Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A Penny-s pillecukor kapható még? fórum

A Penny-s pillecukor kapható még? (tudásbázis kérdés)


8. bowie (válaszként erre: 6. - 22-23)
2012. ápr. 18. 06:35
Azt is meg tudod csinálni. Több színből csinálsz, és kedved szerint öntöd össze.Ha egy egy réteg között vársz kis időt, nem folynak össze a színek.:)
2012. ápr. 17. 15:17

Van a pennyben, én minden nap járok oda szinte,mert az van közel. és szoktam látni.


A recepteket viszont kipróbálom! Köszönöm!

6. 22-23 (válaszként erre: 2. - Rika1)
2012. ápr. 17. 15:14
Köszönöm,csak ott keverve,csavarva vannak a színek!Nekem tortadíszítéshez kellene.Azért köszönöm!!!
2012. ápr. 17. 15:04

15 dkg cukrot 1 evőkanál mézzel és fél deci vízzel felteszünk főni. Ha felforrt, még 3-4 percig főzzük.

Közben 8 gramm étkezési zselatint elkeverünk 3 evőkanál vízzel (a horváth rozis kék zacskós zselatin). A forró szirupból ráöntünk egy keveset, gépi habverővel jól elkeverjük, majd mehet hozzá a többi forró szirup is. Itt ha akarunk, tehetünk bele szinezéket is.

6-8 percig keverjük a habverővel, majd 1-2 percig max fokozaton keverjük tovább.

A kapott massza ragadós, nyúlós állagú lesz, ha nincs benne szinezék, akkor fehér színű, piros szinezéktől rózsaszín..stb lesz.

Egy kb literes jégkrémes doboz aljára (vagy egy kisebb dobozba) sütőpapírt teszünk, kiolajozzuk, beleöntjük a masszát, és a tetejét is lefedjük olajozott sütőpapírral. Berakjuk a hűtőbe, és olyan 2-4 óra alatt megdermed. Kiborítjuk, ollóval szétvagdossuk, és porcukrot és étkezési keményítőt összekeverünk, és abban megforgatjuk.


Dettó olyan, mint a bolti, az aromákkal, szinezékekkel pedig lehet az ízével is játszani.:)

2012. ápr. 17. 15:02

Én is házilag gyártottam anno. A saját receptemet most nem tudom leírni, de találtam egy másikat:


•30 g zselatin

•450 g cukrot

•4 dl víz

•2 tk vaníliakivonat

•2-3 ek porcukor

•2 ek étkezési keményítő

•olaj a forma kikenéséhez


1.A zselatint 1 dl forró vízben felolvasztjuk.

2.Egy másik fazékba öntjük a maradék 3 dl vizet és a cukrot. Addig főzzük a keveréket, míg eléri a 116 °C-ot. (Használjuk cukorhőmérőt!) Ezután levesszük a tűzről.

3.A szirupot a zselatinhoz öntjük, elektromos mixerrel felhabosítjuk. Nagy sebességen verjük 10 percig.

4.Hozzáadjuk a vaníliakivonatot, és még pár percig verjük.

5.A keveréket kiolajozott formákba öntjük, és legalább 6 órát pihentetjük.

6.Amikor elkészült, kiborítjuk a formákból, és tetszés szerint feldaraboljuk. A feldarabolt mályvacukrot megforgatjuk a porcukor és az étkezési keményítő keverékében.


Színezni pedig ételfestékkel tudod.


Sokkal hamarabb elkészül, mint gondolnád :)

2012. ápr. 17. 14:55
Olyan könnyű megcsinálni otthon, és ha száz forintba kerül házilag, lehet sokat mondok.:)
2012. ápr. 17. 14:53
A Lidlbe és az Aldiba is van. Ára 400 ft körül! Nem rég vettem, onnan tudom:)
2012. ápr. 17. 14:38
A Pennyben kapható még a régi fajta (fehér-rózsaszín külön,de egy zacskóban) pillecukor?Én nem találtam.Mennyibe kerül?Máshol nagyon drágán láttam(2800 ft/kg!!!)Köszönöm a segítséget!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook