Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A számban kijött egy olyan hólyagszerűség, mint amikor valaki után iszunk/eszünk, mit tegyek? fórum

A számban kijött egy olyan hólyagszerűség, mint amikor valaki után iszunk/eszünk, mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 6. 11:09
én nekem kisebb koromban volt egyszer menj el orvoshoz és kérjél rá lila ecsetelő folyadékot attól elmúlik pár nap alatt,de azért is érdemes megnézetni mert ha véletlenül herpesz arra más gyógyszer kell,de ha a szádban található az nem herpesz.
20. syria (válaszként erre: 19. - L.Niki18)
2009. júl. 6. 11:06

"Az afta alapvetően a száj nyálkahártyájának sérülése. Ennek hátterében lehet mechanikus illetve fertőzéses eredet.

A mechanikus nem fertőz. A gyulladásos eredetű azonban igen, különösen ha több fekéllyel járó gyulladásos folyamat zajlik. Ez különösen kellemetlen, fájdalommal, lázzal, rossz közérzettel járó betegség, amely kontakt úton fertőzhet."

2009. júl. 5. 20:05
Nemm tudjátok, hogy el lehet e kapni ha valaki iszik utánam?
18. syria (válaszként erre: 13. - L.Niki18)
2009. júl. 5. 10:48

Két dolog biztosan igaz a herpesz és az afta vírusára is:

1: Akiben egyszer a vírus felüti a fejét, az soha nem szabadul meg tőle.

2: Az esetek többségében az immunrendszer legyengülése és/vagy a stressz hozza elő.

Nekem a herpesz szerencsére csak az ajkamon szokott előjönni, számomra legjobban a patikában fillérekért kapható Lassa paszta válik be; rájöttem, hogyan használható a leghatékonyabban.

Az aftára egy szájsebész rokonomtól kaptam egy folyadékot, ami egy brutálisan maró, erős szer (valami cink-féle vegyület, ha jól emlékszem), ezért nincs is forgalomban. Az aftámat fültisztító pálcikával megcélzom (fontos, hogy az ép részt ne érje!), és kész, vége.

Szerintem a fogorvosok is ezt használják.

Még bővebben: "AFTA"-mindenét! Mivel kezelitek? (Hoxa fórum).

2009. júl. 4. 22:55
jól fakasszad ki!
16. bared (válaszként erre: 13. - L.Niki18)
2009. júl. 4. 22:51
de, csípni fogja, és a teafaolaj is, ráadásul utóbbinak nem kellemes az íze(( próbálj meg teafás fogkrémet is használni,baciölő, hátha nem jön többet elő...
15. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 14. - Magdi8)
2009. júl. 4. 22:00

Én mindig ezt használom évek óta-és mindig működött.

Herpeszem sosem volt-igy ebben segíteni nem tudok neked.

14. Magdi8 (válaszként erre: 11. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 4. 21:56
Nekem nem mulasztotta el, csak nagyon csípte. Többféle dolgot kipróbáltam, de arra jutottam, hogy mindegy mivel kenem, ugyanannyi idő alatt múlik el. A herpesszel is ugyanúgy vagyok, mindent kipróbáltam, semmi eredmény. De azért ki lehet próbálni, hátha másnak hatásos.
2009. júl. 4. 21:28
Az ecet nem fogja nagyon marni?
12. bared (válaszként erre: 5. - L.Niki18)
2009. júl. 4. 18:24
ecetes vattát tegyél rá
2009. júl. 4. 17:31
Glykoseptet vegyél a patikába (nem vényköteles) egyszer bekened vele, és 2 órán belül elmulasztja.
2009. júl. 4. 14:39
Valószínű, hogy aphtád van, ahogy többen írták. A gyógyszertárban lehet kapni ecsetelőt, gélt, amitől elmúlik. Sajnos elég fájdalmas és van, ami nehezebben múlik. Én a fogorvosnál kaptam, nem voltak jól fertőtlenítve az eszközök.:(
2009. júl. 4. 14:29
Köszönöm a segítségeket, ha vannak mlg tanácsok várom azokat! A dohányzással való italozás (kóla, gyümilé) nem lehet ok erre? :-)
2009. júl. 4. 14:24
Látatlanban: valószínűleg aftád van. Nem kell 10 napig szenvedni, ha a fogorvos/szájsebész kihez hova jutsz el előbb beecseteli, 1 max. 2 ecsetelés után elmúlik.
2009. júl. 4. 14:24

Tömény Phlogosollal is ecsetelheted! Fültisztítóra cseppentel és az aftát "tapogatod" vele!

Szerintem az ecet túlságosan maró hatású!

6. Magdi8 (válaszként erre: 3. - L.Niki18)
2009. júl. 4. 14:18
Nekem is szokott látszólag minden ok nélkül kijönni, aftának hívják. Kb. 10 nap alatt múlik el. Mindegy, hogy öblögetsz, vagy nem, ugyanannyi a gyógyulási ideje. Talán öblögetés után egy kicsit "megnyugszik" és nem fáj annyira.
5. L.Niki18 (válaszként erre: 2. - Bared)
2009. júl. 4. 14:16
És hogyan ecseteljem ecettel? Köszi a segítséget!
2009. júl. 4. 14:16
És attól szerintetek kijöhet, hogyha valaki dohányzik és a cigihez én mindig iszok valamit. Nem szeszes italt természetesen, én nem fogyasztok alkoholt.
2009. júl. 4. 14:14
2 helyen is kijött, fáj húzódik, nagyon kellemetlen, fáj amikor ennem kell. Jelenleg naponta 2-szer fogmosás után öblögetek és gargalizálok Phlogosollal. Ez helyi fertőtlenítésre torokfájásra egyebekre is jó. Mostanában gyakrabban előforul, hogy kijön nem egy hanem 2 helyen. Mitől lehet ez? Ki van még így ezzel? Nem eszem és iszom senki után sem! :-)
2009. júl. 4. 14:12
az ecet és a teafaolaj csodákra képes! én sem veszek már drága krémeket, ezzel kenem, ha ilyen van...
2009. júl. 4. 14:11
A számban kijött egy olyan valami hólyag szerűség mint amikor valaki után iszunk/eszünk, mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook