Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szegedi önkormányzat ad szülési támogatást és ha igen mennyit? fórum

A szegedi önkormányzat ad szülési támogatást és ha igen mennyit? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. jan. 19. 09:11
Szeged egyébként is eltér az ország bármely nagyvárosától....mert ott májusban is adnak gyermekvédelmit,mig máshol nem és szerintem ezekre a helyi önkormányzat jobban tud válaszolni,mint itt ahol vagyunk mindenhonnan....van internet,ott is meg lehet nézni....
9. f8db0709b8 (válaszként erre: 8. - T..nikolett)
2015. jan. 19. 09:08
nekem 2 gyerekem van...lehetne 3 is....de igy hogy mindenhol ezeket olvasom?3 gyerek után mi jár innen-onnan,szerinted?
8. t..nikolett (válaszként erre: 6. - F8db0709b8)
2015. jan. 19. 09:07
Szerintem meg igenis jó tisztában lenni ezekkel a dolgokkal, hogy miket lehet igényelni, mert lehet hogy te jól állsz anyagilag, de sajnos ebben a mai világban sokan be sem merik vállalni a gyerekeket , ha mégis akkor ezek a segélyek, nagyon jól jönnek, ha jön a baba. Ugyis a babára költöd, nem magadra.
2015. jan. 19. 09:06
Nem hiszem, hogy emiatt szülne gyermeket (bár lehet naiv vagyok) és szerintem tisztában lehet a TGYÁS, GYED, GYES dolgaival csak pont az adott város (egyszeri!) figyelmességét nem ismeri. Én is meglepődtem, hogy Gödöllőn adnak ilyet...pedig nem kisváros (4csomag gumibugyival beljebb van az emberlánya, de szerintem egy nagyon kedves gesztus! ami jól esik egy anyának amikor tombolnak a hormonok)
2015. jan. 19. 08:56
alaphangon,ha valaki márn így szül,hogy az önkormányzattól milyen pénz jár...hát....véleményem meg van...és sorry....
2015. jan. 19. 08:55
Ahhoz, hogy a családok bátran álljanak hozzá a gyermekvállalás kérdéséhez, igen fontos ismerniük, milyen támogatásokra, ellátásokra számíthatnak a gyermek születését követően. Ilyen többek között a szülési pénz, melynek nagy szerepe lesz 2014 - 2015 év során is. A szülési pénzre – más néven anyasági támogatásra – az a nő jogosult, aki a terhessége ideje alatt minimum négyszer megjelent a terhes gondozáson, koraszülés esetén ez minimum egy alkalom.
2015. jan. 19. 08:45
Szerintem nem az egyszeri anyaságiról beszél... Pl. Gödöllőn minden megszületett kisbaba a hazatérése után 1-2hónappal 20.000 Ft-ot kap az önkormányzattól amit személyesen visznek ki.
2015. jan. 19. 08:20
MÁK-hoz kell beadni,nem az önkormányzathoz.
2015. jan. 19. 08:09
anyaságiról beszélünk szerintem,azt szülés után adják,be kell vinni a születési anyakönyvi kivonatot és a terhes kiskönyvet..gyermek taj száma 64125 ft..igényléstől számítva 8 napon belül megérkezik.
2015. jan. 19. 07:54
Az lenne a kérdésem, hogy szegeden ad-e az Önkormányzat szülési támogatást és ha igen mennyit?!Olvastam, hogy más városokban van ilyen.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook