Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A plasztikázott mell. Igen vagy nem? fórum

A plasztikázott mell. Igen vagy nem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
31. vizslafül (válaszként erre: 1. - Ancsa013)
2008. jan. 25. 10:27

Miután férfiként írnék pár gondolatot, így először is kézcsók a hölgyeknek.


Kedves Ancsa!

Szóval szerintem három dolgot kell mérlegelned: az előnyöket, a hátrányokat és a kockázatokat.


Az előnyök:

- A legfontosabb az önbizalom növekedés magad számára. Ezt értem a nyilvános társas kapcsolatokra, de az intim helyzetekre is.

- Esetleg könnyebb választás az érintett fehérneműk és felsőruházat között (ha egy átlagosnál sokkal nagyobb mell kissebbítéséről beszélünk).

- Esetleg elkerülhetőek azok a kérdések vagy szóbeli atrocitások, tréfák, amik egy nagyobb mell esetén érhetnek kollégáktól, ismerősöktől, vagy akár idegen emberektől (ha ugyan megélsz ilyeneket).

- Esetleg elkerülhetőek azok a számodra kellemetlen helyzetek, melyekben nem érzed jól magad (ruha nélkül a tükör előtt, próbafülkében, strandon, stb.)

Szóval összességében bizonyos értelemben más minőségű élet lehetősége.


A hátrányok:

- Hát ugye csak hozzányúlnak egy egyébként egészséges testrészhez.

- Örökös nyom heg(ek) formájában a melleden. Még ha szépen gyógyul is, nyomtalan nem lesz.

- Fenti ok miatt esetleg kerülni fogod a nyilvános ruha nélküli helyzetek, pl.: monokinizés. (Nem tudom fontos-e számodra.)

- Egy két napos kórházi tartózkodás és utána némi kényszerpihenő, kiesés a munkából.

- Némi költség ráfordítás. Bizonyos esetben persze megy TB támogatással, de azért fog pénzbe kerülni. (Ismerve a mai "ingyenes" egészségügyet.)

- Jelentős méretváltás után némi ruhatár csere költsége.


A kockázatok:

- Mint minden műtéti beavatkozás esetén fellépő kockázat.

- A sebgyógyulás kockázata. Ezen persze lehet utólag is javítani, és nem is gyakran előforduló probléma, de számolni kell vele. Volt már olyan, akinek csúnyán gyógyult.

- Általában a szövődmények kockázata. Ennek is kicsi az esélye, de tudj róla. Szakmai oldalakon erről olvashatsz sokat.


A fentiek eléb objektív megközelítést tükröznek, nézzük kicsit emberibb oldalról.

Férfi szemmel:

Igen, vonzó egy szép női mell, de tartós párkapcsolat esetén nem igazán elsőszámú tényező. Viszont pozitívan hathat ki a kapcsolatodra, ha te bátrabban viseled az új külsőt. Önző szempont, de ebből a párod is húzhat hasznot.

Női szemmel:

Na én nem tudom így nézni, de azt gondolom ezt a műtétet a nők testén végzik el, de valójában a "lelküket műtik". Más szóval szerintem ez nektek nőknek fontos inkább, mint nekünk férfiaknak. Ha pedig neked fontos, akkor minden jogod meg van ahhoz, hogy elégedetten éld az életedet, jól érezd magad a bőrödben.


A különböző fórumokon olvasható vélemények segíthetnek, adhatnak infót, de fontos, hogy ne azok alapján dönts, hanem a magad érzései alapján. Az orvostudomány felkészült rá, meg tudják csinálni. De akkor jött el az ideje, ha lelkileg is felkészültél rá és fenntartás nélkül felvállalod a beavatkozást is és a következményeket is. Ez a döntés a tied legyen, ne más emberé, de még csak ne is a párodé.


Sok sikert a döntésedhez, bármi is legyen az.

30. *Linda* (válaszként erre: 29. - LoLiNa)
2008. jan. 24. 23:07
te meg szállj le a "gusztustalan szilikon" témáról és húzzál a fogyis fórumba...
29. LoLiNa (válaszként erre: 24. - *Linda*)
2008. jan. 24. 05:27
jajj, te erre izgulsz? száljál már le rólam... nem mindegy nekem mi a véleményem? nem tetszik? ne figyelj oda rá!
28. e5041cbf7f (válaszként erre: 27. - E5041cbf7f)
2008. jan. 23. 22:20
bocs tévedtem, nem is apró PA. Nem tudom miért igy emlékeztem.
27. e5041cbf7f (válaszként erre: 21. - Eracica)
2008. jan. 23. 22:13

ez azért aranyos, mert hát PA is apró és vékony nő. :-)

Ráadásul a természet mikor adogatja a ciciket ezt a szempontot figyelmen kivül hagyja és kicsiknek is juttat nagy mellet és nagyoknak is kismellett.

26. lily3
2008. jan. 23. 21:44
Igen!Én szeretném,mert a mostani katasztrofális.Felvarrni meg nincs mit.Már a strandra is utálok kimenni,mert nem találok egy normális bikinit amit tart.
25. Hodi
2008. jan. 23. 21:13
Magára a kérésre válaszolva,ha valaki elégedetlen a saját méreteivel vagy valamilyen okból korrekcióra szorul,miért ne?Erre találták ki.Egy kicsi formás mell is lehet szép,de szerintem a nagyobb mellek mégiscsak sexisebbek.Most még nem szorulok plasztikázásra,elégedett vagyok a mellemel,de ha szülés után megereszkedne vagy nem érezném jól magam a bőrömben és anyagilag is megengedhetném magamnak,valószínüleg megcsináltatnám.Manapság már nagyon szépeket is tudnak csinálni,csak informálódni kell.Max a műtéti kockázatot gondolnám át.Ja és csakis a saját magam miatt csináltatnám meg,persze a férjem véleményét kikérném,de neki meg úgyis az a legfontosabb,hogy én boldog legyek és jól érezzem magam a bőrömben és tuti nem beszélne le róla,de rá se!
24. *Linda* (válaszként erre: 8. - LoLiNa)
2008. jan. 23. 20:59

Látom megint hoztad a formád a szilikonnal kapcsolatban...

Láttál már 1általán élőben szilikon mellet, hogy így dobálod a gusztustalan jelzőket?????

23. 5cb4354c81 (válaszként erre: 22. - 1a50c86bb0)
2008. jan. 23. 20:30
Az utálat nem most kezdődött. Hanem nagyon régen. 15-16 éves koromban. A mostani állapota, csak fokozza ezt az érzést.
22. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 17. - 5cb4354c81)
2008. jan. 23. 15:29
Ne utald, foleg ha egeszseges vagy. Raadasul taplalni is tudtad a gyerekeidet.
2008. jan. 23. 11:49

Nem elítélendő dolog a plasztikázás, egy bizonyos mértékig biztosan!

DE sajnos, aki megengedheti magának gyakran átesik a ló túlfelére és olyan nagy és hogy is fogalmazzak finoman "furcsa" alakú mellei lesznek, hogy nem igaz, hogy a végeredménnyel elégedett lesz maga és a párja....

Elsősorban a testalkatot kellene nézni, és elfogadni az orvos tanácsait a mérettel kapcsolatban. Bele kellene sokaknak nyugodni, hogy vékony testalkatú, apró mellű nő nem néz ki jól Pamala A. féle méretekkel. Én is megcsináltatnám, ha lenne rá módom, de szerintem a természetes "hatású" a szép.

20. 9b7f2ddb31 (válaszként erre: 10. - Ac1096844d)
2008. jan. 22. 10:26
szia szrobcsek.te aztán belevaló pasi vagy!olvasgatlak néha, hát bár minden pasi így gondolkodna bizonyos dolgokról!!
19. RLindi (válaszként erre: 1. - Ancsa013)
2008. jan. 22. 10:25

Szerintem egyáltalán nem elítélni való dolog.

Inkább pozitiv ha vki önmaga tökéletesitésére törekszik és ezért a fájdalmat is vállalja.

Mindamellett hihetetlen,h.mennyivel javit az önképen és ha emiatt jobban érzed magad,szebbnek látod a világot akkor megérte.

A felvarrás ráadásul nem is "mű"..

18. 7004ca251b (válaszként erre: 3. - Ancsa013)
2008. jan. 22. 10:21

Szia!


Szerintem a mai világban már egyáltalán nem ítélik el,ha valaki ilyen módon változtat a külsején.Sőt szerintem dicséretre méltó,ha valakinek van bátorsága,egy ekkora orvosi beavatkozáshoz,azért hogy jobban érezd magad a bőrödben.

Szerintem a férfiak igen nagy százalékát meg végképp nem érdekli,hogy szilikon vagy eredeti ciciről van e szó.Szerintem a méret és a éforma a lényegesebb,de hogy azt a természet adta,vagy te vetted meg,már oly mindegy.Sok sikert a változáshoz:)

2008. jan. 22. 10:11
Sajnos két terhesség után, eléggé megereszkedett a cicim. Mintha pár számmal nagyobb bőr lenne rajta:((( Én amit tehetném, azonnal megcsináltatnám, csak sajnos az anyagi háttér erre a dologra eléggé korlátozott. Úgyhogy lehet, hogy marad ilyen csúnya. De nagyon útálom!!!!!
16. zsu81 (válaszként erre: 15. - 0c222179f5)
2008. jan. 20. 15:13

szia

szerintem igen mert a barátnőm anyukáját most mütötték 2 honapja mell daganata volt és azt mondta neki a doki hogy ha 2 évig tünet mentes akkor megcsinálja neki tb-re.

2008. jan. 20. 13:39
sziasztok nekem aza kérdésem h 2002-ben volt egy mell műtétem daganat miatt és akkor voltam 16 éves és azóta teljesen más mint a másik kisebb meg ilyenek lehetséges h megcsinálják ezt nekem tb-re?és ha igen akkor mik a lehetőségek?
14. Ildi0325 (válaszként erre: 1. - Ancsa013)
2008. jan. 12. 15:32

Szia!

Nekem fél éve kisebbítésem volt , természetesen felvarrással együtt. Azt tudom mondani, hogy egészen más így élni. A lelkemnek is nagyon jót tett a műtét, amellett , hogy a látvány is egész más. Ha téged zavara a jelenlegi állapot, csináltasd meg. Az évek múlásával ez jobb nem lesz, csak rosszabb. Egy felvarrás közel sem olyan, mint egy nagyobbítás. Itt semmi mű nincs, minden a sajátod.

13. lill
2008. jan. 2. 22:37
ha ez a vágyad, csináltasd meg! de csakis akkor, ha magad miatt teszed. önzőt mondok: senki más véleményére ne adj ebben a kérdésben, mert ha nem tetszik, ha húzza a hátad, ha negatív élmények értek vele ennek a súlyát egyedül te hordozod, mind fizikailag, mind lelkileg.
12. Zizisicc (válaszként erre: 11. - Maniko)
2008. jan. 2. 19:58
Nincs ezzel semmi baj, hiszen ez tulajdonképpen egy helyreállító műtét.
11. maniko (válaszként erre: 1. - Ancsa013)
2008. jan. 2. 17:51
Én most megyek felvarrásra 22-én.Egy gyerekkori betegség miatt már fel vagyok vágva keresztben, és emiatt eleve csúnya volt a mellem, már 14 évesen is. 2 szülés után vágok bele, a tb támogatja és a férjem is . Szerintem nem elitélendő, akinek így jobb miért ne csináltassa meg?!
2007. dec. 31. 12:28

Szerintem van, akin nem segít az igazítás, mert a mirigyállománya gyakorlatilag egyenlő a nullával, kicsi a melle. Az is igaz, hogy épp ebben a helyzetben fog igazán látszódni, hogy mű a dolog.

Én el tudom képzelni, hogy a nejem a szoptatás után mondjuk meg akarná műttetni, és nem lennék ellene, de szintén az "igazítás" ami leginkább belefér.

Na de én igen szerencsés vagyok, mint pasi ezen a téren.


Nem vagyok sem nő, így azok helyében sem vagyok, akik ezen gondolkoznak. Így távol álljon tőlem az ítélkezés. És ha férfitársaim megnézegetik a mellplasztikai galériát, hát be kell vallani, van egy-két igen igen csinos "darab".


:)

2007. dec. 31. 12:14
Köszi a véleményt LoLiNa! Szilikont semmiképp sem akarok!!!! Attól én is irtózom!!!
2007. dec. 31. 06:34
esetleg "igazítani" az még okés, de szilikon és társai ... na az gusztustalan és mű!
2007. dec. 30. 22:31
Köszi Zizisicc! :))
2007. dec. 30. 21:08

Szia!

Szrobcsek az ujjaim alól kapkodta ki a betűket, én annyit tennék hozzá, hogy az a legfontosabb, hogy Te el tudod-e fogadni magad olyannak, amilyen vagy. Ha ez megvan, mindenki más is el fog fogadni, és szeretni fog úgy, amilyen vagy!

2007. dec. 30. 20:59

Jelenleg nincs párom,úgyhogy sehogy :))

De ha megismerkedek valakivel,akkor ő úgy szeressen amilyen vagyok!

Köszönöm a hozzászólásodat, egyetértek veled!

2007. dec. 30. 20:30

Hát, tudod, én csak vélekedek itt.


De dönteni te fogsz.


A párod hogy gondolkodik a dologról?

2007. dec. 30. 20:27
Köszi szrobcsek! Igazad van, teljes mértékben!
2007. dec. 30. 20:25

Hát ha ott mocorog benned a gondolat, hogy megcsináltasd, valószínűleg meg is fogod.


Mennyire ítélik el az emberek?

Az meg mit számít?


A pasik meg többnyire minden dudáért odavannak.

Szerintem minden ami természetes, az utánozhatatlan, de azért megközelíthető.

A párod meg ha szeret, úgy fog elfogadni, ahogy vagy. Ilyen cicivel, vagy amolyannal. És ha látja, hogy ez neked nagyon fontos, akkor meg teljes férfimellszélességével támogatni fog.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook