Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Sote I. mint meddőségi központ fórum

A Sote I. mint meddőségi központ (beszélgetős fórum)


284. Amélia Amélia (válaszként erre: 282. - Vigyorex6)
2015. márc. 26. 08:42
Szia! Köszönöm szépen a részletes tájékoztatást :)Írod, hogy két andrológia kell. Ezen a komplett vizsgálatot kell érteni, vagy csak a spermavizsgálatból kell kettő? Nem lehet tudni, hogy mitől rossz a spermaképe, mivel azt mondta a doki, hogy fizikai probléma nincs. Persze, kaptunk vitamint, be is szedte, szedi is, de semmi :( Nem tudjuk, hogy valóban használ-e, nem mentünk vissza azóta megnézetni, mert csapdába estünk. Tavaly tavasszal véletlenül kiderült, hogy van két cisztám, amik a vérzéssel el is tűntek. Ekkor beszéltem a nőgyógyászommal (magán, sok pénzért), hogy ez a ciszta dolog befolyásolhatja-e azt, hogy (akkor már) kb. 6 hónapja nem esek teherbe. Azt mondta, hogy természetesen nem, ilyen ciszta bárkiben kialakulhat, ahogy jön, úgy megy is... De a lényeg, hogy az 1 évet meg kell várni és utána menjek csak vissza hozzá, a párom andrológiai leletével, ha az teljesen jó. Addig nem vizsgál meg komolyabban. (Még magánúton sem, nem kevés pénzért). Azóta nem voltam nála... Nem is megyek többet. Visszatérve a vitaminokra. Szeptember óta szedi, eddig sajnos nincs eredmény. Tehát vagy nem használ a vitamin, vagy használ, de velem sincs minden rendben. Úgy gondoljuk, hogy ebben a formában már nem nekünk kellene kézben tartani a dolgot, hanem egy ezzel foglalkozó szakorvosnak, aki egyben látja a problémát és egyben is kezeli. Így jutottunk arra az álláspontra, hogy bejelentkezünk :) Az (ex) orvosom főorvos itt a nőgyógyászaton, nem tudom hogyan tudnám megcsináltatni az átjárhatósági vizsgálatot... Teljesen abban a hitben éltem, hogy a sote-n beavatkozás előtt megcsinálják...
283. Vigyorex6 (válaszként erre: 281. - Peferni)
2015. márc. 26. 07:43

Szia! A sikeresség nem a protokolltól függ majd. Ha a Kaáliban meg van minden papír, akkor ott kellene talán kezdeni a kiújulás miatt.

Ha átmennél a Sotéra, akkor konzi időpontra várni kellene. Ez kb 1-másfél hónap. Általában a hormonsorhoz új véreket vesznek, még akkor is ha van érvényes. Ehhez szerintem a legtöbb intézményben ragaszkodnak.

Ha ezek meg vannak, akkor lenne egy újabb konzi, ahol protokollt indítanának.

Én ezt így tudom elképzelni a tapasztalataim alapján.

Ha gondolod, délután 2 után telózz a Sotéra, és informálódj. A lányok nagyon segítőszkészek! :)

Szerintem endonál az a lényeg, hogy brutál jó legyen a doki, aki végzi a műtétet, és utána mihamarabb beültire vinni a dolgokat.

282. Vigyorex6 (válaszként erre: 269. - Amélia Amélia)
2015. márc. 26. 07:32

Szia! Arra lehet számítani, hogy kapsz beutalót 4 vérvételre. A párodnak 2 andrológia kell. Hál' Istennek nektek az egyik már meg van. A másodikat kell még beszereznetek. Mindenképpen említsétek meg, hogy nektek már van egy őszi, és akkor a második mintát ott kell leadnia a Sotén. Oda 5-6 hétre adnak időpontot. Lehet tudni, hogy mitől rossz a spermakép? Nálunk herevisszér tágulat játszott, de műtét után szépen helyreállt. Vannak férfivitaminok. Azt kellene teljes gőzzel szednia a párodnak.

Kell, hogy legyen egy rákszűrésed, ami 1 éven belüli.

Ha ezek megvannak, akkor konzultáltok együtt a pároddal szintén, de akkor már a saját dokitokkal.

Ami nagyon FONTOS, hogy tudni kell, hogy átjárhatók-e a petevezetőid! Azért emelem ki ennyire, mert én nagyon megszívtam volna, ha nincs. Megcsinálták a lapart és a méhtükrözést. Konzultáltunk a proffal, aki közölte, hogy inszemináció. Ekkor mondtam, hogy ÁLLJ! Elé toltam a műtéti zárót, miszerint egyik petevezetőm sem átjárható, és még a profnak állt feljebb, hogy mégis mi az, hogy magamtól elvégeztettem. Elküldött volt 5-6 inszemet végigcsinálni ilyen petevezetőkkel. Egyébként akit csak tud, a testvéréhez küld hsg-re. Nyilván, hogy oda hajtsa a pénzt, viszont piros pont, hogy a tesvéréről csak jót hallottam.

Tehát ha magadtól nem is csináltatsz átjárhatóságit, de engedd, hogy inszemre tegyenek, vagy valakit otthoni próbálkozásra ítélnek, hanem vívd ki az átjárhatóságit.

281. peferni
2015. márc. 25. 18:09

sziasztok!

az endos forumon sajnos nem nagyon tudott senki a dilemmámban segíteni, hátha itt valaki:)

nekem már régen kivették a petevezetőket úh tuti lombik. Pont így derült ki az Endo, h Kaáli ban meglátták a cisztát. Most agyalok, h műtét után folytassuk a Kaáliban vagy endosoknak mindenkepp inkább SOTE ARO? nem tudom mi a jobb, a kaáliban megvanmár minden vizsgálat(bár az eredmény előbb-utóbb lejár), csak mivan ha nem jó protokolt adnak és rosszabbodik az Endo...van tapasztalatotok? köszi!!!

280. Amélia Amélia (válaszként erre: 279. - KittiKata)
2015. márc. 25. 13:44
Köszönöm :)
279. KittiKata (válaszként erre: 273. - Amélia Amélia)
2015. márc. 25. 13:16
Reggel 7-9-ig. De mindíg sokan vannak. Mindenről kapsz instrukciót. :)
278. évi89
2015. márc. 25. 12:34
Nyugodtan kérdezz :)
277. évi89
2015. márc. 25. 12:33

Igen ahol a sok sok baba fotó van a 3. oda kell menni.

A hölgyeknek szólsz hogy időpontra jöttél kozultációra. Ők sokat segítenek :)

276. évi89
2015. márc. 25. 12:32

ÉN is egyből lombikra lettes sürgetve , ha minden jól ment volna már túl lennék rajta , de persze lett egy szép meg nem repedt töszőm ami álltal cisztám lett. Úgyhogy csúsztunk 1 hónapot.

Hát M doki már a 2. beültimet fogja csinálni , az első sikertelen után átkerültem hozzá.

Én is tartok az endo kiújulásától de remélem kibírja addig amig babás leszek :)

275. 68454605f4 (válaszként erre: 272. - Évi89)
2015. márc. 25. 12:19
Szia..Örülök h írtál!:-) Engem 2st. endóval műtött februárban,sok összenövéssel spékelve,de mondta h nem kell GnRH szuri,hanem rögtön menjünk Lombikra!!Nehogy visszajöjjön az endó,és megint műteni kelljen!Egyébként az endósok stimujával vigyázni szoktak,ugye? Pont azért h elkerüljük a túlstinut? Jól tudom?Még nagyon kezdő vagyok!!Ja,és te is úgy kerültél M-dokihoz,h Bokor páciense voltál?Sajnálom hogy nem tudunk találkozni! Mindegy,hátha összefutunk később!Azért ha van kérdésem,kérdezhetek tőled itt? Pld:Ugye az ARO a 3.emeleten van,ahol a sok Lombik baba a falon?Oda kell menni első konzira? Jó vagyok én is,meg se kérdeztem időpont kérésnél...:-) Előre is köszi!Szép napot...mindenkinek..
274. 68454605f4 (válaszként erre: 270. - KittiKata)
2015. márc. 25. 12:04
Most megyek vissza kedden az endokrinológusomhoz,mert Bokor dokit ugye nehéz elérni!4 hetes műtéti kontrolnál sem volt ott,súlyos sos műtéte volt,így hazaküldtek mindenkit.Egyébként nagyon jó fej doki!Én 40-en felüli vagyok...,lehet h az endó mellett PCO-is van,mert 3.napi LH:12,60IU/L,FSH: 5,52IU/L ösztradiol 1278,0 pmol/L,jó kis ösztrogén dominancia.:-( Hogy ehhez majd mit szólnak hétfőn,nem tudom?És most még a pajzsmirigyem is túlműködik,hollott eddig alulműködött!! Szóval,szép kilátások..ezért izgulok nagyon!!:-)
273. Amélia Amélia (válaszként erre: 271. - KittiKata)
2015. márc. 25. 10:34

Köszi :) Olvasgattam... :)

Azt megmondaná valaki, hogy vérvételre hánytól hányig lehet menni? Vidéki vagyok, dolgozom is... úgy olvastam, hogy elég sokszor kell menni, nem tudom, hogy hogyan fogják tolerálni a munkahelyemen :(

272. évi89 (válaszként erre: 267. - 68454605f4)
2015. márc. 25. 10:05

Szia :)


Mi már 2 éve járunk ide .

Az első hosszú protokolból 21 sejtecskénk lett.

Itt kórházba kerütem túlstimulációval , nem sikerült.

A 2. fagyi baba beülti lett , ők sem maradtak...

Közben kiderült nálam IR amire szedtem gyogyót de már elhagytam , a diétát és mozgást tartom !

Megműtött Bokor januárban I. st. endóval .

Most készülünk a fagyi baba projektre .

M doki nem akar stimulálni mert van még 6 sejtecsként .

Én hétfőn korán megyek , nagyed 10 re , így nem tudunk találkozni :(

Drukkolok neked is :)

271. KittiKata (válaszként erre: 269. - Amélia Amélia)
2015. márc. 25. 09:38
Szia! Ne izgulj!!! Kedves Mindenki az Osztályon! Szinte mindenki új, 1-2 ember kivételével. Elég 1,5 oldalt visszaolvasnod és rengeted infót kapsz. Sok sikert, drukkolok! :)
270. KittiKata (válaszként erre: 267. - 68454605f4)
2015. márc. 25. 09:33
Szia! Engem is a SOTE 1-en műtöttek. n 38 éves vagyok, Férjem 40. Igen Évi itteni forumozó, de fiatalabb nállam, sajnos van már tapasztalata, mint Vigyorexnek. De remélem Ők is kezdhetnek hamarosan. Én PCOS vagyok, de endót, és mivel vastag volt a méhnyálkahártyám mást is néztek. A szövettanom jó lett, a bal oldalam átjárható, a jobboldalt többszöri nekifutásnak sem bírták megnyitni. Menj vissza Bokorhoz, kérj cukorterhelést, csak segít!
2015. márc. 25. 09:17

Sziasztok kedves Sorstársak! :)

Új vagyok még ezen a fórumon... Elsősorban azok segítségét szeretném kérni, akik a közelmúltban voltak első alkalommal az aro-n. Mi április 23-ra kaptuk az első időpontot. 1,5 éve próbálkozunk sikertelenül :( Velem "első ránézésre" minden rendben, a páromnak van egy ősszel készült negatív andrológiai lelete és gyászosan rossz spermaképe :(

Tudnátok abban segíteni, hogy első alkalommal mire számíthatunk? Mi fog történni? Ahogy közeleg az idő, egyre jobban izgulok.


Köszönöm előre is a segítséget, mindenkinek kitartást és sikert kívánok! :)

268. 68454605f4 (válaszként erre: 266. - Vigyorex6)
2015. márc. 25. 08:35
Neked is megy a Drukk!! :-)
267. 68454605f4 (válaszként erre: 262. - KittiKata)
2015. márc. 25. 08:21

Szia!:-)Akkor téged a 2-es Semelweis nőin műtöttek? Szintén endóval? Igen,biztos hogy doktornő lesz ott,mert bejelentkezésnél említette az aszisztens hölgy.Megkérdezthetem,40 éven felüli vagy?

Gondolom Évi egy itteni fórumozó? Még nem ismerem,mi fél 2-re megyünk!Akkor te már előrébb vagy..hát nagyon szorítok neked!!:-)

266. Vigyorex6 (válaszként erre: 265. - KittiKata)
2015. márc. 25. 06:59

Általában ott a hosszút kezdik első körben. Kivételes esetekben döntenek a rövidnél, pl ha mindig becisztásodsz. Murben jól fog dönteni.


Nekem azt mondták tegnap Pécsen mikor túl este, a ciklus eleji vérvételen, hogy 1 hét múlva csinálnak egy Uh-t, aztán 9-én leveszik a 21. napi vérvételt, majd április 13-án konzizunk, megnézi a doki ezeket az értékeket, meg a papírokat amiket elhozok a Sotéról és a következő mensivel, április végén, ha nincs valami gebasz, akkor kezdhetek is. Meglátjuk. Reménykedem, mert ez az 5. évünk, ráadásul az Aro-ra 1 évig jártam, és sajnos nem jutottunk el egy lombikig sem.

265. KittiKata (válaszként erre: 263. - Vigyorex6)
2015. márc. 24. 21:12
:) Remélem Te is kezdhetsz lassan. Egyre többet agyalok azon, hogy a hosszú vagy a rövid protokoll a hatékonyabb. Tudom a kor is számít, de azt nem tudom, hogy ha valakinek van gyermeke annak a szervezete emlékszike rá. Annyi minden kavarog bennem. De csak pozitívan!!! ;)
264. sivatagirózsa (válaszként erre: 260. - KittiKata)
2015. márc. 24. 21:03
Elértem, köszönöm! :)
263. Vigyorex6 (válaszként erre: 258. - KittiKata)
2015. márc. 24. 19:14

A Sote alatt a meddőségi központot értettem. Picit félreérthető voltam, de mivel ebbe a topicba írunk, így nem hangsúlyoztam ki külön. Bocsesz. :)

Tehát a lényeg, hogy simán ha az ARO-ra jársz, nem kérnek cukor és inzulinterhelést. Enélkül is elindítják az adott eljárást. Az más tészta ha a klinikán belül máshonnan irányítják át az ember lányát. :) Akkor előzőleg az adott orvosa szakterületén belül kivizsgáltatja.

262. KittiKata (válaszként erre: 261. - 68454605f4)
2015. márc. 24. 18:15
Szia! Engem Garamvölgyi műtött, és Urbancsekhez kerültünk. A férjemnek még Ő adott beutalót andrológiára. Nekem egyenlőre nincs bajom U-val, a hónap elején találkoztam vele először, és múlthét csütörtökön. Legközelebb 2-án megyek vv-re, majd 11-re hozzá. Drukkolok hétfőre, bár lehet doktornővel találkozol! Évi is hétfőn megy! :)
261. 68454605f4 (válaszként erre: 259. - KittiKata)
2015. márc. 24. 14:31

Szia!Már biztos olvastad..mi még csak az első konzira megyünk hétfőn!:-) De andrológiára,spermavizsgálatra páromnak április elejére már van időpontja.

És ti? Murberhez kerültetek? Mi gondolom hozzá fogunk,mert Dr Bokor páciense vagyok,endometriózis műtött.:-)

260. KittiKata (válaszként erre: 226. - Sivatagirózsa)
2015. márc. 24. 13:08
Elérted Őket?
2015. márc. 24. 12:19
Csajok! Ki hol tart?
258. KittiKata (válaszként erre: 257. - Vigyorex6)
2015. márc. 24. 10:14
Nekem nézi a Garamvölgyi a cukrom, FSH stb (SOTÉRA kellett mennem) Ő endokrinológus, sőt a rendes VV is vese, máj stb. működést ezzel az SZTK-ba. Ja meg uh.
257. Vigyorex6 (válaszként erre: 256. - 68454605f4)
2015. márc. 24. 06:57

Ott a prolaktint terhelik, nem a cukrot.


Ha érdekel a cukrod, akkor 3 pontos vércukor terhelést kell csináltatnod, de ehhez önmagában a cukor nem elég, mert látni kell hozzá az inzulint is. Aztán keresni kell hozzá egy jó endokrinológustn, mert a Sotén ezzel nem foglalkozik senki. Ő pontosan meg tudja mondani, hogy milyenek az eredmények. Pl nekem a cukrom jó mindhárom érték, és az inzulinból is az éhomi meg a 120 perces, de a 60-as elég magas.


Én éppen ma megyek Pécsre a legelső vérvételre. Ha minden jól megy, lehet, hogy már a következő ciklusban elkezdődik a stimu.

256. 68454605f4 (válaszként erre: 254. - Vigyorex6)
2015. márc. 23. 11:28
Bocsánat..most olvastam vissza h már írtad,a 3.vv terheléses lesz! :-)
255. 68454605f4 (válaszként erre: 254. - Vigyorex6)
2015. márc. 23. 11:26
Szia!Szeretném még megkérdezni tőled,hogy konzinál kapok cukorterheléses vérvételre is beutalót?Csak mert az utolsó már 1 éve volt,nem ártana ellenőrizni hogy még minden ok-e? Történt azóta valami veled? Köszi..:-)Szép napot!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook