Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A sürgősségi rendeléseknél mennyire kell "sürgős esetnek" lenni? fórum

A sürgősségi rendeléseknél mennyire kell "sürgős esetnek" lenni? (tudásbázis kérdés)


20. Noorah (válaszként erre: 19. - Powermen)
2011. okt. 26. 11:15
Ennyi mindenre azért nem számítok. :S
19. powermen (válaszként erre: 14. - Noorah)
2011. okt. 26. 10:44
Ha nem vagy gyomorvérző akkor csak ultrahangot fognak csinálni, illetve vérnyomás, EKG, vérvétel maximum egy rektális vizsgálat ellenőrzi, hogy a végbélben nincsen véres váladék, fogsz kapni infuzióban, gymomorvédőt, kevés nyugtatót.Ha reggel mész kibirod a koplalást.
18. Franc22 (válaszként erre: 16. - Noorah)
2011. okt. 26. 10:36
fogalmam sincs, mert az ultra hangra ugye, nem lehet csak úgy bejutni. Hónapokat kell rá várni. Még mindig hányingerem van és a hasam is rengeteget szúr. De most már a hasmenésemet Lopediummal megfogatom és az kiküszöbölve.
17. Franc22 (válaszként erre: 15. - Noorah)
2011. okt. 26. 10:34
Móron
16. Noorah (válaszként erre: 13. - Franc22)
2011. okt. 26. 10:18
DE azóta már jól vagy ugye? Végülis mi volt a baj?
15. Noorah (válaszként erre: 13. - Franc22)
2011. okt. 26. 10:17

Bíztató! :S


Ez melyik kórház? Én Nyíregyházához tartozom.

14. Noorah (válaszként erre: 12. - Powermen)
2011. okt. 26. 10:16
Úgy dönötöttem pénteken bemegyek - mert most is nagyon rossz - és lesz ami lesz. Már csak azt nem tudom, menjek-e üres gyomorral, mert megcsinálják aznap az ultrahangot, vagy inkább ne. Ez azért fontos, mert sajnos ha több óráig nem eszek, én dőlök, mint a kivágott akác (bár akkor tuti jobban felfigyelnek rám és előrébb kerülök). :)
2011. okt. 26. 10:16

én mostanában jártam, úgy hogy a munkahelyemről vittek be a sürgősségire, mert hánytam, ment a hasam, és mintha kés szurkálnak a hasamba. Erre egy injectioval(görcsoldó, fájdalomcsillapító és ilyenek voltak benne) lerendezett és közölte másnap menjek a háziorvoshoz!!!! Ő azonnal a sürgősségire küldött beutalóval a vérvételre és ultrahangra. Had mondjam el, ez 2-3között volt. A sürgősségin a csaj hőzöngött, hogy hogy képzeli a doki, hogy oda küldött. Aztán mikor vette a vért azon volt ki akadva, hogy a vérvételen miattam kell túlórázniuk. Aztán rá tettek 2óra infúzióra és az ultra hangot meg sem csinálták. A válasz az volt, hogy nincs rá szükség, mert a vérvétel nem mutatott ki semmit.

Szóval az én tapasztalatom alapján, a sürgősségi lóf...t sem ér, mert megdögölhetsz, akkor sem fognak alaposan kivizsgálni!!!!!

12. powermen (válaszként erre: 11. - Noorah)
2011. okt. 26. 10:06
Ez alól egy kikerülési lehetőség van, ha magadra hívod a mentőt alapból oda visznek, és akkor ráérsz utólag a háziorvoshoz menni, nekem nagyon bunkó házidokim dokim van, de lepereg rlam, ha szarul vagyok meg mondom neki úgy ahogy van hogy mit akarok, egy idő után már nevelődött, kezd hallgatni rám.
11. Noorah (válaszként erre: 9. - Csirike57)
2011. okt. 26. 09:42
Szóval akkor ha nincs "S" betű, akkor az esély is kisebb. Ezzel az a baj, hogy a körzeti orvos nagyon kattant, tegnap is szinte mindenkit kirugdosott a rendelőből és nem szívesen mennék vissza. :S
10. Noorah (válaszként erre: 7. - Powermen)
2011. okt. 26. 09:40

Úgy vagyok rosszul, hogy néha már fulladok a puffadástól, máskor meg jobb egy kicsit, de minden nap kellemetlen.


Egyszer voltam sürgősségi fül orr gégén még régebben, mert pánikrohamom volt és fulladtam, de akkor este volt és csak én voltam, így gyorsan megviszgáltak és kedvesek voltak. Ja és be volt gyulladva a mandulám, amiről gőzöm se volt. :)

2011. okt. 26. 09:39
Nórika kedves, menj el a körzeti orvoshoz és kérj egy sürgősségi beutalót, nem kell heteket várnod. Itt nálunk én is így mentem ekg-ra...még mást is kiderítettek, nem csak azt. (három hónap lett volna "rendes" úton)A lábamon bementem és haza is jöttem. -sok szerencsét!!
2011. okt. 26. 09:38
Én egy azon endokrin betegséggel 2 különböző kórházban voltam, mikor a Jánosban a doktor nő meglátta miért jöttem szó szerint berángatott a rendelőbe és már feküdtem is be a másik helyen (Semmelweis) elzavartak... Ez orvos függő is, de amennyiben van egy beutalód, amin az "S" rajta van elvileg nem pattoghatnak és fogadniuk kell viszont akkor valószínű órákat kell várnod...
2011. okt. 26. 09:35
Ha nem érzed jól magad be kell menni, ha van éppen panaszod segítenek, nem fognak elküldeni. Arra szoktak ugrani, ha valaki kap egy röntgen időpontot a távoli jövőbe, és éppen panasz mentes de beviteti magát mert nem akarja kivárni, és azt hiszi ott megcsinálják. A dokik sem ostobák minden nap ilyenek vannak, ha valóban nagyon rosszul vagy be kell menni.
6. Noorah (válaszként erre: 4. - F799cac10e)
2011. okt. 26. 09:31
Ó hát az a rendes rendelésnél is így van sajnos, emlékszem nyáron sokan el is ájultak :(
2011. okt. 26. 09:30

Nálad mi volt a baj?

De akkor te eleve sürgősségire kaptál beutalót, én csak kotrol vizsgálatra, mert ez a háziorvos annyira sietett, hogy meg sem hallgatta mi van velem és csak egy beutalót kértem.


Nekem lehet nem is kellene gyomortükrözés, mert azt mondta a nő a telefonban, hogy egy évben egyszer csinálnak, ha nincs fekély. Csak szerettem volna visszamenni, de annyira azért nem vagyok jól, hogy november közepéig várjak. :S Szerintem nálam ultrahang lesz csak. Remélem.

2011. okt. 26. 09:28
több orás várakozás
2011. okt. 26. 09:24
Ez viszonylagos... Csütörtöki nappal kaptam már beutalót sürgősséggel, amivel a következő szerdán tudtak fogadni. Szerdán befekdütem és csütörtökön meg is történt a gyomortükrözés, pénteken a másik tükrözés... Jó menet volt :(
2011. okt. 26. 09:19

A gasztroenterológiára szeretnék menni, mert pár heten rettenetesen puffadok, fáj a gyomrom ás – amiről nem sok jót olvastam – sötét a székletem. Nyáron tükröztek, ismét refluxot állapítottak meg, most pedig szeretnék visszamenni, de novembert középére adtak időpontot, viszont a nő azt mondta, ha bármi nagyobb baj van, menjek a sürgőségire, ott azonnal ultrahangoznak stb…


Merjek oda menni, vagy elzavarnak, mert nem haldoklom vagy vérzek? Hogy működik ez?

2011. okt. 26. 09:19
A sürgősségi rendeléseknél mennyire kell "sürgős esetnek" lenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook