Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A rocker és a mámor fórum

A rocker és a mámor (beszélgetős fórum)


1 2 3
40. 99279bb06f (válaszként erre: 39. - Macsek.)
2010. máj. 28. 21:56

Elárulom, hogy túl vagyok a 20-as éveimen, de meg sem kottyan nekem sem, ha hajnali 5-kor még ott vagyok. Utána a barátaimat még hazaviszem, aztán indulok csak haza, van, hogy 8-9 óra, mire hazaérek, de meg se kottyan.

Igaz szoktam 24 órás ügyeletet adni (mindig 30 órán felüli lett belőle). Pedig nem jó, mert ez a 6 év eléggé felborította a szervezetemet. Még a mai napig is önkéntes ügyeletet tartok, pedig már nem dolgozom ott. :)

39. Macsek. (válaszként erre: 38. - 99279bb06f)
2010. máj. 28. 19:13

Mi általában akkor megyünk, ha van valami jó koncert, és utána mindig ott maradunk a rockdiscoban.

A jó múltkor is ránéztem az órámra, Te jó ég hajnali 5 óra van, haza kéne menni. :) Annyira jó volt a hangulat, hogy fel sem tűnt, mennyire eltelt az idő.

38. 99279bb06f (válaszként erre: 21. - Macsek.)
2010. máj. 28. 17:21
Igen, szoktam rázni a Ww-ban! Imádom, nem csak a koncerteket, hanem az utána következő DJ-t is. Jókedvemet tetézi, ha a megszokott társaság jön össze. Van, hogy néha sok az új, az idegen, de azért hajnal felé megjönnek az igazi Ww-osok. :)
37. Macsek. (válaszként erre: 35. - Lyrian)
2010. máj. 28. 13:41

Ja és az "Anyám".

Ilyen gyönyörű, megható nótát még életemben nem hallottam.

Bármikor meghallhatom, soha nem bírom ki bőgés nélkül.

Kár, hogy mostanában nem játsszák koncerteken.

36. Macsek. (válaszként erre: 35. - Lyrian)
2010. máj. 28. 13:39

Mi már a kezdetek óta letérdelünk :) Az első sorokban szinte mindenki, csak a hátul lévők állnak.

Hát igen a Virágdal...egy örök klasszikus.

Hihetetlen a tagok a közönség felé irányuló közvetlensége és szeretete, ilyet én még nem tapasztaltam. Na meg a Gidó baromkodásai :D Kihagyhatatlan.

Tini koromban sokat jártam Bikini koncertre, ég és föld a két zenekar tagjainak a közönséghez való hozzáállása. D. Nagy tudod mikor fogja meg az ember kezét??? Pohl Misi, meg a többiek is állandóan érintkeznek velünk, és ez szerintem tök jó.

35. Lyrian (válaszként erre: 32. - Macsek.)
2010. máj. 28. 11:31

A Lordot mi is szeretjük. Zúzni is mind a ketten. :)

Wigwam és a "Fez-en" :)

Igazából a Lord-koncerteken abból látni, ki is az igazi rocker, aki a Vándor-nál letérdel. Egyébként motorosok zenéje... úgy igazán nekünk és értünk szól ez a dal. A Virágdal pedig mindenkié...

34. Lyrian (válaszként erre: 33. - Macsek.)
2010. máj. 28. 11:29
Bizony, még mindig Csepel-city. Remélem, már itt ragadok és nem vándorolok tovább. :)
33. Macsek. (válaszként erre: 30. - Lyrian)
2010. máj. 28. 10:29

Elolvastam a naplódat.

Na én azért ennyire durván nem nyomtam tini koromban. :)

Intőt talán ha egyet kaptam. Nem voltam lázadó. Én is ki-ki maradoztam, de a szüleim mindig tudták, hol vagyok, és mindig hazaértem, amikorra ígértem.


Látom, ötödszörre Csepelre költöztél. Még mindig ott laksz? Csak mert én is csepeli vagyok. :)

32. Macsek. (válaszként erre: 28. - Basset)
2010. máj. 28. 10:25

Tini koromban (most 37 vagyok) én is inkább a light-osabb rockzenét szerettem. (Bon Jovi, Europe, Guns N' Roses, Scorpions), magyarok közül Bikini, Edda.

Én is a férjem hatására lettem "rocker", most meg már olyan "zúzós" zenéket hallgatok, ami neki már durva. A Depit például nem is hallgatja meg, neki az már sok!

Viszont ami még a mai napig nagyon tetszik, és nem kemény zene az a Lord.

Biztos ismeritek. Szoktunk járni koncertjeikre, főleg a Wigwamba, és hihetetlen hangulatot tudnak csinálni.

31. Lyrian (válaszként erre: 26. - Basset)
2010. máj. 27. 20:16
Lemmy 65 :) és még mindig a csúcson nyomja! :)
30. Lyrian (válaszként erre: 27. - Macsek.)
2010. máj. 27. 20:08
csatlakozom :)
29. Lyrian (válaszként erre: 26. - Basset)
2010. máj. 27. 20:08
ismerem. :) azért mert 46 éves vagyok, még nem vagyok kövület :)
28. Basset (válaszként erre: 27. - Macsek.)
2010. máj. 27. 19:06

Bocsi! :) Egyébként annyira régen sem szerettem őket... Így nem is értem, mi ez a Tcs-mánia... De ez kb. olyan nekem, mintha azt nem érteném, mit szeretnek jackoban... Szóval mindegy... :)


Meg fogom hallgatni!


Nekem is a régebbi B-O tetszett jobban, és a Vegának sem tetszik minden száma. Kár, hogy Kowa elment ebbe az irányba, bár teljesen sose volt normális a bakfitty! :) Láttam élőben is, hát nem volt egy kommunikatíve...


Á, örülök, hogy ismeri valaki a Qr-ot, bár az utóbbi pár éveben (2-3 év) nem nagyon hallgatok DMB-n és MSP-ön kívül mást. Nem tudom, ez hogyan alakult így, de így van. Megtetszettek, megszerezgettem a lemezeiket és azóta azokon élek... :D


A Maiden-t is szerettem régen, de csak 1 kazettánk volt tőle, így azt hallgattam rongyosra és mást nem. A Scoripons-ot én sosem szerettem. A Nirvana is klassz! Talán épp ezért nem szeretem a Tcs-t, mert nekem egy kicsit Nirvana-koppincs.


Fiatal koromban a bátyám alakította az ízlésemet - és ő már akkor is a lightosabb, "gitározósabb" zenéket hallgatta, mint a zúzós klasszikusokat. Ezért van az, pl. hogy sosem hallgattam AC/DC-t, Metallicat, Maident, Led Zeppelint, ahogy a "normális" rockerek. A LZ-t és a Doorst pl. házasságom után szerettem meg, mert a férjem őket szereti.

2010. máj. 27. 18:54

Nanananana!

Tankcsapdát nem bántani!!! Miért nem tetszik? Az egyik legsikeresebb, ha nem a legsikeresebb magyar rockbanda!

Való igaz, a régebbi albumok jobbak voltak, mint az újak, de nekem még így is a NUMBER ONE!


A Depit érdemes meghallgatnod, szerintem baromi jól nyomják a srácok!


A Black Out a Kowás időszakban nagyon bejött, már nem annyira. Kowa és a Vega nem igazán az én stílusom.


A felsoroltak közül elég sok zenekart ismerek, a Queensryche a férjem kedvence. Meg persze a Maiden.

Én inkább a keményebb zenéket kedvelem, de nem vetem meg pl. a Scorpions-t vagy a Nirvanát sem. :)

26. Basset (válaszként erre: 25. - Lyrian)
2010. máj. 27. 17:17

Na, épp ez az, amiért nekem a Tankcsapda már nem tetszik... Mert régen, a demo meg az első lemez alatt még egész jók voltak, de utána és azóta elszállt az agyuk és kizárólag klisés fosokat gyártanak... Bocsánat, ha valakit ezzel megsértenék, szerintem szarok...


Hány éves lehet most Lemmy? 60? :D


Mi mást szerettek még? Extreme, Kiss, Faith No More, Bon Jovi, King's X, Poison, The Cult, Queensryche, Dream Theater... Ismeri valaki őket?

25. Lyrian (válaszként erre: 24. - Basset)
2010. máj. 27. 17:09

Bizony, még létezik. :) A jó öreg Lemmyvel az élen. :)

Tavalyelőtt szigeteltünk, de csak a koncertekre mentünk ki.

Depresszió :) A régi albumaik nagyon jók voltak, már csak ismételgetnek, mi pedig maradunk a régi, jó kis zenekaroknál: Akela, Tankcsapda, P.Mobil (bár már nem a régi Tunyó halála óta), Omen...

... csak úgy öregesen, ahogy jól esik :D

24. Basset
2010. máj. 27. 17:00

Motörhead... Csodálom, hogy az a banda még létezik... :D De azért örülök. Pár napja a Metalicska is volt itt. Egy barátom volt a koncerten, tetszett neki... Nagyon...

A Szigetre szoktatok járni vagy voltatok már?


Én egyébként az újabb, "igényesebb", jazzes, aor-féle zenéket szeretem: Dave Matthews Band, Manic Street Preachers, de régebben - vagyis még most is szeretem, de már nem nagyon hallgatom - a Guns N' Rosest, a Metallicatól a fekete albumot meg a Loadokat...

Magyarok közül talán a Junkies-t, BlackOut-ot és Kowa másik zenekarát a Vegát. A sógorom pár hónapja nagyon rá van kattanva a Depresszióra... Talán meg kéne hallgatnom... :)

23. Lyrian (válaszként erre: 21. - Macsek.)
2010. máj. 27. 12:45

Szoktunk. :)

Amúgy mindenfelé megfordulunk, ahová motorral el tudunk menni. Akkor meg ugye ivás sincs, még hátsóülésesen sem, egy korty sem.

A mostani nagy koncert a Motörhead lesz a Hegyalja Fesztiválon. Oda készülünk a bandával. :)

Egyébként mindenevők vagyunk párommal együtt.

22. Macsek. (válaszként erre: 19. - Basset)
2010. máj. 26. 16:12
Metallica, Tankcsapda, Depresszió
2010. máj. 26. 16:11

Én is a rockzenét szeretem, de soha nem drogoztam.

Hogy rocker vagyok? Valószínű. Járok koncertekre fekete ruhában, szegecselt karkötőben, fekete körömmel. De a hétköznapokon nem így öltözködöm.

A rockerek valóban nagyon összetartóak.

Nem tudom szoktatok-e járni Budapesten a Wig...rock klubba? Aki nem volt még, mindenképpen menjen el. Hihetetlen hangulat uralkodik ott! A Metallicától kezdve az Iron Maiden-en át egészen a Tankcsapdáig tuti jó zenékre lehet zúzni, headbangerni, és hajnalig tart a buli.

20. 99279bb06f (válaszként erre: 19. - Basset)
2010. máj. 26. 13:15
Most épp AC/DC üvölt a fülembe, mert majd szétrobbanok az idegtől, és ők megnyugtatnak legalább. A következő adag Rammstein lesz.
19. Basset
2010. máj. 26. 11:24
Mostanában milyen zenéket hallgattok?
18. Szilva88 (válaszként erre: 17. - Lyrian)
2010. máj. 23. 16:19
Hát igen,sokan azt sem tudják,hogy mi is az a baboskendő.
17. Lyrian
2010. máj. 23. 13:58

Voltunk másfél éve a Ricse szülinapi koncertjén. Úgy öltöztünk párommal, ahogy szoktunk, bőrcucc, motoroscsizma, előszedtük a régi, szakadozott, megviselt baboskendőnket... volt aki nagyon megnézett minket, a hév-megállóban viszont jött szembe velünk 5 festő-mázoló, már messziről kiabálták:

- Ricse-Ricse-Beááátricseeee-hóóóóóóóóruuuukkkk!!!


Végigüvöltöttük a koncertet, szenzációs volt. Csak most sör helyett jééégert osztogatottak a színpadról. :D Haladni kell a korral. :)


Amikor megjelent a dvd erről a nagy eseményről, szinte végig ott virítunk párommal ugrálva. :) Ugyanez mondható el a D.Bill Hatvan csapás koncertől is. :)

2010. máj. 23. 13:48

Uhh úgy irigyellek benneteket, sokszor kívánom, hogy bár hamarabb születtem volna... Pl:egy Sing-Sing koncertért bármit megadnék.

Amikor ilyesmiket hallok az idősebbektől,mint amiket a naplódba is írtál...áhh akkora feelingje lehetett ezeknek a dolgoknak:D

15. Lyrian
2010. máj. 23. 13:43
Na, tettem fel a naplómba erről egy írást, már akit érdekel, milyen is volt régen az az igazi rockerség. Lehet, sok ismerős sora lesz számotokra, főleg Zulu1-nek, ahogy így olvasom őt. :D
14. 99279bb06f (válaszként erre: 13. - Lyrian)
2010. máj. 23. 13:39

:)

:...amikor az utolsó buszjáratnak külön megállója volt vasárnap éjjel a rendőrség előtt...: :))))))

13. Lyrian
2010. máj. 23. 13:35
Engem folyton bevittek a yardra. :) Mindig kihalásztak az első sorokból. Régen jobbak voltak a koncertek, ma már hígul a társaság, néha a zene is. De már alig várom, hogy indulhassunk a Hegyalja Fesztiválra. Motörhead-koncert.
12. 99279bb06f (válaszként erre: 11. - Ensiferum999)
2010. máj. 23. 13:31
:) Egy külön "összeszokott" társaság volt a stadion külső falánál - sajnos legtöbbször én is ott voltam. Míg nem rájöttem, hogy lehet belógni a dühöngőbe! :)
2010. máj. 23. 13:14
Igy igaz-"A rockerek a világon a legösszetartóbb emberek. Azok a rockerek, akik most házasságban élnek, a legjobb szülők, házastársak. " -a mi időnkben még nem volt narkó,drog csak a zene(az volt a mámor,na és a pia),hányszor bemásztunk koncertre ha nem volt pénzünk.Jó volt szép volt!
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook