Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mérlegelő működése fórum

Mérlegelő működése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mérlegelő működése

1 2 3
46. KGyula (válaszként erre: 45. - 4726e582cf)
2006. jún. 14. 09:09

Száztíz kilóig heti két kilogramm fogyást terveztem, száz és száztíz között heti egy, száz alatt pedig fél kilót. (Mert tervnek lenni kell.)


A bőröm, köszönhetően a sok-sok szaunázásnak és talán alkati adottság is, éveim ellenére is eléggé rugalmas.

45. 4726e582cf (válaszként erre: 44. - KGyula)
2006. jún. 14. 09:06

Nagyon nagy gratula! Csak így tovább, majd le fog lassulni a fogyás különben, de ettől ne tarts, mert az egészséges fogyás az heti 1 kg. Ennél nem is kell több, mert akkor rottyadt lesz a bőr :).


Minden esetre csak így tovább :).

44. KGyula
2006. jún. 14. 09:04
Mérlegeltem! Újabb mínusz fél kiló.
43. KGyula (válaszként erre: 42. - Kathy)
2006. jún. 14. 09:04

Rendben, kedves Kathy! Gyaníthatóan pontosabb információkra lesz szüksége, hiszen amikor beteget fogad, a kezelőp mellett mindig van valamilyen orvosi dokumentum (zárójelentés, ambulásns lap, stb.)


Jelentkezni fogok.

42. Kathy (válaszként erre: 41. - KGyula)
2006. jún. 14. 00:40

Nem tudom hogy koszonjem meg a felajanlott segitseget. Tulajdonkeppen az lenne a gondom, hogy az operalt labam ujjai elegge merevek maradtak, nem mozognak rendesen. Az orvos, aki operalt - allitolag New Yorkan a legjobb ortoped sebesz - azt mondta, hogy sajnos hianyoznak csontdarabok a sarkambol es nem tudni meg, hogy ez milyen kihatassal lesz a jarasomra.

Hat en mar tudom. Elegge bizonytalanul jarok miatta, foleg, hogy egy plasztikai sebesz ugy atplasztikazta a sarkamnal a talpreszt, hogy tele van izomcsomokkal, amire ha ralepek allandoan faj.


Ennek ellenere sokat jarkalok rajta, nem torodve a fajdalommal. Estenkent egy labaztato gepben aztatom a labam, amibe kellemes, bizsergeto buborekok massziroznak. Az aztatas utan izomlazito kremmel kenem be, aminek hideg-meleg a hatasa es fajdalomcsillapito is van benne. Sokat nyomkodom, masszirozom magamnak es ugy veszem eszre, hogy nagyon lassan ugyan, de mindig egy kicsit javul.

Orvoshoz es gyogytornaszhoz nem jarok, mivel az orvos szerint mar nincs szuksegem ra.


Igy most teljesen magamra hagyatkozva tornaszgatok es probalok regeneralodni.


Nem tudom a kedves felesegednek eleg-e ennyi informacio a tanacsadashoz, de ha nem akkor nyugodtan kerdezzen, en termeszetesen valaszolok.


Elore is koszonom a segitseget.


Udvozlom ismeretlenul is!


Kati

41. KGyula (válaszként erre: 40. - Kathy)
2006. jún. 13. 22:48

Kathy!


Ha valamilyen problémád támad, feleségem szívesen konzultál veled. Csak írd le a gondod!


Megnéztem az adatlapodat. Hát, nem a közelben laksz...

40. Kathy (válaszként erre: 39. - KGyula)
2006. jún. 13. 15:34

Igazad van, az orvos is ajanlotta az uszast. Van is a kozelunkben egy klassz uszoda, ami raadasul teljesen ingyenes, a varos uzemelteti. Sajnos meg egyedul nem tudok elmenni, igy a ferjemre vagyok hagyatkozva. Ha O nagyon faradt munka utan, akkor nem eroszakolom az uszast. Igy is egy heten ketszer sikerul elmenni.


Valoban megismertem egy par gyogytornaszt a rehabilitaciom soran. Az egyik egy filippino ferfi volt, sajnos nem allt a tudasa magaslatan, mert meg tele volt csavarokkal a labam, amikor mezitlab raallitott es ebbol a szornyu fajdalmak mellett az kovetkezett, hogy az egyik csavar elmozdulhatott es ott kinyilt a sebem es nem is forrt ossze, mig ki nem vettek.


Ezutan egy masik gyogytornaszt kerestunk, aki mar igazi szakertelemmel foglalkozott velem. Most mar a magam gyogytornasza vagyok es en sem kimelem magam, rengeteget tornaszom, biciglizem. Tele van a lakas mindenfele tornageppel, amiket hasznalok is.A balesetem miatt atelt szenvedesek ravezettek arra, hogy soha ne adjam fel a harcot, ha valamit elhatarozok, azt veghez is viszem.

39. KGyula (válaszként erre: 38. - Kathy)
2006. jún. 13. 09:27

Hm. Gondolom, akkor közelebbi ismeretséget kötöttél néhány gyógytórnásszal is. Mindegyik szadistának tűnik, de igazándiból jót akarnak. Én már csak tudom: feleségem is gyógytornász.


Eredményes fogyókúrát kívánok. Úszni kéne, szerintem. Sokat! Nem csak a fogyókúra miatt. Az úszás terheli meg legkevésbé az ízületeket.

38. Kathy (válaszként erre: 37. - KGyula)
2006. jún. 13. 00:32

Jo volt olvasni az erdekes beszamolot a fogyokurad indittatasarol. Persze, mindenki aki fogyokurara adja a fejet, az valami oknal fogva tobbletsullyal rendelkezik. Kiveve azok a kis "tini" lanyok, akik csak kovernek hiszik magukat, pedig szemmel lathatoan gizdak.


Az en fogyokuram teljesen mas okbol valt szuksegesse. Egy szornyu baleset aldozata lettem tavaly februarban. Sajnos ennek a balesetnek a kovetkezteben mindket labam eltort es a jobboldali csipocsontom i megrepedt. 6 hetig fekudtem korhazban, morfiummal csillapitottak a fajdalmaimat. A jobb labam sarka teljesen osszetort, amit ketszer is meg kellett muteni. Borzalamas kinokat eltem at. Egy evig jarokeptelen voltam es ez ido alatt persze jol meghiztam.

Ezert kezdtem el a fogyokurat, mert nem akartam elhinni, hogy mar nemcsak hogy nyomorek, de meg kover is lettem.


Most azt mondhatom - persze nagyon sok erofeszites utan - hogy vegre kezd emberi formam lenni ujra.


Gondolom most mar csak a vizsgadra tudsz koncentralni, tedd is azt!

Sok sikert hozza!

37. KGyula (válaszként erre: 35. - Kathy)
2006. jún. 12. 22:35

Köszönöm a gratulációkat.


Nem írtam a szakvizsga-eredményről, mert csak szerdán lesz a vizsga. Majd aznap este beszámolok mindenről, sőt cikket is írok (feltéve, hogy magamnál leszek).


Visszatérve a fogyókúrára: kisgyermekként kövér voltam, és mint ilyen, hízásra hajlamos. Ráadásul, imádok enni-inni. Nekem éjjel egy órakor egy tál (vagy kettő) csirkepaprikás galuskával meg sem kottyan. Vörösborból annyit iszom, mint más sörből, a sört pedig... Nem, folytatom. Ja, és mindez alig-alig látszik rajtam.


Szóval, egyszer, tizenhét éves koromban, 97 kilóról lefogytam 68 (igen, annyira) kilóra; huszonnégy évesen, 92-ről 73-ra; huszonnyolc évesen 107-ről 76-ra (ekkor elkezdtem újból intenzíven sportolni), majd amikor 1988 végén abbahagytam a sportot, szépen lassan meghíztam, de úgy, hogy közben azért futottam, eveztem, úsztam, meg ilyenek. Lényeg, hogy '92 óra nem tudtam 100 kiló alá menni. Egyszer-egyszer már majdnem ott voltam, de aztán... Van fénykép rólam (sőt film is), vagy négy-öt éve készült, a feleségem, nyakában a gyerekkel a hátamon, én meg velük, lassú kocogó-tempóban ügetek: tudniillik, soha nem voltam normális. (A csúcs-súlyom 120 kg volt.)


Most, az utóbbi néhány évben (lassan ötvenéves vagyok), kezdem érezni a súlyomat. Kerékpározni is orvosi javaslatra kezdtem el pár éve, mert a doktor nem tanácsolta az intenzív saját súlyú mozgást. "Kovács úr! Maga erős, mint a bivaly, a mozdonyt is felborítja, de értse meg: az ízületei nem bírják..." Így maradt abba a futás.


És most megyek tanulni.

36. Hoxa
2006. jún. 12. 20:50

Kép felrakása:

A napló bejegyzés és a cikk felvitel lapján is van egy sor, ahol a kép elérési útvonalát meg kell adni. Kb ennyi is az egész.

35. Kathy (válaszként erre: 34. - KGyula)
2006. jún. 12. 18:33

Szia Gyula!


Eloszor is gratulalok, mivel nagyon szep eredmenyt ertel el es nagyon hamar. Ferfi letedre nem kis teljesitmenyre szantad el Magad. Csak igy tovabb es gyakran szamolj be a sikereidrol. Amugyis olyan kellemes es jo humorod van, ami gondolom mindenkinek elnyeri az elismereset.


Nem irtal a vzsgadrol, hogy sikerult?

34. KGyula
2006. jún. 12. 07:57

Sziasztok!


Mérlegeltem. Az eredmény: péntek óta mínusz két kilogramm!


Na! Hittétek volna? Én sejtettem. Először is, Rob Faigin megírta, hogy a szervezetből általában 3-4 nap alatt örül ki a szénhidrát-tartalék és ezt követően indul meg az intenzív fogyás. Másodszor pedig éreztem. Jobb volt a közérzetem (alapállásból nem szokott rossz lenni), illetve látszott is rajtam, főleg deréktájékon. Bejött. Kedden kezdtem, 116,5 kg volt a súlyom, péntekem 116-ot mértem, és tessék.


Teljesen belelkesedtem! Este csináltatok magamról egészalakos képet (ne aggódjatok, annyira nem horrorisztikus), aztán majd jól összehasonlítjuk ha elértem az álomsúlyt (vagy legalább a 100 kiló környékét). Csak azt nem tudom, hogy pl. a naplóba, vagy a cikkbe, hogyan kell feltenni.

33. Kathy (válaszként erre: 32. - Hoxa)
2006. jún. 12. 00:57

Szia Hoxa!


Koszonom a valaszt es megfogadom a tanacsot, bar a cdentikben valo merest igazan hetente vagy kethetente gondoltam. Nem baj, majd a megjegyzes rovatba visszamenoleg fogom beirni.

32. Hoxa
2006. jún. 11. 21:24

Sziasztok!


Gondoltunk anno a centik vezetésére, de nagyon kevesen mérik naponta, sok volt az üres mező, furán nézett ki, ezért végülis kivettük.

Ezért javaslom, hogy a centiket a megjegyzés mezőbe vigyétek fel. Úgy láttam többen is így csinálják.


Gyula, nehogy meghúzzanak! Ráérsz a sikeres vizsga után is cikket írni a diétáról, de akkor szavadon foglak!! :)


Hoxa

31. bige (válaszként erre: 28. - KGyula)
2006. jún. 11. 21:17
..nana! máramelyikőtök:-))))
30. KGyula (válaszként erre: 29. - Kathy)
2006. jún. 11. 18:10

Ennek a Rob Faigin-nek van egy honlapja, sajnos angol nyelvű (azoknak sajnos, akik, mint például én, nem beszélik tökéletesen ezt a nyelvet). Tehát: [link] - ez a link.


Valamelyik topicban már leírtam a módszer lényegét. Hasonló mint az Atkins-módszer, de nem annyira drasztikus.


Szerdán, ha kirúgnak a szakvizsgáról (mert szerintem ez most már biztos, tanulás helyett itt topicolok, én hülye, barom állat, tinó, stb.), részletesebben is írok róla. Sőt naplóm is lesz.


Hétfőn mérlegelés, kíváncsi vagyok az eredményre.

29. Kathy (válaszként erre: 28. - KGyula)
2006. jún. 11. 17:38

Pedig jobban tenned, ha legalabb hetente megmerned magad egy meroszalaggal is, mert lesznek olyan idoszakok, amikor a legnagyobb erofeszitesek ellenre is stagnalni fog a sulyod es akkor csak a cm-es adatoknak orulhetsz egy kicsit.

A modszered, amirol irtal nagyon szimpatikusnak tunik es foleg jol betarthatonak, ami nem utolso szempont.

En is kerlek, ha modod es lehetoseged van ra, tedd kozze, hogy masoknak is segithess.

Elore is koszonet erte!

28. KGyula (válaszként erre: 27. - Kathy)
2006. jún. 11. 10:31

Való igaz, hogy a zsír könnyebb. Én pl. három nap alatt csak fél kilogrammot fogytam, de mára már szemmel láthatóan vékonyodtam, főleg deréktájon(mérlegelni holnap fogok). Persze, neküknk firfiaknak könnyebb, mert zsírpárnáink alatt izomosabbak vagyunk, mint a nők.


Az ötlet jó, csak kérdés, hogy megvalósítható-e. Mindentől függetlenül: kötve hiszem, hogy méregetni fogom magam.

27. Kathy
2006. jún. 11. 00:08

Szia Hoxa es Speedz!


Nagyon jo a merlegelo adatait vizsgalgatni, nagyon otletes jo munka. Nem akarok okoskodni, de jo lenne nyomonkovetni az adatokat cm-ben is. Sokszor ugyanis a merleg nem mutat eredmenyt, ilyenkor a cm-ben torteno valtozas atsegithet az esetleges holtponton.

26. Hoxa
2006. jún. 9. 22:30

És persze minél rövidebb a csík, annál közelebb vagy az álomsúlodhoz. :)

Gyula, hajrá! :)

25. KGyula (válaszként erre: 23. - Speedz)
2006. jún. 9. 22:27

Köszönöm.


Tehát, ha 88 kilogramm alá fogyok, akkor kék csíkom lesz. Na, az lenne csak az álom...


Kékcsíkos akarok lenni!

2006. jún. 9. 13:17
Köszi a mérlegelőt, nagyon jó. Evés helyett jókat lehet böngészni másnak a sikereit ami erőt ad.
23. Speedz (válaszként erre: 21. - KGyula)
2006. jún. 9. 10:29
Mindenki beállíthat egy álomsúlyt magának. Azok, akik az álomsúlyuk alatt vannak, kék csíkot kapnak, akik felette, pirosat.
22. 549be03e80 (válaszként erre: 21. - KGyula)
2006. jún. 9. 04:30
Halvany "kek" dunsztom sincs...:))))))))
21. KGyula
2006. jún. 9. 00:29

Íme egy hímnemű. Sziasztok!


A mérlegelő nagyon jó, én is köszönöm szépen. Holnap lesz az első mérlegelés (az alapadatokhoz képest első).


Tudja-e valaki, hogy néhányunknál miért kék a csík?

20. emagdi (válaszként erre: 19. - Hoxa)
2006. febr. 9. 15:46
Nagyon jó lett, köszönjük szépen!:)
19. Hoxa
2006. febr. 9. 12:19
Sziasztok!

Jó hírem van :)
Dolgoztunk még a mérlegelőn, létrehoztunk egy közös mérlegelős oldalt, ahol áttenkinthetitek ki hol tart. Beleépítettük Emagdi ötletét is, így nagyon jól láthatóak a sikerek a mínusz kilók formájában. Remélem ez tovább inspirál titeket, hogy kitartsatok a diétátok mellett.
Az oldal csak a bejelentkezett felhasználók számára látszik és természetesen csak azok az adatok vannak rajta, amiket publikáltatok, tehát ha valaki titokban szeretné tartani az eredményeit, azt továbbra is tiszteletben tartjuk.

A publikus mérlegelő adatokat a Közösség menüpontban találjátok. Mindenkinél az utolsó felvitt adat szerepel. A táblázat végén, a ...-ra kattintva az összes adatot és bejegyzést megtekinthetitek az illetőre vonatkozóan.

Hoxa
18. Hoxa (válaszként erre: 17. - Emagdi)
2006. jan. 30. 18:27

Köszi! Továbbítottam Speedz felé az ötletet :)

Most elég sok munkája van, de a mérlegelőn amúgy is akartunk még dolgozni. Lesz egy közös mérlegelő oldal, ahol jól át lehet tekinteni a publikus mérleg adatokat. Remélem a jövő héten már több idő jut rá.

Pusza:

Hoxa

17. emagdi
2006. jan. 26. 17:55

szia Hoxa!

nekem is nagyon tetszik ez az új funkció.

egy kérdésem/kérésem/javaslatom lenne: szerintem hasznos info, hogy a kezdő súlyhoz képest plussz-mínuszban épp hol tart az adott napon az ember.

szóval nem lehetne a legalacsonyabb-legmagasabb súlyérték mellé írni egy értéket, hogy a legelső felvitt adathoz képest mínusz (neadjisten plussz) hány kilónál tart éppen az adott napon az ember? (az első és az utolsó felvitt adat különbsége)


persze, mindenki ki tudja számolni magának is, de szerintem ösztönzőleg hatha ha látnánk külön kiírva is a különbséget.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook