Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A szegénység megöli a szerelmet? fórum

A szegénység megöli a szerelmet? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
98. Sirga
2008. szept. 5. 08:34
Szerintem ez a felektől függ. Egyrészt, hogy hagyják-e, másrészt a hozzáállástól. Ha elégedett a pár, akkor nem. Egy vályogházban is lehet boldogan (elégedetten) élni, és egy palotában is lehet elégedetlen az ember, ha mindig többet akar.(A Biblia ezt úgy írja: "Ne szeresd az álmot, hogy ne légy szegény!")és jogos: szerintem a sok pénz gyakran többet árt!
2008. szept. 5. 08:23
elképzelhető sajnos
96. Amaril
2008. szept. 5. 08:16
Vagy erősítheti,de ez a ritkább..
2008. szept. 5. 06:16
biztosan
2008. szept. 5. 01:05
Igen
93. csezi
2008. aug. 8. 09:19
Sziasztok!Mint minden ez is hozzáállás kérdése!Voltam már tehetős(nem gazdag)voltam már nagyon szegény is.Én a házasságom miatt kerűltem anyagilag rosszabb helyzetbe(a szüleim nem fogadták el a választásom)Mindent a 0 kellett kezdenünk.Azóta több kevesebb sikerrel kialakítottunk egy biztos egzisztenciát.4 gyerekünk van és mondhatom soha nem volt vitánk a pénztelenség miatt.
2008. aug. 7. 16:52
a sok pénz elöbb öli meg a kapcsolatot!!!!!!!!!
91. Cucus7
2008. júl. 26. 22:58
Jó éjt mindenkinek és kellemes vasárnapot!
90. Babii (válaszként erre: 89. - Cucus7)
2008. júl. 26. 12:21
ez igaz:)
89. Cucus7
2008. júl. 15. 11:14

Felfigyeltetek már rá, hogy akik szegények jobban adnak, és akár több gyereket is vállalnak? Aki jó módban él, az nem vállal sok gyereket és nem is ad szivesen - tisztelet a kivételnek.

Nekem legalább is ez a tapasztalatom.

No meg az is, ha emelkedik a jövedelmem, akkor annyit költök, erre szoktam mondani, mindenki a saját szintjén nyomorog. Egyszer úgy szeretnék elmenni vásárolni, hogy ne kelljen az árakat nézni, hanem amit kinézek, azt azért vegyem meg mert tetszik és nem az ólcsosága miatt.

2008. júl. 4. 21:30
remelem hogy nem
87. Babii
2008. jún. 1. 13:23
Dehogy ölheti meg!!! Kivétel azoknál, akiknél a pénz számít! Nem a pénz számít egy párkapcsolatban!!nálam az az utolsó:-)
2008. máj. 31. 14:30
Igen
2008. máj. 31. 12:42
Szerintem is is.Meg is ölheti, de szerintebb inkább megerősíti.Sokkal jobban egymásra vannak, vagyunk utalva szegényebb időben, de tény,hogy a pénztelenség vitákra is okot adhat.
2008. máj. 15. 16:17
Sokáig tarthat a legnagyobb szerelem is,de tapasztaltam,hogy a szegénység meg is ölheti.
2007. nov. 12. 10:06
persze ha kevés a pénz,több a vita,de ezeket mind meg lehet beszélni.Én azt vallom nem kell sok pénz,hogy boldog párkapcsolatban éljünk.
2007. nov. 12. 09:43
ha a szegénység megöli, ott gáz van
81. hajnalok (válaszként erre: 79. - Castellina)
2007. nov. 12. 09:34
Evvel egyetértek mi is voltunk szegények minden forintot meg kellett gondolni hova , mire ha ugyan maradt hó végére amin gondolkodni kéne, és nagyon szerelmesek voltunk nagyobb volt az összetartás mint most közöttünk.De ez 20 évvel ezelőtt volt.
2007. nov. 12. 04:38
elég rossz lehet egy pasinak, ha nem jönnek össze úgy az anyagi dolgai ahogy tervezte, de szerintem még mindig jobb ezért idegeskednie, mint azért hogy hirtelen sok pénze lett, persze akkor a nők is érzékelik ezt:) megvehetnek maguknak minden szépet-jót, így jobban néznek ki, megnő az önbizalmuk, és tetszeni fognak olyan pasinak is aki jobb a férjénél:)persze ez csak egy példa, de mennyi-mennyi ilyet hallottam... pedig szerintem erről nem a nők tehetnek! de egy hirtelen anyagi változás mindenkit megváltoztat jó-rossz irányba, igy a szerelmet is tudja befolyásolni!
2007. nov. 9. 14:12
Tapasztalatból mondom, hogy amikor nem volt pénzünk a házasságom alatt, mert a lakást törlesztettük, a pénztelenség összetartó erő volt. Volt miért összefogni, a probléma megoldásra koncentráltunk. Amikor már túl voltunk rajta, volt pénz, elkezdtünk egymással foglalkozni, hogy miért olyan, amilyen a másik, és válás lett belőle. Nem a szegénység öli meg a szerelmet, hanem a felek szegénységhez való hozzáállása.
78. a7a90ace89 (válaszként erre: 72. - Alexa77)
2007. nov. 8. 23:34

Nekem is ez a sláger jutott azonnal eszembe, amikor a címet olvastam.


A szegénység nem öl meg senkit és semmit. A pénz nem boldogít, bár van olyan, aki csak akkor lesz szerelmes, ha a pasinak sok pénze van, a szegény pasinak meg csak barátság jut, szerelem nem (ajaj mennyi ilyen van).


Nekünk nincs sok pénzünk, szinte hónapról hónapra élünk, de egyre boldogabbak vagyunk!

2007. okt. 31. 12:05
A pénz nem boldogit. De megnyugtat, ha van.
2007. okt. 21. 16:37
A szegénységnél egy rosszabb van: amikor nem tudnak megbeszélni fontos dolgokat.
2007. okt. 21. 15:37
a szegenyseg mindent megol! meg engem is!
2007. okt. 14. 08:36
Ja, és a pénztelenség meg a gondok ölik a vágyakat: az elmaradt szexuális örömök éppen alapjaiban rongálják a kapcsolatokat!
2007. okt. 14. 08:35

A pénztelenség és az anyagi gondok ölik a férfi önbizalmát. A férfi magába fordul és úgy hiszi, ő nem szerethető, és nem is akar szeretni sem. A nő nem érzi magát szeretve, ellenben fáradt és kimerült, mert úgy kell vezetnie egy háztartást (főzni, gyerekeket ellátni, iskolai kiadások stb) hogy nincs keret. Talán tudja, hogy neki kellene átsegíteni a ffit a krízisen, de nincs ereje hozzá...


Igen. Szerintem a pénztelenség öli a szerelmet: kemény munkába kerül megmenteni!

2007. szept. 9. 21:49

"Barmily nehez suly a szegenyseg,

ketten elbirhatjak,

van kit felts, de ha nincsen egy tars,

mit er a gazdagsag?

Legyen minden ujjadon gyemant,

fizesd szolgak hadat,

semmi nincs, ami potolhatna

egy lelek josagat."

(Legy jo mindhalalig)

71. anngi
2007. szept. 9. 20:59

ha a penz miatt megy szet ami nincs akor az nem is volt szerelem

mikor osze kerultunk akkor volt olyan het hogy 3 szor foztem paprikaskrumplit de akor se hibaztatuk egymast mert el akartunk erni valamit es mar 20 ev telt el egyutt de ma is megfozom a krumpli legalabb egyszer egy heten es tudjuk minketten hogy ennek jelentosege van

70. mimmi
2007. szept. 1. 22:29
Hát.Szomorú ha a szegénység miatt megytönkre egy kapcsolat,az nem is volt igazi sosem,Jóbban,rosszban,szegénységben,gazdagságban.Valahogy erröl szól az igazi szerelem.
69. izi82 (válaszként erre: 68. - Cikicakk)
2007. aug. 25. 20:54
egyetértek, a legnagyobb szerelmet is próbára teszi a pénztelenség.. viszont, ha nehéz helyzetben kitart egymás mellett két ember, akkor valószínűleg még sokáig számíthatnak egymásra
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook