Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A puliszka és alakváltozásai fórum

A puliszka és alakváltozásai (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A puliszka és alakváltozásai

1 2
2008. jún. 16. 06:11

Kedves Szabolcs!


Köszönöm a látogatást, tudom, hogy Erdélyben ma is kedvelt a puliszka. Különböző formában készítik, fogyasztják.

Remélem sok kérdést kapsz. Légyszíves terjeszd.

Szerintem többeket érdekelne, ha írnál ide a hoxára erdélyi recepteket.

Ne a "Szörnyetti-ket", "chips-eket" rágja a nép, van nekünk hagyományos, egészséges nassolni valónk.


apokrif

2008. jún. 15. 23:45
Nekem szekelyfoldinek a puliszka termeszetes velejaroja a mindennapi etkezesnek,a kenyer helyettesitoje.Bizonyos etelek melle puliszkat illik fozni,pl.tejfolos csirkemartas,veres-majas,vagy kolbaszos tojasrantotta.Napjainkban is a hegyi kaszalokon,vagy az erdon dolgozo emberek kukoricalisztet visznek magukkal mikor hetekig tavol vannak a lakohelyektol,igy a friss kenyer hianyat potoljak.Jo puliszkat fozni es kavarni egyszeru,de azt is tudni kell,es inkabb a ferfi dolga.Puliszka temaban[is] kerdezhettek,erdemben tudok valaszolni.
2008. jún. 11. 20:12

Kedves Zseby!


Köszönöm a látogatást, és a biztató szavakat.


"A tudás akkor válik fénnyé, ha tovább adjuk!"


"A természet tönkreteszi azt, aki elhanyagolja magát. az öngyilkosság elegáns és kényelmes formája a táplálékbőség, a gazdasági biztonság, a felelősség hiánya.

Senki sem ismerte még fel a túlzottkényelem veszélyeit, senki sem látja a táplálék böségének veszélyeit, ami fiatalt és öreget egyaránt érint."

/Dr. Alexis Carrel, Nobel-díjas professzor, 1942/


Ajánlom szíves figyelmedbe, ... és őrizd meg a "Zsebi babát" tisztán.

apokrif

2008. jún. 11. 09:06
Igen köszönet neked,hogy ennyi idődet használod fel annak érdekében,hogy ember mai káros mivoltának megtisztításával foglalkozz.Nagyon jók a receptjeid is egy párat már ki is próbáltam.Csak így tovább
2008. jún. 8. 17:03
Puliszka, polenta, málé, prósza - ismerősen csengő szavak. A puliszka, a ma divatos polenta „leánykori neve”.
Jelentésük több évtizeden át feledésbe merült, ám napjaink reformkonyhája újra életre keltette a kukorica-alapból készült finomságokat.
Mivel nem tartalmaz sikért (glutént), a lisztérzékeny személyek táplálkozásában is fontos szerepet tölt be. Jelentősége ismert még a csecsemőélelmezésben is – a sikértartalmú gabonák helyett felhasználva, segíthet megelőzni a lisztérzékenység kialakulását.

Ugrás a teljes írásra: A puliszka és alakváltozásai
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook