Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A százhuszonötezer-kétszázhatodik fogyástörténet. :) II. fórum

A százhuszonötezer-kétszázhatodik fogyástörténet. :) II. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A százhuszonötezer-kétszázhatodik fogyástörténet. :) II.

1 2
31. syria (válaszként erre: 30. - F3000dc5ef)
2015. márc. 24. 15:55
Köszönöm a hozzászólásodat. :)
30. f3000dc5ef (válaszként erre: 29. - Syria)
2015. márc. 23. 19:37

Hát, végül is definíció kérdése.

Valamit vagy csinálsz, vagy nem csinálsz. Lehet nem szigorúan tartani, és lehet sehogy. Van ami egyáltalán nem fér bele: ilyen a tk kenyér. És van ami belefér néha, mert nem borítja a rendszert, ilyen pl. a cukor.


De ha valaki nem ismeri a paleot, és elolvassa a cikket, annak az fog lejönni, hogy úgy is lehet paleozni, ahogy te csinálod.

Na, mindegy :D nem szőrszálhasogatni akarok :D csak mondom :D

29. syria (válaszként erre: 27. - F3000dc5ef)
2015. márc. 23. 19:34
Nem írtam, hogy paleos vagyok. Azt írtam, hogy a paleohoz nyúltam, amit nem tartottam be szigorúan. :)
28. syria (válaszként erre: 26. - Babis)
2015. márc. 22. 09:32

Köszönöm szépen az elismerést. :)


Na igen, a mozgás. Nem tudom, minek kellene történnie, hogy rávegyem magamat. :( Nagy fegyverténynek tartom, hogy pusztán azt étrendem megváltoztatásával értem el eredményt.

27. f3000dc5ef (válaszként erre: 26. - Babis)
2015. márc. 21. 22:06

Nem KELL paleosnak lenni. Dehogy kell. Csak ha nem az, akkor NE írja, hogy az. Akkor írja, hogy ez a saját módszere. Pláne, mert a paleo nem a fogyásról szól.


Neked gratulálok!

26. Babis
2015. márc. 21. 21:34

Nekem tetszik a cikk. Pont a lényeget fogalmazza meg: mindenkinek saját magának kell kitapasztalnia, hogy a felesleges kilóktól hogyan tud hatékonyan megszabadulni. Utána pedig hogyan tartsa a súlyát.

Vékony testalkatom ellenére (50-54 kg) mindkét terhességem idején 23 kg-t híztam, szülés után persze ez kevesebb lett, viszont szoptatás alatt pont annyit szedtem vissza, amennyit a kórházban hagytam..

Az első babám 13 hónapos korában állt le a cicikről, akkor 4 hónap alatt adtam le a 23 kilót (minden nap kemény torna itthon a nappaliban, saláta, saláta, saláta).


A második babám még mindig szopik, lassan két éves lesz. Ezért a kemény edzést kénytelen voltam kihagyni, de egy éve szépen elkezdtem csökkenteni a lisztes, krumplis, rizses ételek fogyasztását, óvatosan bánok a vacsorával és összességében mennyiségre nagyon keveset eszek. Most tartok -20 kilónál, van még hátra 3 kg, de még az is lehet, hogy kicsit még ehhez képest is fogyni akarok. A futást most kezdem el, ez mindenképpen segíteni fog.


Syria szerintem nagyon fontos dolgot közvetített: hogy soha nem szabad feladni és hogy mindenkinek saját útját kell megtalálnia. És hogy igenis lehet ötvözni a különböző elméleteket, nem kell mindenáron "paleosnak" lenni, vagy "vegának" vagy tudomisén. Sportolás nélkül is, csak az étkezés ésszerűsítésével is lehet súlyt csökkenteni, de ahhoz, hogy egészségesek és tónusosak legyünk, elengedhetetlen a mozgás, szóval nem okos dolog kihagyni. És, mint az én példám is mutatja: négyszer olyan hatékony a fogyókúra mozgással, mint nélküle..


Gratulálok a cikk írójának, minden jót kívánok!

25. syria (válaszként erre: 24. - F3000dc5ef)
2015. márc. 21. 10:18

Ha nem, hát nem. :)


Azért gondoltam cikkre, mert ott talán hamarabb lehet információt szerezni (már ha összeszedetten, célirányosan íródik a cikk), mint az egyre növekvő, terebélyes fórumon.

24. f3000dc5ef (válaszként erre: 22. - Syria)
2015. márc. 21. 08:16

Én ezt inkább kihagynám. Van itt egy nagyon jó kis fórumunk már évek óta. Ahol a pletykákkal ellentétben, nagyon szívesen látunk mindenkit, és válaszolunk a kérdésekre, ha valakit igazán érdekel a téma.


:)

23. BESTia ☺ (válaszként erre: 22. - Syria)
2015. márc. 20. 20:12
Telefonos után miért is nem csodálkozom a harmadik rész lehetőségén. :))
22. syria (válaszként erre: 21. - F3000dc5ef)
2015. márc. 20. 17:53
Te tudsz valamit, amit mi még nem. :) Dobjuk össze együtt a cikk 3. részét! :)
2015. márc. 20. 06:37
Nagyon félre értelmezitek a paleot. Attól, hogy valaki csinál kenyeret, meg sütit, nem azt jelenti, hohy azon él. A napi rutint nem posztolgatja senki, csak ami különleges. Én se fotózom le naponta a szalonnás rántottámat :)
20. f3000dc5ef (válaszként erre: 19. - 4b6a2525df)
2015. márc. 20. 06:34
Nem napi szinten. És csakis paleos alapanyagokból!
19. 4b6a2525df (válaszként erre: 17. - F3000dc5ef)
2015. márc. 20. 06:25
Jó, de kenyér helyett paleo édességeket, palacsintát stb esznek, amit viszont én nem szeretek, mármint az édességeket, egyedül a paleo palacsintát szeretem. Egész nap huson meg zöldségeken nem tudok élni. Ezért nem is nevezem magam paleosnak.
18. syria (válaszként erre: 17. - F3000dc5ef)
2015. márc. 19. 16:10
Nem tudom elképzelni az életet kenyér nélkül. :)
17. f3000dc5ef (válaszként erre: 15. - 4b6a2525df)
2015. márc. 18. 20:20
Dehogy kevés. A nagytöbbség nem eszik kenyeret. Csak ugyi ami nincs azt nem lehet naponta posztolni :DDDD
2015. márc. 18. 19:27
Koszi,en egyszer csinaltam kis bucikat,nem volt rossz de elotte6honapig semmi kenyer,csak a kivancsisag hajtott,de eleg jo lett,na nem mint a kenyer,de eheto.Most 3x sutottem palacsintat eritrittel es gesztenye liszttel,nagyon finom,most romokban hever a konyham es nem nagyon tudok fozni szerintem azert is kivantam valami edeset,amugy eleg jol elvagyok ha ehetek gyumolcsot.En is nagyon kenyeres voltam de az egeszseg fontosabb,nekem mar nagyon gaz volt az allapotom,azota sokat javult.
15. 4b6a2525df (válaszként erre: 11. - Gbabi50)
2015. márc. 18. 18:55

Gondolom, hogy van, de van a facén egy (mondjuk jóval több, de azokat nem nézem) fórum, ahol a paleosok a napi étkezésüket lefényképezik és felteszik. Rengeteg a kenyér kisérlet,:) Mondjuk annál már csak az édesség több, azt meg nem szeretem egyáltalán.


Szóval nagyon kevés a paleosok között is, aki le tudott mondani a kenyérről, viszont azoknak gratulálok:)!!!

14. syria (válaszként erre: 6. - F3000dc5ef)
2015. márc. 18. 18:31
Irigyellek. :) Nem tudom, eljutok-e valaha oda, hogy ne hiányozzon a kenyér.
13. syria (válaszként erre: 7. - Mazsinka)
2015. márc. 18. 18:29
Igazatok van, ezért is írtam azt, hogy úgy-ahogy tartom be. :)
12. syria (válaszként erre: 2. - F3000dc5ef)
2015. márc. 18. 18:25
Tudom, hogy nem paleo, de úgy vagyok vele, mint csorieva: még nem sikerült ehető paleo kenyeret előállítanom. Igaz, nem is sokat törtem rajta magamat. De ami késik, az nem múlik! :)
2015. márc. 18. 18:12
Nekem is a paleo jott be,van elet a kenyeren tul is.
10. Mazsinka (válaszként erre: 8. - Rozália)
2015. márc. 18. 17:49
Ez attól függ, mit nevezünk egészséges táplálkozásnak. Erre hallottam már kétmillió alternatívát, hogy melyik az üdvözítő út, pl. zsírszegényen kell enni (téves), a tojással is gondok vannak a koleszterin miatt (téves), a tej egészséges (téves), a teljes kiőrlésű kenyér szipiszupi (téves), és még sorolhatnám. Szóval az, hogy mi az egészséges, eléggé pengeélen járó történet. Mert ami fogyaszt, az nem feltétlenül egészséges is. Akkor minden sovány nő egészséges, s minden kövér beteg lenne. Maradjunk annyiban, hogy ch szegény...
9. f3000dc5ef (válaszként erre: 8. - Rozália)
2015. márc. 18. 17:38

Fogyáshoz igen. De akkor ne nevezzük paleonak, ha egy egyik alaptételét hágjuk át.

Akkor valóban nevezzük ch szegény étrendnek. Ami persze nagyon jó. Csak nem úgy hat, mint a paleo.

8. Rozália (válaszként erre: 3. - 4b6a2525df)
2015. márc. 18. 17:35
Éva, nem kell ahhoz paleo, hogy napi 6 dkg kenyér ne legyen bűn. Ha egyébként egészségesen étkezel, az a kenyér mennyiség bőven belefér. Ennyit még én is megettem akkor is, amikor szigorúan tartottam a szénhidrát-szegény diétámat és fogytam 27 kg-ot.
2015. márc. 18. 17:18
Ne haragudj, de ez közel sem paleo a tk kenyér miatt.
6. f3000dc5ef (válaszként erre: 5. - 4b6a2525df)
2015. márc. 18. 16:13
:)) Még csak nem is hiányzik :) mert fogyni valóban lehet kenyeres "paleoban" is. Csak éppen a lényege, az egészségre gyakorolt hatása csökken le jelentősen, ha nem is teljesen nullára, de majdnem. Szerintem.
5. 4b6a2525df (válaszként erre: 4. - F3000dc5ef)
2015. márc. 18. 16:04
Igazad van, de én még nem jutotam el abba a stádiumba, hogy van élet kenyér nélkül is:)
4. f3000dc5ef (válaszként erre: 3. - 4b6a2525df)
2015. márc. 18. 15:35

Azért ilyet ne mondj már :D hogy ehetetlenek :D

Hozzátéve, hogy én több mint három éve nem eszek kenyeret :D paleosat sem, van élet anélkül is.


De ahol valaki gabonát eszik, azt ne nevezzük paleonak. Mert az sehogy se fér bele. Még kompromisszumnak sem. És aki a cikk alapján úgy gondolja, hogy belefér, az már félre is van vezetve.

2015. márc. 18. 15:26

Gratula:)

Igaz -nem nekem szól- és az is igaz, hogy a tk kenyér nwm paleo, viszont a paleo kenyerek ehetetlenek:(

Én is paleozok (bár most felfüggesztődött, meg is bünhődtem), de a kenyeret nem tudtam megenni, pedig számtalan variációt sütöttem itthon (ebből lett később a morzsa a rántott húsra:). és sajna a kenyérről nem tudok lemondani, A napi 6 dkg kenyeret meg kell ennem, mert addig nem érzem jóllakottnak magam:(

2015. márc. 18. 13:11

Gratulálok!



De gyorsan tisztázzuk, hogy a tk kenyér, az nagyon nem paleo. Akkor már inkább a sajt. Vagy a Sportszelet.

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook