (mert főleg ahol pici van otthon, azért rossz lehet, h napi 2 órát láthatja a anyukát) így is elég nagy törés, h nem alszik otthon stb...
983. rzsuzska (válaszként erre: 976. - Ice kuszi)
2010. ápr. 9. 12:57

Kajás sztorink nekünk is van.

Csütörtökön késő délután született Erik. Péntek estétől szombat estéig üvöltött szegényem, mert éhes volt a tejem meg nem indult még meg.

Lecsesztek, hogy biztos fáj a gyerek hasa, mert megittam én 1,5 dl enyhén szénsavas vizet. Olyan lelkiismeret furdalásom volt, mint állat. Aztán délután váltás volt, s jött egy idősebb alacsony nagyon kedves nővérke, meg ez a Viktória. megetették Eriket tápszerrel. Egy szuszra megevett 120 gr-ot, pedig elvileg a fele lett volna az adag. S csodák csodája rögtön elaludt, s aludt egy huzamba 7 órát. Ennyit a hozzáértésükről.

Amúgy ennek ellenére szép emlékeim vannak a kórházról. egykét hüle némbert feledtetett a többi aranyos.

2010. ápr. 9. 12:44

Látogatási idő megszabása pedig a legjobb ötlet, amit hozhattak. Pont a társalgó előtti szobában voltam, az ajtó felőli ágyon. Azt hiszem, 229 v. 230.

Egész nap ott tobzodott a nép. Üvöltöztek mint az állatok. Semmit nem lehetett pihenni. Volt egy csaj, akinél egész nap volt valaki. Este úgy esett szinte be az ágyba, mert egész nap szórakoztatni kellett a rokonságot.

Hát igenis korlátozzák a látogatást, mind a baba, mind az anya érdekében. Egyedül az apát engedném, hogy ott legyen többet. Ha ilyen nincs, akkor max egyik szülőjét az anyának.


Én személy szerint mindenkinek megmondtam, hogy ne jöjjön látogatni, aki meg jött, azt 10 perc után kidobtam.

Ezek a napok nagyon fontosak és bensőségesek a babának-mamának. Ismerkedniük egymással pedig karneváli zsivajban nem lehet.

981. rzsuzska (válaszként erre: 978. - Ice kuszi)
2010. ápr. 9. 12:36

Sziasztok

Nekem is az a csaj segített nagyon sokat. Asszem Viktória a neve. Tényleg szívvel-lélekkel csinálja a munkáját, amit sajnos nem mindenkiről lehet elmondani.

2010. ápr. 9. 10:32

a mellszívó tényleg jó. én nem vittem magammal és párom a harmadik napon este 10 órakor rohant be vele, mert Izabella nem volt hajlandó szopizni csak bömbölt, amit nem szokott, mert állandóan aludt:) Le kellett fejnem és üvegből megette. utána itthon ezt még párszor eljátszotta, de csak a bal cicivel:)azóta szerencsére nem.


Nadin ügyes, szerintem, ha magától csinálja nem korai.

979. monizsofi1982 (válaszként erre: 978. - Ice kuszi)
2010. ápr. 9. 10:13

Sziasztok!

Őrá én is emlékszem,nagyon vagány kis csajszi.Annyira szereti a gyerekeket,meg tök normális,mindent elmagyarázott,és ha 5-ször kérdeztem meg ugyanazt,ő hatszor magyarázta el.

Én hülye,mikor látogatás volt,nem mertem lemenni az udvarra,nem tudom miért.Kicsit tényleg fárasztó volt,hogy mindig jöttek látogatók,de azért szerettem is.Állandóan bőgtem anyukám vállán,meg a párom vállán. :S

A mellszívó tényleg jó,ha újból kezdhetném,már azzal együtt mennék,és a második napon fejnék,mint állat,talán Nadin tovább szopizott volna,nem tudom.

Ja,egyébként Nadin 3 napja magától felállt,segítség nélkül.8 hónaposan sztem korai,de most kötözzem le?

978. ice kuszi (válaszként erre: 977. - Fbab8271ce)
2010. ápr. 8. 16:08
Nálunk is csak az első nap volt gáz. A szülésre felkészítőn mondták, hogy lehet cukros vizet adni, ha még nincs tejci. 30 órával a szülés után már annyi tejem volt, hogy négyesikreknek is elég lett volna! Szerencsém volt, hogy az egyik fiatal csecsemős csajszi véletlenül meglátta a melleimet. Azonnal nekiállt kézzel lefejni, és azt mondta hozassak be mellszívót, mert nem fognak másnap hazaengedni! Az a szemüveges fura járású, nagyon rendes volt, neki köszönhetem, hogy nem ment el a kedvem egy életre a szoptatástól!
2010. ápr. 8. 14:21

én nem engedtem semmit se adni a gyerekeknek, most se fogok...pedig mondták, h egy kis vizet adjak, mert szomjas a gyerek...

biztos megsúgta a 2-3 napos fiam, h vízre vágyik tej helyett:)

érdekes módon, itthon jóformán 6 hónapos koráig nem volt szomjas se:) beérte anyatejjel ///max, ha meleg volt, sűrűbben raktam cicire/// és nem volt éppen vélkony:Ö) olyan jó kis hurkabébi volt, mondta is a védőnő, h milyen szépen gyarapodik, fölösleges is neki bármi más

2010. ápr. 8. 14:15

A csecsemősökkel nekem is vannak szép élményeim! A fiatalok rendesek voltak, legalábbis ha kérdeztem valamit, kedvesen válaszoltak! Na de az idősebbek... Az egyiktől meg mertem kérdezni, hogy adhatok-e majd esetleg a kislányomnak egy kis cukros vizet (egy napos volt), mert szerintem nem lakik jól az előtejjel, legalábbis folyamatosan sír, szopi után is! A sima víz sem használ, azzal csak azt érem el, hogy óránként húzhatom az ágyát! Erre leüvöltötte a fejemet, hogy azt nem lehet minden gyereknek adni, csak a 3 kg alatti és 4 kg feletti babáknak! Ok, belenyugodtam, bementem a szobába, áthúztam a kislányomat, hogy akkor szopizzon! Idióta nővér visszahúzza a fiókot, és megtömi cukrosvízzel szopi előtt...

Ugyanennek a nővérnek szóltam egyszer, hogy elfogyott a popsitörlő, legyen szíves adni! Erre megkérdezi, hogy a pelenkázó másik oldalán is néztem-e? Mondom nem, de ha átviszem onnan, akkor ott nem lesz! No comment...:-)

2010. ápr. 8. 14:05

aznap mikor felvettek osztályra, kaptam 4 órán át oxitocint, de nem volt semmi. lementem az oszályra, a nővérke közölte hogy még épp kiadhatja az ebédet, mert csak 4-ig lehet. haljak éhen a hasamban a gyerekkel? a kaja az pocsék volt, szerintem még mindig az, de valamit enni kellett.

Ja és senki nem mondta egy szóval sem, hogy van szekrény oda be lehet pakolni, már akkor tudtam meg mikor mentem haza:)

2010. ápr. 8. 12:47

reggel a gyerekem nyakig kakás...kértem valakit, jöjjön már legalább egyszer megmutatni, hogy kell pelenkázni, emrt még életemben nem csináltam... kb fél óra múlva jött is...:)

ok, megnéztem...

eltelt a nap...

este fürdetésnél megkérdezik: maga látta el a a gyerekét???


????????????hát ki más??????nézhettem hülyén, de ha nem ők, akkor ki???:DDDDDD

2010. ápr. 8. 12:44

első gyerek 2006: este fél9kor született meg, éjfélre engem vittek le szülőszobáról osztályra...

kaptam vacsit ilyen későn , ugyanis 22órát voltam a szülőszobán semmi kaja, semmi folyadék (nem értem, inni mért nem lehet?????)

szóval enyhén éhes voltam...menjek produkálni vizeletet, különben katéter...nah mondom mit???amikor lassan egy teljes napja nem is ihattam????

vannak ilyen apróságok....

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook