Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A pszihológus által nyújtott kezeléseken van TB támogatás? fórum

A pszihológus által nyújtott kezeléseken van TB támogatás? (tudásbázis kérdés)


2012. nov. 11. 09:10

Amit itt leírok, az a saját tapasztalatom:

másfél éve egy hét több negatív dolog történt velem, mint amúgy egy év alatt. Csak kapkodtam a fejem. Egy reggel arra ébredtem, görcs a gyomromban, gombóc a torkomban. Rettegtem egy banális dologtól valami extrém gyerekes módon. Szégyelltem, beszélni róla nem mertem, de látták rajtam, valami nem stimmel.

Alig bírtam az ágyból kikelni. Az addig vágyott fantasztikus nyaralás nem izgatott. Lassan addig fajult a dolog, hogy a 8 éves gyerekem megreggelizett a kistesóval, felöltöztette, játszottak stb. Én addig tágra-nyílt szemmel feküdtem, féltem, halálfélelmem volt. Segítség? Férjem messze dolgozott, anyám mással volt elfoglalva, apám és testvérem szerint hisztis p... vagyok.

3 hónap múlva pszichiáterhez kerültem. És ahogy itt leírták, még azt se nagyon kérdezte: mi baj? Szerintem inkább szorult kezelésre, mint én....

Lehajtott fejjel járt kelt a kórházban, kezeltnek jobban beillett volna, mint orvosnak. :-) Persze felírta a közérzetjavítót, stresszoldót, nyugtatót. INGYEN volt az orvos, gyógyszer párszáz forint, de ha egyet is elfelejtettem bevenni, jött a pánik, a lehangoltság. A gyógyszernek még egy jó pár mellékhatása. Fiatal nőként rettenetes volt.


Nyáron megelégeltük ezt az állapotot, a házasságunk forgott kockán, így házassági terápiára mentünk. PSZICHOLÓGUSHOZ. Fizetni kellett négyezret. Egyszer voltunk közösen és egyszer voltam egyedül. Talán elmegyek a közeljövőben. Gyógyszereket nem szedek azóta. Jól vagyok? Igen, persze vannak rossz napok. Mindenkinek.

Szóval szerintem ezek nem súlyos ezrek. És minden perc megéri, amit ott töltöttem. Sokkal többet használt, mint a gyógyszerek és az ingyenes pszichiáter.

2012. nov. 11. 07:57
Nálunk az sztk-ban van pszichológus szakrendelés és ingyenes, mert tb alapon van, de ahogy lejjebb írják nem mindenkinek jó egy szakember...szóval van, ahol FIZETI a tb, ha van szakrendelés, hamár nagybetűzünk...
11. Sleek
2012. nov. 11. 07:51
Én meg azt írom hogy minden lelki betegségre a vitamin is jó. Pánikos szorongós voltam vitaminnal oldottam meg a dolgot. Sajnos tanultam milyen anyagok vannak az ilyen gyógyszerekben
10. pirosbegre (válaszként erre: 9. - Fancsali)
2012. nov. 10. 23:48

Ebben nincs igazad. Az Ideggyógyász az a Neurológus. Az Elmegyógyász az a Pszichiáter. Nem ugyanaz. Az egyikhez a fejfájással, derékfájással, demenciával mennek, a másikhoz depresszióval, skizofréniával, addikcióval. Nem, mindegy.


Ha a kérdezőnek lelki baja van inkább Pszichológushoz menjen, de az NEM támogatja a TB. De lehet alapítványoknál is érdeklődni.

2012. nov. 10. 23:36

Bocsi + még annyit, - most olvastam bele - , a pszichiáter TB-s, ott nem kell fizetni, de meg se hallgat csak írja a gyógyszereket..., ők ideggyógyászok.

Nagyon gondold meg mit veszel be! Antidepresszánsokat írnak, ha kell - ha nem..., az meg nem minden esetben segít!!!

Nagyon óvatos legyél, nehogy nagyobb bajt csináljanak!!!

Sajnos ez a helyzet - én már túl vagyok ezek megtapasztalásán....

2012. nov. 10. 23:31

Nem támogatja a TB!!!!

A háziorvosodnak tudnia kell, hogy a körzetedben hol kaphatsz segítséget, de súlyos 1000-ekbe kerül 45 perc és SEMMIT nem ér!!! Próbáltam!!!!

2012. nov. 10. 23:20
18 éves korig a helyi nevelési tanácsadó bérmentesen segít, de a felnőtteknek nem tudom ki. SZTK-ban még nem láttam ilyen rendelést....
6. somogyizome (válaszként erre: 4. - Sleek)
2012. nov. 10. 23:10

Igazad van de alapvetően tudni kell hogy melyik mivel fogalalkozik pontosan és a megfelelőhöz menni.

A Pszichiáterek elsősorban elmebetegségekkel foglalkoznak amiket a legtöbb esetben nem lehet gyógyítani csak tünetmentesíteni. A pszichológushoz lelki problémákkal lehet menni, amikor az ember összezavarodik vagy nem tud feldolgozni és megérteni dolgokat maga körül ill. segít az önmegismerésben.

Én azt javaslom ha valaki szorong vagy depressziós inkább pszichológushoz menjen mert a nem túl súlyos depressziót a pszichológus gyógyszerek nélkül tökéletesen tudja gyógyítani. (bár kezdeti stádiumban még nem nevezhető betegségnek) Pánikbetegségek esetében is a pszichológust ajánlom. A pszichiáterek valóban könnyen nyúlnak a recepthez! Hangsúlyozom: az egyén számára megfelelő pszichológust kell keresni!

5. Sleek (válaszként erre: 3. - Salabakter)
2012. nov. 10. 23:04
Bocsánat nem Neked akartam írni csak már kicsit késő van :)
4. Sleek (válaszként erre: 3. - Salabakter)
2012. nov. 10. 23:03

Ha pszichiáterrel kezdesz akkor annak tutti gyógyszer a vége:(

Eddig minden ismerős aki volt ilyen helyen gyógyszerrel végezte :(

Nem tudod vhogy kikerülni?

Megkérdezhetem mi a baj?

2012. nov. 10. 22:59

Vagy pszichiátert?

:))

2012. nov. 10. 22:57
Igen. Van pszichológus szakrendelés minden kerületben. De nem biztos hogy az a pszichológus aki ott dolgozik számodra a legjobb. Pszichológust hasonlóképpen kell választani mint fodrászt. (bocs a hülye hasonlatért)
2012. nov. 10. 22:54
A pszihologust támogatja a tb? vagy hogy van ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook