Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A robogósokra tényleg nem figyelnek az autósok? Városban veszélyes? fórum

A robogósokra tényleg nem figyelnek az autósok? Városban veszélyes? (beszélgetős fórum)


2021. aug. 18. 09:26
No mi lett a vége, lesz robogózás? :)
2021. máj. 30. 17:36

Azzal kezdte az oktatóm az órát, hogy kétféle motoros létezik: "aki esett és aki esni fog". Szerencsére én még nem estem és nem is kerültem necces szituációkba.Ötödik éve robogózok. (rendszerint láthatósági mellényt viselve)

Úgy gondolom, akármilyen járművet is vezet az ember, nagyon körültekintőnek kell lenni. Ugyan már 14 évesen megszerezhető az AM kategória, de én biztosan nem lettem volna elég felelős tizenévesen, hogy vezessek.

A saját fiadat te ismered. Természetesen rejt magában kockázatokat, mint ahogyan sok dolog az életben.

24. Channa* (válaszként erre: 22. - Sanyinak)
2021. máj. 25. 22:04
Jaj:(
23. sanyinak (válaszként erre: 20. - Regin_a)
2021. máj. 25. 21:20
Nem minden gyerek keresi a kockázatot. De sokan valóban azt teszik.
22. sanyinak (válaszként erre: 21. - Channa*)
2021. máj. 25. 21:18
Nekem is volt egy ilyen iskolatársam. Ő járt egyedül autóval suliba. Hycomattal 😕. De jobban járt mint az osztálytársa, akivel közösen motoroztak - ő meghalt.
21. Channa* (válaszként erre: 20. - Regin_a)
2021. máj. 25. 20:52

Ifjú lányka koromban én is szerettem volna motorozni, de aztán a középsulis még nem egészen 18 éves osztálytársnőmnek motorbalesete lett és combtőből amputálták a lábát...

El is ment a kedvem a motortól...


Mondjuk a szüleim sem támogattak a motorozásba, ahogy kaszkadőrnek sem engedtek. Durcáskodva, de beletörődtem...

2021. máj. 25. 20:10

A robogó vagy motorozáson szinte minden gyerek átesik, aztán vagy lemond róla, vagy marad a szerelem egy életre

Egy gyerek ugysem érti meg az anyja aggódását

Én akkor kezdtem nagymotorozni amikor még drótos telefon sem volt

Mikor jösz fiam, kérdezte anyám. Egy óra múlva, mondtam

Persze 2 vagy 3 óra mulva értem haza és nem értettem meg anyám idegességét féltését


Én voltam utak királya :)

Tény hogy egyszer egy teherautó védte ki a hülyeségem, kétszer meg egy személyautó nem adta meg az elsőséget

Szerencsésen megúsztam a pár évtizedet sérülés nélkül és néha most is kismotorra ülök


Nincs mit tenni, motorra kell ültetni a gyereket, netán pár halálos baleset képét eléje rakni, mint apám tette

19. Channa* (válaszként erre: 18. - Sanyinak)
2021. máj. 25. 17:35
Pont nem rég száguldozott bele egy robogós futár egy mentőbe a belvárosba...:(
18. sanyinak (válaszként erre: 17. - Channa*)
2021. máj. 25. 17:16

Azért az függ a közlekedési rutintól és a saját határaink ismeretétől.

Én pl. a kismotort leraktam, mert gyorsabb voltam mint az őrangyalom :), kerékpárral is még elegendően gyors vagyok. (Belvárosi viszonylatról van szó)

17. Channa* (válaszként erre: 15. - Sanyinak)
2021. máj. 25. 16:34
Robogósok, motorosok, egyes bicajosok=Donorok...
16. sanyinak (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2021. máj. 25. 11:47
Aki két keréken közlekedik, az ott próbál előrejutni, ahol lehet. Ez az előnye.
15. sanyinak (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2021. máj. 25. 11:44
No ne már! A robogó sokkal gyorsabb, jóval komolyabb balesetet lehet vele szenvedni mint biciklivel.
2021. máj. 24. 20:01

Az nagyon hasznos szerintem, ha ténylegesen van lehetősége megtapasztalni, hogy milyen "autósként" közlekedni a "robogóssal" és fordítva.


Kétkerekűn sokkal védtelenebb vagy, így a saját érdekedben, mindenképpen a robogósnak kell jobban figyelnie szerintem.

Az olyan helyzetekre gondolok, amikor gyorsan átmegyek, mert úgyis nekem van elsőbbségem -egy ilyen malőrnek robogón könnyen csúnya vége lehet.

Arra is mindig csak védőfelszerelésben üljön, és érezze a saját határait!


Szülőként, amit szerintem még megtehetsz, hogy igyekszel meggyőződni arról, hogy valóban felelősségteljesen használja-e a járgányt.

Minél több tapasztalatot szerezzen kevésbé forgalmas utakon, hogy a vélt magabiztossága lehetőleg minél közelebb álljon a gyakorlati tapasztalataihoz.


A robogó sokkal ártalmatlanabbnak tűnik, mint amennyire valójában az, ezért csalóka szerintem.


De sok örömet és biztonságos közlekedést kívánok hozzá!


+ normális, megfelelő méretű és zárt bukót meg kesztyűt -nekem mentette már meg a fejemet robogós esés közben.

13. pteri
2021. máj. 24. 07:06
Szerintem is azokkal a robogósokkal van baj, akik maguk eszetlenkednek. Nyáron a férjem is azzal jár. Télen meg kocsival. Ő látja mindkét oldalról a dolgot. Őt annyira nem féltem. A fiam bicajjal is féltem.
12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - LionQueen🦁)
2021. máj. 23. 20:36
Bizony még az is.
2021. máj. 23. 19:51
Nekem is volt régen robogóm és nagyon óvatosan kell vele közlekedni! Csak akkor vennék neki ha figyelmes és ésszel használná!
10. LionQueen🦁 (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2021. máj. 23. 19:50
Vagy egy kis kavics is feldönti
2021. máj. 23. 19:37
Én nagyon örülök, hogy a fiam nem akart sem robogót, sem motort.
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2021. máj. 23. 19:30
Az a baj vele, hog egy víznyelőakna teteje is megdobja nagyon.
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 23. 19:28

Robogót nem vennék a gyerekemnek, ahogy írod instabil, könnyen lehet vele esni.


Én fordítva tapasztalom, a robogósokat nem szeretem, jobbról-balról előznek. Nem figyelnek se gyalogosra, se kerékpárosra. Szerintem a saját hibájukból éri őket sok baleset. A kivétel meg erősíti a szabályt.

2021. máj. 23. 19:13

Nem arról van szó, hogy nem figyelnek. Viszont mindennek jobban ki vannak/vagyunk téve. Ami autónál egy koccanás vagy horpadás, az robogónál már esés vagy csonttörés is lehet. Vannak autósok akik nem szeretik ha "előrecsorognak" a sorban, mondván mindenki várja ki a sorát.

Szokott akkor még ilyenekből gond lenni hogy a robogós nem teljesen az út szélén halad, nehéz megelőzni (persze útszéle gyalázatosan kátyús, az más kérdés).

Végül vannak akik a pöfögést nem bírják, mert ilyen a kétütemű 🤷‍♀️😈

2021. máj. 23. 19:04

Én vezettem nagy motort is, egy ideje robogózok. Mindkettővel volt balesetem. A robogóval annyi a különbség, még ha nem is vagánykodásról van szó, hogy sok autós azt hiszi, egy robogós csak cammog az úton, és simán kifordulnak elénk stb. Körültekintőnek kell lenni, és mondhatni előrébb kell lenni agyban, mint a másik.

Az én gyermekem is jövőre akar motorozni, féltem, de engedni kell...

Mióta megszülettek féltjük őket, az anyai szív már csak ilyen.

4. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 23. 18:53

Véleményem szerint azok a robogósok szenvedik el a figyelmetlenséget, akik maguk figyelmetlenek, vagánykodnak a kocsik között.

Mert egyik pillanatba belenézel a visszapillantóba, nincsen melletted/mögötted csak egy másik autó, 10mp múlva pedig melletted egy robogós, amire az autós nagyon nem számít.

Én nem félteném a robogótól a 16 éves gyermekemet, amennyiben odafigyelve, körültekintően közlekedik és nem menőzésből.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2021. máj. 23. 18:44
Én egyszer próbáltam egyenesben. Két másodpercig nem figyeltem oda és már hasaltam is. A nagymotorról nincs véleményem, de azoktól még én is félek mikor vezetek. Valóban váratlanul jönnek elő.
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 23. 18:42

Robogó még oké . Nagymotortól félteném a kölykömet. Azokra nehéz is figyelni. Egyik pillanatban semmi, a másikban meg már el is mentek.

Szerintem robogózni nem különösebben veszélyes. Kb mint a bicikli.

2021. máj. 23. 18:38
A 16 éves fiam nagyon szeretne egy robogót. AM Jogsija van hozzá. Valószínűleg túlféltem, de nem tetszik az ötlet. Megyeszékhelyen élünk. Csúcsforgalomban elég sok kocsi jön, megy. Több embertől hallottam már, hogy nem nagyon figyelnek a robogósokra. Legtöbbször más sofőrök miatt szenvednek balesetet. Illetve elég instabil, könnyen megcsúszik, kicsi és így nehezzen észrevehető.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook