Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A Selyemakácot hogyan teleltethetném át? fórum

A Selyemakácot hogyan teleltethetném át? (tudásbázis kérdés)


12. bnedora (válaszként erre: 11. - 9f98008a3b)
2012. szept. 8. 17:49
Kihajtott a mag, csak a kis magonc nem élte túl a telet. Sajnos kint hagytam, és nem védett helyen.
11. 9f98008a3b (válaszként erre: 10. - Bnedora)
2012. szept. 8. 12:45
Forrázni kell a magot, meg áztatni, mert nagyon kemény.
10. bnedora (válaszként erre: 9. - Maya76)
2012. szept. 8. 12:28
Amúgy én magról próbálkoztam vele, de nem sikerült. Télre kupacold fel a törzsénél földdel, esetleg még szalmával, v. száraz növényekkel takard be.
2012. szept. 8. 11:51

Köszönöm a válaszaitokat!!! :)


Bnedora, érdeklődtem, a neten én is megtaláltam, amit bemásoltál(köszönöm, h utána néztél :) )


Én azért írtam ki ide a kérdésemet,mert arra gondoltam itt a saját tapasztalatokat megosszák velem, amit mégegyszer köszönök Mindenkinek! :)

8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Maya76)
2012. szept. 8. 09:23

Szia Maya!


Az előttem hozzászólókkal ellentétben, nekem nem volt ilyen szerencsém a fával.


Kb 50 cm. volt amikor vettem, szobában teleltettem , amikor nagyobb lett kitettem 2 évig nem is volt gond vele, virágzott, szép volt, aztán jött egy hidegebb tél és elfagyott :((

2012. szept. 8. 08:58
Nekünk azt tanácsolta a kertész-akinél vettük-hogy kemény hidegben burkoljk be a törzsét.Idén ezt meg is tettük,mert tartós nagy hidegek voltak.Néhány ág gyenge vége is elfagyott,azokat levágtuk,de gyönyörűen nőtt a nyáron.Szóval nyugodtan ültesd ki,legfeljebb télen kell neki egy kis védelem,mert ez mediterrán növény.
2012. szept. 8. 08:54
Mi kisebbet ültettünk anno, és most kb. 2 méteres...átvészelte a fagyokat minden gond nélkül.
5. bnedora (válaszként erre: 2. - Maya76)
2012. szept. 8. 08:41
Biztosan lehet olvasni róla a neten többet is, de miért nem kérdeztél dolgokat ott, ahol vetted. Én legalábbis így szoktam. Szerintem ekkora fácskát már simán ki lehet ültetni a helyére. Elég kényes a fa kicsinek, de ha megmarad nincs különösebb baj vele. Védett, napos, meleg helyet kedvel, mérsékelten száraz talajt igényel. A magról szaporított 3. éves növények már teljes biztonsággal áttelelnek, csak az 1-2 éves magcsemeték fagyérzékenyek.
4. 628e88ead3 (válaszként erre: 2. - Maya76)
2012. szept. 8. 08:36
Szia. Nyugodtan ültesd ki, mi 3 éve ültettük, azóta volt kemény tél bőven. Tavasszal mindíg úgy nétett ki, hogy elpusztult, de csak sokkal lassabban rügyezett ki, mint a többi. Az idén már nagyon sokat és hosszan virágzott.
2012. szept. 8. 08:33
Fagytűrő, a kertészetekben is kinn telelnek át a csemeték.
2012. szept. 8. 08:29
Vettünk egy kb. 2m Selyemakácot, még fiatal fa. A kert közepére szeretném kiültetni, de félek, hogy a tél majd kárt tesz benne. Ültesem át nagyobb dézsába és úgy teleltethetem vagy nyugodtam kiültethetem a helyére? Minden jó tanács érdekel az ápolásával kapcsolatban! :)
2012. szept. 8. 08:28
Selyemakác!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook