Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Sote I. mint meddőségi központ fórum

A Sote I. mint meddőségi központ (beszélgetős fórum)


44. CsillagTM (válaszként erre: 43. - Kismacskák)
2013. dec. 8. 00:08
majd írd meg, ha gondolod! :)
43. kismacskák (válaszként erre: 42. - CsillagTM)
2013. dec. 6. 09:32
Ma megvolt az utolsó vérvételem, hétfőn fény derül mindenre, hogy mik jók és mik nem:) már nagyon kíváncsi vagyok!
42. CsillagTM (válaszként erre: 41. - Kismacskák)
2013. dec. 4. 23:29
pedig ez tényleg nem nagy cucc, seperc alatt helyrejön...
41. kismacskák (válaszként erre: 40. - CsillagTM)
2013. dec. 4. 08:51
Szia, köszi, de ennek nem örülök:( Pénteken lesz az utolsó vérvételem, hétfőn doki, így hétfőn majd elmagyarázza, addig már valahogy kibírom, csak kíváncsi voltam nagyon!:)
2013. dec. 2. 22:53

igen, tuti. fejből meg nem mondom neked, de beleesett a ref. tartományba az alap. a terhelt lett tán 200 körüli, és az már magas volt.

ezek a hormonszintek ingadoznak, az, h egyszer normális volt, nem jelenti azt, h másodszor is az...de ha bizonytalan vagy, telózz be az ARO-ra, és az asszisztens lányok majd elmagyarázzák, h mi a szitu.

39. kismacskák (válaszként erre: 38. - CsillagTM)
2013. dec. 2. 16:51
ez tuti? neked mennyi volt az alap? nekem egy korábbi vizsgálat során 15,24 ng/ml volt..szóval ezért nem értem!
38. CsillagTM (válaszként erre: 37. - Kismacskák)
2013. dec. 2. 16:46

ez annyit jelent, h már az éhomid is magas lett. de semmi pánik, kapsz majd rá Bromocriptint (300 HUF/doboz), és seperc alatt normalizálja.

(én is kaptam, pedig nekem csak a terhelt volt magas, az éhomi normál szintű volt)

mindenesetre ez nem gond és nem is hátráltat semmit. sok helyen nem is foglalkoznak vele, de az ARO-n (szerencsére) igen.

2013. dec. 2. 09:05
Sziasztok, volt olyan akinek a 19.napi vérvételen azt mondták, hogy a 21. napin nem kell megterhelni a prolaktint? Ez most jó vagy nem?
2013. nov. 18. 10:54
Huh de jó ezeket olvasni:)Köszi! ma voltam a ciklus eleji vérvételen, dec.9-én megyak a 23. napira, utána vissza a dokihoz, de akkor remélem nálunk is gyorsan fognak pörögni az események!
2013. nov. 15. 17:52
Nekem is az a tapasztalatom, ha megvannak az előírt vizsgálatok, akkor már pörögnek az események.
34. CsillagTM (válaszként erre: 33. - Kismacskák)
2013. nov. 15. 16:29
nekem ott sikerült az 1. lombik. jó fej és hozzáértő mindenki, és pörögnek a dolgok. nem kellett várnunk.
2013. nov. 15. 13:24
Sziasztok! Olyanokkal szeretném felvenni a kapcsolatot akik a SOTE I.assz.reprod.osztályra járnak. Mik a tapsztalatok? Mennyire lehet haladni a dolgokkal? Mi az első konzultáción már túl vagyunk,most megyek vérvételre.
2013. jan. 20. 17:02

Ez elég összetett. Amúgy első alkalommal úgyis csak sok, sok várakozás és egy pár perces beszélgetés van a dokival, aki megnézi a leleteiteket, ha már van és megmondja, hogy mik kellenek még neki, hogy el tudjatok valamit is kezdeni.

Amúgy nálunk úgy indultunk, hogy a férjemnél van a bibi, erre rosszul reagáltam a szurira és most miattam állunk.

2013. jan. 20. 11:32

Nem mentünk 18-án, mert a férjem nem volt jól. Azóta kiderült, hogy megint aktív az endometriózisom. A hüvely és a méhfal küzütt van, és kell egy hólyagtükrözés, hogy lássuk, belenőtt-e a hólyagszüvetbe is, vagy "csak" a külső falon van. Február 6-án megyek az urológushoz, és ha lesz eredmény, akkor dől el, hogy újabb műtét, vagy lombik.

Mivel mindkét petevezeték elzűródott, csak a lombik jöhet szűmításba. Ja, és hogy kerek legyen a történet, a férjemnél is vannak spermaproblémák.

2013. jan. 20. 08:59
Most nézem csak, hogy már dec 18-án voltatok. Mi volt? Egyből lombikra mentek? Milyen vizsgálatokra küldött el?
2013. jan. 20. 08:55
Még nem tudom, mert az orvos nem valami beszédes. Azt mondta, hogy megnézi felszívódtak-e a ciszták. Ha igen, akkor másik protokol szerint próbálkozunk. Ennyit mondott. Úgyhogy sodródom. Úgy döntöttünk, hogy megpróbálkozunk azzal is. Hátha azt elfogadja a szervezetem. Most újra kezditek a sotén?
2013. jan. 19. 19:29

Szia! Végre valaki! Elég kihalt ez a fórum. Petevezetékeim nem átjárhatók. Ezt megnézte a dokim az első endó műtétemnél. Már volt egy lombikunk, csak az máshol csináltuk végig.

Ha letelik a két hónap, akkor mivel fogtok próbálkozni a gona helyett?

2013. jan. 19. 17:49

Először elküldenek titeket néhány vizsgálatra: vérvétel, tüdőszűrő, ekg, átjárhatóság. Utána megnézik az eredményeket és felírnak egy csomó receptet. Mi egyből lombikra mentünk volna.

Nálam az a gond, hogy a szervezetem nem reagált jól a gonapeptilre. Egy egész havit végig szúrtam, és kiváltatták velem a következő havit is. A kontroll pont a második havi első adagjára jött ki és akkor szóltak, hogy másik protokol szerint megyünk tovább, de előbb tartani kell két hónap szünetet. Úgyhogy, ha valaki átvenne tőlem van 27 darabom. Hűtőben tartottam.

2013. jan. 19. 17:45
Sziasztok, mi ide járunk. Petefészek átjárhatósági vizsgálatot kérnek, mert protokol szerint mennek végig. Ha nincs elzáródásod, akkor nem olyan vészes.
2012. nov. 26. 12:02
Sehol senki? Ma telefonáltam. December 18-án kell mennünk. Ha jár erre valaki, kérdésem, hogy mire számítsunk? Azt hallottam, hogy kérnek mindenkitől méhtükrözést? Ez igaz?
2012. nov. 23. 20:55

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy mi is ide fogunk járni. Hétfőn próbálok időpontot kérni. Mire számítsak? Hosszú a várakozási lista?

2012. nov. 23. 14:09
köszönöm szépen!!
2012. nov. 23. 09:26

Én orvosként sem tudok róla rosszat mondani. Az, hogy az inszemek nem jöttek össze, az nem az ő hibája.

Lehet, hogy másnak nem ez a véleménye róluk...nekem ez.

21. CsillagTM (válaszként erre: 20. - Tekla33)
2012. nov. 21. 14:57
szóval jó fej :) ez pozitív, és orvosként milyen? mert tőlem lehet még bunkó is, csak hozza nekünk össze a babát...:)
20. Tekla33 (válaszként erre: 18. - CsillagTM)
2012. nov. 21. 14:18

Köszi! :)


Murberrel igen, volt tapasztalatom, ő foglalkozott velem végig, a 6 inszemet is ő csinálta, csak a lombikot csinálta az Urbancsek.

Csak remélni tudom, hogy ennyi év után is ilyen maradt a Murber. Amikor kiesett 1-2 hónap találkozó (pl. meg kellett várni, hogy a ciszta felszívódjon), vigyorgott, megdicsérte a hajamat, amit hosszúról rövidre vágattam, és tök más színe lett...szóval emlékszik az emberre, hiába járnak hozzá nagyon sokan. :)

19. CsillagTM (válaszként erre: 17. - Tekla33)
2012. nov. 21. 14:10
ja és gratula a kisfiadhoz!:)
18. CsillagTM (válaszként erre: 17. - Tekla33)
2012. nov. 21. 14:10

na, ez nagyon jól hangzik!:)

Murberrel volt közvetlen tapasztalatod? vagy honnan tudod, h jó doki?

2012. nov. 21. 11:32

Szakmailag szerintem nagyon ott vannak. Én úgy tudom az Urbancseknek nagy neve van a szakmában.

A Murber kicsit közvetlenebb, nagyon kedves és jó orvos szerintem ő is. Volt 6 sikertelen inszeminációm, aztán az 1. lombik szerencsére sikerült, már 5 éves a kisfiam. :)

Sokan azt mondják, hogy az Urbancsek mufurc, meg ilyenek. Hát tény, hogy nem egy szószátyár típus, de velem ő is mindig nagyon kedves volt. És ez nem teadélután, hogy itt annyira beszélgetni kéne. Amit kérdezel, arra válaszol. És amikor közölte, hogy sikeres volt a beültetés, terhes vagyok...még mosolygott is. Állítólag ez nagy szó.

Az összes nővérke és asszisztens nagyon kedves, segítőkész.

Szóval nekem csak jó tapasztalataim vannak. :)

16. CsillagTM (válaszként erre: 15. - Tekla33)
2012. nov. 20. 01:40

és mesélsz nekem róluk? szakmailag, emberileg...?

és sikerült amúgy?

2012. nov. 17. 08:18
Igen, Murberhez jártam, az inszeminációkat ő végezte, a lombikot pedig Urbancsek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook