Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szolnoki Hetényi Géza Kórház szülészete fórum

A szolnoki Hetényi Géza Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
68. csöppcsaj81 (válaszként erre: 66. - Sylk79)
2015. aug. 25. 19:26

Szia.


Bocsi csak most láttam a hozzászólásodat.


Persze.

Elméletileg a babának adnak ruhát de sokszor nincs méret stb...

Szóval bodyt vigyél bőven.

Pelenkát adnak de nem árt ha van nálad ill popsitörlőt nem szeretik de én vittem.


Cumi, cumisüveg nem lehet nálaf..mondjuk cumit vittem azért de nem látták.


Igazából ezeken kîvül a baba megkap mindent én nagyon sok feleslegeset vittem amit hazaküldtem.


Inkább nekem kellett ez- az ami lemaradt.


A körülményekről és minden egyébről teljesen megegyezik a véleményem az utolsó sürgősségi császáros kommentelővel.

Én is császáros voltam...

67. YinSu
2015. aug. 24. 07:53

Én 2014 tavaszán szültem Szolnokon sürgősségi császárral az első gyermekem. Azóta is életem legrosszabb emléke. Az orvos nagyon rendes és jó volt, (Svéd Dr.). Az ápolók viszont... A szoba elfogadható volt, 5 ágyasban hol 2-en, hol 3-an voltunk az 5 nap alatt. A nővérek ránk se néztek, első két nap vérben feküdtem szó szerint, és oda is hozták a kisbabámat, hiába kértem, hogy cseréljék le a lepedőt, azt mondták, hogy nincs ágyneműjük. A 3. Napon vizitelő orvos parancsolt rájuk mérgesen, érdekes, rögtön lett lepedő. A csecsemős nővérek 90%-ban aranyosak voltak,viszont a főnővér egy kegyetlen, embertelen, gyerektelen valaki. Saját gyereke nincs, de olyan megalázóan hangoztatja a kismamáknak, hogy 'milyen anya lesz így?', hogy az kimondhatatlan. Császárosként sem hagytak pihenni egy kicsit sem, a nagy bababarát kórházban 24 órát velem kellett lennie a babának. Amikor zuhanyozni mentem és betoltam a megörzőbe, alig 10 perc múlva tolták is vissza, hogy kint kell lennie az anyukával. Az első napokban a kezembe adták, mert meg sem bírtam mozdulni, de a kiságyát eltolták az ágyam végébe, és ott hagytak órákig. Már zokogtam, és kértem, hogy vegyék el, mert nem bírom, félek, hogy leejtem, de a kiságya túl messze volt...


Egyáltalán nem hagytak aludni, így a 3 nap összevissza csapongott a vérnyomásom, amivel se előtte, se azóta nem volt gond. Telenyomtak gyógyszerekkel, habár én sosem szedek még fájdalomcsillapítót sem. Olyan rosszul lettem, hogy szó szerint úgy éreztem, hogy meghalok. Amint hazaértem, aludtam egy teljes napot, és kutyabajom se volt a vérnyomásommal. De a mai napig, ha eszembe jut, érzem azt az iszonyú fáradtságot, szédülés, gyengeséget, amit ott éreztem. Ahelyett, hogy segítenék a kismamákat, mint más, nem bababarát kórházban, csak szörnyűbbé teszik az első közös napjaikat...

66. Sylk79 (válaszként erre: 65. - Csöppcsaj81)
2015. aug. 15. 13:22
Szia! Nekem esetleg tudsz abban segiteni, hogy a babanak mit pakoljak be a korhazi csomagba? Mire lesz szukseg? Mit lehet bevinni es mit nem? Koszi
2015. aug. 7. 08:23

Szia .

Én tavasszal szültem ha érdekel még orvos..vélemény stb îrj :)

2015. márc. 9. 18:38
Hahó, valaki?
2015. márc. 6. 22:16
Sziasztok! Remélem a kérdésem belefér a fórumtémába. Fogadott orvosra lenne szükségem. A gyakori kérdésekre már írtam, de egyetlen válaszadó talált rá a kérdésemre. Tudtok nekem ebben segíteni? Kit ajánlotok ill. kit nem ajánlotok és miért? Azt hiszem elsőrorban Dr. Jakab T. érdekelne. Jó döntés? Ti kihez jártatok? Köszönöm szépen! :)
62. evdzsi
2014. okt. 28. 07:18

Szia! VDP már nem fog nagyon rendelni...sajnos.

én most jöhettem haza babóval Szolnokról, amilyen nyugodtan mentem be olyan gyomorideggel jöttem haza...családom szerint perelhetnék is akár.

Mezőtúrról nincs tapasztalatom, sokan dicsérik, de hallottam róla rosszat is.

Komolyan ki kell vonulni az országból, ha szülni akar az ember.:)

2014. aug. 18. 09:35

Sziasztok.

Mi most vagyunk rajta a babán hogy mihamarabb összejöjjön.

Nagy dilemmába vagyok hogy hol szüljek.


A hetényiben a CSNT-nél nagyon kedvesek az asszisztensek és Dr Vadga D. Pál is nagyon nagy szakértelmű orvosnak túnik, igaz eddig csak vizsgálaton voltam meg cytológiát csinált; de tán terhestanácsadást is végez.


Első gyerkőcömet Szentesen szültem, ennek már 10 éve múlt, ennyi idős a lányom. Sajnos Szentesen aki orvos volt az már nincs ott, így nem igazán köt már semmi a szentesi szülészethez hogy oda menjek.


Érdekes az egészben az az, hogy pl a cytológiai lelet a két kórházban nem volt azonos.

Szentesen P2 HPV gyanús lett; Szolnokon pedig ezután csinálták 1 hónappal, ahol P2, kisfokú gyulladás.

A Mezőtúri kórházat dicsérik nagyon mind felszereltségileg, mind orvosilag, de személyes vagy ismerős körben lévő tapasztalat sajnos nincs.


Szerintetek?

Szentes, Szolnok, vagy Mezőtúr?

60. evdzsi
2014. febr. 26. 16:12

Sziasztok!

Orvosválasztás előtt állok és egy ismerősöm nagyon ajánlja dr. Tóth Zoltánt. Tudjátok esetleg mennyit kell fizetni nála magánrendelésen és mennyit kér a szülésért? Sajnos a császár sem kizárt, mert az előző is az volt.... köszi előre is a válaszokat.

59. bhcs (válaszként erre: 58. - Miuss_)
2014. febr. 19. 09:18

Én is azt néztem, van-e valami friss infó. 1,5 éve szültem itt, kérdeztem már az itt dolgozókat, azt mondták, nem nagyon változott semmi. Már amikor én ott voltam, rebesgették, hogy fel fognak építeni egy új épületet a Nőgyógyászat-Szülészetnek, de sajnos még a bontási munkálatokat sem kezdték el.


Egyébként hozzáállás kérdése, a kórház tényleg nagyon lepukkant. Takarítani próbálnak, de minden régi, és a WC tisztasága leginkább a használóit minősíti. Ki lehet bírni azt a pár napot. Olyankor az ember lánya annyira a babájával van elfoglalva, hogy nem a külső körülményekre fókuszál. Szerintem az fontosabb, hogy általánosságban az orvosok, szülésznők, csecsemősök is nagyon jó fejek, segítőkészek és hozzáértőek.


Azt hallottam, hogy vannak kisebb kórtermek, 1 és talán 2 ágyasok, azokhoz van külön fürdőszoba, az biztosan kulturáltabb. Bár nekem jól jött első gyerekesként, hogy többen voltunk egy kórteremben, jókat beszélgettünk.


Ha van konkrét kérdésed, írj privátban.

58. miuss_
2014. febr. 4. 12:16
Látom egy jó ideje halott már ez a topik :( Esetleg valaki,aki mostanában szült? Május 1-re várom az első babámat,magánorvoshoz járok,úghogy eddig nem nagyon láttam a kórházi körülményeket,de az itt leírtak alapján nem számítok túl jóra :(
2012. márc. 8. 18:21
Hát ha csak fele olyan alapos lenne mindenki, mint ő akkor nagyon jó lenne. Én előtte a sote-re jártam rendszeresen, ugy tünt minden rendben. Aztán kiderült még sem....én már a Szalayhoz járok 6 éve.Egy rossz szavam sem lehet!Nagyon kedves és a magán rendelésékhez képest nem drága. Könnyű azzal dobálózni, hogy pénzéhes valaki...de kérdezem én akkor ki nem?Mindeki pénzből él és ha tanult érte miért ne klrje el a pénzt!Természetesen mindenki oda megy ahová akar, ezért jó a szabad orvosválasztás.
56. LHajni1234 (válaszként erre: 55. - Vanessza13)
2011. jún. 15. 19:02

Köszi szépen a sok-sok infot!!!

Most vagyok a 11. hétben, kb. nekem is hányinger, hányás, fekvés, alvás :( Ezen a héten még táppénzen vagyok, de jövő héttől már muszáj lenne dolgoznom. Bízom benne, hogy már nem tart sokáig, ez a hét amúgy már kisé elviselhetőbb, mint az előzőek. Ebben bízok, hogy én is túlleszek rajta :))

Remélem "találkozunk" még itt a fórumon, ha lesz még kérdésem, írok, oks?

Köszi mégegyszer!

55. Vanessza13 (válaszként erre: 54. - LHajni1234)
2011. jún. 15. 17:41

Szia!

Nekem Dr.Úri-Szabó Károly volt az orvosom.Azt hallottam,hogy a szülésznőnek,kb. 30-40%-át szokták adni az orvos pénzéhez képest.Én 30 ezret adtam a szülésznőnek,de utólag úgy gondolom szerintem többet érdemelt volna.


Egyébként jól tudod szabadon választhatod,meg persze nem is kötelező,sok orvos le is beszéli róla a kismamákat.

Magáról a kórházról annyit tudok elmondani,hogy nem egy modern,nem a legszebb,a tisztasággal annyira nem találtam kivetni valót,de mondjuk a wc-re nem ülnék rá!

Hát ki lehet bírni.

Az 1 ágyas szobának szép tiszta és valamivel modernebb fürdője van.Egyébként azt is a szülésznőm intézte,hogy odakerülhessek.


Hányadik hétben vagy??

Hú én 3 és fél hónapig csak hánytam és aludtam:(

De túl lettem rajta:)

Kitartás:)

54. LHajni1234 (válaszként erre: 52. - Vanessza13)
2011. jún. 15. 10:57

Ja, még csak annyi, hogy tiszta, kultúrált a környezet? Volt a szobához külön fürdőszoba/wc?


Köszi előre is a választ!!!


Hajni

53. LHajni1234 (válaszként erre: 52. - Vanessza13)
2011. jún. 15. 10:55

Szia!

Nagyon szépen köszi az infot! Nem is reméltem, hogy ilyen hamar válaszol valaki :) És ki volt a nőgyógyászod?

Bárcsak már a szülésnél tartanék :) Már kb 6 hete gyötör a hányinger/hányás, nagyon nem jól vagyok.

Ez jól gondolom úgy működik, hogy bármelyik szülésznőt felfogadhatom..? Egyébként mennyit "kellett" / szokás fizetni a szülésznőnek/nőgyógyásznak?

52. Vanessza13 (válaszként erre: 51. - LHajni1234)
2011. jún. 14. 14:21

Szia!

Én egy hónapja szültem ott.Egy ágyas szülőszobáról nem hallottam,de amikor megszültem utána egyszemélyes szobába kerültem.


Én nagyon,de nagyon ajánlom Neked Komárom Kati szülésznőt.Az első babámat nem nála szültem,sajnos,de a másodikat igen.Ha lehet ilyet mondani egy élmény Vele a szülés:)

Nagyon segítőkész és ami a legfontosabb érti a dolgát!!!

Örülök,hogy Nála szülhettem és,ha lesz még gyermekem csak Őt fogom felkeresni!!Ha kérdésed van kérdésed szivesen válaszolok:)

2011. jún. 14. 12:01

Sziasztok!

Szalay Márta szerintem is pénzéhes, bár attól még lehet, hogy jó szakember. Egyszer elmentem hozzá, de csak azért mert be voltam jelentkezve, a problémám addigra megszűnt, csak kérdeztem tőle 1-2 dolgot, és ugyanúgy elkért 6000 Ft-ot.

Viszont Dr. Tóth Zoltánt bátran merem ajánlani, én hozzá járok, szerintem nagyon jó.

A Hetényi szülészeten melyik szülésznőt ajánlanátok? Én majd csak 2012 januárban fogok szülni, de nagyon érdekel milyen friss infok vannak a Hetényi szülészetéről. Igaz, hogy van már 1 ágyas szülőszoba is?

50. bevee (válaszként erre: 49. - Sugi123)
2011. máj. 3. 22:27

Szia! Akkor megértem. Nálunk is volt a szobában egy császáros kismama. Sajnáltam. Nagyon meggyötörték a cicijét. :( Nem lettem volna a helyében.


Szalay Mártáról nem sok jót hallottam, úgy mondják, nagyon pénzéhes és nem alapos. De persze mindegyikről lehet jót is és rosszat is hallani.

2011. máj. 2. 23:26
Én 2 és fél éve szültem,nem túl jó tapasztalataim vannak.Tényleg vannak aranyos nővérek és kevésbé szimpatikusak is.Én császárral szültem ,nehezen indult meg a tejem,ez ügyben van rossz tapasztalatom.
2011. máj. 2. 23:24
Személyesen nem ismerem,de Szalay Mártáról jókat hallottam.
2011. ápr. 28. 19:18
Jár valaki Dr Tóth Klára nőgyógyászhoz Szolnokon?Mi a véleményetek róla?És Dr Szalay Mártáról?
46. bevee
2011. ápr. 14. 18:40

Uppsz, közben most néztelek meg, és már látom túl vagy mindenen.

Hogy vagy? Minden rendben ment?

45. bevee (válaszként erre: 44. - Zsanett09)
2011. ápr. 14. 18:39

Szia! Ne haragudj, csak most láttam kérdésed... Elég "halott" ez a fórum. :)

Én novemberben szültem, és engem nagyon elrémítettek a hetényitől. Nekem Erdődi volt a dokim, de nem nála szültem, mert elment szabira, viszont túlhordtam a kisfiam, így egyáltalán nem tudok a dokira haragudni. Sőt, mindenki azt mondja, még jól is jártam, mert sokan rossz véleménnyel vannak róla.

Szóval szülészet: elég lepukkant a "terep", nem tudom voltál-e látogatni. Elég szocis körülmények vannak még mindig, de igazából ott abban a helyzetben teljesen tök mindegy. :)

Velem nagyon segítőkészek voltak, de persze volt szülésznőm, és amikor én szültem, senki más nem volt a szobában.

A gyermekágyas osztályon vannak nagyon aranyos csecsemős nővérkék, de persze ott is van 1-2 ... hogy is mondjam... nem oda való nő. Nekem szerencsém volt, egyetlen nővel nem boldogultam, de csak egyszer volt éjszakás amíg bent voltam.

Rengeteget felejtettem a négy hónap alatt, inkább kérdezz mire vagy kíváncsi!

2011. márc. 18. 12:02

Sziasztok,

36 hetes kismama vagyok és a hetényiben fogok szülni! Van valakinek bármilyen friss infója, tapasztalata a szülészettel kapcsolatban? Köszi

2010. szept. 17. 20:07
szia! Köszi!!
42. Indián lány (válaszként erre: 41. - 84d3cf3153)
2010. szept. 17. 17:00
Cumisüveget nem,a mellszívó meg nővér és osztályfüggő.
2010. szept. 14. 21:21
pl. lehet bevinni saját mellszívót/cumisüveget?
2010. szept. 9. 21:24
valami friss infó jöhetne a szülészetről!
39. anyacuka (válaszként erre: 38. - Santandi)
2010. jún. 18. 16:11
Én amikor megláttam az arcát,azt mondtam,hogy gyönyörű.Már akkor tudtam,hogy csak kislány lehet. és tényleg úgy nézett ki amikor megszületett.Hihetetlen.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook