Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szív bal kamrájában echogén fókusz látható. Mondtak vkinek ilyet uh-on? fórum

A szív bal kamrájában echogén fókusz látható. Mondtak vkinek ilyet uh-on? (tudásbázis kérdés)


10. Böbus82 (válaszként erre: 8. - Kszisz)
2009. szept. 17. 16:04

Szia!

Vigyázz magatokra.:-)

Nálunk magas volt az afp, de ennek már 9 éve.

Holnap írok .

Szép estét..:-)

2009. szept. 17. 15:06
Bocsi, én most megyek, felkelt a kislányom. Szia és még egyszer köszi!
8. kszisz (válaszként erre: 7. - Böbus82)
2009. szept. 17. 15:01

Még egyszer köszi szépen! Ígérem, semmi idegeskedés! Csak amennyi normális ilyenkor :))

Egyelőre úgy néz ki kisfiú. 4D-re mindenképpen menni szerettünk volna (Veszprém), így meg aztán főleg nem marad el!

Ok, akkor majd várom mit olvastál ezzel kapcsolatban.

Amúgy a kislányodnál magas v. alacsony lett az afp?

7. Böbus82 (válaszként erre: 6. - Kszisz)
2009. szept. 17. 14:57

Ez természetes.

Maradj már, nincs okod aggódni a nyaki redő nekünk 1,6 volt. :-)

Afp csak októberben lesz :-(

Ha nagyon aggódsz, akkor annyt tudok még ajánlani +, hogy menj el 4D ultrahangra, de ne akárhová, ha kell ajánlok. :-)

Nekem van otthon egy nagyon szupi, orvosi könyvem, közérthetően, le van benne írva minden, megnézem este mit írnak róla, jó?!

De csak akkor ha megígéred nem idegeskedsz.:-)

Inkább beszéld meg a picurral, hogy ne ijesztegessen.

Kisfiú vagy kislány? Vagy még nem tudjátok?

Engem azzal ijesztett meg a doki hogy nem látja a szívverését :-( de aztán észre vette és kimagyarázta hogy öreg.Már nem is őő az orvosom.

6. kszisz (válaszként erre: 5. - Böbus82)
2009. szept. 17. 14:51

Jaj, nagyon aranyos tőled!!!

A nyaki redő 1,8 mm volt, az afp 1,01. Nagyon bízom benne én is, h nem lesz semmi gond, és igyekszem nem aggódni, de azért ott van bennem a félsz :(((

Meg gondolom azért, ha ez gyanúra adna okot nem 6 hét múlva rendeltek volna vissza kontrollra....

5. Böbus82 (válaszként erre: 4. - Kszisz)
2009. szept. 17. 14:40

Sajna nem sokat segítettem:-(

Azért is írtam, hogy hátha meg tudlak nyugtatni, mert ez minden várandós kismama rémálma hogy valamit mondanak, de nem fejezik be és annak a hétterében állhat súlyosabb is.A sógornőm a down alapítíványnál van, írtam neki, hátha Ő tud rá értelmes választ adni. Sztem ne aggódj, mert akkor ha a babának baja lenne, se a 12 hetes uh a nyaki redő, se pedig az afp érték nem lenne jó. A Nyaki redő mekkora volt?Ez saját tapasztalatból mondom, uh ban dolgoztam, mellesleg az én kislányomnak az afp-je nem volt jó amikor várandós voltam vele, és egészségesnek született.A tesómnál dettó ez a szitu. :-)))Makk egészségesek.

4. kszisz (válaszként erre: 3. - Böbus82)
2009. szept. 17. 14:24

Köszi!

Igen, én is ilyeneket találtam, de sajna olyat is, h köze lehet a down-kórhoz is :((( Bár azt írták, ahhoz a többi leletnek is mutatnia kell vmi eltérést, nálunk meg eddig minden rendben volt....

2009. szept. 17. 14:15
Szia! Nekem nem mondtak ilyet és a babám még kisebb, de rátaláltam a neten és meszesedést jelent, ami pár héten belül felszívódik.
2009. szept. 17. 13:30
Tegnap voltam a 18 hetes genetikai uh-on, és ezt állapította meg a babámnál a vizsgáló doki. Nyugtatott, h ez általában felszívódik, de engem azért idegesít. Találkozott vki ilyennel? Okozott vmi problémát? Javasoltak további vizsgálatokat? Előre is köszi a válaszokat!
2009. szept. 17. 13:29
A szív bal kamrájában echogén fókusz látható. Mondtak vkinek ilyet uh-on?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook