Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A pszichológusom próbálja megmagyarázni nekem, hogy... fórum

A pszichológusom próbálja megmagyarázni nekem, hogy... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
2022. okt. 9. 23:04
Ha ugyanazt mondják 5-en, akkor érdemes elgondolkozni a jogosságán, mert lehet benne valami. De ez sem biztos. A helyzet kórossága akkor ütközik ki, amikor már annyira elvész a bizalom, hogy mindent támadásnak vél, mindenki hülye, csak ő az okos és senkire sem hallgat. A traumának van egy ilyen mélysége, hogy annyira magára zárul, hogy semmire nincs rálátása. Se önmagára, se a környezetére mert megszűnt a kapcsolat. Ha egyedül is van, az önreflexiót mindig fenn kell tartani. Ha valaki profin csinálja, nem nagyon van szüksége pszichológusra, mert rálát a saját életére.
33. babyapocakban (válaszként erre: 33. - Rosszfiú)
2022. okt. 9. 20:26
Szerintem álljál le...
2022. okt. 9. 19:47
Lehet segítség is mások példája. Lehet, hogy apró gondokat haralmas tragédiaként kezelsz, ezért rá kell mutatnia, hogy ezek kicsik. Nem mondom, hogy ez a helyzet, nem írtad le, de például ilyen helyzetben megérteném a pszichológus próbálkozását.
31. Rosszfiú (válaszként erre: 30. - Tádámmm)
2022. okt. 9. 19:05
A pszihológus is érti. Már meg mondta, hogy nem normális. Ez a hülye csak másképp mondva, tehát már adott egy diagnózist. Elég lekezelő a helyzet. Én fejberúgtam volna, elismerve, hogy neki van igaza 😁
2022. okt. 9. 18:49

Kis csapat.. galambbal sakkoztok.

Mindegy, hogy ki mit ír neki, semmi nem jó, semmi nem igaz.

Már értem a pszichológust.

29. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 9. 17:45

Pedig igaza van, nézz szét magad körül, mennyi szerencsétlenség ér embereket. Én is jó házasságban, jó anyagi körülmények közt éltem, és nem tudtam megmagyarázni, miért érzem magam a világ legszerencsétlenebb emberének. Mondjuk én pszichiáterhez mentem, kaptam egy bogyót, és segített. Vagy csak jó volt, hogy én mondtam el, amit te a pszichológustól hallottál. És utána valahogy minden megváltozott.


A problémádat írd le, majd írd le a negatívumokat is.:))

28. Amaunet (válaszként erre: 24. - Bichi)
2022. okt. 9. 17:29
Mert a pszichológus nem orvos. Azt hiszem, ahhoz, hogy valaki receptet írjon fel orvosi egyetemi végzettség szükséges.
27. 824b9e39d8 (válaszként erre: 24. - Bichi)
2022. okt. 9. 17:19
Pszichológus nem írhat gyógyszert, csak a pszichiáter.
26. krisztikrisz (válaszként erre: 24. - Bichi)
2022. okt. 9. 17:05
Az a jobb, ha nem gyógyszerezik. Sajnos ismerek olyan eseteket, amik függővé tették és károsították az illetőt. Konkrétan az agyban lévő kémiai folyamatokat változtatták meg. Olyan mint a drog. Nagyon nehéz róla leállni. Ez az egyszerűbb módszer. Ennyi erővel tudatmódosítót is írhatna fel. De egy normális terapeuta megkérdezi a kliensét, hogy alkalmazzunk -e gyógyszeres kezelést és nem rögtön felírja. Egy betegnek alapvető joga, hogy rendelkezzen a teste felett.
25. globus (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 9. 17:05
Persue, hogy neked kell. Nem adhat tanácsot, hogy mit csinálj, ő nem mondhatja, hogy Laci lapát, inkább Robi. Jó, ez sarkított példa, de kívülállóként célzott kérdésekkel rávilágíthat a helyes irányra. Amit neked kell felismerni, sajnos legtöbbször hosszantartó, munkás folyamat.
24. Bichi (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 9. 16:58

úgy nehéz "igazságot tenni", ha sem a te problémádat nem tudjuk, sem azt, hogy igazából mit mondot. Lehet csak te érezted kioktatásnak.

Teljesen más, csak kiváncsiságból, és hozzátéve ameddig lehet odázni kell a gyógyszert, de azért mert állami, miért ne tudna gyógyszert felírni?

23. krisztikrisz (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 9. 16:54
Ebben a megfogalmazásban a "nem normális" kicsit erősen hangzik. Ha tudnám, hogy milyen információk összességére alkalmazza ezt a jelzőt, akkor érteném. De megint más, ha valakinek a cselekedeteit ítéljük "nem normálisnak" vagy a személyét. Engem egy alkalommal se becsméreltek, a hibáimmal azonban szembesítettek. Kétlem, hogy valakinek arra lenne szüksége, hogy a legelesettebb pillanatában a személyiségét bírálják, becsméreljék.
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Rosszfiú)
2022. okt. 9. 16:48

Köszi!

Állami - ingyenes!

Nem tud gyógyszert írni!

21. Rosszfiú (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 9. 16:46
Azt fogd fel, hogy te ember vagy akiből, fogyasztót akarnak csinálni. Mindenhol átvágnak, hogy elszedjék a pénzed. Vannak rendes szakik is, de kevesen. Ha nem ez szerint gondolkozol, úgy ki tömnek gyógyszerrel, hogy pénzed sem marad. Járj nyitott szemmel, sok sikert! 😘
20. krisztikrisz (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 9. 16:44
A problémád alkalmankénti felvázolása kirajzolja a terápia menetét. Ez lehet segítő beszélgetés és/vagy konkrét módszer kidolgozása. A kiút az, amikor van már módszer és helyreállítod, megelőzöd vele a problémákat. A probléma és a megoldás is személyre szabott. A terapeutának ezt figyelembe kell vennie, akkor jó szakember.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Krisztikrisz)
2022. okt. 9. 16:42
Már az első alkalommal meg volt a szembesítés. Amit fel is fogtam! De a maga "nem normális" nekem ez nem fér bele. Nem dicsérő szavakat vártam, hisz tudom a problémáim, és a szembesítés KELLETT is! De... ez hosszú story. Azzal nem fog meggyógyítani ha mások életével pedálozik, és még jobban lesüllyeszt. Plusz még ott van az is, hogy NEKEM kell megoldani az életem, és "szedjem össze magam".
18. krisztikrisz (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 9. 16:38
Vigyázz arra, hogy a lealázást és a szembesítést ne keverd össze. Mert ez a kliens egyik legnagyobb csapdája. Ha valamit félreértelmez, akkor szakít az orvosával. Úgyhogy nagyon józanul kell értékelni a dolgokat. Ez egy folyamatos önmagunkba tekintés még orvos mellett is. Mert mi van, ha mégis neki volt igaza, csak én nem értettem meg. Ilyen is van.
2022. okt. 9. 16:35
És ebben mi volt a kiút megfogalmazása?
16. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 9. 16:34

Nagyon tömören összefoglalom, hogy mire gondolt:


Légy hálás azért, amid van!


Ez csak a segítség első része, mert mi van, ha az alkoholista férjeddel élsz együtt, aki nap mint nap terrorizál és pánikbeteg vagy. Szóval a kiutat is meg kell fogalmazni.

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Krisztikrisz)
2022. okt. 9. 16:31
Így most totál úgy érzem hogy teljesen lealázott valamilyen szinten, mégha valahol igaza is van. De nem soorlnék most példákat inkább.
2022. okt. 9. 16:29
Azért mentem hogy segítsen, nem azért, hogy mások életével jöjjön. Mindenki a saját problémáját látja nagy kupacnak. Amúgy szerencsére még nem vagyok személyiségzavaros. Az nem iránymutatás nekem hogy más életét rajzolja tükörnek elém. De köszönöm a válaszokat.
13. krisztikrisz (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 9. 16:28
Van az az orvos, aki a betegért van és van az az orvos, aki a lobbiért van. Az első nem árulja el a betegét és az orvosi szakmát, pláne nem játszik az emberek szabadságjogaival.
2022. okt. 9. 16:24
Azért mondja, hogy másnak milyen rossz az élete, hogy légy hálás azért, amid van. Ennek csak a fele igaz, mert valóban a problémáid miatt mentél hozzá, másfelől meg tényleg vannak nálad rosszabb helyzetű emberek. A te szemszögedből nézve jogos, hogy a te problémáiddal foglalkozzon. Nálam is volt hogy elkezdtek terelni, de én megmondtam hogy ide jöttem, nem máshoz, akkor foglalkozzon velem. Utólag beigazolódott, hogy ami rossz érzéssel töltött el, az valóban nem sokat ért. Saját magadra kell hallgatni elsősorban, persze józan keretek között. Akármilyen gyenge vagy, itt sem szabad elveszíteni önmagad. A kiskaput azonban meg kell hagyni, elvégre mégis csak egy segítő személy, mondhat olyat, amikre nincsen rálátásod. A bizalmat meg kell szavazni akkor is, ha valami nem egyértelmű.
2022. okt. 9. 16:14

Ha nem csak nézel, de látod!! is, hogy vannak nálad rosszabb helyzetben is, akkor levonhatod a következtetést: gazdagabb vagy, mint az a másik! Most akár pénzről, szeretetről, szerelemről, akármiről is van szó! Neked több van, mint annak a másiknak.

Ne arra koncentrálj, hogy neked mid nincs, hanem arra, amid van! Mert a nincs, taszítja azt is, ami még van, ha a "van"-ra koncentrálsz, vonzza azt, ami még esetleg hiányzik.

Ez az, amit mások egyszerűen úgy mondják: minden fejben dől el.

De erre az örök igazságra akarta felhívni a doki a figyelmedet, max. nem mondta el, miért beszél neked másokról!

Ami a fejedben, a gondolataidban "van", azt vonzod magadhoz! Mert ugye a kutya is odarakja a saját kupacát, ahol már talál egyet! Hát nem mindegy, hogy miből rakod össze a saját "kupacodat"!

Azt sorold, amid van, és akkor az fog gyarapodni, növekedni.

10. Rosszfiú (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 9. 16:13
Tudom, hogy megsértődtél. Nos ez egy idézet volt, egy klinikai szakpszihológustól. Nem mondom meg ki ő, a lényeg ő át állt a jó oldalra, és közreadja a big pharma mocskos dolgait. Ebből idéztem neked. Mert én a jó oldalakat olvasom. Amikor majd megálapitják, hogy személyiségzavaros vagy, talicskán tolhatod a pénzt. Szóval ez egy ócska és aljas trükk, amit te most megeszel. Sajnálom.
2022. okt. 9. 16:09

Én is jártam hozzájuk. Köszönöm, elég volt!

Az észt azt tudják osztani, megoldani meg úgyis nekem kell.

Nem sorolom, mennyit lehet ezekre költeni.

Egy jó könyv többet ér, amiben ugyanez benne van.

Arról nem is beszélve, hogy minden sarkon pszichológus meg coach áll. Mindegyik a saját meggyőződését keveri bele.

Ha nem jártam volna ki az iskolát, nem mondanám ezt.

Nem véletlenül próbálnak eléjük állítani magasabb követelményeket. Fel vannak érte háborodva.

Csernus is inkább elment vendéglátózni, mert megcsappant az érdeklődés a terápia iránt.


Fölösleges köröket én sem akarnék futni.

A személyes valóságod úgyis ugyanaz marad, amíg meg nem oldod.

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Rosszfiú)
2022. okt. 9. 16:07
Mi az, hogy egy orvos "jól jött ki"? Ez szerinted így működik? Szerintem nem.
7. Rosszfiú (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 9. 15:48
Elmagyarázza, hogy másoknak sem sikerült, akkor hogyan sikerülne neked. Ő jól jött ki, te meg megkaptad a személyiségzavaros jelzőt.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - 824b9e39d8)
2022. okt. 9. 15:32
Én is így érzem.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Janszi)
2022. okt. 9. 15:32
Ingyenes. Állami.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook