Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A szerelem az agyban vagy a szívben alakul ki? – avagy a hormonális tűzijáték és a szerelem mítoszai fórum

A szerelem az agyban vagy a szívben alakul ki? – avagy a hormonális tűzijáték és a szerelem mítoszai (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
68. 3265084553 (válaszként erre: 67. - Várhegyi Márton)
2011. jan. 19. 14:41
Itt oldalt reklámozzák-e a feromonos parfümöt. Ha más nem a bogarak biztos mennek rá. :D
67. Várhegyi Márton (válaszként erre: 66. - Nagykecas)
2011. jan. 19. 14:26
Az ún. feromonok érzékelése nem a normális szaglási úton történik, a szag nem vált ki érzetet (mint pl. egy virág illata), de az idegrendszeri működéseket befolyásolhatja (pl. a már említett hipotalamuszt). Hogy emberben a fermonoknak mekkora a jelentőségük, azt nem tudom, de valószínűleg kisebb, mint az állatoknál.
2011. jan. 19. 14:08
Azt mondják tiszta kémia.Próbáltam már szag után menni/képletesen/ nem jött be, mivel kell hozzá a szem /látás/ és ezek kiváltják az ingerküszöb segitségével a gondolatok elkalandozásával együtt azt az érzést, amiből akármi lehet.
65. Várhegyi Márton (válaszként erre: 64. - 3265084553)
2011. jan. 19. 13:06
Fotelfilozófus?
2011. jan. 19. 13:03
László Ervin viszont zongoraművészből lett filozófus.
2011. jan. 19. 13:03
A szerelem természetes igénye a test és a lélek teljes egymásba olvadása. A szerelem két “idegen” legközelebbi, legmélyebb és legemberibb kapcsolata, ehhez hozzátartozik egymás testének és lelkének a megismerése és elfogadása. Nemi kapcsolat ugyan lehet szerelem nélkül, de boldog szerelmet nehéz elképzelni szex (és jó szex!) nélkül.
62. Várhegyi Márton (válaszként erre: 58. - 0e1de0a449)
2011. jan. 19. 12:47

Nincs értelme vitáznunk, ha alapvető fizikai fogalmakkal sem vagy tisztában, ez elég egyértelmű a hozzászólásodból. A fizikát nem bulvárkönyvekből kell tanulni.

Az átlagember általában csak dobálózik az olyan szavakkal, mint a "hullám", a "rezgés", a "kvantumfizika", de nem érti őket.

61. Várhegyi Márton (válaszként erre: 59. - 0e1de0a449)
2011. jan. 19. 12:45
Teslár a nullponti energiától kezdve mindent ráhúznak - valótlanul. Tesla ettől még egy rendkívüli tudós volt.
60. 3265084553 (válaszként erre: 58. - 0e1de0a449)
2011. jan. 19. 11:40

Az a gond, hogy az első három tudósról éppen László Ervin munkáiban (is) lehet olvasni.


Amúgy Nikola Tesla egy kitűnő feltaláló volt, sok hasznos találmány fűződik a nevéhez.

Einstein a 20 század talán legnagyobb elméleti fizikusa.

Ha olvasunk róluk, tőlük az jó dolog de "tiszta forrásból" tegyük!

59. 0e1de0a449 (válaszként erre: 57. - Várhegyi Márton)
2011. jan. 19. 11:34

De köszi, mosolyogva mehetek dolgomra.

,,bulvár... Tesla imádó...." :):) Ez jó!

No komment :D

2011. jan. 19. 11:28

Nem kattintok, mert részemről nem akarok le/győzni:D


Nagyjából leírtam, amit gondoltam.Mindenki önmaga dönt, mindenben.

Viszont, figyelmetekbe ajánlanám Rupert Sheldrake, Einstein,Nikola Tesla és László Ervin munkáit, minden felhozott ,,témához".Kezdetnek elég :)

Részemről a nyitottságot, az érdeklődést, a ,,beszélgetést", a keresést elsőbbségbe helyezem:)

Nem gondoltam semmilyen csodára :)S Mindenki gondolatát tiszteletben tartom.Magam is csak kereső vagyok, de szerintem - Szerintem ! - működik.

:)

A tartalmazhatnak - ra:pontosan azt jelenti, hogy biza, függ az értelmi képességtől, nem mást.

:)

S attól - ahogyan írták itt - valamit nem tudunk,vagy nem biztosan, az létezik.Szó sincs imádatról:)

57. Várhegyi Márton (válaszként erre: 53. - 0e1de0a449)
2011. jan. 19. 11:13

Nem, ez nem fizika, hanem álfizika. Olyanokat állítasz, amiket legfeljebb ezoterikus írásokban lehet olvasni.


"Az élő szövet elektromos áramot generalizál."


Rendben, de generál, nem generalizál. Bizonyos sejtműködések elektromos áramokkal járnak, ebben semmi csoda nincs.


"Vagyis - az EEG hullámok bizonyítják -,"


Ez EEG-hullámok nem elektromágneses hullámok, ez gyakori tévedés.


"az agy holografikus,"


Mit értesz holografikus alatt?


"képes kisugározni ill. rezgéseket fogadni:)"


Mi és hogyan veszi föl a rezgést? Hogyan lesz belőle információ, a dekódolás hogyan történik? Az, hogy az elektromos aktivitás elektromágneses hullámok keltésével jár, nem jelenti, hogy ennek kommunikációs célja van, ill. hogy visszafelé is működik. Ezt már csak egyesek - akiknek mind az idejük, mind a fantáziájuk sok - magyarázzák bele.

Tipikus esete annak, hogy tudományosan korrekt állításokat hogyan forgatnak ki és magyaráznak félre.


"Na, meg ott van az emanáció= az energiacsere= a kisülések fontos ismereteket tartalmazhatnak a mások emberről."


Igen, tartalmazHATnak, de ez egyelőre feltételezés.


"Tehát minden részecske üzizik a másiknak,"


1. Nincs semmiféle tehát, nincs ok-okozati kapcsolat az előző állításaid és e között.

2. Mi az, hogy "üzizik"? Hogyan?


"Talán hallottál már a HAAARP - ról[...]"


Ilyenről csak "Tesla-imádó", tudománytalan bulvárcikkekben lehet olvasni. Az összeesküvés-elméleteknek is gyakran része.


"Liboff: elektromágneses sugárzással meg lehet állítani a sejtek osztódását."


Én nem olvastam még ilyenről, de ez elképzelhető. az elektromágneses sugárzásoknak vannak ismert molekuláris (fizikai kémiai) hatásaik.

"így könnyen hatással lehetnek az emberekre: pld. cselekedet, koncentrációképesség, hipnoüzi,alvászavar, látomások stb.de daganatos megbetegedéseket is , hisz káros.

aztán ezt tovább fejlesztette az USA."


Erős elektromágneses vagy statikus mágneses tereknek vannak ilyen hatásaik. Hogy gyengéknek van-e, az elég kérdéses. Nem kell bele többet képzelni egyelőre, mint amennyire van bizonyíték.


(Az összeesküvés-elmélettel kapcsolatos részekre szándékosan nem reagálok.)

56. 3265084553 (válaszként erre: 54. - Gigi13)
2011. jan. 19. 11:07

Minden megtapasztalható jelenséget lehet vizsgálni tudományos módszerrel. Az úgynevezett pszi jeleségeket sokat vizsgálták már, eredménytelenül.


Az titok a dolog összetettségében van, és nem valamiféle hatodik érzékben.

Az érzések nagyon összetett biokémiai folyamatok.

55. 3265084553 (válaszként erre: 53. - 0e1de0a449)
2011. jan. 19. 11:03

Fizika? Nem emlékszem hogy tanultam volna erről fizikaórán.

Az elektromos mezőket valóban tudjuk mérni, műszerekkel (Pl. PET scanner) egymilliószor pontosabban mint amilyen az emberi szövet érzékenysége.


Nincs az agyunkban beépített wifi.

54. Gigi13
2011. jan. 19. 10:38

Ez a "kisugárzás" és ennek megérzése, a "hatodik érzékünk" elgondolkodtatott.

Egyrészt, kedves Szabadgondolkodó, nem gondolhatod komolyan, hogy amit nem lehet bizonyítani, az nincs is. Bárhogyan is hiszel a tudományban. Hiszen ez nem is logikus, amiben, úgy tudom szintén hiszel. Merthogy ezt a fajta tulajdonságát az embereknek, gondolom, állatoknak is, tapasztaljuk, nap mint nap..

Nem tudod megmondani, hogy valaki miért szimpatikus, vagy miért nem, holott egy szót sem váltottatok, nem vagy olyan közelben, hogy tapinthatnád, szagolhatnád... nem is függsz az illetőtől, tehát semmi előnyöd nem származik abból, hogy szimpatikus -e vagy sem..

Nem volt még olyan nő az életedben, aki helyes volt (esetleg szép is), okos, választékos, az igényeidnek mindenben megfelelő, és... mégsem..? Mégsem vonzódtál hozzá?

Ha nem, akkor te mázlista vagy, nem kellett sokat próbálkoznod.

Nekem volt. Nem egyszer. Mielőtt a párommal megtaláltuk egymást, sok-sok férfiembert ismertem meg. Igazán komolyan vettem a megfelelő pár kiválasztását. Vannak tapasztalataim..

Pédául, volt egy fiú, akinek nagyon tetszettem, őszinte férfiember lévén, és nagyon mélyérzésűnek is ismertem meg, a harmadik találkozásunkkor bevallotta, hogy: hosszú ideje nem talált olyan belevaló, és mindenben hozzá illő lányt, mint én, de sajnos - ő nagyon érzékeny a kisugárzásra - nem vonzó neki a kisugárzásom, nem passzol hozzá, mert tök MÁS. És igaza volt..

Azután a szerelmem és az én történetemet sem tudom mással magyarázni, csak ezzel a "hatodik érzék" dologgal. Egy hatalmas tömegben (sziget fesztiválon) kiszúrt engem, és oda kellett jönnie. Nem voltam sem túl csinos, sem túl illatos..:-) Sörösdobozzal kezemben, elvileg, nem túl vonzó. És rajtam kívül ezer más, hasonló kaliberű, vagy nálam sokkal szebb, okosabb, stb.. lány volt ott akkor, egyidőben.

Én csak azt mondom, igenis van valami, eddig be nem bizonyított, rejtett érzékünk, kiben több-kiben kevesebb, amellyel sok-sok téged körülvevő ember közül kiválasztod Azt az egyet! :-)

A páromnak szerencsére nagyon jó érzéke van hozzá..

(Egyébként, szerintem elég ha azokra a tudományos kutatásokra gondolunk, amelyek a gyerekkorunk, sőt, esetleg evolúciós múltunk által bennünk rejlő "tudással" foglalkoznak. Szabadgondolkodó, valószínűleg abban igazad van, hogy ezt is meg lehet magyarázni. A sok-sok tapasztalat összességéből kialakul az emberben - kiben jobban, kiben kevésbé - egy használható "tudás" ami segíti abban, hogy időben felismerje, ha valaki pl. veszélyes lehet számára. De ugyanígy segíti az ideális pár megtalálásában. Erre empirikus kísérletek történtek kis hazánkban, a Pécsi Tudány Egyetemen.. :-)

53. 0e1de0a449 (válaszként erre: 32. - Várhegyi Márton)
2011. jan. 19. 10:07

Elnézést a kései reagért!:)Nem figyeltem.

Az élő szövet elektromos áramot generalizál.Minden biológiai folyamatot, amelynek során ingerületbe kerül 1 terület, elektromos jelenségek kísérnek, aminek a töltése mérhető. Biomezőnk: a kémiai folyamatok okán.

A bioenergia csak élő szervezeté,mely létrehozza a bioenergia mezőt körülöttünk, aminek forrásai a bioen.iai reakciók, s az élet bioelektromos tevékenysége.

Vagyis - az EEG hullámok bizonyítják -, az agy holografikus,képes kisugározni ill. rezgéseket fogadni:) Mozgékony energiatere van minden élőlénynek - a növénynek, állatnak is-.


Na, meg ott van az emanáció= az energiacsere= a kisülések fontos ismereteket tartalmazhatnak a mások emberről.


Tehát minden részecske üzizik a másiknak, időre és távra függetlenül, azonnal és közvetlenül.Vagyis: nem sok titka van egy átlag embernek :)

Ez nem ezo, hanem fizika :)

Talán hallottál már a HAAARP - ról. A ruszkik találmánya valójában - ha jól emlékszem, 1982 - ben -. Egy olyan radarrendszer, amit arra is fel lehet használni, h a tudatot befolyásolja. Viszont, már 1930 - ban tudták, h az agyhullámok a tevékenységüket összehangolják a pulzáló - mert ugye mozog - fénnyel.S rájöttek, hogy akkor hat az agyra a ritmikus hang. Liboff: elektromágneses sugárzással meg lehet állítani a sejtek osztódását.Ilyen a mikrohullám, ami kis területre is fókuszálható, mint:mobilok, mikrók, adók, TV.,antennahálózat tehát technikai cuccos.így könnyen hatással lehetnek az emberekre: pld. cselekedet, koncentrációképesség, hipnoüzi,alvászavar, látomások stb.de daganatos megbetegedéseket is , hisz káros.

aztán ezt tovább fejlesztette az USA.

Röviden :)

Tehát, bárki, bárhonnan, akár az agyával, akár egy kütyüvel ránk tud ,,csatlakozni"

52. 0e1de0a449 (válaszként erre: 50. - Castellina)
2011. jan. 19. 08:35

Igen, s jól fogalmaztál:Lehet.

Nem csapdának nevezném. Nem vagyok biztos benne, hogy a személyes megismerkedés okozta látvány előbbre való.Intellektuálisan, érzelmileg kell jól kijönni.Egymásra hangolódni belül.

Nem nagyon fontos- na jó,nem egy horror kinézetnél -, a partner külseje, hisz, ami kívül van, az nem más, mint bőrruha./ A nem nagyont úgy értem, h tiszta, ápolt legyen pld. /

S amit látunk, az sohasem az igazság:) az Mögötte Van.Mint minden egyéb esetben.Így gondolom.

A fellángoló szerelem önmagában csak egy érzés, ami nem több az állati szaporodási ösztönnél. De, mert az embernek tudata van, ezen felül kell emelkednie ahhoz, hogy a csúcsélményt elérhesse.Szerintem.

51. 6a33602f01 (válaszként erre: 50. - Castellina)
2011. jan. 19. 08:22
Szia szerintem ezt így bátorság kijelenteni!!! " Mindenképp csalódás lesz"
50. Castellina (válaszként erre: 38. - 0e1de0a449)
2011. jan. 19. 08:08
Ez csapda. Lehet, hogy egyformán gondolkodnak és bejön a másik fogalmazása, stílusa, esetleg humorérzéke. De amit nem látsz, nem tapasztalsz, azt hozzágondolod, hozzáérzed. Aztán amikor a személyes megismerés összejön, kiderül más, mint akit elképzeltél. Mindenképp csalódás lesz. De az is lehet, hogyha eldobod a saját magad alkotta képet róla, és teljes valóságában megismered, még megszeretheted.
49. 0e1de0a449 (válaszként erre: 19. - Castellina)
2011. jan. 18. 21:46
Ez a lényeg!:)
48. 0e1de0a449 (válaszként erre: 47. - 3265084553)
2011. jan. 18. 21:20
:) :) Neeem rossz :)
47. 3265084553 (válaszként erre: 17. - Huldra)
2011. jan. 18. 21:13

Az hogy tudjuk a magyarázatot, még nem vesz el semmit a dolog a költői varázsából.


Egyszerűen csak át kell engedni magunkat a természet törvényeinek és kész! :)

46. 0e1de0a449 (válaszként erre: 43. - 3265084553)
2011. jan. 18. 21:11

Bár,felesleges volt neveket sorolnom.Kellene ehhez egy belső igény.

Ahogyan a szerelem érzéséhez,megéléséhez,megtartásához, az odaadáshoz, az elfogadáshoz... Ha az nincs.....

45. Ailen Zia (válaszként erre: 17. - Huldra)
2011. jan. 18. 21:05
Elmosolyodtam a végén, olyan jól fogalmaztál! :) Tökéletesen igazad van!
2011. jan. 18. 20:56
Nobelessel nem szolgálhatok, de talán Carl G. Jung elég,dr.Rupert kémikus,pld. NiKola Tesla skaláris hullám elméletét fizikából, Dr. Russel, az infformációs hálóról.. most nem jut több eszembe hirtelen.
43. 3265084553 (válaszként erre: 41. - 0e1de0a449)
2011. jan. 18. 20:44
Felesleges kipróbálnom. Inkább megvárom míg valaki Nobel-díjat kap érte.
2011. jan. 18. 20:35
Úgy gondolom, rengeteg tanulni való van még ezen a téren is.Biztos pedig nincs, csak 2 dolog, a születés és a halál:)
41. 0e1de0a449 (válaszként erre: 40. - 3265084553)
2011. jan. 18. 20:30

Próbáld ki! ;) Egyébként neked is van, csak ezekszerint nem használod. Mindenkinek vannak megérzései, belső érzései, az más kérdés, ha elfojtja őket. Lehet ennek oka egy feldolgozatlan trauma is :)

Nézd! Ha valaki nem hisz valamiben egy dolog - magam a lottó 5 - ösben -, az, ha kételkedik, úgyszintén az. Ennek ellenszere a keresés.

40. 3265084553 (válaszként erre: 38. - 0e1de0a449)
2011. jan. 18. 20:24
Ilyen nincs ez legenda. Nincs hatodik érzék, ill. nincs rá bizonyíték, ami majdnem ugyanaz.
39. 0e1de0a449 (válaszként erre: 33. - Castellina)
2011. jan. 18. 20:22

Ez is igaz :) Stressz lenne belőle.

Az a szerelem, ami valódi, az felemel, na az a lelki társi. S ott sokszor beszélni sem kell :) s az nem múlik el, s ott valódi az elfogadás stb. A fellángolás télleg nem ugyanaz:)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook