Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A stressz hízlal? fórum

A stressz hízlal? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
10. 7130b15964 (válaszként erre: 9. - Nőci1)
2006. szept. 4. 09:39

Azt hiszem az életmódváltás lehet a kulcs. Okoskodni én is tudok (csak számon ne kérd tőlem a gyakorlatban!)


Szóval nem csak a minőségi táplálkozásra, mozgásra kell odafigyelni, hanem ügyelnünk kellene a lelkiekre is. Pont azoknak, akik kevésbé tűrik a stresszt (vagy azt hiszik, hogy tűrik, csak közben a szervezetük reakciói alapján mégse). Érdemes lehet időt szakítani a meditáció, relaxáció tanulására és tudatos alkalmazására. Persze a sportolásnak is van ilyen hatása, de az "idegpötyiknek" külön figyelniük kellene a stresszoldásra.

2006. szept. 4. 08:50
Pár hete jöttem rá,biztos azért nem fogyok mert sok gond van az életemben.Már sok diétán túl vagyok ,sőt voltam többször nagyon beteg,és 2-3.kg nál soha nem ment le több más a kórházi ágyon mellettem csont sovány lett én sápadt hulla voltam kilók szinte megmaradtak.Hugómmal elkaptunk virusos hasmenést 4-5.napig futottunk wc-re hugom több mint 4-kg fogyott én még 1-kg híztam is.Pedig a végbelem már kiszakadt annyit mentem wc-re.Nekem folyton stressz van az életembe.Biztos ezért nem sikerül a fogyás,tehát dagadtan halok meg!Sok sikert mindenkinek!
2006. szept. 3. 22:46

"A stressz is hízlal


Svéd kutatók úgy gondolják, hogy a hasi típusú elhízás a kortikoszteroid hormon túltermelődésével függ össze. Ennek hátterében pedig a tartós stressz-szituációk állnak. A stressz-érzékeny emberekben e hormon termelése állandóan extrém magas, a hasi zsírszövet sejtjeiben pedig sűrűn vannak specifikus kortikoszteroid hormonreceptorok. E receptorokon


kötődő hormonok indítják el, illetve serkentik a hasi zsírszövet beépülését."

(fitt info)

2006. szept. 3. 14:39

A stresz magában nem hízlal, a pótcselekvés, amit teszünk lekűzdése ellen na az már igen (ha ez az evés).

Régebben falhatnékom volt, ha stesszeltem, most inkább nem eszem, azaz egyáltalán nem bírok stresszes időszakomban enni. De meditálok, sétálok és így kevésbé gyötörnek a stressz okozta evési problémák, mert ugye enni kell, mégha fogyizik is az ember, akkor is :).

2006. szept. 2. 15:43
Sziasztok! Szerintem attól függ, hogy mi miatt van az a "stressz". Nekem például ha valami komoly idegeskednivalóm van, és gyomorgörcsöm van, akkor nem tudok enni. De ha csak simán "depi" vagyok, akkor iszonyatos édességhiányom és ehetnékem van. Főleg édességre és csokira, mivel abban van ugye a "boldogságszérum"!Látszik is a súlyomon, hogy állandóan depis vagyok, főleg az antidepresszánsok és a hangulatjavítók hízlalnak elég rendesen. 5 hét alatt 6 kiló ugrott fel egy új fajta gyógyszertől. Rosszul voltam az éhségtől, és folyamatosan zabáltam. Mostmár leállítottam ezt a gyógyszert, de sajnos mindegyiknek van ilyen mellékhatása. Az lenne a legjobb, ha nem kellene szedni őket.
2006. aug. 24. 13:00

Én a vizsgaidőszakban 5kg-t fogytam.


De ez szerintem úgy van,hogy a stressz van akire olyan módon hat,hogy nem eszik,vagy egyszerűen el is felejt.Nálam ez volt.


De van akinél azt idézi elő hogy tömi magába a kaját.Hát valószinű hogy az az egyén fel is szed egy pár kilót.

2006. aug. 24. 01:05
Szerintem is közvetve hizlal, mert rossz közérzetet okoz, amit némi finomságokkal próbálsz orvosolni...az "eredmény" ismeretes.
2006. aug. 20. 16:38

Mi az hogy! Lehet, hogy nem direkte a stressz, de a vaníliás karika, amit hatására magamba tömök (tömten anno), az aztán nagyon! Meglehetősen stresszes az életem (munka), és hát nem azzal küzdöm, hogy hogyan szedjek fel egy-két kilót ;-))

Ellenpélda hugicám, aki pl. vizsgaidőszakokban simán ledobott 8-10 kilót, nem bírt semmit enni a stressztől.

Konklúzió -> egyéne válogatja

2006. aug. 19. 23:46
Szerintem alkatfüggő a dolog. Ismerek olyat, aki hízott, nálam szerencsére fordítva működött. Vannak, akik a stresszt úgymond nassolással vezetik le, én pl. jóformán semmit se eszek, ha ideges vagyok.
1. Hoxa
2006. aug. 19. 20:19
A stressz hízlal?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook