Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közösségi receptkönyv működése fórum

Közösségi receptkönyv működése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Közösségi receptkönyv működése

1 2 3 4 5 6
80. szmara (válaszként erre: 74. - Mely5)
2011. febr. 25. 16:55
Süssél krumplis pogit:25dkg liszt,ugyanennyi főtt áttört krumpli ,és ugyanennyi vaj v. margarin, l tojás sárga, só, és l tasak szár.élesztő.Kevés hidegen pihentetés után l.5 ujjnyi vastagra szaggatod és 190 fokon kisütöd. Tojás és reszelt sajt is mehet a tetejére.Ne rakd sűrűn mert megnőnek! Isteni finom frissen ,de sokáig puha marad.
79. farki (válaszként erre: 74. - Mely5)
2011. febr. 18. 12:45
Szerintem a legegyszerűbb ilyen süti ha nem édeset keresel a sajtos pogi, nincs vele sok gond. Csinálhatod simán előre elkészített leveles tésztából is, úgy aztán igazán idő takarékos!!! Ha házilag készíted akkor, se túl drága, mert nem kell hozzá semmilyen flancos hozzávaló. Ha édeset keresel akkor tényleg egyszerű a linzer. Egyszerű még és nem túl drága a citromos madeilene is csak ahhoz először be kell ruházni sűtőformára!
78. emrus (válaszként erre: 74. - Mely5)
2011. febr. 11. 11:47
Receptek között Linzer karikák címen találsz eggyet, nagyon olcsó és nagyon finom, vigyázz ne süsd meg nagyon, éppen csak beteszed meg kiveszed, maradjon fehér.
77. emrus (válaszként erre: 66. - Hatalyakne)
2011. febr. 11. 11:41
Másfél, óra kb.
76. emrus (válaszként erre: 65. - Green tea)
2011. febr. 11. 11:40
Paprikást, vagy levest, esetleg nyúlragut.
75. Mely5 (válaszként erre: 69. - Namama)
2011. jan. 29. 12:59
Rakott kel esetleg.
74. Mely5
2011. jan. 29. 12:57

Sziasztok!

Valaki tudna nekem segíteni?Olyan süteményt szeretnék sütni amivel nincs sok baj és nem túl drága.Valamilyen apró süteményre gondolok amiből sok van és 20-30 ember számára is elegendő.Tudnátok nekem ilyen recepteket ajánlani?Sürgős lenne.Vagy ide vagy a megadott e-mail címemre küldhettek recepteket.

Köszönöm előre is.

2011. jan. 25. 10:52
Sziasztok a segítségeteket kérném.Tudna nekem valaki segíteni hogy,étvágy csökkentő teát keresek esetleg meg tudnátok mondani hol lehet venni és mi a neve és nem túl drága4Válaszotokat köszönöm.adcsika27@freemail.hu irjatok nekem köszönöm
72. szmara (válaszként erre: 68. - F.Ildikó71)
2011. jan. 23. 18:43
A trüffel tulajdonképpen tejszines csokikrém.3dltejszint felforraljuk és közben beletördelünk 3o dkg jó minőségű étcsokoládét.Kevergetni olvadásig,ha kihült krémmé lehet verni. Lehet vele piskótát tölteni/finom csoki torta krém. Ha jól lehütjük és golyókat formázunk , tortadarába forgatjuk ez a trűffel golyó.
71. kisnejulcsi (válaszként erre: 69. - Namama)
2011. jan. 20. 12:02

Fózeléknek , levesnek is nagyon finom és könnyű.

Télen salinak is finom , majonézesen , ecetesen kis csilivel , köménnyel :))

70. githaj
2010. dec. 18. 20:41
Én szoktam úgy is csinálni mint a rendes kelt, vagy mint a lucskos káposztát. Salátának is jó.
69. namama
2010. dec. 18. 20:29
Sziasztok,tudna nekem segíteni valaki,-mit lehet készíteni kinaikelből?
2010. nov. 26. 08:08
Sziasztok,tudja valaki hogyan kell trüfel krémet készíteni?
67. Zsóci
2010. nov. 25. 08:58

Sziasztok!


Egy almás pite receptet keresek, de nagyon nagyon. Kölcsönkaptam a leírást és 'szerencsésen' elhagytam. A Nők Lapjából származott szegény (remélem ez nem reklám, csupán származási hely meghatározása)úgy kb. max. 2 évvel ezelőtti időintervallumból. A pite elég magas maradt sütés után és HÁROMSZÖG ALAKRA VOLT FELVÁGVA a fotón. A lefűzhető receptgyűjteményben a három leírás közül a legszélső kép volt ez és a hátoldalán az elkészítés leírása.


Ha valaki képben van, kérem segítsen! Ígérem nem leszek hálátlan!!!!!


Köszi: Zs.

2010. nov. 24. 11:15
Kuktában mennyi ideig kell főzni a kocsonyát? aki főzött már benne , ossza meg velem tapasztalatát.
2010. nov. 9. 16:22

Sziasztok!


Vadnyúl apróbb, csontos (pörköltnek való) részébõl mit lehet csinálni? A gerincet, combot megsütöm, de a többi részével mit kezdjek? (a pörkölt nem nagyon megy nálunk).

64. zsanna78 (válaszként erre: 63. - 19a611dbe7)
2010. okt. 22. 19:43
és kristálycukor... :S Ha jól látom 9 (!) éves az illető aki írta...
2010. okt. 22. 18:26
Na igen...mégha úgy nézzük,hogy tej helyett tápszer, na de ennyi kakaópor!
2010. okt. 21. 20:25
szuper ex "babapépje" nem igazán babáknak való...
61. 19a611dbe7 (válaszként erre: 60. - Tusiturbó)
2010. okt. 11. 20:14

Köszönöm szépen!

A krumplis pogácsát már kipróbáltam.:)

Nemsokára 2 éves lesz a Kincsem valami tortafélét kellene készitenem. Illetve tej nélküli krémet bele, de megpróbálom ezt a tojáshabot.

Mégegyszer köszönöm!:)

60. Tusiturbó (válaszként erre: 58. - 19a611dbe7)
2010. okt. 8. 16:38

Nem irigyellek, nehéz dolgod van, de rengeteg féle piskótát, linzert (használj margarin helyett zsírt) süthetsz tej, tejtermék nélkül, legfeljebb a tetejére teszel tojáshabot dióval, lekvárral, mákkal, kakaóval ízesítve.

Én szoktam készíteni linzertésztából kókuszcsigát is, a tésztát ha ki kell sodorni és cukorral felvert tojáshabba belekeverni a kókuszt, ezzel megkenni a tésztát,feltekerni és kb. 1-1,5 cm-es darabokra vágva megsütni. Finom,érdemes kirpóbálni.

De süthetsz pl. zserbót, csak nem élesztővel, hanem sütőporral, szódabikarbónával,akkor nem kell tej.

javaslom még a réteseket is, vagy a krumplis pogit.

59. mamika101 (válaszként erre: 49. - Kati40)
2010. okt. 1. 16:12

Szia!

A fruktózzal mi volt a baj?

Én mindig azzal sütöm és semmi gondom nem volt.

Vegyél nyírfacukrot vagy Xilitet abból ugyanannyi kell mint a cukorból.Glikémás indexe 7 és sokkal kevesebb kalóriát tartalmaz mint a cukor vagy a fruktóz,viszont nem olcsó.Miért nem nézel körül nagyon sok piskóta recept van cukorbetegek részére.Nekik nem csak a cukor a fehér liszt sem jó.

Üdv és szép napot.

2010. szept. 30. 15:06

Sziasztok! Tejmentes finomságok receptjeit keresem!

Kisfiam (22 hós) tejallergiás és gondban vagyok ez ügyben.Segitségeteket köszönöm! Várom az üzit:)

2010. szept. 9. 15:20

Sziasztok!


Itt annyi jó ötlet születik, szombaton egy 10 fős társaságot kell vendégül látnom, amolyan vacsoracsata hasonmás, lenne ötletetek a menüt illetően?

Igazából könnyü előételt, salátás kajára gondoltam!:)

2010. aug. 20. 07:26
Az unokámnak szeretnék nagyon finom mézes pogácsát sütni,kérnék szépen egy jó receptet!
55. Györgyi48. (válaszként erre: 50. - B01d68081b)
2010. aug. 14. 07:56

Szia!

Nem narancsszörpből, de sárga színű, ha megfelel próbáld ki:


7 dl. szénsavas narancsos üdítőben 2 csomag vanília pudingport 2-3 kanál cukorral, lassú tűzön sűrű krémet főzünk, kihűlés után tedd a torta tetejére.


Most nézem, hogy már elég régen kérted a segítséget, de hátha még jó lesz máskor is!

54. 91cd7718ad (válaszként erre: 51. - Svaehri)
2010. aug. 9. 12:21
Köszönöm !:)))
2010. júl. 24. 09:22
Sziasztok. Aki megcsinálta a receptjeim kérem irjon hogy tudjam hogy,, hogy tetszett.. Köszönöm...
52. ancika22 (válaszként erre: 50. - B01d68081b)
2010. júl. 22. 21:09

szia!

egyik ismerősöm nagyon finom sütit szokott csinálni. mi csak úgy hívjuk, hogy csíkos sütemény. ehhez is szörpöt kell használni, úgy van, hogy van a zselépor azt ugye megcsinálod, ahogy kell és a szörppel szinezed. kiöntöd egy edénybe, mondjuk 1-2 cm vastagon, beteszed hűtőbe, addig, amíg meg nem keménykedik. utána johet a következő szín. ugyanígy, csak más ízesítésű szörppel és ezért más is lesz a színe. nagyon finom!!

51. Svaehri (válaszként erre: 48. - 91cd7718ad)
2010. júl. 13. 13:49

Hát olcsó és kiadó szerintem kekszes csokikrémes torta...:)

Kis üvegtálba babapiskóta, vagy háztartási keksz egy rétegbe, fölé csokikrém..

Házi csokikrém:

2 evőkanál liszt, 2 evőkanál cicás vagy holland kakaópor, 4 ek. cukor, fél liter tej, fél tasak vanilincukor. Ezt meg kell szép sűrűre főzni, behűteni, szép kemény krém lesz, és ezt rétegezni a piskótára-kekszre. (1 réteg krém, 1 keksz..)

Én nagyon szeretem, szerintem finom is, egyszerű, könnyen készíthető:) Kicsit persze állni kelll hagyni hogy megpuhuljon a keksz és felszívja a csokit, de ez max egy óra:)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook