Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A színek gyógyító hatása! Hiszel benne? fórum

A színek gyógyító hatása! Hiszel benne? (beszélgetős fórum)


19. Ilcsi Mama (válaszként erre: 14. - MaryJane)
2012. febr. 4. 12:31

Kedves „MaryJane”. Én azért nem nevezném „marhaságnak” azért, mert Te esetleg az Asztrológia irányában. „úgymond szkeptikus lehetsz”.

Bizonyosan nem is, lehet „Téged” meggyőzni és nem is, szeretnélek meggyőzni, mert bizonyosan az, nagyon nehéz lenne.

Azt viszont szeretném elmondani, hogy a jegyekre leírt színhatások általánosak. Hiszen ugyan abban, jegyben nagyon sok –sok ember született, tehát ez által, egyértelmű, hogy nem mindenkire teljes mértékben érvényes.

Azt nem tudom hány éves, lehetsz? Azért azt elmondhatom (neked, ha esetleg érdekel, de talán másokat is, érdekelhet), hogy a NAP jegy mellett sokszor az Aszcendens hatás erősebb is lehet, akár ezen a téren is. És, ha még azt is figyelembe vesszük, hogy az emberek nagy %-ban, a 30. év környékén a Napjegy adta, akár jellembeli, akár egyéb más vonatkozású dolgokban is, inkább az Aszcendens jegyének a hatásai lesznek már rá jellemzőek.

Ennek az –az oka „ez sok embernél konkrétan is igaz”-, hogy az emberek hét évenként nagyváltozásokon mennek át. Ez pedig összehozható a Szaturnusz sorbolygó I. II. III. ciklusaival. Ugyan is a Szaturnusznak a Nap körüli keringés ideje 29. év. Gyakorta „Retrográd mozgásokat is végez, vagyis abból a jegyből, amelyben éppen jár, hátra lép, majd ismét előre haladva egy-egy jegyet hatásaival, többször is érinthet. Ennek alapján a 4X7=28 év, akár egy Szaturnuszi ciklusnak is megfelel. Vagyis lehet, hogy Te, éppen ebben a határ években járhatsz?

Ezen kívül még az is, érdekes színhatás szempontjából is, hogy „Föld jegyek”: Bika, Bak Szűz, nem véletlenül szeretik a fekete, barna vagy az élénkebb színek pasztell változatát, mint például a Bika jegyben születettek például a rózsaszínt, vagy a Bak jegyűek a világosbarna bármely árnyalatát.

Az is érdekes dolog, hogy például a „Levegő jegyek”: mint az Ikrek a színhatás tekintetében a sárga változatok közül a citrom sárgát kedvelik leginkább. Azonban náluk is az Ikrek-jegy kettős hatása miatt eltérőek lehetnek. Akár még bármely jegynál is, az Iker szülöttként világra jött, emberek színhatásai is.

Ugyan ez elmondható a „Víz jegy esetén”. A Halak- jegyben született embereknél is, ugyan is, ha megnézzük a Halak - jegy szimbólumát, azt láthatjuk, hogy két egymással szemben úszó hal össze van kötve egy szalaggal. Ebből adódóan náluk is eltérő hatások lehetnek, akár színhatás terén is. Mivel a Víz színe kékes-zöld, vagy zöld, ezért kedvelhetik ezeknek, a színeknek bármely árnyalatát. Egyénenként azonban, ebbe is bele szólhat, akár még az Aszcendens jegyre vonatkozó hatás is, még ha Ikrek szülöttként jöttek is, a világra.

Az is előfordul konkrétan sok esetben, hogy még párperces születési idő eltérés esetén is, az

Iker-szülöttként született emberek – NAP – jegye, ugyan azonos, de az Aszcendens jegyük már nem. Azért mert, Horoszkóp, magyarul” óra-képlet, azokakat a csillagállásokat tünteti fel, amikor életet és lelket kapunk. A születés idejében Felkelő pont=Aszcendens: az-az állatövjegy határozza meg, amelyik az illető világrajövetele pillanatában a konkrét születési helytől pontosan keleti irányban emelkedni látszik a látóhatáron, amint a FÖLD 24 óra alatt végbemenő tengelye körüli forgását végzi. Ez viszont, ha éppen a születési óra-perc éppen a jegy határra esik, akkor az ikrekként születetteknek más- lesz az aszcendens jegyük is. Még akkor is, ha egypetéjű ikrek, olyan egyformák, mit a tojás, még is akár jellembeli, akár más dolgokban is, mint például a – színhatások tekintetében - , különböznek egymástól.

Ezért nagyon fontos a horoszkóp elkészítésnél és az elemzésnél a pontos percpontosságú születés időpontja.

Amelyik bolygó a legerősebb a születésünkkor, és amelyet a csillagok állása is meghatároz akár a jegy uralkodó bolygója révén is, az lesz az erősebb a jellemünkben.

A csillagok és csillagképek állatövi jeleiből a planéták, az égi utak elhelyezkedéséből sok minden kiolvasható. Indiában a bölcsek úgy tartják, de a nyugati asztrológia szerint is igaz lehet, hogy a születésekor jövőjét mindenki magával hozza. Ha abból indulunk ki, hogy a lélek gondosan megválasztja születésének minden körülményét, akkor a radix képletben saját lelkünk hangja szól hozzánk. A születés pillanatát megragadva az egész életet megérthetjük.

Ha hiszel ezekben, a dolgokban, ha nem!

2012. febr. 2. 20:19
Egy könyvet ajánlanék én is, ami nem csak hasznos, de rendkívül szórakoztató és izgalmas ezoterikus olvasmány. Vicky Wall: Aura-Szóma (Édesvíz Kiadó 1997)
2012. febr. 2. 20:14
Nem hiszek benne, habár tény, hogy feketén, zölden és barnán kívül nem bírok elviselni más színű ruhát magamon.
16. Betyárninja (válaszként erre: 15. - A14deb9047)
2012. febr. 2. 20:05
nekem az egész szobám nagyon élénk kék egész jó hangulatom van tőle - valami ilyesmi árnyalat: [link]
2012. febr. 2. 20:04

Évekkel ezelőtt a sötétbarna-fehér konyhában piros szín volt a kiegészítő. Egy idő után észrevettem, hogy nyugtalan vagyok tőle. Az orvos tanácsára lecseréltem sötétkékre. Azóta semmi gond.

Egyébként meg tényleg bordó (és sötét mályva), barna (és világos árnyalatai) színek a kedvenceim.

14. MaryJane (válaszként erre: 10. - Ilcsi Mama)
2012. febr. 2. 20:01

Ne haragudj, hogy ezt írom, de ez egy nagy marhaság :-)

Amilyen színeket az én horoszkópomhoz ír, azok nekem pl kifejezetten rosszul állnak...és még csak nem is szeretem ezeket a színeket. :D

13. Bugs02 (válaszként erre: 10. - Ilcsi Mama)
2012. febr. 2. 15:51
én kicsit más megközelítéssel, értelmezem a színek világát.)
12. Bugs02
2012. febr. 2. 15:50

Akit érdekel a színek világa ajánlok egy jóü kis olvasnivalót:

STEPHANIE NORRIS: Színterápia

11. Bugs02
2012. febr. 2. 15:48

Sziasztok:)

Én abszolút hiszek a színek hatásában, sőt tapasztalom is..

Amolyan autódidakta módon olvasgatok erről a témáról..és igen érdekes témának találom.

A szín terápia a ruhától, kezdve az ételekig...mindent magában ölel.

Pl kék szint a torok csakra színe:)

Sárga segiiti az étvágyat...

de persze vigyázni kel a színekkel, mert akár káros is lehet egy egy szín a hangulatunkra...

10. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1. - Holdsirály)
2012. febr. 2. 15:43

Kedves fórumlátogatók:


A színhatások is összehozhatók az asztrológiával.

Minden egyes csillagjegyhez tartoznak olyan színek, melyek abban segítenek a jegy szülötteinek, hogy megtalálják önmagukat, úgy öltözködjenek, hogy abban jól érzik magukat, és egyben befolyásolhatja a színhatás szerelmet is.

Az adott színek feloldják az érzelmi ellentmondásokat, harmóniát teremtenek, segítenek abban, hogy tisztán láss, illetve nyitottá válj a megfelelő kapcsolat felé.

Nézd meg, melyik a te színed!


Színhatásokkal is üzenhetünk a külvilágnak még az öltözködésünkkel is.


(Az állatövjegyek kezdő és befejező napjait nem biztos, hogy mindenki eszerint ismeri.

Ezért olvasd el itt a HOXÁN „Akit érdekel az Asztrológia fórumot ”ezzel kapcsolatban a 09. 22-én az I. asztrológia sorozatban az 58. számon feltöltötteket. Ugyan is nincs éles átmenet a csillagképek között. Éppen ezért aki a határon született, annak mindkét csillagkép megjelenhet az életében. Ezért is lehetnek az állatövjegyeknek a kezdő és befejező napoknak, más – más eltérés jelzései. Ezek alapján nézd meg az állatövjegynek megfelelő színhatásokat.

Üdvözöllek benneteket: 7X-en túli Ilcsi Mama.


Kos (III. 21 - IV. 20.)

Hordj magadon minél több pirosat, mert ez a szerelem és a termékenység színe. Pozitív energiával tölt fel, és bátorságot ad, ha arra van szükséged. Ha pirosat viselsz, megemelkedik a testhőmérsékleted, a vérnyomásod, de az adrenalinszintet is, így készen állhatsz a hódításra. A piros méregtelenítő ereje kitisztítja az elmét és a lelket, elűzi a negatív gondolatokat, így semmi sem állhatja útját az új szerelemnek.


Bika (IV. 21 - V. 21.)

Ha szeretnél vonzalmat ébreszteni, viselj rózsaszínt, a feltétel nélküli szeretet színét. Ez megnyitja a szívedet, és elhárítja az akadályokat a gyengéd érzelmek elől. Megvéd a csalódástól, elhozza az elme békéjét, valamint enyhíti a szerelmi bánatot. A rózsaszín másokat is a te barátságos rezgéseidre hangol. Kevésbé szenvedélyes szín, mint a piros, finoman kedves energiákat hordoz.


Ikrek (V. 22 - VI. 21.)

A te színed a citromsárga, mely az intellektuális felkészültség és az inspiráló gondolatok színe. Ha kedvetlennek vagy szomorúnak érzed magad, elevenséggel és optimista gondolatokkal tölt fel. Megszabadít a múlt nyomasztó érzelmi csomagjától, és nyitottá teszi a szíved az új érzések felé. A sárga emellett segít abban, hogy megőrizd az alakod, és a bőr egészségére is jó hatással van.


Rák (VI. 22 - VII. 21.)

A fehér, az ezüst, de a szürke is segíthet neked abban, hogy megtaláld a szerelmet. Fehér tisztasága megnyugtat, valamint megszabadítja az elmét az akadályozó gondolatoktól.

A szürke érzékennyé tesz a megérzésekre, és abban támogat, hogy jókor legyél jó helyen.

Ha valamilyen ezüstékszert is viselsz, az segít abban, hogy elbűvöld az ellenkező nemet.


Oroszlán (VII. 22 - VIII. 23.)

Az aranyos, narancssárgás árnyalatok melegséget sugároznak, illetve jó érzéssel töltenek el. A narancssárga abban segít, hogy feléleszd a benned alvó szenvedélyt - nyitottságot sugároz a többi ember felé, és napfényre hozza a rejtett tulajdonságaidat. Segít, hogy mások is megtalálják benned a SZERELMET. Gyógyítja a szakítás utáni fájdalmat, illetve segít stabilizálni az érzelmeket. Rendbe teszi az étvágyad, miközben feloldja az ideges szorongást is.


Szűz (VIII. 24 - IX. 22.)

A földszínek vannak a legjobb hatással a szerelmi életedre. Hordj sötétbarnát, zöldet, de akár mélykéket is, melyek megerősítik a magabiztosságot és megnyugtatják a feszült idegeket. Feloldják a csalódástól és kudarctól való félelmet, így bátor kezdeményezővé tesznek. A zöld érzelmi egyensúlyt hoz az életedbe, oldja a szív csakra blokkjait, valamint begyógyítja az érzelmi sebeket.

Mérleg (IX. 23 - X. 23.)

A kék és a zöld halvány, pasztelles árnyalatai erősítik a nőiességet és segítik a csalódás utáni gyógyulást. Egyensúlyt teremtenek, és termékenységet hoznak az életedbe. Fokozzák kapcsolatteremtő képességedet, megszabadítanak a felesleges gátlásoktól, valamint feloldják az önromboló gondolatokat. Viseld ezeket, a színeket, illetve légző gyakorlatok közben vizualizáld őket.


Skorpió (X. 24 - XI. 22.)

A Skorpió szerelmi színei a bordó és a gesztenye árnyalatai, melyek a jegy szülötteinek aktivitására, kezdeményezőkészségére és szenvedélyére rímelnek. Ám mindeközben megóvnak az elhamarkodott döntésektől, és segítenek abban, hogy jobban kifejezd érzéki énedet. Erőt adnak, erősítik a társas kapcsolatokat, továbbá dinamizmust és változást hoznak az életedbe, ha szükség van rá.


Nyilas (XI. 23 - XII. 21.)

A sötétkéktől a liláig terjedő árnyalatok segítenek abban, hogy csendes magabiztossággal hódíts. Megszelídítik a haragot, csökkentik a frusztrációt. A lila kreatív energiákat hordoz, és segít valóra váltani érzelmi, spirituális kívánságaidat. Megoldást találhatsz a nehéz érzelmi helyzetekre, ha a kék segít a tisztánlátásban és abban, hogy észrevedd és felismerd a megfelelő társadat.


Bak (XII. 22 - I. 20.)

A fekete nem csak elegáns, de megadja azt a biztonságérzetet is, melyre a hódításhoz és olykor a közösségi élethez is szükséged van. Nem kell attól félned, hogy valaki nem tartja tiszteletben a határaidat. Sok kultúrában a fekete a termékenység szimbóluma és a végtelen körforgás megjelenítője. Arra emlékeztet, hogy mindig, amikor véget ér valami, kezdődik valami új.


Vízöntő (I. 21 - II. 18.)

A türkizkék magabiztos nyugalommal tölt el, mely garantáltan rád vonzza az ellenkező nem tekintetét. Közelebb hoz a többi emberhez, oldja az elszigetelt magányt. Ez a szín felfrissít, és feloldja az érzelmekkel szembeni gyanakvásodat, így segít mások szeretetének elfogadásában és abban, hogy megfelelően fejezd ki a saját érzéseidet is.


Halak (II. 19 - III. 20.)

Mivel gyakran elsősorban az önszeretettel adódnak problémáid, mely a mások iránti szeretet alapja, elsősorban a zöld, az indigó és a lila segíthetnek abban, hogy megtanuld minél inkább elfogadni, értékelni és szeretni önmagadat. Ezek segítenek abban, hogy utat engedj valódi vágyaidnak, erősítik a hitedet, így, ha megérkezik az ideális társad, képes leszel befogadni az életedbe. ) 2011. 10. 26.137. szám)


A színek hatása gyógyhatás szempontjából.


Az aranyszín segít a tökéletes egyensúly elérésében és megteremtésében.


Az ezüstszín pedig egy aurát képez az emberi test körül, és védi az energiát.


Narancssárga: Fenséges NAP színe, maga az életet jelenti. Gyógyító erejével, éltet, energiát ad, békességet és sikert hoz az embernek.

Elűzi a depressziót. Fokozza az életerőt, ezzel elősegíti a gyógyulást. Erősíti az immunrendszert, görcsoldó hatással rendelkezik. Nem utolsó sorban segít leküzdeni a gátlásokat, növeli a kreavítást, boldogságérzetet ad.


Vörös szín: Növeli az energia szintet, a szenvedélyt és az érzékesség utáni vágyat.


Sárgaszín: Emeli a az intelligencia szintet, növeli az optimizmust.


Rózsaszín: Szeretet érzést harmonizálja, elősegíti a szívben szeretet iránti igényt.


Kékszín: Egyensúlyba tart, megnöveli az önbizalmat.


Lila szín: Átalakítja a negatív energiákat.


Fehérszín: Erősíti a testben a belső békét.

9. holdsirály (válaszként erre: 8. - 1560f47887)
2012. febr. 2. 13:56
én nagyon beteg lehetek!imádom a színes függönyöket, terítőket.
8. 1560f47887 (válaszként erre: 1. - Holdsirály)
2012. febr. 1. 17:23
A közérzetet befolyásoló hatása pl. a falak színének közismert, és tudományosan igazolt.
2012. febr. 1. 17:19
Érdekes! De jobban szeretem a barnás földszíneket + zöldet és kéket (ezekből is a tompább /"muted"/, nem pasztelles árnyalatokat)
2012. febr. 1. 17:10
Hiszek benne! És tuti van valami alapja a dolognak! Nem véletlenül hallani oly sok helyen a színterápiáról
5. Júlia* (válaszként erre: 4. - Júlia*)
2012. febr. 1. 16:15
www.femina.hu/ezo/melyik_szin_a_kedvenced_igy_hat_az_egeszsegedre
2012. febr. 1. 16:08

Hiszek, :-)

és a hitem tudáson és tapasztalaton alapul.


Próbáld ki a vidám színeket, hogy érzed magad?

Nézz meg egy szürkébe, vagy teljesen feketébe öltözött embert, attól hogy érzed magad?

2012. febr. 1. 15:54
Szerintem is érdekes a téma...
2012. febr. 1. 15:52
hát az tény,hogy sokszor ha színesebb ruhákban vagyok jobban érzem magam,de még nem nagyon foglalkoztam ilyesmivel, viszont érdekesnek hangzik :)
2012. febr. 1. 15:51
hiszel a színek gyógyító erejében?én igen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook