Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A szerelem az agyban vagy a szívben alakul ki? – avagy a hormonális tűzijáték és a szerelem mítoszai fórum

A szerelem az agyban vagy a szívben alakul ki? – avagy a hormonális tűzijáték és a szerelem mítoszai (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. jan. 18. 08:48
mi lenne, ha az agyat csak egy gépnek tekintenénk, amit a hormonok irányítanak? :) vannak programok benne amik lefutnak, de a hormonokat mirigyek termelik, így egyfajta mirigyes "gondolkodású" lények vagyunk, az agy csak a hely, ahol a dolgok összefutnak és a parancsok kiteljesülnek...?hm?
7. 0e1de0a449 (válaszként erre: 3. - 3265084553)
2011. jan. 18. 08:46
Így van :) Minden az agyhoz kötött :)
2011. jan. 18. 08:46
ugyanolyan függőség, mint a drog :) ingerekből indul ki, összeadódik és leragad az agyadban, majd többet és többet akarsz, érezni újra és újra azt az érzést, amit szerelemnek hívsz...keresed, kutatod, próbálod ismételni tudat alatt a helyzeteket, amikben egyszer már emgtörtént (szerintem)
5. 0e1de0a449 (válaszként erre: 2. - 6a33602f01)
2011. jan. 18. 08:42

Szia!:)

1. Mi a helyzet akkor a genetikailag öröklődő családi vonzásmintákkal, amiért a családban hasonlóan zajlanak le a párkapcsolati történetek?


A szeretet, a szerelem genetikailag nem öröklődik, viszont a családi motívumok hatnak ránk.Mivel a család az elsődleges csoport ahova születünk.S hat a külvilág, de mi döntjük el, mi a jó, mi a rossz.De valóban létezik kapcsolat, ami pszichés. Ezért, pld. az apai minta keresés a lányoknál. S van bevonzás: ha valaki sokáig feldogozatlanul hurcolja a rossz apa általi sérelmeket, azt mondják, hasonlót kap, mert nem nézett szembe vele. Szembe kell nézni a problémával, s önmagunkkal.


36 voltam, mikor először taliztam vele.Késő volt, plátói, semmi nem lett.

2011. jan. 18. 08:37

Szia!


Szerintem a szerelem = hormonok + leleki dolgok.


ha a hormonos rész elmúlik, tényleg egy nyugodtabb periódus jön, de ezt a nyugodtabb periódust ugyanugy fel lehet tuzelni. Mi lassan4,5 éve vagyunk együtt és még mindig szerelemmel szeretjuk egymast. Jó vagy mondhatjuk egy nagyon nagyon mély kötödesnek is, h senki mással nem tudnam elkepzelni az eltem csak vele, de szerintem a ketto ugyanaz :)


A beteljesuletlen szerelem ezert mindig langolobb egetobb.

2011. jan. 18. 08:35
Az agyban. A szív csak egy keringető szivattyú, cserélhető alkatrész. Ha néha gyorsabban ver az már csak következmény. :)
2011. jan. 18. 08:15

Sziasztok ti hogyan éltétek meg ??

Hogyan élitek??

Mit gondoltok eről az egészről ???

2011. jan. 18. 08:13

A tudóstársadalom szerint a szerelem az agyból indul. Az egyik neves románc-kutató, a szerelmesek agyi tevékenységét vizsgálja és megerősíti, hogy a szerelem a fejben dől el és az agyi boldogságközpont csúcsarajáratásán alapszik.

A szerelem lángjának fellobbanásáért a testünkben lezajló kémiai folyamatok a felelősek. A testi reakciók hátterében, a test kémiájában, pedig a hormonjaink állnak.


A szerelmes érzéseket az adrenalin, a szerotonin és a dopamin váltja ki és tartja fent, kutatók szerint körülbelül 18 hónapig. A hormonok közül a dopamin okozza az “egyszer fent, egyszer lent” érzéseket, a “szerelem bolondulásig” megállíthatatlan érzését, euforikus örömet okoz, növeli a szexuális étvágyat és a tetterőnket.


A lángolás elmúltával, a heves szerelem átadja a helyét egy sokkal szelídebb, nyugodtabb, biztonságosabb kötődésnek, melyet már inkább az oxytocin hormonja tart fent.



A szerelem függővé tesz???


A szerelem szikrája fellobban, a dopamin átveszi az irányítást és kisvártatva függőséget okoz. Vágyjuk a szerelmünk testi-lelki közelségét, nehezen bírjuk a távolléti időszakokat…és “se-hall-se lát” állapotba kerülhetünk, hanyagolhatjuk a kötelezettségeinket. A kémia olyannyira átveszi az irányítást, hogy az önuralom és az önfegyelem komoly tréning alá kerül. A szerelem beteljesülésével a dopamin szint is csökkenni kezd és átadja helyét más kísérő hormonoknak, mint például az oxitocinnak és a szerotoninnak. A kezdeti fellángolást, az égő-lobogó tűz, majd a parázs melege váltja fel. A szerelmi hormonkutatás szerint ennyi és nem több a szerelem mágiája, nincs felettes hatalom, egymást örökkön örökké kereső-kutató lékek párok és nincs nagy Ő sem. Aktuális szerelmek vannak, a hormonjaink játszanak velünk és ha a testkémia tűzijátéka alábbhagy, a szerelem mámoros érzése is a múltba olvad.


Hm, tényleg csak ennyi lenne?


Én ezt vitatom, bár kétségkívül elismerem a szerelmes állapottal járó hormonok össztáncát. Azt gondolom, hogy mindez a történés kémiája, lezajlásának testi oldala. De azzal, hogy a testi oldalt kutatjuk, látjuk, értjük még korántsem válik egyértelművé, hogy nincs más mögöttes erő, a testeket-lelkeket egymás karjaiba vezető mozgató rugó.


1.Mi a helyzet akkor a genetikailag öröklődő családi vonzásmintákkal, amiért a családban hasonlóan zajlanak le a párkapcsolati történetek?

2.Miért esünk szerelembe újra és újra egymáshoz hasonlatos helyzeteket hozó emberekkel? Azaz miért lépünk többször is ugyanabba a folyóba?

3.A szerelem hátterében: energetika, hormonok, ösztön-késztetések, genetikai és inkarnációs mintázatok-programok

4.Miért gondolom azt, hogy a szerelemben látunk igazán?

5.Miért veszítjük el a varázsszemüvegünket és hagyjuk romba dőlni a kapcsolatunkat?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook