Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szombathelyi Markusovszky Kórház Szülészete. Mire számítsak? fórum

A szombathelyi Markusovszky Kórház Szülészete. Mire számítsak? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1122. Katka83 (válaszként erre: 1116. - Picicica82)
2011. máj. 14. 15:17

Sajnos nekem elég sok problémám származott abból,hogy nem voltak segítőkészek a csecsemősök.Tény,hogy éppen szabadságolás idején szültem,és kevesen voltak.Hiába kértem segítséget a szoptatáshoz,nem kaptam.a babám irtózatosan sárga volt én meg császáros voltam,amúgy sem volt egyszerű a helyzet.Mivel nem tudtunk szopizni,a sárgaság nem ment lejebb sokáig,és a súlya is elkezdett csökenni.Sokszor vittük orvoshoz,és sokat idegeskedtem emiatt.Ez megelőzhető lett volna,ha úgy jövök haza,hogy tudok szoptatni.

Aki ezt a pályát választja,tudja előre,hogy nem fizetnek hatalmas összegeket,és ez nem azt jelenti,hogy ennek arányában kell elvégeznie a munkáját.

1121. monizsofi1982 (válaszként erre: 1120. - Emma81)
2011. máj. 13. 13:24

Sajnálom ami veled történt...

sajnos a mai világban ez van,fizetjük a tb-t,aztán ha ne adj isten,valamiért be kell menni a kórházba,akkor ez a vége...

1120. emma81
2011. máj. 12. 09:12

Sziasztok!

Nem akarok elkeseríteni senkit, de nekem csak borzalmas tapasztalatom van az egész szülész-nőgyógyász osztállyal, orvosokkal, nővérekkel egyetemben. Január végén mentem be 13 hetesen, mert gondom volt. Olyan jól kezeltek, hogy egyik orvos sem tudta, hogy miért is vagyok ott. Meg sem vizsgáltak. 1 UH-t csináltak, aznap amikor bementem, akkor inden rendben volt. Sem genetiaki, semmilyen más gond nem volt csak nem tudták miért vérezgetek. Feküdnöm kellett, utánna következő napokban meg semmit nem csináltak. Bármit kérdzetem, válasz semmi. A nővérek mindenen dünnyögtek és nem tetszett nekik semmi. Nem kaptam semmilyen gyógyszert, semmit, a nagy totális nemtörödömség következtében egy hét múlva meg is halt a babám. És a hab a tortán, hogy a műtétet is úgy csinálták meg, hogy három hét folyamatos vérzés és csomós alvadék távozása után meg kellett ismételni, mert bent hagyták a méhlepényt. Persze ez mind azért, mert ugye nem volt fogadott orvosom a szombathelyi kórházban. Semmilyen gyógyszert nem, hogy nem adtak, de távozáskor fel sem írtak. A saját dokim, aki Körmenden rendel, írt fel gyógyszereket(antibiotikumot) és tett rendbe. Nála szültem a lányom is korábban és én ezek után soha többet nem megyek ide. Inkább akkor megyek Körmendre. Most is csak azért mentem ide, mert véreztem és azt gondoltam, hogy a kórházban jó helyen leszek. És mekkorát tévedtem. Nagyon remélem senkinek nem kell ezt átélnie, mert borzalmas érzés, hogy a teljes nemtörömdömség és közöny miatt elvesztem a gyerekem és vigaszként azt kapom, hogy nincs miért keseregnem, hiszen van egy 3 éves lányom.

De sajnos a kismamák, a császárosok sem voltak jobb helyzetben. Katasztrófa, hogy egy egyszerű kötést is csak akkor cserélnek le, ha te megveszed a gyógyszertárban a kötést hozzá, ami 200ft. Én jót senkitől nem hallottam a kórházról és tapasztaltam is, sajnos.

Jó tanács: válassz kis kórházat és jó orvost, mert a szombathelyi katasztrófa.

1119. Szamó
2011. ápr. 29. 07:15

Sziasztok!


Albérletet keresek Szombathelyen! Tudnátok esetleg segíteni? Mármint arra gondolok, hogy nincs ismerősötök, akinek van kiadó lakása, háza? Apróhirdetéseket találok, de jobban örülnék "ismerős" által találni. . . . . .


Amit szeretnénk: Mivel családostól megyünk (2 felnőtt + 2 gyerek) jó lenne legalább 3 szoba (1+2 vagy 2+1). Ha emeletes házban van, akkor jó lenne erkélyes, de nem kizáró ok, ha nincs. Szeretnénk a belvárosban lakni, esetleg iskola, bölcsi közelében. És ami fontos, hogy hosszú távra szeretnénk és bútorozatlant!


Előre is köszönöm a segítséget!!

1118. biromoni (válaszként erre: 1114. - Norcsika87)
2011. márc. 18. 10:49

Nem baj Csajok,tény,hogy azt a pár napot ki lehet bírni::))

Az első gyermek után meg már rutinosak vagyunk/leszünk és tudunk segíteni mi is a kezdő Anyukáknak.

Én a szobatársaimat szoptatni tanítottam,mert a babucik nem akarták elkapni..:) a cicit.

És az is biztos,hogy sok barátság szövődik ott bent.Legalábbis nekem sikerült:)

1117. norcsika87 (válaszként erre: 1118. - Dati268)
2011. márc. 17. 11:18
Köszönöm az egyetértésedet :)
2011. márc. 15. 12:40
Azért ne vesszetek össze:),nem ér annyit az egész.A lényeg:kismama kérdezzen,nővér segítsen,és ne legyen általánosítás,hogy a "csecsemősök".Tény,hogy vannak közöttük kevésbé szimpatikusak,de ez nem egyenlő azzal,hogy ők nem segítőkészek.Amúgy meg én sem törném össze magam a helyükben annyi pénzért,amennyiért dolgoznak.Azt hiszem,mindenki tisztában van az egészségügy helyzetével,de ebbe tényleg nem menjünk bele,mert oldalakat lehetne erről írni.Szóval a lényeg,hogy mindnyájan kibírtuk azt a pár napot odabent,és a gyerekeink is jól vannak:).
1115. sysy66
2011. márc. 14. 17:53

az orvosok kedvesek voltak. a csecsemosok is foleg az idosebbek. kivétel mindig van. de betudom a fáradtságuknak. velem kedvesek voltak.

:)

1114. norcsika87 (válaszként erre: 1113. - Biromoni)
2011. márc. 13. 20:49
Azt olvastam te mit írtál,de ezt most nem is a te kommented miatt írtam!! Értelek,persze,nincs olyan hogy mindenki kedves legyen sajnos...vannak akik ebbe belefutnak :( Kellemetlen lehetett!!!
1113. biromoni
2011. márc. 13. 20:27

Nos annyira nem értek Veletek egyet!

Miért is kell lenézni a császáros anyukákat???Tehetnek Ők arról??Nem mindig ugyebár.

Egy konkrét nővérről írtam nem csecsemősről!!!!!!!hanem arról aki a császáros szobában van,és az összes nővér közül Ő az egyedüli aki úgy viselkedett,nos nem csak velem az összes anyukával:::(((Ill sehogy sem viselkedett csak vagdalódzott,éjjel..és egyfolytában dumált..nem tudom akkor miről is beszélünk..mi csendben feküdtünk,mivel meg sem mozdulhattunk az EDA után ill a spinális után.

A csecsemősök aranyosak voltak..ne menjünk annyira bele,ja és hogy ez a dolguk??Erre tették fel az életüket..jó esetben!

1112. norcsika87 (válaszként erre: 1111. - Picicica82)
2011. márc. 13. 15:43
Nagyon igazad van!!!Be kellene látni mindenkinek,hogy amilyen a fogadj isten,olyan az adjon isten!! Nincs senkire ráírva mit szeretne,miben kér segtítséget...Az meg felháborító hogy nem tudják mert nem szültek!! Két mellettem fekvő 3gyermekes kismamáknak mutattak olyan trükköket,amit csak lestem,meg persze tanultam ezerrel!! Kérem szépen mindenki magából induljon ki!! Én sem úgy mentem oda hogy majd ők kiszolgálnak!!! Ők azért vannak hogy segítsenek nekünk megtanulni az alapokat!! Egyébként sok butaságot olvastam itt,amit azért nem hangoztatnék!!! Én maximálisan elégedett voltam velük!! Be kell vallani,minden szülés után átesett nőben a hormonok dominálnak,ami miatt nem is olyan a világ,amilyennek látják,látjuk!!Egyébként a rendszerrel van a legnagyobb probléma itt és nem a személyzettel!! Csak gondoljátok át!!!
2011. márc. 11. 18:45
A nővér is csak ember,nem az a dolga,hogy kiszolgálja a kismamát,hanem megtanítsa ellátni a babáját.Attól még,hogy a fiatal csecsemős nem szült,még érthet jobban a babához,hiszen évek óta ezt csinálja,és bőven van tapasztalata.Csak egy napra kellene helyet cserélni kismamának és nővérnek,akkor majd megtapasztalnák,hogy milyen kemény munka ez az egész.Arról nem is beszélve,hogy a nővér nem a berendezés része,nem "csicska".A fizetős szoba azért van,hogy oda azok mennek,akik ÖNÁLLÓAN el tudják látni a babájukat.Oda nem jár külön személyzet.Csak azért tudom ezeket,mert utána érdeklődtem mindennek,hogy ne érjen meglepetés.Ha valakinek van kérdése,nyugodtan tegye fel,hátha tudok még valami érdemlegeset írni.A lényeg:az éremnek mindig két oldala van:kismamák-nővérek-együtt kellene működni,nem egymás ellen!
2011. febr. 23. 16:06
Én egyik szülésemnél (2 éve és 3 hónapja) sem kaptam méhösszehúzót. Szerintem már nem "divat" sajna.:(
1109. dorec (válaszként erre: 1108. - Biromoni)
2011. febr. 23. 11:22
Én tavaly szültem, de nekem mondjuk adatott a dokim és beadták. Szerintem függ attól ki dolgozik épp!
1108. biromoni
2011. febr. 22. 14:52

De!!!Sajnos már nem adnak.

Még 2003-ban kaptunk,sőt ergam cseppeket is írtak fel,de már 2008-ban nem.Az én orvosom,Dr.Péter Miklós megmondta a nővéreknek,hogy adjanak,mert nagy volt a babám,erre persze nem tetszett nekik...Nem tudom,hogy fel lehet-e iratni az Ergam cseppeket,de ha igen még elötte intézd el,és vidd be a kórházba.Persze a dokiddal is megbeszélheted,vagy rákérdezhetsz,mert azóta változhattak a dolgok...

1107. sysy66
2011. febr. 20. 19:20
az méhosszehuzo adagolásával hogy állnak? nem sajnálják ugye?hogy a has ne maradjon logos és a méh minél elobb visszahuzodjon.
1106. pmartika (válaszként erre: 1105. - 3d777cc6a1)
2011. febr. 11. 09:24
KÖszi a választ, írtam privátban. Nagyon édes gyerekeid vannak.
2011. febr. 11. 08:08

Szia Mártika! Programozott császárod lesz? Kinél fogsz szülni? Nekem is programozott császárom volt (lassan 3 hónapja), hétfőn befeküdtem a kórházba és pénteken jöhettünk haza. Az, hogy mennyit kell utána viszonylag mozdulatlanul feküdni attól függ, hogy altatásban csinálják, vagy spinális érzéstelenítést kapsz. Ha az utóbbi, akkor (ha jól emlékszem) 16 órát kell nyugiban feküdni. Hát ez nem éppen kellemes.:)

Ha még bármilyen kérdésed van, nyugodtan tedd fel!:)

1104. pmartika
2011. febr. 10. 20:49

Sziasztok. Én 22 hetes vagyok és császárom lesz. Tud valaki ezzel kapcsolatban infókat adni?

Pl. hogy mennyit kell utána mozdulatlanul feküdni, hány napot kell bent lenni stb.

1103. biromoni
2011. jan. 29. 11:48

Sziasztok!

Így van,használd csak a kórházit az elején.A hét vége felé már úgysem nagyon lesz:(Törölközőből elég kettő,de vigyél egy kicsit is amivel majd lemosdatnak,persze azt hiszem akkor mosdatnak ha császáros vagy-leszel.Ha meg valami még kell azt a párod majd beviszi:)

1102. dorec (válaszként erre: 1101. - Sysy66)
2011. jan. 29. 11:27
szerintem rakj el 3-4-et, nekem első nap 2x kellett cserélnem. Ott is adnak amúgy, szerintem érdemesebb (így utólag) azt használni az elején.
1101. sysy66
2011. jan. 29. 11:18

ok. majd megkérdezem ott:)

még egy kérdés:

hány háloinget vigyek? mert vhol azt olvastam mindennapra kell egy, vhol meg azt hogy a korháziban kell lenni. torulkozo hány db kell majd. stb.

1100. ca2c443403 (válaszként erre: 1097. - Sysy66)
2011. jan. 17. 13:31
Nem kell lefoglalni a szobát. Ha üres bemehetsz. Ha foglalt, akkor várn kell hogy elmennek. Nekem szerencsém volt mind a kettő szabad volt. Én is császárral szültem másodszor és ilyen szobába mentem, de segítettek, aranyosak voltak, főleg Viki(csecsemős) nagyon segítőkész volt. 2 ilyen szoba van, a kicsi 7000 ft, a nagy 8000 ft.
1099. monizsofi1982 (válaszként erre: 1097. - Sysy66)
2011. jan. 15. 18:18
Sajnos úgy van,hogy ha épp szabad a vip szoba,akkor kérheted,hogy oda kerülj.Mert ugye nem tudod pontosan mikor szülsz kivéve,ha progizott császárod lesz,ezt a főorvos is megmondta...
1098. Katka83 (válaszként erre: 1095. - Ca2c443403)
2011. jan. 10. 14:13
Én nem vagyok egy üvöltözős típus,de nekem nem volt valami jó tapasztalatom a nővérekkel.Inkább én nem mertem odamenni hozzájuk.Császár után elkelt volna segítség.Szerencse,hogy nem VIP szobába mentem,mert így a szobatársaim segítettek.Bár nekem szerencsém volt,3 ágyasba kerültem,és egyik baba sem volt sírós.Persze mindenre van példa és ellenpélda is.
1097. sysy66 (válaszként erre: 1095. - Ca2c443403)
2011. jan. 9. 21:06
én február végén szulok. le kell foglalni ezt a szobát? vagy ott kell megmondani hogy oda szeretnénk menni? vagy ha esetleg foglalt? mert ahogy tudom nem sok van belole. 7000 ft? nem is sok. még ha három nappal felszorzom akkor sem. ennyit az ember a dokinak is odaad....
1096. ca2c443403 (válaszként erre: 39. - 228bb89282)
2011. jan. 7. 23:15
Teljesen egyet értek veled!!! :-)))
2011. jan. 7. 18:43
Emelt színvonalú szobába 7 ezer 1 nap. 3 nap 21 ezer. Egyedül vagy a babáddal, nem zavar senki, csak fürdetéskor mennek a nővérek, máskor nem. Persze van telefon amin hívni lehet őket ha valamit szeretnél. Én tavaly voltam ilyen szobában és nagyon jó volt, nem zavart senki.Férjem is velem lehetett. Második kislányommal voltam, az elsővel még nem, mert akkor még nem volt ilyen lehetőség. Nagyobbik lányom alig aludt míg bent voltunk, mert a szobatársak mindig sírtak. Kisebbik lányom sokkal nyugodtabban aludt, mert nem volt aki zavarja. Velem a nővérek kedvesek voltak, nem tudok egyikre sem rosszat mondani. Nem csak a nővérekben kell keresni a hibát, az anyukák is úgy állnak hozzá. Vannak anyukák, akik elzavarják a nővért ha az segíteni akar, meg leüvöltik a nővér fejét. Nem csoda, hogy szegények már oda sem mernek menni az anyukákhoz.
1094. sysy66
2011. jan. 6. 15:35

volt már vki az emelt szinvonalu szobában?azt mondják a 3 nap 15 ezer és egyedul van az ember...mármnt szülés után. szoval nem sok kismama egyben. ..

véleményeket várok

1093. monizsofi1982 (válaszként erre: 1092. - Bancsi77)
2010. dec. 26. 21:56
Köszi,nektek is kicsit megkésve :D
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook