Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A saját divatod fórum

A saját divatod (beszélgetős fórum)


21. secret8 (válaszként erre: 18. - Sütikee)
2022. ápr. 7. 23:22

Nekem sem olyan egyszerű. Meg kell küzdenem, de kitapasztaltam, hogy melyik boltba NEM megyek be, és azt is, hogy van, ahova biztos, hogy benézek.

Nem hiszem, hogy megvennék egy ruhadarabot úgy, hogy tudom, nem jó rám és még plusz pénzért át kell alakíttatnom. (Ami aztán ki tudja, hogy jól sikerül-e.)

20. Érdekes73 (válaszként erre: 16. - Globus)
2022. ápr. 7. 22:59
1989-ig volt hivatalosan kötelező.
19. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 7. 22:16

Nem tudom, hogy mit vársz tőlünk...


Jó ötletlen kellene tartanunk?


Vagy


Mondjuk azt, hogy ez nem jó ötlet?


Vagy miért nyitottad ezt a fórumot?

18. Sütikee (válaszként erre: 6. - Secret8)
2022. ápr. 7. 18:14
Nekem és még szerintem sok más embernek nagyon nem egyszerű hétköznapi ruhát sem vásárolni sajnos. Én díjaznám. És ha ilyen vállalkozás elindulna, akkor jó lenne, ha vidékre is eljutna, nem csak a fővárosban lenne erre lehetőség.
17. papája (válaszként erre: 12. - Globus)
2022. ápr. 7. 17:01

Jaaaaa! Akkoriban bizony osztogatták rendesen a körmöst. Mázlista voltam, mert csk egyszer kaptam.

Az biztos, hogy nagyon féltünk tőle, úgyhogy hatásos volt. Lehet most sem ártana osztogatni a kis drágáknak.

16. globus (válaszként erre: 14. - Papája)
2022. ápr. 7. 16:50
Én még középiskolában is hordtam, amikor szinte már senki.
15. globus (válaszként erre: 14. - Papája)
2022. ápr. 7. 16:49
Nem erre gondoltam. Hanem a körmös nevű fenyítésre.
14. papája (válaszként erre: 12. - Globus)
2022. ápr. 7. 16:46

Kevés ("ünneplő") ruhám volt, azt többnyire varrónő készítette. A konfekció általában nem állt jól rajtam, legalább is Anyukám szerint.

Természetesen az iskolában konfekció iskolaköpenyt hordtunk. Max. 2-3 fazonból választhattunk. Jó volt az a köpeny, legalább nem látszott, hogy mennyire nincs ruhánk.

13. aszparagusz (válaszként erre: 11. - Papája)
2022. ápr. 7. 15:26

Azért nem választják szakmának, mert az olcsó konfekciók korában ebből nem lehet megélni.

A javítás, átalakítás majdnem ugyanannyi, mint egy új ruha.

12. globus (válaszként erre: 11. - Papája)
2022. ápr. 7. 14:49
Csak nem te is kaptál az iskolában? 🙂
2022. ápr. 7. 14:36

Az 50-es, 60-as esetleg 70-es évekelején alig lehetett egyedi szép ruhákat kapni. A kollekció egyforma volt, "egyenruhába" jártunk. Rengeteg volt akkoriban a női és férfi szabó is, ott varrattunk. Így egyénre szabott, de nem túl fantáziadús ruhákat hordtunk.


Később a konfekció is elfogadható volt, a méretes szabók egyre drágábbak. ezzel lassan ki is halt a szakma, esetleg csak javítanak, átalakítanak.

A fiatalok nem választják szakmának, inkább mennek körmösnek. (de utálom ezt a szót, hogy körmös)

2022. ápr. 7. 14:14
Az érdekelne, mennyire jönne így ki egy ruha. Varrónővel megvarratni nem túl olcsó. Mostanában még egy cipzárcsere is majdnem annyiba kerül, mint az egész ruha újonnan. Ha nem sokkal lenne drágább varratni, mint konfekciót venni, nyilván az egyedire szavaznék. Márha nem kell túl messzire menni érte. Mondjuk én nagyjából szabvány méret vagyok, úgyhogy a legtöbb boltban találok magamra ruhát.
9. aszparagusz (válaszként erre: 7. - Borian)
2022. ápr. 7. 14:11

Pontosan.

Egy kb. 10 ezer forintért megvett ruhát nem fog még 5 ezerért átalakítani.

Régebben én többször vásároltam az Emporiumnál. Ott is ingyen igazították a ruhákat.

8. Borian (válaszként erre: 7. - Borian)
2022. ápr. 7. 13:33
kérdőjel helyett kettőspontot képzeljetek :-)
7. Borian (válaszként erre: 6. - Secret8)
2022. ápr. 7. 13:32

Vannak olyan boltok, ahol most is rád igazítják, ha kell (pl. Artz Modell), az ilyen ruhamárkák, üzletek inkább a felsőközép árkategóriát képviselik.


Olcsóbb kategóriában nem véletlenül van konfekció? a szériaszabás növeli a méretgazdaságossági hatást (ha már BGE-s a hallgató...)

6. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 7. 13:15

Az alkalmi, elegánsabb ruhák esetleges alakra igazítását még megertem, de ez nem új dolog.

Egy hétköznapi, utcai viseletet én biztos nem alakíttatnék át. Ha nem passzol, nem veszem meg, keresek tovább. Miért fizetnék olyan ruháért, ami nem jó rám?

Annyiféle ruhabolt van, szerintem előbb-utóbb mindenki talál magára megfelelő öltözetet, még XS vagy XXXL méretben is, vagy ezek kombinációjában.

5. libikóka (válaszként erre: 4. - C85d1d200b)
2022. ápr. 7. 13:08
OK
4. c85d1d200b (válaszként erre: 2. - Libikóka)
2022. ápr. 7. 12:47
Szerintem ma is igy hivjak, nem latom a kulonbseget.
3. libikóka (válaszként erre: 2. - Libikóka)
2022. ápr. 7. 11:17
Bár utólag eszembe jutott hogy kicsit talán jobb(érdekesebb ) lenne, valami jövőbe tekintőbb vállalkozást elképzelni..BÁr hogy a feladat szempontjából ez lényeges e az más kérdés.
2022. ápr. 7. 11:13

Ezt régebben úgy hívták,,, méretes szabóság:)))


Sikerüljön jól..:)))


Véleményt nem tudok írni,,,mert ha ez az elképzelésed és jól építed fel akkor jó lesz,,épp mintha kecskesajtot gyártanál,,vagy ezer mást.

2022. ápr. 7. 10:40

Sziasztok!

A Budapesti Gazdasági Egyetem hallgatója vagyok és gyakorlati munkaként azt a feladatot kaptuk, hogy hozzunk létre egy vállalkozást amit a jövőben szívesen létrehoznánk.

Erről szeretném a véleményeteket kikérni!

Személyre szabott darabokról van szó, kicsit átgondolva mindazt, ami eddig leginkább az esküvői ruhák világában volt jelen.

Amit nyújtanék, egyrészt már az általunk tervezett basic mintadarabok egyéni méretekre szabása ez lenne, másrészt bármilyen ötlettel érkező ügyfél elképzelésének megvalósítása, úgy, mintha rá öntötték volna. Mivel nincs két centire pontosan egyforma ember, miért hordunk mindannyian azonos méreteket?

Célom elsősorban azoknak az embereknek segíteni, akik nem tartoznak bele a szabvány méretekbe, az üzletekben nem találnak magukra ruhát, vagy ha igen, akkor az a vásárlást követően átalakításra szorul. Az igények felmérését követően, szabóval és varrónővel kollaborálva érjük el a célt, az általunk nyújtott komfortos megjelenést, az álomruha megvalósítását és végül az ügyfél elégedettségét, örömét. Nem csak kimondottan alkalmi, elegánsabb vonalon haladunk, hanem inkább a hétköznapi, utcai viselet kerül előtérbe.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook