Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A rendőrök miért fordulhatnak meg záróvonalon még akkor is, ha nem jelzik a sürgősséget? Rájuk nem vonatkozik a jogszabály - miért nem? fórum

A rendőrök miért fordulhatnak meg záróvonalon még akkor is, ha nem jelzik a sürgősséget? Rájuk nem vonatkozik a jogszabály - miért nem? (tudásbázis kérdés)

24. a56fa55821 (válaszként erre: 2. - C95c921ae7)
2011. aug. 10. 07:58

Van egy belső ellenőrzési szolgálat, ami igen keményen ellenőrzi őket.


Ez hasonlóan működik mint a rendőrség csak ők nem az utca embereit, hanem kimondottan a rendőröket ellenőrzik.

Természetesen civil gépjárművel.


És ha pont akkor járnak arra mikor a rendőr ilyen kihágást csinál mint pl a záróvonalon megfordulás akkor annak meg lesz a következménye.

23. 328aadd89f (válaszként erre: 21. - Becoka26)
2011. aug. 10. 07:50
Teljesen egyetértek!
2011. aug. 9. 17:23
Vonatkozik a szabály,mindenkire,hogy mégis miért?Lehet,hogy te is, én is megtenném...,vagy meg is teszem...
21. becoka26 (válaszként erre: 1. - 74ffa18240)
2011. aug. 9. 16:22

Kedves Ordasborzas!


A kérdésed alapján elég fiatal lehetsz, vagy nem régóta élsz Magyarországon. Most és mindörökre tanuld meg: A (magyar???)RENDŐRNEK MINDENT SZABAD! Záróvonalon megfordulni??? Nem hogy szabad, KÖTELEZŐ!!!


Megtörtént eset: Kereszteződésből fordulok jobbra. STOP tábla, megállok. Kinézek balra, jobbra nem nagyon, mivel EGYIRÁNYÚ utca. Elindulok, mivel balról nem jött senki, és SZEMBŐL!!! megkülönböztető és figyelmeztető jelzés nélkül jön velem szembe egy bütykös taxi (gyk.:rendőrautó) kb. 60-nal. (itt halkan megjegyezném, hogy a helyes menetirányba is csak 40-nel lehetne itt közlekedni). Szóval egyszer csak szemben tatálom magam velük. Fék, lehúzódás, majd kb 5 másodpercig nyomtam egy kövér kürtöt nekik. Fakabát nyom egy satuféket, megfordul (legalább a helyes irányba ment :) ), és elindul utánam SZIRÉNÁZVA, VILLOGVA. Én index jobbra, lehúzódik, mondván elengedem, de ez csak beáll mögém, fénykürtöl, erre én megállok. Kipattognak a kocsiból négyen, rendesen körbeállják az autómat, kiszállítanak. Fakabát: -Ember! (ez volt a köszönés és a megszólítás is egyben) Miért nyomja maga a dudát? Nem tudja mikor és kinek dudálhat? Én: Jónapot kívánok. A KRESZ idevonatkozó szabályozása szerint akkor kürtölhetek (a bohóc biciklijén van duda :) ), ha balesetet tudok vele megelőzni. Mint azt Ön is észrevette, Önre kürtöltem, és el is kerültük a balesetet. Fakabát: Milyen tábla van ott a sarkon, ahol befordult???!!! Én: STOP tábla. Megálltam, meggyőződtem róla, hogy az egyirányú utcában senki sem közlekedik balról, majd elindultam. Önök az egyirányú utcában rossz haladási irányba közlekedtek, figyelmeztető és megkülönböztető jelzés nélkül. Fakabát: sietős dolgunk miatt. Én: Annyira mégsem siethetnek, ha utánam jöttek???!!! Pontosan mi is a parancs száma ami miatt ennyire siettek? Fakabát: Mit érdekli az magát! Ön (mármint én) nem adott nekünk elsőbbséget STOP táblánál, ezért Feljelentem!!! Én: tegye amit tenni kell, de ha benéz az autómba, ott a GPS mellett látja azt a kamerát? Annak a felvételét is kérem csatolja a feljelentésem mellé.


A fakabátok mintha mi sem történt volna, egy szó, és köszönés nélkül bepattogtak az autójukba, és mint aki jól végezte dolgát elviharoztak. Igaz a jó irányba haladtak, de legalább gyorsan. Mivel a kamera hangot is rögzít (az RC modell boltokban lehet venni pici kamerát, amivel légi felvételeket tudsz készíteni repülőről), sokáig gondolkodtam, hogy bevigyem-e a kapitányságra a felvételt. Végül is nem tettem, de megkereste a kis kamera az árát, mert ha nincs kamerám, akkor feljelent, és az nem biztos, hogy 16000 Ft lett volna, mint a kamera...


Higgyétek el, jó kis dolog, mert ha valami kétes esetbe keveredtek, akkor lehet, hogy a kamera rögzíti a bizonyítékokat.


Széles utat, és kerüljétek a yardokat!

2009. aug. 7. 10:09
Igazi magyar kérdés, ami nem is kérdés, csak egy zaklatottság kifejezése, és uszítás a másik ellen. Ha találkozol ilyennel,akkor kérdezd meg a rendőrt!
19. 1366d1807f (válaszként erre: 11. - Emagdi)
2009. júl. 22. 23:28

Persze, hogy szoktam vezetni, nem is keveset. "Ipari sárgán" is mentem már át, mert a mögöttem jövő belém jött volna, ha megállok. Ő is átment még.


Nem, még nem szóltam a rendőröknek, de izgultam már egy párszor, hogy na, mikor kapok papírt. :-)))))


De a rendőrök ne szabálytalankodjanak, vagy ha igen, akkor igenis használják a megkülönböztető jelzést. Nem csak minket bosszantanak az ilyen dolgok, hanem nagyon sok embert. Mert ugye, ha neki lehet, akkor nekem miért nem?


A múltkor leesett az első rendszámtáblám. Kitettem az ablakba, jól lehetett látni. Megyek a Pesti úton, mikor leszorít egy rendőrautó. Persze előtte dudált, de mivel nem csináltam semmi szabálytalant, nem is gondoltam, hogy nekem dudál. Rám üvöltött, mikor lehúztam az ablakot, hogy


- Magának dudáltunk, miért nem állt félre?

- Igen? És mit követtem el?

- Hol a rendszámtábla?????

- Ott van az ablakban.

- ANNAK NEM OTT A HELYE!!!!

- Igen, tudom nagyon jól, de útközben leesett és én, mint egy (szőke) nő, hogyan tudnám az országút szélén visszarakni, árulja már el nekem legyenszíves? De a hátsó a helyén van!

- MENJEN!! DE HA LEGKÖZELEBB DUDÁLUNK, ÁLLJON MEG!!


Azért ezt lehetett volna kulturáltabban is és nem üvöltve előadni.

Na, hát "imádom" a rendőröket. :-))))

18. doxikri (válaszként erre: 17. - Emagdi)
2009. júl. 22. 19:14
:-DDDDDDD
17. emagdi (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2009. júl. 22. 19:09

"Mi lenne ha minden szakmában a"hatalmukat" még ennél is jobban fitogtanák ki és mennyit engedhet meg magának."


hát... szerintem pedig...

mondj olyat ahol nem ez van:)


tényleg, ideális esetben persze a rendőröknek kellene példát mutatni, és az utolsó betűig betartani a kresz szabályokat.

egyetértek, hogy ez lenne az ideális, viszont szerintem nem életszerű (ezért én nem is várom el reálisan). csak ezt próbáltam elmondani, de lehet, hogy nem sikerült jól megfogalmaznom.


másrészt szerintem kár ezen háborogni, mert

1. mindenhol ez van, és lássuk be, azért így vagy úgy mindenkinek van egy kis vaj a füle mögött, miért pont a rendőröknek ne lenne

2. mivel úgysem tudunk ellene tenni semmit, ezért kár egy ilyen fórum keretében háborogni, ettől csak nekünk lesz rosszabb, ha nagyon belelovalljuk magunkat és felhergeljük egymást.


:)

16. doxikri (válaszként erre: 10. - Yoya)
2009. júl. 22. 18:54

...és ez nem véletlen!

Rájuk is vonatkoznak a szabályok, de van amikor nem tudnak eleget tenni nekik. Teszem azt, ha üldöznek valakit, vagy sürgős hívásra mennek.

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Emagdi)
2009. júl. 22. 18:46
Soha nem telefonáltam vezetőként a kocsiban, a sajár érdekemben bekötöm magam. Sosem mentem át piroson , azért nem 40-el megyek :) ne gondold. Viszont a szabályokat mindig betartom. A parkoló autómatába is inkább félórávalk többet dobok be. Azt hiszem nem én vagyok az egyetlen, sok ismerősöm hasonlóan közlekedik. Ezért is iritál ha más semmibe vesz a szábályokat főleg ha az illető hivatott betartattni azt, akkor egyenesen elvárom, hogy a kresznek előírtaknak közlekedjen.
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Emagdi)
2009. júl. 22. 18:40
Nem értek veled egyet. Pont ők azok akiknek példát kellene, hogy mutassanak és nem visszaélni a "hatalmukkal" . Bizony én is látok nagyon sok szabálytalamkodó rendőrt naponta. Mi lenne ha minden szakmában a"hatalmukat" még ennél is jobban fitogtanák ki és mennyit engedhet meg magának.
2009. júl. 22. 18:32

Ez egy jó kérdés!


Tényleg nekik mindent lehet?:(

2009. júl. 22. 18:19
Vannak egyenlők, és vannak egyenlőbbek
11. emagdi (válaszként erre: 8. - 1366d1807f)
2009. júl. 22. 17:55

de ne menjünk ennyire messze... azért ha a szívedre teszed a kezed, akkor biztos veled is előfordul, hogy gyorshajtasz, vagy "sötétnarancssárga" lámpán átsiklasz gyorsan. (persze ha szoktál vezetni).

és tuti, hogy egyszer sem telefonáltál még a rendőrségre, hogy kéremszépen én ma ilyen és ilyen szabálysértést követtem el, kérem, hogy szabják ki a vonatkozó bírságot:)))

10. yoya (válaszként erre: 9. - Emagdi)
2009. júl. 22. 17:54
...és a biztonsági övük sincs becsatolva!
9. emagdi (válaszként erre: 8. - 1366d1807f)
2009. júl. 22. 17:53

hát, nem igazán életszerű :))


de én nem akadnék ezen fent a helyetekben, az teljesen általános, hogy akinek hatalma (ellenőrzési joga stb) van, az visszaél vele, vagy legalábbis magára nem vonatkoztatja ezeket a szabályokat.


én azt mondom, hogy az legyen a legnagyobb hatalommal való visszaélés, hogy a rendőrök gyorshajtanak, megfordulnak záróvonalon, vagy tilosban parkolnak...

8. 1366d1807f (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2009. júl. 22. 17:48
Hát ez volna a normális, nem??? Nekem meg most az jutott eszembe hirtelen, hogy én állok az út mentén és megbüntetem a rendőrt. És még esetleg egy gyorshajtást is a nyakába varrok. :-)))))
2009. júl. 22. 17:48
A szabály az nekik is szabály?De nem bünteti őket senki se meg:((
6. emagdi (válaszként erre: 3. - 1366d1807f)
2009. júl. 22. 17:43
ja, elképzelem, amint a rendőr áthajt a záróvonalon, majd a szívéhez kap, és kiállít saját nevére egy ötvenezres csekket:))
5. 1366d1807f (válaszként erre: 4. - C95c921ae7)
2009. júl. 22. 17:40
Na, látod, még jó, hogy felhomályosítottalak, nem? :-)))
4. c95c921ae7 (válaszként erre: 3. - 1366d1807f)
2009. júl. 22. 17:38
Na persze..tényleg..erre nem gondoltam:-))
2009. júl. 22. 17:36

Ha nem használják a megkülönböztető jelzést, akkor ugyanolyan járműnek felel meg, mint bármelyik másik.


Hogy ki büntetné meg őket? Hát a rendőrség! :-))))

2009. júl. 22. 17:33
Szerintem vonatkoznak rájuk a szabályok..sőt..példát kéne mutatniuk. De ugyan ki büntetné meg őket?
2009. júl. 22. 17:30
A rendőrök miért fordulhatnak meg záróvonalon még akkor is, ha nem jelzik a sürgősséget? Rájuk nem vonatkozik a jogszabály - miért nem??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook