Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A rota vírus és következménye! fórum

A rota vírus és következménye! (beszélgetős fórum)


6. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 5. - Tina87)
2010. ápr. 11. 21:50
Az nem lehet!!!! Annyiért a kutyámat nem oltatnám be,az meg 2*18000 -be került!!!!!Mindegy megyek csütörtökön kullancsos oltásra és megkérdem.
2010. ápr. 11. 21:39

Mi tegnap jöttünk ki a kórházból rota vírus miatt.Már másnap mondták, sőt a mentős is hogy a tünetek alapján az.Nekem egyszerűen megdöbbentő hogy erre hetekig nem jöttek rá.Főleg hogy a Zárójelentésben csak meg kell nevezni, legalábbis nekünk megvan.

Döbbenet, szar egy vírus.Én is elkaptam, meg a nagyi is.

Sajna egyébként az oltás kevés, ugyanis azt elfelejtik közölni, hogy 3-4 hónapos védettséget nyújt csak.

2010. márc. 7. 17:06
Hála istennek ma már létezik oltás a rota vírus"ra"!!! Én beadattam neki.Húzós volt árban és sokáig gondolkoztam,hogy megéri e. A sógórnőm kisfia is körházba került még kiskorában és hetekbbe telt míg rájöttek mi baja van.Mikor mondtam neki,hogy én oltatok akkor azt mondta jól teszem,mert szörnyű volt ez a betegség .
2010. márc. 7. 14:45
Igen az anyai megérzés néha többet ér minden másnál.Most januárban mi is átmentünk egy két dolgon és az anyai ösztönömre hallgatva vittem a kisfiamat az ügyeletre,meg anyosomra hallgatva még éjjel.Kiderült tüdögyulladásunk van és a kiszáradás határán voltunk ,2 kilot nekem is fogyott.Már kórház elött 3 napig magas láza volt és a mandula gyulladásra akarták fogni,meg hogy tiszta a tüdeje nincs semmi baj ,közben meg úgy köhögött hogy majd kiköpte a tüdejét.
2010. márc. 7. 14:44
Szia.Nálunk az óvodában volt rotavírus járvány.És azért merek járványt írni,mert bizony két hétre bezárták az óvodát.Volt olyan gyerek,nem egy,aki kórházba került a kiszáradás veszélye miatt,mivel hasmenés és hányás együtt tarolt nála.Nálunk egy kis hasmenés volt,és ennyivel le is csengett a dolog.De mindenkit óva intek ettől a vírustól,mert mint említettem,egy óvodát le tud "kaszálni".
2010. márc. 7. 14:07

Kisfiam esete a ROTA vírussal!


6 éves volt a fiam amikor egyik óráról a másikra hirtelen felszökött a láza és hányni kezdett, ez este 8 óra körül lehetett. 11-kor kihívtuk hozzá az ügyeletet mert már nagyon rosszul nézett ki.Az ügyeletes orvos ahogy ránézett a gyerekre gondolkodás nélkül mentőt hívott és bevittük a Szent lászló kórház fertőző gyermekosztályára.Röpke 3 óra hányás és magas láz olyan kiszáradást okozott nála hogy 3 kemény napig kapta az infúziót hogy renbejöjjön.A fiam és a mama elnevezték ezt tankolásnak! 4. nap hazaendegdét a gyerkőcöt a kórházból,nem mondták mi volt a baja,ez már ne érdekeljen fő hogy meggyógyult! Még pár nap otthon és mehet megint oviba. Végig mellette votlam majd következő hét hétfőn mindenki ment a maga dolgára.

3 nap múlva telefon érkezett az oviból hogy a gyermek hányt menjek érte azonnal. Hazavittem ,volt egy kis hőemelkedése is és elvittem vissza a háziorvoshoz.Azt mondta maradjon otthon még pár napot hétfőig és ha nem lesz semmi baj mehet oviba .Ez volt szerdán. Szombaton megint hőemelkedése lett a gyereknek és megint 1x hányt,nem értettem milyen betegség az ilyen hogy csak néha tör elő. Meglátogattuk az orvosi ügyeletet ahol közölték hogy vírus és az előzmények tudatában jó lesz ha egész héten otthon maradok vele hadd gyógyuljon meg teljesen.Kapott antibiotikumot(vírusra!!) és diétázni kellett. Hétfőn jelentkeztünk a házi orvosnál ,ő is jóváhagyta az egy hét pihenőt. Mondanom sem kell hogy a munkahelyem is! Szinte panaszmente volt a hét egy-két hőemelkedéstől eltekintve gyógyultnak lett nyilvánítva a gyerek.Hétfő volt végre mehetünk oviba ,2 kilót fogyott a kisfiam az elmúlt hetek alatt. Épp farsang volt hát elég ramatyul nézett ki szegénykém. Hazajöt az oviból és még aznap eset megint kihányta a vacsorát ,már nagyon megijedtem.Megint az ügyeleten töltöttük az éjszakánk egy részét.A diagnózis ismét megnevezetlen vírusfertőzés. Menjünk haza diétáztassuk a gyereket aki már egyébként sem akart semmit megenni! Zárójelben közölte az ügyeletes orvos akinél az elmúlt hetekben többször is jártunk ,hogy ő úgy gondolja hogy a gyermek egyszerűen nem akar oviba menni és pszichésen produkálja a tüneteket. Merthogy jól esett neki az egy hét kórházi tartózkodás alatt a 24 órás anyai gondoskodás és megint ezt szeretné! Nyeltem egy nagyot és hazamentünk. Kivártuk a reggelt és a háziorvosnál kezdtünk . Azt mondta ez egy járvány ,nyugodjak meg és kezeljem a gyereket az előző hetek tematikája szerint. Ekkor kiborultam és veszekedni kezdtem az orvossal.Azt mondtam hogy nekem az kevés hogy vírus ,derítse ki hogy milyen vírus és kezelje ki belőle a gyereket.Kérünk egy teljes kivizsgálást ,a fiam hetek óta beteg és orvostól orvosig megyek vele, mire megsértődve közölte hogy ha azt akarom hogy egykórházban agyon vissza szúrkálják a gyereket akkor legyen , de egyébként is lehetetlen megvizsgálni mnert akárhányszor megpróbálja betapintani a hasát annyira befeszíti hogy semmit nem érez! Megkaptuk a beutalót János kórház !!!gyermeksebészet!!!!

Beértünk a kórházba tudtuk hogy maradni kell ,de csak ott motoszkált a fejemben az a hülyeség amit az ügyeletes orvos mondott miszerint ez csak pszichésen produkálja hogy vele legyek ,de nekem mennem kellett. Egyedül hagytam őt aznap éjszakára a kivizsgálások alatt.Reggel be kellett mennem dolgozni ,úgy volt hogy munka után megyek a kórházba egy óra körül. Még talán le sem tettem a fenekem mikor a főnököm szól hogy telefonon keresnek a kórházból. Az ügyeletes orvos volt ,azt mondta siessek hogy láthassam és megnyugtathassam a fiam mielőtt a műtőbe tolják ugyanis akut vakbélgyulladást diagnosztizáltak .Ehhez majdnem egy egész nap kellett.Mindent eldobtam a kezemből és úgy rohantam be végig sírva a buszon hogy hogy lehettem ilyen buta és miért nem követeltem hamarabb a kivizsgálást! Még időben beértem ,elköszöntem a félkábult kisfiamtól és következő 45 percet senkinek nem kívánom.Egy örökkévalóságnak tűnt a műtő ajtajában az a háromnegyed óra!

Végre kijött az orvos és így kezdte a megnyugtatásomat" tudja hogy a gyermeke életével játszott amiért nem hozata már hamarabb?"Ennél nagyobb késszúrást nem is tudott volna belém döfni. Kiderült hogy a fiamat a hetekkel ezelőtti ROTA vírus betegítette meg ami nem ürült ki teljesen és elfertőzte az egész bélrendszerét.Ezért a műtét után még kemény 5 nap infúziózás következett.Végig mellette ültem ,az ötödik napon belázasodtam állítolag a kimerültség miatt és haza kellett mennem ,aludtam 12 órát és kutya bajom sem volt ,mentem vissza a kórházba .A fiam még 3 hét lábadozás után rendbejött ,de sosem tudjuk elfelejteni miért is van az az közel 10 centis heg a hasán.

Egy anya megérzései sokszor az orvos tudása felett állnak,soha ne hagyjuk lerázni magunkat több hét betegeskedés után azzal hogy ez csak egy vírus.Tudnunk kell milyen vírus hogyan és mikor ürül,mik lehetnek a következmények, és biztosnak kell lennünk abban hogy meggyógyult a gyermek ,még akkor is ha ez akár egy vérvételbe is kerül,mert nekünk csak ennyin múlott.Ha még időben kivizsgálják akkor célzott kezeléssel elkerülhető lett volna a műtét.Ez természetesen a mi történetünk és nem mindenkivel eshet meg ,de jobb erről tudni és felkészülni rá.

A gyermekeink élete a mi kezünkben van és diploma nélkül is tudnunk kell mikor van szükség a mi gondoskodásunkon felüli kezelésre

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook