Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A szegénység megöli a szerelmet? fórum

A szegénység megöli a szerelmet? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2007. aug. 25. 20:42
Meg nem öli a szerelmet,de rendesen próbára teszi.
2007. júl. 28. 12:07
Amit az első 5 évben elcsesztünk, azt talán 15 év alatt sikerül visszaszereznünk. Hiába, pénzügyi zsonglőrök vagyunk. De valahogy nem nyugtat meg, hogy más is járt így.:(((
66. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 65. - 754c7e07c3)
2007. júl. 28. 11:58
Bízok benne én is...
65. 754c7e07c3 (válaszként erre: 61. - Ccd9bb7d17)
2007. júl. 28. 10:24
Sajnálom, hogy Nálatok is előfordult a mi rossz szerencsét, és remélem Nektek is sikerül talpra állni. Sőt, biztos sikerül. Amúgy meg csóró, nem szegény! Szerencsére.
64. 754c7e07c3 (válaszként erre: 63. - Szenyó)
2007. júl. 28. 10:22
Nincs olyan.
2007. júl. 28. 06:58
Mutass egy boldog férfit, aki le van égve anyagilag.
2007. júl. 26. 13:09
Nan egy nóta!/ ha van pénz van szerelem-ha nincs pénz nincs szerelem/ Sajnos sok igazság van benne!
61. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 60. - 754c7e07c3)
2007. júl. 25. 17:12

tényleg olyanokat írsz amit én is írhatnék...mi most buktunk nagyot és még nem tértünk magunkhoz...és nagyon nehéz időszak a kapcsolat szempontjábol,de megbeszéltük hogy nem akarjuk feladni,fontos mindkettőnknek...így az üzletet feladtuk,mi maradtunk...

tényleg érdekes ahogy szembesülök a válaszaiddal...

2007. júl. 25. 17:05
Sajnos tapasztaltam már szegénységet. Kicsit elszámítottuk magunkat pénzügyileg, és rossz üzletbe kezdtünk bele, és nagyon elcsórósodtunk. Mégsem hibáztattuk egymást, és nem mentünk szét. Úgyhogy, nem, ha nem nagyon buta a pár, hogy egymást hibáztassa, akkor nem öli meg a szerelmet. + ketten, együtt könnyebben talpra álltunk.
2007. júl. 25. 17:01

Bár azt mondják, a szerelem nem függhet a pénztől, én már azért láttam olyant.

Ha egy férfinak nem nagyon van pénze, akár kétségbe is eshet. S mivel férfi, nem magát fogja hibáztatni, hanem a párját. Ez pedig igenis öl. Öli a szerelmet.

2007. júl. 25. 11:11
Szerintem a szerelem nem pénzfüggő.
57. Cinka
2007. júl. 6. 19:16
Ha egy szerelem meg akar halni ==> milyen érdekes megfogalmazás...
56. kiki32
2007. júl. 6. 14:46
Ha egy szerelem meg akar halni, akkor mindegy, hogy gazdag vagy szegény-e az ember!
2007. júl. 6. 14:40
Vannak helyzetek,amikor a szegénység miatt jobban szeretik egymást az emberek.
54. Linn (válaszként erre: 52. - Mimus)
2007. júl. 6. 13:18
Teljesen egyetértek Veled. Tapasztalat.
2007. jún. 5. 05:52
Saját tapasztalatom, hogy nem öli meg.Sőt bennünket a nehézségek, mind anyagi, mind lelki és bármilyen téren mindinkább összekovácsoltak.Mostmár tudjuk, hogy mikor, miben, mennyire számíthatunk a másikra és amikor a helyzet jobb, akkor csak élnünk kell és élvezni az életet együtt az egész családdal.
52. Mimus
2007. jún. 4. 22:59
Szerintem nem öli meg a szerelmet,de az biztos,hogy zökkenőmentesebb az élet,ha van pénz!De nem kell sok,csak elegendő,mert a sok sem jó!Viszont a pénztelenség nagyon sok vitát kivált!
51. tini07
2007. máj. 11. 20:56
Szerintem nem öli meg a szegénység a szerelmet,sőt.........!!!!!Inkább összetratja, mint megöli.Ez az én saját véleményem.Tudom a pénzről szokták azt mondani hogy a pénz nem boldogít ,de jó ha van.. !!Hát ez igaz is!!Viszont két ember igaz,örök ,őszinte szerelmét a szegénység nem tudja szétválsztani!Csak az a baj hogy a mai világban nagyon kevés ember találja meg az igaz szerelmet!!Ritkán adatik meg hogy az ember azzal élheti le az életét, akibe öszintén igazán szerelmes, és boldog vele!!Viszont aki megtalálta az vigyázzon rá nagyon....!!Ezt leírni ne mlehet,azt az ember úgy is érzi ha Ő a nagy Ő!!De sokszor hiába érezzük,később kiderül hogy mégse, tévedtünk...../!!!!!!!!Húúúú, ez bonyolult téma,nem lehet így leírni!!Szóval a véleményem az ,ha az ember megtaláta azt az embert akivel minden téren összhangban van, akkor a szegénység nem tudja őket szétválasztani!!!Csak meg kell találni......,na ez az ami igazán nehéz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ja és az is lehet hogy megtalálja, de már késő, mert már van párja az illetőnek!!
50. 531426 (válaszként erre: 45. - Virkina)
2007. máj. 11. 20:13
Itt minél hamarabb pasit kell váltani
49. virkina (válaszként erre: 48. - 0c97fbb607)
2007. máj. 7. 23:00

Igen lehet hogy igazad van. Sokat rágódom ezeken a dolgokon. Az baj, hogy hol szeretem, hol utálom, hol sajnálom. Próbálok vele beszélni olyankor úgy látom érti és akarja is a változást, de nem történik semmi. Amikor maga alatt van mellé álok. De szomorú vagyok és keserű is. Sokszor érzem hogy kihasznál.

Pedig imádok élni imádom a gyerekeim. De a napi gondjaim, az hogy mit miből hogyan oldjak meg, tologatni a csekkeket stb.... ez fel őről...

48. 0c97fbb607 (válaszként erre: 45. - Virkina)
2007. máj. 7. 07:58

Szerintem,ha egy kicsit is szereted még,akkor első lépésként beszélj vele,hogy orvosra van szüksége!Mert valószínüleg depressziós a férjed,meg az is lehet ,hogy már alkoholista is.Nem ritka ,hogy ez a kettő együtt jár.

Megértelek tényleg nehéz lehet.....de tudod ..jóbam ,rosszban.....

És van olyan ,amikor nyiltan ,kicsit erőszakosan,de szembe kellene állítani a tényekkel,az igazsággal.

47. a26b2a1b7e (válaszként erre: 45. - Virkina)
2007. máj. 7. 05:16
Közben most elolvastam amit egy másik fórumban írtál arról, hogy hogyan lett a jelenlegi férjed a férjed... Úgyhogy csak még inkább úgy érzem, hogy a Ti kapcsolatotok sikertelensége nem a szegénységen múlt... És ezt Te is nagyon jól tudod azt hiszem...
46. a26b2a1b7e (válaszként erre: 45. - Virkina)
2007. máj. 7. 05:07

Szerintem nálatok sem a pénztelenség öli meg a szerelmet, hanem a párod önzése. Az, hogy csak azzal foglalkozik, hogy neki ez egy nehéz helyzet, de azt már nem hajlandó észrevenni, hogy azzal amit tesz (italba fojtja a bánatát), és azzal amit nem tesz (munkakeresés, törődés Veled stb.) Neked okoz szenvedést. Te pedig ott rontod el a dolgot szerintem, hogy nem állsz ki önmagadért, és mindezt tűröd...


A szegénység itt megint csak egy olyan dolog, amire rá lehet fogni az egészet, de én azt gondolom, hogy a kapcsolatotok romlása mögött emberi hiányosságok állnak leginkább, amik szegénységben-gazdagságban egyaránt előjöhetnek.

2007. máj. 6. 20:41
MI 14 éve vagyunk együtt. Először úgy éreztem a szerelem mindent le győz. Később amikor csak nekem és mindig nekem volt csak melóm, ő pedig az italba fojtotta a bánatát tűrtem. A Fiam most érettségizik ( előző házasságomból)a lányom 13 éves. A férjem rá szokott hogy majd én mindent meg oldok, én pedig lassan bele rokkanok az életbe. Mindezt azért hogy ne süllyedjünk lejjebb és legyen kaja az asztalon. Nem élünk nagy lábon,és ami van azt én teremtem elő. És bár milyen milyen fura kezdem utálni ezt az egészet és kezdem gyűlölni őt. Nálam lassan megöli a szerelmet.
2007. máj. 6. 13:02
Szerintem a penztelenseg , kilatastalansag egyebb dolgokat is elpusztit egy emberben , mint egy olyan erzekeny dolgot mint az Igaz szerelemet ! A szerelmet,szeretetet taplalni KELL ! Apolni ! Viszont ha nincsenek meg a kellö eletfeltetelek , akkor erre NINCS idö ! Az ember mint olyan elni akar , minden aron ! Ilyen esetben (nelkulözes!) minden idegszalad arra koncentral hogy megszerezd a napi , betevö falatodat !
43. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 41. - A26b2a1b7e)
2007. máj. 6. 12:56

Nagyon jó dolgokat írsz!!!

Én is teljesen egyetértek veled!!

42. Elviracska (válaszként erre: 41. - A26b2a1b7e)
2007. máj. 6. 12:53
Teljesen egyetértek veled ,szerintem is ez igy van...
2007. máj. 6. 12:32

Én úgy tapasztaltam, hogy a nehézségek csak még jobban összekovácsolnak bennünket a párommal. Nem tapasztalatlanságból, nem naivságból mondom. 7 éve élünk együtt, és sosem volt könnyű anyagilag.


Szerintem, ha egy kapcsolatot felőrölnek az anyagi problémák, akkor ott más baj is kellett, hogy legyen a háttérben: önzés, türelmetlenség, akaratosság stb.


De nem csak a saját példámból látom ezt, hanem nyitott szemmel járok. Több olyan 15-20 éve működő kapcsolatról tudnék beszámolni, ahol a mai napig is nehéz anyagi körülmények vannak.

Van olyan is, akik most veszítik el harmadjára az otthonukat, és két kamasz gyerekkel harmadjára kezdik újra a nulláról. És egy példamutatóan összetartó, egymást tisztelő, szerető házaspárról, és jól nevelt, nem követelőző gyerekekről van szó.


Ha egy kapcsolat nem működőképes, azt már úgy nagyjából lehet látni az elején is, ha figyeli az ember. Csak persze, a rózsaszín köd + félelem az egyedül maradástól, a változtatástól és egyéb gyávaságok miatt azok, akik a nem jól működő kapcsolatban élnek, sokáig tagadják még önmaguk elől is a valóságot.


Sokkal könnyebb külső okokban keresni a probléma gyökerét (pl. anyagi nehézség), mint mélyen magunkba nézni, és a saját hibáinkat felismerni.

40. caravell (válaszként erre: 31. - 269bcd1e2f)
2007. máj. 5. 18:39
A rövid távú problémák tényleg összekovácsolnak de hosszú távon felőrlik a kapcsolatot mindenképpen. A látszatot persze meg lehet őrizni, de az nem = a szerelemmel!!!
39. Lady
2007. máj. 5. 18:33
Szerintem a pénztelenség hosszabb távon megöli a szerelmet.Főleg hogyha már elmúlt az a bizonyos rózsaszín köd.Előjönnek a mindennapi problémák, ki mire miért költött ennyit.Számlák,részletek.... fene egye az egészet, elegem van mindenből!!!!
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook