Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A szegedi klinika diétája fórum

A szegedi klinika diétája (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A szegedi klinika diétája

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. máj. 7. 05:48

hello...

ma van az első munkanapom reggele..izgatott boldogság!!!!

hjaj, remélem mindenkinek csodálatos napja lesz ma, és az egész hét is az lesz!!!!

most nem bírok többet írni, mert csak úg suhannak a gondolataim, és olyan gyorsan hogy nem tudom őket megfogalmazni!

szép napocskát

2012. máj. 4. 08:57

Sziasztok!

Ú Isten azt hittem már olyan régen nem írtam ide...pedig még csak 1hete....annyi minden történt!!!

Szombaton levizsgáztam, nehéz volt de azt hiszem jól sikerült!!!19.-én meg is kapom a kis diplomácskámat!!!!

Aztánvolt egy álom pihenésem, a szeretett személlyel....és hétfőtől márdolgozom is!!

Nem mondom hogy nincs bennem izgalom az új dolgokkal és a talánolykorolykor nehéznek tűnő kihívásokkal szemben, de ennek itt az ideje mind időben mind a személyiségem fejlődésében is ezért mikor a félelemre gondolok, egyszerűen nincs semmere menekülési útvonal, tehátbátran és legjobb képeségeim szerint várom az ütközeteket...mert az életegy harc :))))

Fogyás.....hát az a helyzet hogy szerintem leállt...ettem sokféle zöldséget, és külső kényszerre picike kenyérfélétis (olyan 1 zsömlényit...és általában reggelre) és persze volt bőven alkohol is.....tehát ha további eredményeket akarok akkor kenyér is mindenképpen no és hát a zöldség nagy része is...akkor fogytam igazánamikor csak husi és tojást ettem....mostanában rá vagyok kattanva a libatepertőre ;) micsoda diéta nem :)

És hogy most jönnek a dolgos 7 köznapok...elhatároztam reggel egy jó kiadós reggelit csapo.....akáregy nagy adag rántotta képében 4 tojásbol szalonnával....ebédre viszek vagy rendelek majd valami húsfélét és aztán itthon is valami kis helyes vacsora!

Mindenben bízok ami csak jó mindenben hiszek ami csak segít!!!

A legjobb oldalamat adva és az egyéni különlegeséégemet sem feledve....elérni a tiszteletet és mások szeretetét!!

Vidmnak lenni és komolynak tudni lenni ez az egyensúly az élet a lélek tápláléka!

És hááát igen és ezen felül nem lesz egyszerű lemanagelni a párkapcsolatot sem...hiszen a 200km megmaradt és nekem nyílik egy új világ éppen maiben helyállni és megtaálni magam feladat lesz...

de bízok és hiszek a szeretet testet feltöltő energiájában, és abban hogy a személyiségem új oldalának kiteljesedése hozzátesz és csak táplálni fogja ezt a kapcsolatot amiből még több szeretet termelődik és tisztelet érkezik majd cserébe!!

Az élet..a Jó Isten tökéletes tervében bízva, minden jót remélek és igyekszem majd megteni mindent ennek az érdekében!

Millió vidámságot a világnak és nektek akik szintén itt keresitek a személyiségetek egy egy megtört részének gyógyulását!

szép napot

2012. ápr. 27. 11:47

jaj sziasztok...holnap vizsga és én olyan de olyan másnapos vagyok...tegnap az egyik barátnőmmel szakított a pasija...és hát ilyenkor mit tesz egy jó barátnő..szimpátia alkoholizál ;)

most csak olyasmire van erőm mint manikür pedikűr körömlakkozás....tanulás majd este meg holnap hajnalban ;)

jaj kicsit szétcsúszott a détám a héten....de mától visszaállok Atkins bácsira...mert az a nekem való...juj és még fogynom kell, és a fürdőruhás idő is itt kopogtat az ajtón :))))

és a most 7 vége már ennek is ígérkezik....

juj és most jut eszembe június elején lesz egy bizonyos alkalom ahol a volt barátnőkkel fogok találkozni ;) és bizony bizony az egyik a nagyon botsáska a másik meg szintén nem lehet több 55kg nál...juj bizony és nem akarok én rivalizálni, de ismerem anőket és azt szeretném látni a szemükben hogy igen ez a lánytényleg egy jó nő.....és nem akarom takargatni magam...mert ez is egy fürdőruhás alkalom lesz...nem piskóta....inkább szalonna Atkinsesen...hihihi

no szép napocskát.....

2012. ápr. 26. 07:53

szép napocskát.....és hála Istennek tényleg süt...

olyan jó volt tegnap a gyakorlat, ez most erőt adott a további 2napi tanulásra és egy kis bátorságot a vizsgára!

Étkezés....rájöttem hogy az már biztos hogy egy kihagyott étkezés vagy akár egy egész nap mindenképpen túlevést eredményez...sokkal kiegyensúlyozottaban tudtam táplálkozni akkor amikor volt reggeli ebéd és vacsi....most volt egy pár kusza nap, pl tegnap is 4 ig nem ettem aztán viszont a nap hátralévő részében mindent...és még valami....amit itthon találok képes vagyok megenni, addig amíg van,....ez egy kicsit bulémiásan hangzik, vagy sajnos nem is csak hangzik hanem valóban az....ezért próbálom ezt Atkinses formában kivitelezni...ezt az étkezési problémát az ember úgyviszi magával minden életszakaszba....nehéz.

Akkor tudom csak megállni hogy ne egyek ha nincs itthon, vagy ha nem vagyok egyedül...

úgy szeretnék már nem egyedül lakni....olyan régen éltem már valakivel...lassan 30 leszek és azt hiszem természetes hogy már nem erre a felállásra vágyom...

tornázom minden nap....ezt el is felejtettem írni...juj és hétvégén szép idő lesz...álítólag 30 fok.....és ebből ha jól gondolom fürdőruházás is lesz...bizony bizony...na olyankor azért jól jön egy kis koplalás hogy a has egy kicsikét visszahúzódjon :)

de csak ilyenkor...no kalandra fel....

2012. ápr. 25. 06:44

hihihi

jó kis naplót írok ide..olyan mintha titkos lenne, úgy sem olvassa senki :))))

2012. ápr. 25. 06:44

eltelt6nap...ebből vele 3...

csodálatoan bolondos napok voltak...étkezés Atkinses,az alkoholt leszámítva.

aztán tegnap volt egy jól bekajálós napom ami Atkinses nek indult aztán este megkívántam mindent és szárazkenyeret ettem mézzel jól esett úgy igazából valami keményet rágni...jól esett a fogaimnak és a nyelvemenk is, mert asok hústól nagyon lepedékes volt már,és alig tudtam lesikálni róla, és elmúlt a száraz kenyértől, bár jól feltörte a szájpadlásomat is :)

azt viszont észrevettem magamon hogy sokkal energiátlanabb voltam ettőla sok ételtől mintha kevéskét vagy egyáltalán nem eszem...bárlehet erre az is ráerősít hogy szombaton lesz a nagy vizsgám a suliban és otthon tanultam egyedül a nap nagy részében...

küzdenem kell, nem mondom hogy könnyen megy, az a nagy helyzet hogy a korom ellenére nekem még olyan igazi komoly állásom nem volt. mindig dolgozgattam valamit, és amikor mindent otthagyva felálltam elkezdtem ezt a komoly sulit, azt vártam el magamtól hogy ezt elvégzem és igazi komoly munkahelyet szerzek magamnak.

és most már nagyon itt vagyok a finisben, és sok hiányosságot érzek még magamban...

néha azt érzem hogy hercegnőnek születtem...és ez az egész nem nekem való, de valahol mégiscsak szükségem van egy olyan részre az életemben ahol a komoly énem kibontakozik..ha van ilyen..

tehát most igyekszem jó alaposan levizsgázni...aztán indul a munka kereső buli...küzdelem...és még még még tanulás, és az a fajta amit nem az iskolákban tanítanak...ehhez a projekthez fél évet adok magamnak..mi is van most....szombat a vizsga...hát akkor májustól számítva..az pontosan októberben lesz a vége....addigra perfectül ki kell hogy bontakozzon az amit én komoly énemnek nevezek..

terveim: office allapos megismerése, angol mindennapossá tétele, és érdekérvényesítő képesség...biztosan tudni és akarni...

az eddigi hétköznapjaim az elmúlt évekeben arról szóltak..hogy torna körömlakkozás hajfestés szórakozás...vajon van elég képesség bennem ???

hűű

na most megyek hajat mosni mert ma gyakorlatra kell mennem...

és hogy ebben a fél évben én ilyen dolgokra készülök és itt van még hozzáa szerelem is és a hozzá tartozó távolság...

úgy érzem nem fogok unatkozni..2012 valóban nem egy unalmas év...juj és máris késében vagyok...na indulok a fürdőbe kalandozni!

szép napot

2012. ápr. 19. 20:23

juj még mindíg hányingerem van a kajalásától...még a szagától is,mert a hűtömben van a maradék...szerintem a macska fogja megenni...iszom egy kis bort hátha a sav segít...juj most hogy írok róla méginkább

egy nap koplalás ezt tette de durva, máskor egy ilyen adag normális nekem...

juj...hát szerintem holnap kávé light kóla lesz....pedig azt terveztem hogy a maradék lesz a holnapi kaja...hát jól járt a macsek...

me itthon egy régi dolgozós nadrágom van rajtam ami régen teljesen feszült a combomon most lebeg....és milyen fura hogy most is vastagnak látom még...hogyan lehetett ennél nagyobb, hogy engedhettem ??? hihetetlen...döbbenetes élmény, elgondokodtató, és már tudom soha többé nem fogom magamnak megengedni azt a méretet...

nincs sok kedvem tanulni...macy grayt hallgatok borozgatok...

mennyivel jobb egy ilyen csendes este nem egyedül...ok a cicus itt van, és még bújik is hozzám de az más...

juj de émelygek ettől a csirkétől, azt hiszem nem eszem csirkét a következő fél évben...

na megyek dohányzom egyet...

2012. ápr. 19. 15:55

no...végre megtörtem ezt a hülye koplalásomat...hazafelé már szédültem vezetés közben...grill csirkét ettem és jól esett. Atkinses falat...elkezdtem holnapra összeszedni a ruhácskáimat,és bár nem vagyok most sem olya karcsú de én tudom hogy önmagamhoz képest fogytam...egy kicsit átszervezem most a diétámat hogy tovább alakuljanak a dolgok....

a tornát az mindenképpen mindennaposnak rendelem el, és egy kicsit csökkentem a kalóriákat főleg a disznó zsíros dolgokat.....és az esti lefekvés előtti étkezést sztornózom, hogy reggel amikor felkelek szép lapos legyen a hasam. Étkezésben fő vonal a husi kevés zöldséggel!!!!

szép napot!

2012. ápr. 19. 07:03

Tegnap este egy kis fehér bor volt az estém...tanultam és a bizonyos legénnyel beszélgettem.

Jól aludtam nem is emlékszem gyomor korgásra kellemetlenségre...reggel kávé és utána torna...naponta többször leállok 20 percre tornázni...has far combok karok....a kritikus háj raktárak...

nem vagyok éhes...talán csak egy kicsit gyengebb, de nem kiemelkedő érzés...gondoltam rá hogy mit kívánnék enni, de semmit. Valahogy azt érzem nem lennék tőle boldog....majd eszem vele péntek este.

Most mosok 2 adagot, aztán postára kell mennem, meg egy új ruhát szerzek a péntek esti bulira...egy kis barátnőzés, aztán huss haza, egy kis alukálás és tanulás estig, tornázásos megszakításokkal, mert holnap már péntek és este már vele lehetek.

Holnap nagytakarítok, mindenféle női dolog manikür pedikür epilálás hajpakolás...ez a legény ezt igényli...szinte biztos vagyok benne hogy megemlíteni nem bántóan csak információ jelleggel.

Szinte elképzelésem sincs mindezeket hogyan viszi véghez egy olyan nő aki még dolgozik is...

No...suhanok rágyújtok!

szép napocskát a butus tavaszi felhők ellenére, mert hát azt mondták jön a melegfront....jaj remélem még nem a strand idő...arra még nem állok készen ;)

juj de ha az egyszer beköszönt... ez a legény biztos egy halom fürdőruhás programot fog kitalálni...és semmi de semmi kedvem fusztráltan téblábolni...és nem is fogok, nem fogom magamat megszivatni...ezt megígértem magamnak

no most már suhanok

pápá

2012. ápr. 18. 18:50
hihi most néztem és már túl vagyok a 3 héten. állítólag 21 nap kell a testnek az agynak hogy átálljon egy teljesen más étkezési rendszerre....hát akkor én mát átálltam..ezt kijelenthetem :)
2012. ápr. 18. 18:47

ma már másodszor írok....szükségem van rá...nem tudtam ma egy falatot sem lenyelni...még Atkinses falatot sem...

Fura érzés, kávét ittam olyan kicsike kávé tejszínnel meg menta éscsalán teát...voltam éhes hallottam agyomrom, de megbeszéltem vele hogy hiábavaló...

Ennyire akarnék ennek a fiúnak tetszeni...talán nem is ez a jó megközelytés...az a helyzet hogy 3 éve nem voltam szerelmes, és a legkisebb lehetőséget sem akarom meghagyni hogy ez megtörténjen...és tényleg szeretem és akkor az ember a legjobbat akarja annak adni....hát kíváncsi vagyok hogy hová vezet ez az út...én mindíg is lelki evő voltam, és most ez is onnan jön...figyelem magam és igyekszem azért nem roncsolni magam, pénteken utazom hozzá...vele fogok tudni majd enni?? és mennyit??

hű...ezek az én kérdéseim is most önmagamhoz...

és bár tudom senki nem olvassa az írásaimat, egyszerűen írnom kell...napló ez lett az én fórum oldalamból, hát sohasem a klasszikus módon működtettem az életemeben semmit tehát ezen most nem fogok csodálkozni...

na mi lesz kicsi lány?

2012. ápr. 18. 11:59

sziasztok!

A hétvégét a bizonyos legénnyel töltöttem.....igazán boldogságos volt....

viszont:

nem is egyszer,megemlítette hogy milyen vastag a felkarom és a combom...és séta vagy csak ölelkezés közben meg meg markolta a hasamon az oldalamon lévő hájréteget...

beszélgettünk a régi barátnőiről is....hát azok kb 45 és 55 között voltak (annyira mondania sem kellett volna mert a képeken jól láttam :) ), én meg.....hjuj bizony...még 60 felett szerintem.

ettem előtte de Atkinses-en....tudja hogy nem szeretem az édességet, így legalább nem nagyon ajándékoz meg vele, és azt is mondtam neki hogy nem szeretem a tésztát a krumplit a kenyeret...kenyeret azért kérte hogy egyek legalább egy szeletet egy nap...de sütikkel krumplival és édeséggel nem akar traktálni.

viszont mióta nélküle vagyok...nem igazán van kedvem enni...nem is nagyon van rá pénzem, spórolok hogy fodrászra, utazáshoz benzinre éééés hát igen még mindíg dohányzom és 740 ft egy dobozzal, ami ugye egy normális étkezés ára.

neki a saját súlya is nagyon fontos, és tisztában van sok féle diétával...és szeret nekem ruhákat vásárolni is....jobban hangzana ha S-t hozhatna nekem és nem pedig M-t...multkor is farmart akart nekem venni, már a gondolattól is kivert a víz...nadrágot a legnehezebb nekem venni, mert a combom vastag, a derekamhoz képest, és a legkomolyabb hogy világos színűt....és utána megkaptam azt az ő szájából, amit ugye én tudtam, a nadrágfelvétele nélkül is hogy: vastag benne a combom azeladó előtt persze aki értett magyarul...juj bizony

éstudom hogy nem akar bántani, csak egyszerűen ezt a véleménye....és hátbizony ha elmegy mellettünk vagy látunk egy igazán csinos lányt...megemlíti hogy milyen csinos....ezeknek a lányoknak vékony combja van a hasuk lapos és a karjuk vékony...

tudom ha ezt a legényt akarom, és a testem nem változik bármennyire is szereti a lelkem akkor is az ilyen és ehhez hasonló lányok lesznek az igazán csinosak, és ezt nem fogja véka alá rejteni.

Lássuk be hogy így azért nehéz bármit is enni, főleg Atkins bácsi zsírjait...

ma szerda van...péntek este utazom ki hozzá...hogy addig mit fogok tudni letuszkolni a torkomon az nagy kérdés...

Nagyon fontos neki a külső...még a szuvas nem teljesen fehér fogaimat is eszrevette hogy gondolhattam hogy majd a vastag combom észrevétlen marad...és a karom a legdurvább....

igyekszem tornázni ma is amikor megunom a tanulást és szünetet hagyok jó pár gyakorlatot végig csinálok...mert a jövő beli fogyásomhoz nem szeretnék egy löttyedt testet...

jaj hát meg a másik....a fürdőbe menés....ott aztán nincs takargatás...

hjaj nem lesz egyszerű menet...és még ott a suli vége a munka keresés is a nyakamon...viszont nem engedem kifejezetten hogy ezeket a nehézségeket lássa, azt szeretném hogy egy magabiztos boldog lányt lásson maga mellett...én még közben vívom a kis csatáimat az akaraterőmmel és az önbizalmammal...

most ennyi...de ez érdekes lelki folyamatot indított meg bennem azt hiszem ez lesz a folytatásos csacsogásom következő vezérfonala...

minden jót...bár nem is tudom kinek mert azt hiszem ezket a sorokat nem olvassa senki hihihi

2012. ápr. 13. 08:28

Jó reggelt Kedveskék!

No...tengap este megtörtént az első érzelmi alapú Atkins-es bekajálásom....este fél 12 ig dolgoztam, és már nagyon éhes voltam, viszont fáradt, álmos még nem, és nem is az időponttal volt a probléma, mert én későn fekvő vagyok, hanem a mennyiséggel...megettem egy 4 tojásból, bő disznó zsíron készült rántottát :)))), jól esett, szó sem róla, de éreztem hogy több volt a szükségesnél.

Hiányzik a kedvesem, és elvileg csak jövő hét pénteken fogom látni...mennyivel vidámabban és kiegyensúlyozottabban tudok élni azon a héten amelyek végén láthatom...és éppen ezért írtam ma reggel neki e-mailt, hogy mit szólna ahhoz ha holnap az angol vizsgám után meglátogatnám....még nem csináltam ilyet...kíváncsi vagyok hogy hogy reagál....szurk szurk szurk szurkoljatok nekem.

Nem szeretném ha azt gondolná hogy rá akarok akaszkodni,és azt is megértem ha azt írja h.egész hétvégén dolgoznia kell és nem tudna velem foglalkozni...

hjaj...

kajálás....minden a válaszától függ...most izgulok, és emiatt nem igazán vagyok éhes, aztán ha aztmondja hogy várlak szívem szeretettel akkor meg azért fogok izgulni, hogy vele lehetek....és jaj amúgy meg épp még a tojás gondolatától is kerülget a hányinger...


Sokat olvasgattam az Atkins-ról, ez valóban egy életmód....el kell tudni engedni egy életre a kenyér, krumpli, rizs, cukor étel csoportot, és azt hiszemén már nagyon közel vagyok ehhez...

Az a baj ezekkel az ételekkel, hogy amint megeszed, szinte azonnal újra kívánja a szervezet amint megemésztette az előző adagot...míg a zsírt a fehérjét...nem...ilyenkor mint ami velem történt, érzelmi zsírevésről beszélhetünk,viszont azért a szervezet reakciója, és még a lélek reakciója sem összehasonlítható az előzővel...nincs az a nagy inzulin löket, nincs az a borzalmas lélegezni sem tudok érzés, és a lelkiismeret furdalás is elmaradt....ja és máskor egy ilyen zaba este után reggel éhesen ébredtem, mert hát a butus testem telhetetlen volt, és ha tegnap este kaphatott akkor ma is ide az adagommal! Most pedig még csak kajára sem bírok gondolni.

Szép napot Kedves Diétázó és hasonló csapongó lélekkel rendelkező társaim!

2012. ápr. 12. 08:48

sziasztok!

Az az érzésem, hogy nálam most jött el a stagnálós időszak, amikoris akkor fog tovább lendülni a helyzetem ha kevesebb kalóriamennyiségre lépek tovább.

Bár sokat olvasgattam, és az Etkins-nél elvileg nem szímít a kalória, de szerintem most az én esetemben ez a következő logikus lépés.

Tehát folytatom a megfelelő ételeket, csak egy kicsivel kevesebb adagot igyekszem fogyasztani, a mozgás is működik...nincs most kedvem futni,itthon csinálom a kedvenc gyakorlataimat.

Viszont a kalória pontos számolgatása nem az én világom, ezért nem is választottam azt a fajta diétát.

Folyadékot bőven fogyasztok, 2 -3 liter teát biztosan (borsmentát és csalánt).

De azért azt észrevettem magamon hogy még mindíg nem állt át az agyam és mikor kicsit unatkozom tudok enni...bár a megengedett élelmiszerekből tudok választani, de azér ez érzelmi étkezés.

Ezen a legfontosabb változtatnom...meg kell várnom míg érzem az éhség érzetet...ami valóban 5-6óránként megérkezik.

A motivációm....a szerelem amiben mindig a legjobbat legszebbet szeretném adni amit csak tudok.

Kitartást és sok sikert kívánok mindenkinek, és azt hogy ne csak a diéta betartására figyeljetek hanem önmagatokra....mit csinál a testetek hogyan érzi magát a lelketek!

Szép napot!

2012. ápr. 11. 09:40

sziasztok!

Csudálatosak voltak az ünnepnapok, csupa szeretet és vidámság.

És igen..észerevette a fogyásom,és az a helyzet hogy azt is észrevettem hogy többet fogdosta a kis idomaimat....és szintén igen bűnöztem is, bár igyekeztem...nem ettem kenyeret, és a sütikből sem, viszont többet ettem az ételekből amit lehet, és volt egy kis ajándékcsoki is tőle, és alkohol..pálinkák, borok...

De lelkesedésem nem veszítettem így a mai naptól ismét teljes uralmam alá veszem az étkezést...

És tornázni is minden nap fogok, egy kis has kar far combok...

Készült sok fotó is az ünnepek alatt, és nem vagyok elégedetlen, de jól látom a speciális fogyásra áhítozó területeket.

Jövő hét pénteken este találkozunk következőleg...az pontosan majdnem 10 teljes nap...addig 3 és 5 kg között tervezem a veszteségem!

Millió üdvözlet minden küzdőnek, és hasonló komoly elhatározást, és önmagatok megtalálását, és szeretetét kívánom!

2012. ápr. 6. 06:35

Köszönöm válaszod...és hogy így utána néztél csodálatoska vagy...vigyázok magamra,figyelem magam, és a sportot sem hanyagolom ígérem.

Lehet hogy alapvetően azért bírja jól a szervezetem, mert eddig is a hús és a tojás voltak a fő táplálékaim, csak egy kis pékáruval kiegészítve, amit most elhagytam.

Nem számolgatom fanatikusan a ch mennyiséget, de biztosan kevesebbet eszem a pékáruk elhagyása miatt.

Tejet én már évek óta nem iszom, ugyanis laktózérzékeny vagyok, igyekszem ca- pezsgőtablettátés multivitaminokat szedni.

Figyelem magam...az energia szintem, a hajam, a bőröm, a körmöm, az emésztésem, a székletem, a vízigényem....biztosan lesz jel és, ha kell meg fogom tudni állítani a folyamatot,és a diéta kedvező oldalait implementálva az életembe ki alakírok egy hétköznapi életformát ami egyszerűen csak én leszek :)

Mindenkinek kedves nyuszi várós pénteket kívánok,és ti is vigyázzatok magatokra, mert akármilyen a diéta vagy edzésterv amit követtek, valószínűleg eltér az eddigi hétköznapi megszokásaitoktól, és ez egy megrázkódtatás a szervezetnek....figyeljétek a testetek mit mond nektek...és szeressétek nagyon mert ez a lelkünk otthona :)

644. AlBundy (válaszként erre: 641. - Zpq88i5g)
2012. ápr. 5. 21:15

Illetve kicsit utánanéztem, az ilyen típusú diéta kockázatának is:

-Jelentős kalciumvesztés ami felgyorsíthatja a csontritkulás kialakulását

-Enyhe koleszterinszint növekedés

-Emésztési zavarok a rosthiány miatt

-Veseproblémák a ketonlebontás miatt (ezért mondom, hogy a testépítők nem törődnek vele, hogy egészségtelen), vesekő, köszvény, húgysav túltertmelődés és emiatt izületi panaszok

Ezt nem Atkins nagy riválisai vagy támadói se nem a meki vagy börger találta ki, hanem a szervezet szénhidrátmegonásának következményei.

Remélem, neked azért sikeres lesz a dolog és nem jár egészségügyi gondokkal, mert annyit nem ér a fogyás, hogy a túlsúlyból esetlegesen eredő egészségügyi rizikókat más fajtákra cseréljük.

643. AlBundy (válaszként erre: 641. - Zpq88i5g)
2012. ápr. 5. 21:04

Szia kicsit kikupáltam magam ez ügyben, tekintve, hogy nem vagyok orvos ezért fejből nem asztalom a diatetika és nem akartam esetleg hülyeségeket írni...

Igen, a glikogén van jelen az izmokban amik az edzés során elsőként kerülnek felhasználásra. Ez eddig ismert. Akkor kezd fehérje lebontásba a szervezet ha a szénhidrátokat ilyen szinten megvonjuk a glikogén kiürül és a szervezetnek nehezére esik fenntartani az izomzatot ezért lebontja és abból nyer energiát. Kb 1-1,5 héttel (mozgásmennyiségtől függően) a szénhidrátmegvonás kezdete után kiürül a raktár és megkezdődik a fehérjebontás, ekkor nagyobb súlyvesztés következik.

Amúgy elmélyülve a dologban, léteznek kifejezetten ketózisra építő diéták (én egészségtelennek tartom, de ki tudja..), de azoknál a diétáknál is van szénhidrátfeltöltési szakasz, hogy kisebb legyen az izomvesztés. Az izomvesztés a diéta alatt sajnos teljes mértékben nem elkerülhető, de azért csökkenthető.

Az egésszel az a baj, hogy alapvetően a sport szinte kikerülhetetlen a tartós és eredményes fogyáshoz. A szénhidrátok ilyen szintű megvonása nagy teljesítményromláshoz vezet és pokoli akaraterő kell hozzá, hogy nullára retelhet szervezet ellenére fussunk sok-sok kilométert. Pedig a ketózisra építő diétánál is azt mondják, hogy a kardióedzések amik kifejetten segítenek beindítani a zsír oxidációt.

Viszont ezeknél a diétáknál ugyancsak megemlítik, hogy ciklikusak hosszú távon kifejezetten káros és ráadásul olyan emberek mondják akik az eredmények érdekében könnyedében dobják el az egészségüket (profi testépítők).

2012. ápr. 5. 06:42

Sziasztok!

Hááát választ nem kaptam, viszont el kell mondjam hogy pontos információkat írt az előttem szóló,míg az enyém csak laikus eszmefuttatás volt,tehát kérlek senki ne vegye készpénznek a biológiai csacsogásomat,....ígérem a jövőben tartózkodni fogokaz ilyesfajták írásától.

Amúgy minden rendben van, bár a hétvégi ablakomosás a szeles hideg időben befújt az ablakon egy náthát nekem..még küzdök vele,de már a látom a végét :)

Tanulok, mert nem sokára kezdődnek a vizsgáim, és készülök a húsvétra...kicsi ajándékokkal a barátnőimnek, és ennek a várva várt legénynek is.Írtam versikéket, meg nyuszikákat csinálgattam :)

Étkezés...minden rendben van....grillcsirke volt a menü mostanában,még nem unom,bár a melle nekem nagyon száraz, azt fel kell mindíg egykicsikét javítani ;)

Fogyás megyeget...én látom,és ez a legfontosabb :) vagyis igazából érzem a ruhácskáimon.

Elcsábulás nincs, próbáltam gondolkodni hogy mi az amit juj de megennék,és ha hiszitek ha nem nem jutott eszembe semmi...gondoltam olyan ételekre amit fanatikusan szerettem régen és semmi, ebből is jól látszik hogy én az a fajta személyiség vagyok aki nem kifejezetten az ízek miatt evett többet, hanem unalmas pótcselekvésből.

Tornázni is elkezdtem hogy azért tónusosak maradjanak az izmaim, és szerintem az az igazán szép, és mikor testsúlyom csúcsánvoltam, és akkor sem voltam olyan plötyike...igazából szeretek tornázni.

Minden héten járok hastáncra is..olyan gyönyörűség...és ha jól csinálod akkor a hasizmok minden részét jól megdolgoztatja....az egyenes aksó felsőket a haránt hasizmokat,és még a mély stabilizálókat is...sokat jelent, mert ha tónusos ahasad akkor nem engedi az ott levő hájacskákat csak úgy lógni.Tegnap este csináltam magamnak egy flow chart tervet....mikor álljak mérlegre, mikor lehtet felpróbálni azokat a bizonyos ruhákat, melyeket kiválasztottam célként (hogy ha ezekben csinos vagyok, illetve fel tudom húzni a cipzárt akkor elégedett leszek)....

Az őszinte tiszta tervem az hogy ezt a nyarat egy vidám csinos lányként töltöm aki szabadon szaladgálhat fürdőruhában, nem pedigóvatosan sétálgat arra vigyázva hogy ne nagyon rezegjen a hája :)

Jó ezt valakiért csinálni, és nem csak magunkért...bár tudom a legfontosabbnal mindíg önmagunk kell hogy legyünk, de szereintme a bők agya azért egy kicsit másként működik, hiszen mi genetikusan arra vagyunk programozva hogy anyák legyünk, gondoskodjunk, és a másokértvaló önmagunkból adás sokkal természetesebb folyamat mint a férfiaknál. Telánezért megy ez így könnyebbenha van egy szeretett személy akiért tehetünk valami.

Az én legényem tudom hogy szereti a szépet, és választékosan öltözködik, mindenből a minőség az amit kitűz céljaként,és szeretném én is magamól a legjobb minőséget adni amennyire csak tőlemtelik, hiszem szeretem.

Kedves lányok, kívánok sok sok sok sikert nektek is...önmagatokért és azokért akik szeretnek titeket!

Napfényes szép napot kívánok a szívetekbe, és remélem odakint sem lesz borús az idő, és a jó Isten szép hsvéti idővel ajándékoz meg minket feltámadásának ünnepén, az előrejelzésekkel ellentétben...hiszek csodákmindíg vannak, és hát ha ő nem akkor ki tegyen itt csodát!

:)

2012. ápr. 3. 16:49

Kérdezhetek?

Azon gondolkodtam, hogy az s.o.s. gyorsan mobilizálható energi anyag...az izmokban található, viszont az nem fehérje hanem glikogén...azt hiszem ....ez használódik fel ha jól emlékszem a sportolás kezdeti szakaszában....izmokhoz mint fehérjékhez csak akkor nyúl a szervezet ha nem kap egyáltalán táplálékot nem? Viszont ebben az esetben kap, tehát akkor szénhidrát származék mibilizációhoz kezd ami a tartalék zsírokban van...?

2012. ápr. 3. 16:41
köszönöm a pontos infókat....én csak vízionáltam...de jó hogy ide írad, így ha bohókásságom után olvahatják az igazságot is :)
639. AlBundy (válaszként erre: 638. - AlBundy)
2012. ápr. 3. 14:12
Egy sarkallatos pontban ki kell javítanom magamat, mert nagy ökörséget írtam, mivel egységnyi bevitt zsírt kevesebb és nem több energiaszükséglettel tud feldolgozni a szervezet, mint hasonló mennyiségű fehérjét, vagy szénhidrátot.
638. AlBundy (válaszként erre: 637. - Zpq88i5g)
2012. ápr. 3. 11:28

Tehát ami kizárólag szénhidráttal működik:

1. a központi idegrendszer sejtjei,

2. a vörösvérsejtek

3. bizonyos fehérvérsejtek

4. a csontvelői sejtek

5. a vese kéregállományának sejtjei

6. sebzés, sérülés környéki, gyorsan szaporodó fibroblasztok.

A szénhidrát teljes megvonásának tünetei:

-szédülésnek, fejfájásnak, ájulásnak

-hasi görcsöknek, székrekedésnek


Amennyiben a szervezet nem kap szénhidrátot: Elsőkénet nem a zsírt fogja bontani mivel, ahogy mondtad sok energiába kerül, hanem a könnyebben bomló fehérjéket (izmokat) és az izomzatban még lévő glikokénraktárakat (melyet az izomzat üzemanyaga), utána nyúl csak a zsírhoz (tehát elején jóval kevesebb kiló leszel, de nem zsírt fogsz használni hanem izmot ami amúgy is nehezebb, a mérleg kevesebbet mutat majd...). Amikor azonban végre megkapja a várva várt szénhidrátot, azonnal zsírként elkezdi raktározni, mert hát ki tudja mikor jön megint a jégkorszak ugye..

Ennek ékes bizonyítéka a Journal of the American Medical Association orvosi magazin vizsgálata, ami bemmutatta, hogy az Atkinset alkalmazó nők többet fogytak mint a többi diétát folytató nők az első hat hónapban, azonban ezt követően a nők nagytöbbsége visszaszedte a leadott kilókat.


És jöjjön a grátisz:

Ha az energiát kizárólag zsírbontásból fedezi a szervezet, a vérben felgyülemlenek a káros anyagok, megindul a ketózis folyamata, ami ködös gondolatokhoz, lelassult gondolkodáshoz, energiahiányhoz, csont és vesebetegségekhez vezethet. Az egyik ilyen keton test az ún. aceton, mely kifejezetten mérgező az emberi test számára.

2012. ápr. 3. 10:52

Vízionáltam:

mikor kenyeret, péksütit, yoghurtokat, banánt, krumpli, rizst (tehát a klasszikus gonosz ételeket) eszel, mert éhes vagy, és ez természetes...akkor a szervezet elkezdi emészteni gyorsan, és kielégítit a hirtelen szükséges területeket vele, és ugyanilyen gyorsan ami nem kell ráktározza is....és mivel ezt megtette hamar éhes leszel újra. Ez az amit sokszor nem értünk, hogy hogyan lehet hogy megint éhes vagyok, mikor 2 órája ettem egy kakaós csigát és 2 pohár tejet??? Hát így.....

Valahogy úgy képzelem hogy a kis inzulinkák dörzsölik a kis kezüket mikor tudják hogy ételt kapnak, és gyorsan adnak az agynak és az izmoknak egy kicsit a többit pedig édi kis pufi zsírsejtekbe raktározzák...ki tudja mil esz holnap...elvén. Ez nekik sokkal kevesebb energiába kerül mint a régi kis zsírokhoz odamenni és kérni tőlük energiát :)

Viszont ott van adiéták másik nagy területe amelyek a koplalásra fektetik a nagy hangsúlyt....a test nem kap nem kap..csak korog a gyomor, szédül a fej és zúg a fül...aztán gondolkodnik...ok bontok akkor zsírt, viszont ezzel párhuzamosan az anyagcserét is leleassítja, hiszen nem akar pocsékolni a raktáraiból (ki tudja mikor jön még jégkorsza :) )...és amikor a koplalós diéta alatt eszel aztahogyan csak tudja gyorsan kipótolja az elvesztett energiákat...a fogyás nagyon lassúvá válik, ezért van az hogy ezzel fogynak 2 hétig aztán 10 napig megint nem mert védi magát a test.

Ezzel szemben..pl Atkins diéta alatt, mikor éhes a test adunk neki enni sok sok sok fehérjét és zsírt...de hát ezzel nem tud gyorsan mitkezdeni, inzulinkák kérnek energiát a zsírocskáktól, kielégítik az agyat, az izmokat...közben pedig pörög az anyagcsere nem is kicsit mert a fehérjék zsírok emésztéséhez sok emergia kell, és ezt is a tartalékokból fedezi!

Igen igen mostjöhet az a kérdés hogy akkor mi lesz azzal amit megettünk....no a zsírok fehérjék sh-k nélkül teljesen másképp viselkednek mintha vele együtt fogyasztod...felszívódik belőlük az ami kell...a többi pedig kiürül.

Ez az én elméletem.

És azért van itt okosan több szakasz, hogy ha már eljutottál amegfelelő testsúlyhoz emelheted a ch adagot, hiszen már nem akarod hogy a raktárakhoz nyúljon a szervezet.

Viszont ez valóban életmód változás, mert innentől kezdve így élsz és kész...hiszen ha több ilyen ch-t eszel az emberi test teszi azt amire programozva van.

Ez a diéta mindenképpen olyan embereknek való mint amilyen én is vagyok...akik nem különösebben szereteik a csokit és a sütiket, a kenyeret és a yoghurtokat....viszont unalom evők voltak....

úgy szeretném hogy ezek a dolgok amiket ide írkálok egyszer majd segíthessenek valakinek....azért írok ilyen lelkesen!

:))))))

2012. ápr. 3. 10:09

ÉS most a diétácskámról:

Ma van a 9. napocskám!

Atkins maradt,és minden nehézség nélkül megy.

A kilengéseim: light kóla, fekete kávé,cigi.

Amúgy megy a hús evés, tojás....nem unom.

Rá kellett jönnöm, hogy én nem kifejezetten az ízeket szerettem sohasem, csak azt hogy amikor egyedül vagyok és nincsen semmi dolgom akkor unalomból, pótcselekvésként ettem. És azok a diéták amik a mindenből kicsit elvén alapultak, nekem azért nem jöttek be, mert akkor unalmamba mindenből ettem kicsit...és hát sok kicsi sokra ment :)

Így meg azért, ha épp tojás napot tartok, ami napi 6 dblegalább kinek lenne még kedve egy kis húst enni....juj..és ugyan ez fordítva...jaj, még rá gondolni is rossz.

Nem hiányoznak a péksütik,édességek, gyümölcsök,tejtermékek..... zöldséget néha eszem, de mivel nem szeretem őket annyira, így az első szakasz azaz a kéthét letelte utánra tartogatom őket, akkor tudom hogy meg kell őket ennem, mert különben elektrolit és vitamin hiányom lesz, és azért rosszat nem akarok a szervezetemnek.

A bőröm nem változott, a székletem természetesen kicsit változott hiszen csak fehérjét és zsírt eszem, viszont nincsen szorulásom, és minden nap ugyanabban az időben kell mennem.

És igen....fogytam is,nem tudom hogy pontosan mennyit, de a karomból, a hasamból, a combjaimból ment le..érzem a nadrágokon pólókon...én olyan 3 kg körül gondolom.

Nekem a combom a legkritikusabb testrész...mindíg egy számmal nagyobb nadrág kell rá mint amit a fenekem,derekam, csípőm megkívánna....össze kelleneőket hangolni, mert ami szűk a combomra az csinos a fenekemre...ami jó a combomra az pedig nagy a derekamra és a fenekemre....kíváncsi vagyok mi lesz a vége....remélem egyezségre jutnak és a combom beadja a derekát :)))) és ő lesz kisebb !!!!

Szép napot kívánok, és vidám lelket minden diétázónak!!!

2012. ápr. 3. 09:56
Köszönöm,neked Kriszta 71, hogy olvastál és írtál.Én is minden kedves szépet jót erőt sikert kívánok mindenhez amihez csak erőt érzel magadban!!
634. Kriszta71 (válaszként erre: 633. - Zpq88i5g)
2012. ápr. 2. 15:11
Sok sikert Neked is!Remélem meglesz a sikerélményed a találkozáskor!:-))
2012. márc. 31. 06:46

Sziasztok!


Ma van a remélt 'életmód' váltásom 6,nap reggele.

Atkins-es lettem teljesen....sokat olvastam róla, ésmivel az egészségügy világából érkezem, tisztán értem mi is trténik a szervezettel.

Teljesen más az élettani útja a szénhidrátoknak és a fehérjéknek, és itt szinte csak fehérjét és zsírt kap a szervezet, és a mobilizálható szénhidrát raktárakhoz nyúl.

És az a helyzet, hogy miután csak húsokat, tojástlehet főként fogyasztani, a diétás kiskapuk bezárulnak...számomra legalábbis igen. Régebben mindíg találram...egy kis gyümölcs, egy kis édesítős túró,diétás cukormentes lekvár, norbis sütikék...

Én unalom evő tudok lenni...főleg esténként. Tagnap olyan 6körül értem haza, és megtörtént az első Atkinses unalom evésem...ami rengetek sült bacon-böl állt...juj a végén már olyan hányingerem volt, viszont nem fújódtam fel utána, tudtam aludni, és még lelkiismeret furdalásom sincs :), ja és érzem hogy ezt megismételni nem fogom tudni soha....

Most reggel sincs étvágyam, túlajdonképpen kajára nem is bírok gondolni!!

Én kávézom, meg light kólát is iszom....ezeket tiltja Arkins de kifejezetten azzal indolokja, hogy utána édesség utáni vágy lép fel...nekem nincs ilyenem, hiszen , már egy éve nem eszem édességet, hiszen nem érzem az ízét :)

Érzem a klasszikus Atkins tüneteket, mikor éhes vagyok, akkor gyorsan ennem kell, mert különben elájulok, a chhiány miatt a székletem is másmilyen lett, egy kicsit fáj a gyomrom étkezések után, viszont a jellegzetes lehelletet nem,bár lehet azért mert dohányzom, meg igazából ha tehetem én amúgyis sokszor mosok fogat egy nap.

A CH evés nehéz nekem, pl. tegnap sem ettem egy grammot sem, ma kellene,de a salátát, zellert nem igazán kívánom...de tudom hogy kell mert egy kis vitamin szükséges.

Jövő szombaton találkozom a szerelmemmel :) úgy vágyom rá hogy kimondja...'Te fogytál'

Ő igazán arisztokratikus életet él, számít neki a külső a ruhák, és tudom hogy szeret, érzem, de ezt úgy szeretném neki ajándékozni, hogy egy gyönyörű vékony Nő álljon mellette!

Még engem is meglep mennyire el tudtam engedni....a péksüti, keksz, kétszersült, yoghurt, vágyamat...

Ja igen...és bár mérlegem nincsen,úgy érzem mintha fogytam volna...nem vagyok jóban a mérleggel, szerintem az csak a kórhzakba való fizikális vizsgálathoz....hiszen ha pufi vagy úgy is látod, ha pedig boldog és csinos akkor nem mind1 mit mutat....

Sok sikert kedves társaim...akármit is csináltok!

Szép szombatot!

2012. márc. 29. 07:31

Hello!


No..ez már a 4.napom....az a helyzet hogy eléggé Atkins-esre váltottam, mert nem kívánom a pirítóst,meg a yoghurtot,meg a gyümölcs levet,gyümölcsöt...Na szerintem ez az a helyzet, amikor már végképp rossz helyen vagyok :) Nem is azt a diétát csinálom amihez írok,fórimhelyett naplót írok....de amíg senkit nemzavar el leszek én itt, így döntöttem.

Na jó Atkins bácsi nem engedi a kávét, de én azt feketén engedélyeztem magamnak.

Igazáb ól jól érzem magam, de ez nem meglepő a húsok és a tojás világában :)

Kíváncsi vagyok, hogy hogyan alakul, mert ez egy tényleges életmód váltás, és nem egy diéta....bár én még annak érzem...életmódváltásról majd a 21.nap után beszélhetek...írhatok.

Nekem a csokoládé és a sütik,kenyerek nem jelentenek nagy csábítást... 2 éve kivették a mandulámat, és az édes ízeket nem igazán érzem, továbbá az a helyzet hogy azt már régebben is észrevettem hogy a péksütemény, kenyér az az étel amitőlevés után úgy érzem magam hogy telivagyok,és meg is nő a hasam utána!

Így most hajrá Atkins bácsi!

Ti elgondolkodtatok már azon hogy a modellek, színésznők....hjaj Victoria Secret modellek Istenem milyen izmosan vékonyak....igazából komolyan éheznek szinte egész életükben,hacsak nem születtek azzal a tulajdonsággal hogy túl működik a pajzsmirígyük ;)

Hihetetlen...és tudják ha elhagyják az éhezést, nem kellenek többé.

Megértem az ízek élvezetét..olyan családban nőttem fel ahol az étkezések a nap csúcspontjainak számítanak- még ma is-és ha nem eszel eleget/sokat akkor az szinte sértés a szakácsnak!! Szerintem sokan vannak itt hasonló háttérrel...de egyre inkább azt látom a magyar éttermekben is,bár azért nem mindben, hogy az étel élvezetére a kimagasló ízekre a látványra helyezeik a hangsúlyt,nem pedig a hatalmas mennyiségre. Tanítanak minket, engem mindenképpen.

Étkezési kúltúra váltás,életmód váltás...a minőség.

Istenem és mennyi polc van tele a boltokba....napolyi, csoki, keksz, gumicukorkával...már nem is tudom megmondani mikor vettem direkt ilyesmit magamnak...pedig régebben...míg hazavezettem a boltból már út közben is képes voltam kibontani egy egy zacskót, és azért direkt itthonra is vettem még egyet:)

És a joghurtok amik oly egszségesnek lettek titulálva, elkezdtek egyre tejszínesedni, vaníliásodni,csokis banánosodni, és észre semvettük hogy édességet eszünk :) persze tudom kefír meg natur változatok, de mennyivel több a polcokon a sok sok színes dobozka krémes képekkel, és csokoládé gyöngyökkel :)

És tényleg nem lehet abba hagyni őket...drogok mind mind.

GYerekként belenőttünk ebbe az egészbe...bölcsi, ovi után azonnal kaptunk túrórudit, kakaós csigát...reggelire kakót, és aztán megjelent a Nutellás kenyér is. Az egyik nagyon kedves fiú barátomnak, van egy 11 éves lánya....szerintem baby kora óta nem érzett éhségérzetet...megtanulta hogy ha azt mondja éhes kap rögtön enni,pufilányka lett belőle....nehéz lesz neki nagyon.És most éppen még nem érzi a súlyát, mert most még a lányok a magazinban csak képek neki,nem pedig nőideálok. Annyiban szerencsáje van hogy szeret sportolni, táncolni,de az a kérdés ezt a testtudatra való ébredése után is meg fogja e tenni.

Azt rossz látni, hogy tudom az út amin jár, mennyi szenvedést tartogat számára.


Visszagondolva, én soha nem voltam kövérlány, és soha nem is mutattam hogy zavarna a súlyom...talán csak egy időszakra emlékszem, egyszakítás után amikor felszaladt rám kb 10kg....de azt akkor is csak a családomnak mutattam ki. Aztán elkezdtem futni, és lementek a kilók...azt hiszem nem az összes de 7-8 biztosan. Ezt azóta is tartom, de valami olyan érzés kerített hatalmába egy ideje, hogy ki akarom próbálni magam 53-55 kg-osan, változik a személyiségem majd?,változnak a lehetőségeim?-akár munka keresés terén is-, jobban szeret majd a párom?-többször mondja majd hogy csinos vagyok, többször fog fényképezgetni-bártabban megyek majd strandra,vagy bárhová ahová fürdőruhába kell menni-milyen lesz úgy ruhát vásárolni hogy nem azt fogom megvenni ami jó rám hanem amelyik jobban tetszik...és mindezek ha változnak,én is változom?

Az hogy eldöntesz valamit, és aztán megvalósítod nagyonextatikus tud lenni...erőt ad olyan dolgok elfogadására amelyeken nem tudunk változtatni.pl Victoria Secret modell már nem lehetek hihihi

Nagyon kíváncsi vagyok, ez az életmód váltásom fő mozgató rugója!

Szép napot kívánok!

ui: Bárcsak lenne itt valaki:)))))

2012. márc. 28. 08:49
Megint egy vicces diéta :) Ez sem azért működik, mert olyan hú de nagyon precízen össze van állítva az étrend, hanem azért mert alacsony a kalóriabevitel ;) Például a citromnak, a pirítósnak nem tudom milyen szerepe van egy diétában? ( vagyis tudom: semmilyen ).
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook