Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A Szeretetről fórum

A Szeretetről (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A Szeretetről

2010. jan. 14. 20:05

Szerintem egy lényeges dolog nem kap hangot és egy-két hozzászólással nem értek egyet. Meg hogy önös érdek nélkül... Akkor mi értelme lenne? A saját érdekünk.

A másik, hogy arra vágyik, hogy szeressék és ebben látja értelmét egy kapcsolatnak. A szeretet talán arra lenne jó, hogy az egónkat tápláljuk vele? Ez a legelterjedtebb hibás gondolat a szeretetről. Az ilyen emberek szokták kérdezgetni a kapcsolatban, hogy "Szeretsz?".

A következő az, hogy a szeretetet nem másnak adjuk. Saját magunknak. Legfeljebb a másik fél egójának. Az meg nem tartozik a szeretet témaköréhez. Ez egó-tuning.

A szeretet önmaga jutalma. Nem kell más hozzá, csak, hogy szerethessünk. Ez benne a szép. A párkapcsolatban persze alap elvárt dolog, hogy mindketten szeretni tudják a másikat, hiszen nélküle nem működik jól, könnyen megszakadhat.

2010. jan. 8. 13:12
"Talán semmi sincs szebb a világon, mint találni egy embert, akinek lelkébe nyugodtan letehetjük szívünk titkait, akiben megbízunk, akinek kedves az arca, elűzi lelkünk bánatát, akinek egyszerű jelenléte elég, hogy vidámak és nagyon boldogok legyünk."
19. Tündér69 (válaszként erre: 18. - Lolita63)
2010. jan. 7. 22:12
Ez így igaz:-)!!
2010. jan. 7. 21:29

"Az ember egy napon rádöbben arra,

hogy az életben igazán semmi sem fontos.

Sem pénz, sem hatalom, sem előrejutás, csak az, hogy valaki szeresse őt igazán."

2010. jan. 6. 10:21
Igen a SZERETET,talán még definiálni sem lehet.Egyén függő.Velünk született,szerzett,tanult tulajdonságunk?Lehet vitázni róla,de tény,hogy nem lehet nélküle élni.Hogy szeretjük-e magunkat?Hogy szeretünk-e másokat?Hogy,hogyan szeretünk?Esetleg miért nem tudunk szeretni?Érdekes téma,elgondolkodtatásra késztet szerintem minden szerető,szerethető,nem szerető embert.Kit hogyan,miért szeretünk,mert millió egy fajtája van a szeretettnek,de szeretni nagyon JÓ!!!!
16. Tündér69 (válaszként erre: 15. - Soktap)
2009. dec. 31. 18:14

Egyetértek:-).

Boldog Újévet!

15. soktap
2009. dec. 30. 22:50

Kedves "Tündér69",elolvastam az értekezésed,és csak annyit szeretnék hozzáfűzni-utálom a reklámokat,- van egy ami tökéletesen kifejezi a szeretet fogalmát.

A reklám a vizről szól-biztosan mindenki látta már-és a vége a lényeg!TE MAGA AZ ÉLET VAGY.

Igen viz nélkül valóban nincs élet,mint ahogy szeretet nélkül sincs BOLDOG élet,és ez a lényeg

a boldogság,hogy tudj adni önmagadból önös érdek nélkül,és ha ezt meg tudod tenni-iszonyú nehéz-

kedves barátaim ,megfogtok döbbenni de megismerítek a szeretet értelmét de ami még ennél is fontosabb a szeretet érzését,a kristály tiszta

önzetlen érzelmet-a vizet-.

Kivánok nektek nagyon boldog szeretet dús Újévet.

Soktap.egy öreg fiú,aki még mindig boldog.

Kivánok

A szeretet nélküli élet olyan sivár mint a napjaink élete.

2009. dec. 26. 17:10
A szeretet bonyolult,néha nem tudjuk kimutatni,de érezni kell ha megbántjuk a másikat tudni utána bocsánatot kérni,őszintén.
13. Tündér69 (válaszként erre: 12. - Ba6e61ec64)
2009. dec. 26. 16:18
Ilyet ne mondj, hogy utálod magad! Biztosan nagyon szeretetre méltó ember vagy, de hát ezt magadnak is látnod kell:-). Ha saját magad nem becsülöd és nem tiszteled, az nagyon romboló hatású lehet az életedben.
2009. dec. 26. 14:51
Van lelki ismeretem,nemakartam bántani.Ezért utálom magam!
2009. dec. 26. 14:46
ha saját magad nem szereted,akkor hogy várhatod ezt mástól??
2009. dec. 26. 14:41
Én mostmár rájött,csak későn!
2009. dec. 26. 11:39

Köszönöm a hozzászólásokat és a pozitív véleményeket:-). Lesz még néhány érdekes cikkem a jövőben.


Boldog ünnepeket minden cikkemet olvasónak!

2009. dec. 25. 15:11

Nagyon szép.

Az amerikai filmekben ez a szó elcsépelt.

A szeret munka.Igen.Elfogadni a másik embert olyannak amilyen

Le kell mondani a "hozzámformálásról"

Önmagáért szeressük.

2009. dec. 25. 11:59

Simon András

A SZERETET


kiválaszt,

megszólít,

megtart

és

elenged,

de soha nem sajátít ki,

legfeljebb örömmel elfogadja,

ha

önként csak neki ajándékozod magad.

2009. dec. 25. 11:58

Most mintha a szeretet szót kerülgetnénk. Ez vált tabuvá.

- Amire most a világnak jelenleg szüksége van, az a szeretet pontos megértése. A szeretet-nek számtalan formája van, terjedelme pedig magába öleli mindazt, amit nem utasítunk el. Ahogy tágul a szeretet, úgy szélesedik ki, terjed, újabb és újabb hajtásokat növeszt, gyökereket ereszt felfelé és lefelé egyaránt. Az igaz szeretet a megértésen alapszik.


A szeretet az öröm édesanyja, az örömök forrása. Ha éled, ismered az örömét. Ha meghalt benned csoda, hogy még élsz, de nem csoda, ha nincs örömed.

A szeretet egyensúlyt ad, azaz harmóniát teremt önmagunkkal, környezetünkkel – a Teremtővel.

A szeretet az egyetlen út a másik emberhez, az egyetlen lehetőség, hogy a magunk köré épített láthatatlan falakat lebonthassuk.

A szeretet a lét oldópontja, s valóban a leghatékonyabb erő.

Van bölcselet, amely állítja, hogy a Mindenség alapszövete a szeretet. Mindegy, hogy ez gyertyalángnyi fény vagy csillag tűzözön.


A szeretet kiáradásának szabad utat kell adnunk. Ha ezt tesszük, örökké frissek, kiegyensúlyozottak, egészségesek maradunk.

2009. dec. 25. 10:48
önmagunk igazi szeretetében és elismerésében különös mágia rejlik. mert mindent, amit mi megteszünk saját magunkért, azt megteszik értünk más emberek is. és igy vonzzuk magunkhoz a mindenség szeretetét! :)
4. 673567bc24 (válaszként erre: 3. - 78826dc958)
2009. dec. 25. 10:38

Én is ilyen vagyok! :)

A két kezemen meg tudnám számolni,hányszor mondtam ki,és kinek?!Nem dobálózok csak úgy ezzel a szóval! :)

2009. dec. 25. 10:36

Tanulságos!

Én mindig azt vallom,csak akkor mondom ha ugy is érzem!Számomra fontos ez a szó.Nem mondom /mondtam akárkinek!

2009. dec. 25. 10:28

Köszönöm!!!

Nagyon tetszett:)))

2009. dec. 25. 10:03
Könnyedén és sokszor mondjuk ki azt a szót, hogy "szeretlek". Hogy mit jelent a valódi szeretet, és milyen mély és igaz érzések vannak e szó mögött, azt viszont kevesen tudjuk. Ha értenénk a szó valódi jelentését, nem ismételgetnénk oly sűrűn. Az igazi probléma a szeretet kérdésében az, hogy szeretjük-e saját magunkat? Ha lelkünk mélyére nézünk, ezt szintén kevesen mondhatjuk el magunkról.

Ugrás a teljes írásra: A Szeretetről

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook