Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szombathelyi Markusovszky Kórház Szülészete. Mire számítsak? fórum

A szombathelyi Markusovszky Kórház Szülészete. Mire számítsak? (tudásbázis kérdés)


2009. máj. 20. 21:42

Szia. Szép neve lesz. Reménység - szép!

Szerettem terhes lenni, ilyenkor kicsit irigy vagyok a kismamákra. Annyira csodálatos érzés volt, ahogy bennem élt mind2 kislányom. Ahogy leírod, hogy rúgkapál a pocakodban... Könnyű a terhességed? Jól viseled?

2009. máj. 20. 15:06
Nadin név mellett döntöttünk. Meglepően jól bírom ezeket a változásokat, bár, amikor hirtelen megváltozik az idő, az én kis magzatom turbóra kapcsol. Tegnap előtt nagy vihar volt nálunk, azt hittem, hogy menten kimászik a pocimból, úgy rúgkapált :) Egyébként ha olyan ideg állapotban leszek, tuti beszólok a nővérkének, ha bunkózik, mert kérdezek valamit: Hogy azért van itt, mert ez a munkája, ha nem tetszik, akkor keressen más állást. Nálatok mi a helyzet?
2009. máj. 19. 20:55
És hogy fogják hívni, ha kislány lesz? Jól bírod ezt a hőmérséklet-ingadozást?
2009. máj. 19. 20:54

Szia.

Egyetértek veled, minden rendben legyen, aztán ha nem kedvesek le vannak t...va.

Szomorúnak találom, hogy egy éppen szülésen átesett nővel bunkón viselkednek. De olyan érdekes, hogy mindenhol azt szajkózzák, hogy segíteni kell az anyukáknak, meg a lelkiviláguk - hát ezt a helyzetet is meg kell szokni. Ahhoz képest néha olyan tahók voltak. Hát kitől kérdezzen az ember babával kapcsolatosan, ha nem a csecsemőstől.???

8. monizsofi1982 (válaszként erre: 6. - Kishoresz)
2009. máj. 19. 20:12

Eddig azt mondták, kislány :)

Köszi, muszáj vagyok ügyesnek lenni, mert varrónőnek tanultam, aztán még a végén megszólnak ☺ .

2009. máj. 19. 20:05
Köszi mindenkinek, aki írt, vagy írni fog. Mivel első baba, kicsit pánikolok, de szerintem nem én vagyok az egyetlen. 2-án megyünk szülőszoba látogatásra. Igazándiból az ott dolgozó nővérkék, orvosok, ...stb hozzáállására vagyok elsősorban kíváncsi, utána az "összbenyomásra". Ezeket a sztorikat én is hallottam, de majd csak túlélem :) Bár a mai világban már úgy vagyok vele, hogy már szinte megértem a kórházi dolgozókat, amiért néha olyanok, amilyenek. Csak ne csesszenek el semmit. Se a bébimnél, se nálam. Persze a többi anyukánál, és babájánál sem. :)
2009. máj. 18. 20:59

Szia. Én 2005-ben szültem. Akkor még nem voltak alternatív szülési módszerekre lehetőség. Ezeket nagyon jónak tartom, ha még 1x szülnék biztos tudnám használni ezt a szobát! Remélem jól szülésznőt és szülészorvost fogsz ki. Szerintem ettől is sok függ. Lent az osztályon a túlélésre menjél. :) Tudom ez így erős, de azt a pár napot túl kell élni. Nem csak az én véleményem, de szerintem kb. 1 ember van ott a csecsemős nővérek között aki normális. Ott pihenni nem fogsz. Első gyermek születésekor az volt a szokás, hogy a szülést követő éjszaka jobban figyeltek a babákra, hogy az anyuka egy kis erőt gyűjtsön. Hát második kislányom születésénél már nem így volt. Pedig nehéz az első pár nap. Nem azt mondom, hogy ő vegye ki, de legalább próbáltak volna segíteni a kismamáknak... A kisebbik lányom sírt, el kellett mennem wc-re, visszaraktam a fiókba áttoltam, hogy ne zavarjam a szobatársaimat, mire visszajöttem a mosdóból, arra már ismét a mi felünkön volt, és szórakoztatta az éppen szopizni próbáló babákat.

Egyébként a szülésznők nagyon kedvesek és ők tényleg segítőkészek voltak. Remélem van, akinek jó véleménye is van. Bár a szülőszobán nem volt problémám, lent meg tényleg csak túl kell élni.

Látogatás szigorúan 9-17 óráig van.

Kislány? Láttam a képeid, nagyon ügyes kezű vagy!

:) :) :) :)

2009. máj. 18. 20:26

Szia!

Állítólag adtak át szobát az alternatív szülési módszerekre, hogy otthonosabbá tegyék az eseményt. Pl. kádban szülés, labda, kötél, zene, ilyesmik. Ha valakit feszélyez a barátságtalan műszeres, orvosi környezet, megpróbálhatja másképpen. Ha pedig szükség van rá, mégis közel a segítség.

4. monizsofi1982 (válaszként erre: 2. - Dorec)
2009. máj. 18. 19:44
Magán dokim van, úgyhogy rá leszek utalva az aktuális ügyeletesre
2009. máj. 18. 19:43

Bocsánat, de nem úgy üzemel a billentyűzetem, ahogy kellene :(

Szóval, olyan anyukák hozzászólásait várom, akik szültek a szombathelyi kórházban. Mik a tapasztalatok? Mire számítsak? Persze apukák, és más családtagok is szólhatnak,pl. a látogatással kapcsolatban.

2009. máj. 18. 19:41
én sok jót hallottam róla! Ki a dokid?
2009. máj. 18. 19:40
A zombathelyi Markusovszky Kórház Szülészete. Mire számítsak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook