Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A sült krumpli (chips) története fórum

A sült krumpli (chips) története (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A sült krumpli (chips) története

2010. nov. 17. 17:08
Imádom.Minden héten min.egyszer ez a vacsora vagy az ebédhez köret.
2008. júl. 14. 12:36
Imádom a szalmakrumplit:)
7. Librigabi (válaszként erre: 6. - Birogaby)
2007. nov. 18. 12:48

Szia Gaby!


Hallottam már így mondani, mivel a volt párom Szovátára való volt és ő is így mondta. :-)

2007. nov. 17. 16:07

Én is imádom a sültkrumplit,meg mindent,ami krumpliból készül.

Hallottátok már a szalmapityóka kifejezést?Nálunk így hívják a sült krumplit.:-)

2007. aug. 31. 22:10
Én imádom a sült kruplit,de ami kruplidól készül mindent.
2007. jún. 13. 17:40
Én és családom is imádja a sült KRUMPLIt.Szoktam karikára, csíkokra vágni, de van hogy apró kockákra vágom, pl. a brassói mellé. Én nem szoktam boltit használni, de az éttermi sült burgonya az nagyon ízlik.
2007. jún. 8. 09:46

Hát ami engem illet...sosem szerettem és ez nem is változott meg. :)

Inkább finom burgonyapüré, jó vajasan és tejesen. (Joghurttal elkeverve is nagyon finom..)


Egyébként sajnos, de a bolti, félkész finomabb, mint a házi, ha mér dönteni kell.

2007. jún. 5. 14:50
Köszönöm,hogy megírtad ezt a cikket, jó tudni,hogy ki készítette el először! Nálunk az unokáim állandóan ezt ennék, és szívesen el is készítem nekik. Van hozzá egy nagyon jó szeletelő "gépem", ami egyforma hasábokat készít/ Édesanyám hozta nagyon régen Csehszlovákiábol/ így egyforma gyorsan sülnek ki a szeletek.
2007. ápr. 26. 15:17
Egyik kedvenc mindennapi csemegénk a sült krumpli vagy más néven hasábburgonya, népies nevén "rósejbni", de mai modern korunkban "chips" néven is emlegetjük. Valószínűleg a legtöbben szeretjük, de vajon tudjuk-e, hogy hol készítették először?

Ugrás a teljes írásra: A sült krumpli (chips) története

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook