Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A pénzemért nem kaptam meg a szolgáltatást... fórum

A pénzemért nem kaptam meg a szolgáltatást... (beszélgetős fórum)

16. Norchy
2010. jan. 5. 11:19

válaszoltam is :)

sok sikert

15. 19476f1d2a (válaszként erre: 12. - Norchy)
2010. jan. 5. 11:12
Küldtem privit a céginfókkal :) És köszi
14. Norchy (válaszként erre: 10. - Bared)
2010. jan. 5. 11:05

szolgáltatóknak van felügyeleti szerve, oda kell mennie.

illetve van megyeileg illetékes Békéltető Testület, oda is fordulhat a panasszal.

rendőrségre olyan esetben szoktak menni, ha olyan tartalmat töltöttek fel pl rólad valahova ami a személyi jogaidat sérti, vagy üzleteltek a nevedben aukciós oldalon és a nevedben átvágtak valakit, vagy téged vágtak át, mert vásároltál terméket licitálós oldalon, de nem küldte az eladó...

13. Norchy (válaszként erre: 11. - Bared)
2010. jan. 5. 11:03

az anyagi kárt igazolni kell, és a cégek általában csak a vagyonodban okozott kárt kötelesek megtéríteni, az elmaradt hasznot nem...

példa: ha emiatt buszoznod kellett valamelyik ügyfélszolgálati irodába, akkor számla az utazásról, és elvileg megtérítik, ugyanígy a telefonszámla - ha ők voltak a hibásak, akkor a számlával igazolt részt térítik.

de ha emiatt állítólag lecsúsztál egy milliós üzletről, az elmaradt haszon, azért nem felenek...


hozzáteszem - nem ismerjük melyik szolgáltatóról van szó, általánosságban írom

12. Norchy (válaszként erre: 9. - 19476f1d2a)
2010. jan. 5. 11:01

nem tudom melyik cégről van szó. Én dolgoztam internet szolgáltató telefonos ügyfélszolgálatán meg a saját domainem alapján írtam.

feljelentés előtt kérdezd meg, mi volt a szerződés tartalma.

és az se elhanyagolható h a párod tett e bejelentést h nem működik valami - elvileg neki is kötelessége lett volna jelenteni h nem megy amit vett - kárenyhítési kötelezettség, hogy a fizetendő díjakból ne halmozódjon az elmaradás, illetve ha jogosult kártérítésre, akkor a bejelentés elmaradása miatt az az összeg nem nőhet - az az ügyfél "hibája".

félre ne érts, nem azt mondom, hogy hibázott, hanem azt, hogy előtte írjatok a cégnek, küldjenek termékleírást, esetleg szerződést. ha ezek után is gondod van akkor ne rendőrségre menj, ott tényleg elhajtanak, hanem a felügyeleti szervükhöz, ami az általános szerződési feltételekben van.

ha még kell valami, szívesen segítek akár priviben is :)

11. bared (válaszként erre: 9. - 19476f1d2a)
2010. jan. 5. 10:56

mindenképpen írd bele, hogy ebből komoly anyagi károtok származott!!!/ nem baj ha nem így van/

és jogi útra terelitek.....

10. bared (válaszként erre: 2. - 4b6a2525df)
2010. jan. 5. 10:55
20 ezerig szabálysértés// semmit nem ér vele((
9. 19476f1d2a (válaszként erre: 6. - Norchy)
2010. jan. 5. 10:53

A weboldalt a párom megcsinálta, ő szerkesztette meg, csak tárhelyet "vásárolt tőlük" ahol fent lehetett volna az oldal....

De a részleteket nem tudom pontosan, ez 2007-ben történt, mi meg 1 éve vagyunk együtt :)


Akkor írok majd levelet nekik tértivevénnyel :) Hátha...

Köszi :)

8. 19476f1d2a (válaszként erre: 4. - Bff32c2750)
2010. jan. 5. 10:46

hát ez az, 10 000 ft alatt max szabálysértés.... de a rendőrség kiröhög ha ezzel a problémával odamegyek.....


Az autónk feltörésekor se nagyon akartak kijönni... :S

Meg Karácsony előtt, Pesten a latyakos hóba egy bazi nagy patkás kátyúba hajtott a párom (nem tűnt fel a latyaktól, hgy mi van alatta), ugrott a bal első gumi, dísztárcsa és megsérült a féltengely is, minden, betelefonált a rendőrségre akik lerázták, hogy ők iylen estben nem kötelezhetők arra, hogy kijöjjenek (elvileg az útfenntartókat lehetne ilyenkor perelni, de hogyan ha nincs rendőrségi papírunk?)

Pár képet készített, gyakice megcsinálta a helyszinelést magának...de minek? :(

Hozzátenném, vagy 5-10 dísztárcsa volt már szanaszét 20 méteren belül, hányan mehettek már bele előtte....????

2010. jan. 5. 10:45

plusz info:

nekem is van domain nevem, beregisztráltattam kb 6e ft-ért évekkel ezelőtt, így ha valaki a domain.hu oldalon megnézi, az én nevem alatt van.

a dns1,2 szervereket egy ismerősöm adja, az ingyen van

ennek ellenére kell fizetnem évente (vagy 2évente...) 3e ft körüli összeget h az enyém is maradjon.

és ezzel még nem tölthettem fel sehova semmit és nem volt domain név végződésű mailcímem... az mind plusz pénz...

amit leírsz az szerintem annyi mint amit én fizettem a reg-ért és kéne fizetnem a dns-ekért

6. Norchy (válaszként erre: 1. - 19476f1d2a)
2010. jan. 5. 10:41

Szia,

jó lenne tudni, hogy pontosan mire szerződtél....

ha csak arra, amit leírtál, arra weboldalt nemigen kapsz...

a domain név tárolása és karbantartása annyit jelent, hogy a név a tied, és a cég ad hozzá domain name servereket. ezzel annyi van h ha beírod böngészőbe ezt a nevet, akkor kb annyi jön fel, hogy a név regisztrálva van, de a név tulajdonosa még nem töltött fel adatot.

a tárolás maga a regisztráció meg a bejegyzés, hogy a te neveden van, a karbantartás meg a 2domain name server (számlán ált dns1,2-ként jelenik meg)


üdv

5. 04d410066e (válaszként erre: 1. - 19476f1d2a)
2010. jan. 5. 10:40
Hivatalos levélben, nem mailben, írjatok nekik egy felszólító levelet. Érdemes lenne kikeresni az ide vonatkozó törvényt, és beletenni. Tértivevénnyel elküldeni. Akkor muszáj lenne valamit tenniük.
4. bff32c2750 (válaszként erre: 2. - 4b6a2525df)
2010. jan. 5. 10:39
csak 5000ft-ért semmit nem fognak csinálni!
2010. jan. 5. 10:38
Írd ki a nevét az ilyen mocsoknak !
2. 4b6a2525df (válaszként erre: 1. - 19476f1d2a)
2010. jan. 5. 10:37
Jelentsd fel a rndőrségen Őket, hisz pénzt csaltak ki tőletek.
2010. jan. 5. 10:34

Sziasztok!


Párocskám szerződött egy nagynak minősülő jónevű céggel, hogy a domain nevét tárolják és karbantartsák az oldalukon. Ez még 2007-ben történt.

Párom kifizette a díjat, de a lap soha nem volt elérhető.


Már többtízszer hívtuk az ügyfélszolgálatot, eleve 10-15 percet megvárakoztatják az ügyfeleket, mire emberi hang szól bele a telefonba! Ha nagy nehezen sikerül beszélni valakivel, ígérgetnek,hitegetnek majd leráznak.

E-mailt is küldtünk már jópárszor nekik, válaszra se méltattak. Minden alkalommal csatoltuk a befizetési bizonylatot és mégis semmi :(

Nem egy hatalmasnagy összegről van szó hozzáteszem, olyan 5000 ft körül, de akkor is bosszantó, hogy hülyét csinálnak az emberből. :(

Lassan már többet költünk telefonszámlára...

Van valakinek ötlete, mit lehetne tenni?


Oké nem egy nagy pénz, de ezek azért élnek, mint Marci Hevesen, mert a legtöbb ember akit átcsesznek, nem tesz lépéseket.... Szélhámos banda :@

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook