Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A " szívbarát " margarin fórum

A " szívbarát " margarin (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

28. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 27. - Winny)
2009. febr. 5. 19:05
A vajat nem csinálják? Az nem a tejnek az átalakítása? A Margarin szemétből készül? Nem a legfínomabb növényolajokból? Akkor ne egyél semmit amit úgy csinálnak. A rizst amikor megfőzöd az is átalakítás a szervezet által emészthető formára.
27. winny
2009. febr. 5. 18:58

Nálam a vaj a nyerő?)

Ősi termék!

A margarint csinálják:)

2008. okt. 24. 15:02
Lehet hogy nem szép dolog, de én nem hiszek benne. Ha éjjel-nappal azt ennénk, akkor lehet hogy hatásos, de így, hogy hébe-hóba egy kicsit, az nem lehet hatásos. Az ára viszont elég magas.
25. katácskák (válaszként erre: 21. - Be52089f0e)
2008. okt. 18. 04:30
mint általában minden ..és néha megy utána az Ember..
2007. jún. 26. 15:02

Dr.Litsek? Ki az? Az előadás fő célja nyilván a megdöbbentés volt. Az alábbi hozzászólások alapján úgy vélem ez sikerült. Rengetegen bevették "dr.litsek" áltudományos sületlenségeit. Az érfal ledobja a margarint stb stb. Megáll az eszem. Azért nem kéne minden szerencsétlen kóklert pódiumra engedni. Ez színtiszta népbutítás. E kérdéskörben Dr. Szakály Sándor prof. mértékadó. Őt kell olvasni. Az itteni hozzászólások alapjául szolgáló előadás előadója az említett szakember táskahordozójának is túl gyenge lenne.

!!!Nyugodtan tessék margarint fogyasztani!!!

23. Icus
2007. máj. 17. 18:21
Én azt hallottam, a koleszterin szint alakulása genetikai is, mint minden. Nem is lenne gond a magas koleszterin, ha a jó koleszterin is magas. Nekem egyszer volt 5,8-as koleszterinem, viszont a jó koleszterinem, meg nagyon alacsony és azonnal gyógyszert kaptam rá.
22. 0565efa6e6 (válaszként erre: 21. - Be52089f0e)
2007. máj. 14. 20:30
A koleszterinanyagcsere kicsit bonyolultabb ennél, és a magas szintet is sok dolog okozhatja.
2007. máj. 7. 15:58

Nekem van egy ismerősöm, aki azt lehet mondani, hogy egészséges életet él. Sokat mozog, megnézi hogy mit eszik. Ehez tartozik az is, hogy megveszi a drága szívbarát margarint.

Ettől függetlenül a koleszterinje magas.

Szerintem csak reklámfogás.

20. hajpal
2007. máj. 7. 15:50

Ennél nagyobb marhaságot régen olvastam. A margarin nem így és nem szemétből készül. Hogy mennyire egészséges, az más kérdés. Az elektromos töltését jó, ha elveszti, mert különben megráz. Utána manóként bolyong az erekben és a nagy sámán által kitalált módon hol itt, hol ott bukkan fel.


Lányok, titeket teljesen hülyére vesznek.


István

19. Icus (válaszként erre: 10. - Pick-kati)
2007. máj. 3. 16:54
Mást nem is változtattál az evési szokásaidon, scak annyit hogy Flóra margarint ettél? Mennyi idő alatt ettél meg 3 doboz Flórát?:))) Egyszerre vagy szépen elosztva?:)) (na jó ez volt a vicc)
18. kszisz
2007. ápr. 1. 19:12
Ez érdekes.... nem tudom mennyi a valóságalapja, de egy részét garantáltan meg tudom cáfolni: az egerek igen is szeretik a margarint!!! Anyósomnál az erkélyen az összeset megrágták :)
2007. ápr. 1. 19:03
Nem mellesleg thromboxán 2 nem létezik, sem prosztaglandin 2. Legfeljebb thromboxán A2, ill. prosztaglandin E2, F2alfa stb. (ezt bárki ellenőrizheti egy ezzel foglalkozó szakkönyvből). Ebből is látszik, mennyire komoly a cikk...
16. 0565efa6e6 (válaszként erre: 15. - D06c313406)
2007. márc. 22. 15:21
Tényleg nem olcsó...Szerintem úgy csökkenti a koleszterinszintet, hogy az ember kevesebbet eszik:-D (ez vicc, ne vegyétek komolyan, a jó minőségű margarin/olaj tényleg hatásos).
2007. márc. 22. 10:11

Gondoltam,kipróbálom azt a bizonyos margarint,ami csökkenti a kolesztrin szintet.Le is mentem a boltba,majd'elájultam az árától,499 ft. volt kiírva!

Jó olcsó

2007. márc. 20. 20:30

Szia! A tv-ben kik vitáztak?

Hol tanultál erről?

Létezik, ma már van megfelelő technika a transz-izomerek kiküszöbölésére (az olajat teljesen telítik, vagyis 100 %-ban telített zsírsavak lesznek benne - így nyilván nem lehet benne transz izomer -, majd átészterezik, vagyis a kvázi a zsírsavakat cserélik le benne). Azt hiszem, 1994 (vagy '96) óta maximálva van a transz izomerek mennyisége (1 % alatt, vagy 100 g zsírra, vagy 100 g margarinra, ezt nem tudom), ennek ellenére inkább a drágább margarinok ajánlottak (pl. Flora, még mielőtt rákérdeznétek, semmi közöm a margariniparhoz, már csak korom miatt sem lehet).

Bocs, ha felkavartalak, nem állt szándékomban:-(

13. f954ece72f (válaszként erre: 12. - 0565efa6e6)
2007. márc. 20. 19:27

Azért mert láttam erről egy Tv. vitát.A másik, hogy tanultam erről, a harmadik, hogy létezik olyan margarin ami nem transzzsir és hátha van új a Nap alatt.

A negyedik, hogy legyen mit kérdezned!

12. 0565efa6e6 (válaszként erre: 11. - F954ece72f)
2007. márc. 20. 17:11

Ha ennyire kíváncsi vagy az igazságra, miért mondasz ilyen határozott véleményt?


Nike! Meglesz, de egyelőre nincs időm...:-/

2007. márc. 20. 16:55

Nagyon finom ez a margarin de megmondom nem merem megvenni csak egyszer próbáltam még régen.

Transzzsírt tartalmaz ami lerakódik az érfalra és károsítja eltömiti az ereket, az előállítási mód hidrogenizálás.Ezért nem értem én sem miért kiálltják ki egészségesnek? Omega 3-at tartalmaz az csökkenti a koleszterint.Kapszulába szedem napi ezer mg.-ot.

Jó lenne az igazságot hallani.

Kati örülök, hogy lement neked!

2007. márc. 20. 15:09

Nemtudom ki hogy van vele,de én megvettem a

Flóra Pro-actív margarit igaz ,hogy drága

de megéri,mivel tényleg csökkenti a koleszterint.

KI probáltam mert muszály volt,magas volt a koleszterin szintem szóltak az orvosnál,hogy figyeljek oda mert nem jóra vezet.Megvettem ugy ahogy előirják 3dobozzal és meg is ettem és utánna mentem ujra vérvételre és jó volt a koleszterinem.ÉN HISZEK BENNE AZÓTA IS!!!

9. Nike (válaszként erre: 8. - 0565efa6e6)
2007. márc. 20. 13:12
Tényleg, miért neked hinnénk??? Esetleg valami konkrét ellenvetést ha kérhetnénk!
2007. márc. 18. 14:37

Bocs, hülye a gépem...Szóval elég unszimpi nekem ez az Ákos gyerek...

Persze miért hinnétek nekem? Jó kérdés, tudom...:-/

2007. márc. 18. 14:34

Ti ha egy ilyet elolvastok, egyből elhiszitek? Ez a legnagyobb szemétség, hogy a fogyasztók laikusságát használják ki:-((((

Olyan kémia-biokémiai tévedések (valószínűleg szándékosak) vannak a cikkben, hogy elképesztő, kritikán aluli.

Én azt tudom javasolni, hogy fogyasszatok margarint nyugodtan, jó minőségűt, ilyen a Flora margarinja (nem mintha ez érv lenne, de én is azt fogyasztom). Vajat is ehettek nyugodtan, bár abból kevesebb ajánlott (persze nem gondolom, hogy ti oylanok lennétek, akik csak úgy pakolják a kenyérre a különböző zsíros dolgokat).

2007. márc. 18. 14:34

Ti ha egy ilyet elolvastok, egyből elhiszitek? Ez a legnagyobb szemétség, hogy a fogyasztók laikusságát használják ki:-((((

Olyan kémia-biokémiai tévedések (valószínűleg szándékosak) vannak a cikkben, hogy elképesztő, kritikán aluli.

Én azt tudom javasolni, hogy fogyasszatok margarint nyugodtan, jó minőségűt, ilyen a Flora margarinja (nem mintha ez érv lenne, de én is azt fogyasztom). Vajat is ehettek nyugodtan, bár abból kevesebb ajánlott (persze nem gondolom, hogy ti oylanok lennétek, akik csak úgy pakolják a kenyérre a különböző zsíros dolgokat).

2007. febr. 16. 00:58
VAJ mindenféle képpen.
2006. okt. 4. 10:19

Én eddig is vajpárti voltam, meg cukorpárti. Más kérdés, hogy ezekből mennyit eszik az ember. Nyilván a mértékletesség a kulcsa mindennek, csak éppen ezt sokunknak nem nagyon sikerül betartani (legalábbis nem mindig).


A margarint egyébként katonák étkeztetésére találták ki (valamelyik világháború idején), valószínűleg nem az egészséges mivolta volt éppen fókuszban.

2006. okt. 4. 09:59
na innentől vajat eszünk
2005. nov. 14. 06:11
Igen ezzel teljes mertekben egyet tudok erteni, en is egy ideje attertem a margarinrol a vajra.Ugy oldom meg, hogy NAGYON KEVES VAJAT fogyasszak a Microwave-ben 20 masodpercre felmelegitem a crispbread-t, es a meleg miatt a hartyanal is vekonyabban tudom rakenni a vajat.Es persze NEM MINDENNAP ESZEM VAJAT!
1. bige
2005. nov. 13. 13:37
Legutóbb Szalánkon dr. Litsek Ákos megdöbbentõ elõadást tartott a helyes táplálkozással kapcsolatban, ezen belül is a margarinok fogyasztásáról. Az elhangzottak annyira új és más megvilágításba helyezik a témát, hogy úgy gondoltuk, érdemes egy cikkben is felhívni ezekre az ismeretekre a figyelmet. A folytatásban errõl olvashatnak.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook