Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A páromnak fáj a füle...mit tegyünk? fórum

A páromnak fáj a füle...mit tegyünk? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. júl. 26. 10:15
2009. júl. 26. 10:13
A patikában lehet kapni vény nélküli fülcseppet. Otipax és oticur a nevük. Én mindig ezeket veszem,ha fáj a fülem és már első nap használ. Bajt nem csinálsz vele!
2009. júl. 26. 10:11

Igencsak hallójárat gyulladás. Az szokott strandolás után jelentkezni. Ha nagyon fáj, akkor fájdalom csillapító, még délelőtt ügyelet. Ki fogják tisztítani, antibiotikum, fülcsepp, esetleg párakötés (a fül felől indulva: nedves vatta, nylon vagy celofán darab, száraz vatta, és azt a fülre tenni kötni). De orvos nélkül nem gyógyul meg ha már nagyon elindult.

A mi orvosaink nagyon nem szeretik a kövirózsát.

22. Emma*
2009. júl. 26. 10:04
Mindennemű beruházás előtt orvossal nézetném meg! Felnőttként lettem fülfájós, tudom milyen az.:((
21. Emma* (válaszként erre: 2. - 9933e6cc1b)
2009. júl. 26. 10:01
Ajaj, erről egy fülész rosszat mondott nekem!
2009. júl. 26. 10:00
Audi spray...Otosporin fülcsepp,és Cataflan fájdalom csillapító.Jobbulást kívánok!
19. bared
2009. júl. 26. 09:30

na..apa orvos, most hívott épp..azt mondja irány a doki, de ha várni akartok holnapig, van egy Otipax nevű vény nélkül kapható fülcsepp, az nagyon jó, valószínűleg átmenetileg segít..

én nem tudok rá mit mondani, nem használtam, antibiotikumot szedtem rá((

18. 6b959121ac (válaszként erre: 6. - Tnori78)
2009. júl. 26. 09:21

A huzatra, megfázásra valóban jó a meleg só, de ebben az esetben a fül valószínű be van gyulladva. Ilyenkor csak ront rajta, mert a meleg hatására még jobban begyullad. Ezen csak antibiotikumos fülcsepp segít. Ha nincs otthon a gyógyszerek közt, akkor csak orvos írhat. Ha van esetleg ismerős gyógyszerész ő is tud segíteni.Nekem a garasone fülcsepp mindig "raktáron" van.

Gyakorlott fülfájós vagyok. :-((

17. bared (válaszként erre: 10. - Courage)
2009. júl. 26. 09:20
igen, ilyen nekem is volt... 9 hét alatt majdnem 30szor szúrták fel, és burow csík volt benne végig... és a fájdalom... soha nem lehet elfelejteni((
16. Sünciné (válaszként erre: 10. - Courage)
2009. júl. 26. 09:18

Teljes mértékben egyetértek Veled!

Mindenképpen menjetek el ügyeletre!!! A fül nem játék!!! Nekem sajnos két éve műtötték!!!

Ez lehet hallójáratgyulladás, középfülgyulladás! Az egyikra jó a melegsó a másikra viszont nagyon rossz!!! Nem akarak ijesztgetni de fulunkulus is lehet a víztől!

Hidd el legjobb ha látja orvos!!!!

2009. júl. 26. 09:15
Én voltam két éve egy repülőgépes nyaralás, plusz búvárkodós nyaralás előtt fülfájással fül-orr-gégészeten, mert nagyon fájt a fülem (huzatot kaptam), és az orvos azt mondta semmi gond, ne repüljek és ne menjek vízbe (normális?!?!) és írt fel orrcseppet!!! Hát használtam, aztán talán segített is egy kicsit, de a meleg párna és a fülgyertya sokkal jobban, nah meg amit nem ajánlott: a meleg tengeri sós levegő:). De ha nem múlik azért érdemes orvoshoz menni, bár én elég orvosellenes vagyok...
2009. júl. 26. 09:09
Jó a meleg só:) De orvos is kell!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mert a gyulladást ki tudja mi okozta! Szóval menjetek el az ügyeletre!
2009. júl. 26. 09:07
Én is csatlakozom: Meleg só, melegítő párna, kövirózsa, ha már nincs begyülladva, de még el van dugulva (esetleg arcüreg is fáj, nyomás alatt van), akkor érdemes a fülgyertyát is kipróbálni, én rendszeresen használom a téli megfázások utókúrájaként.
12. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 8. - VTünde)
2009. júl. 26. 09:05

[link]

[link]


Ez a fülcsepp jutott még eszembe, még régebben használtuk a fiamnak! Ha nem javúl a párod, érdemes beruházni!

11. buboka
2009. júl. 26. 09:05

az orvos ?? talán ??? felületi kezeléssel lehet, hogy nagyobb bajt teszel.

ha fáj, az később ugy is ORVOSI segítséget igényel.

2009. júl. 26. 09:05

Szia!

Én mint nem szakértő annyit mondok, hogy inkább menjetek el vele dokihoz. Csak saját pédát tudok felhozni, aminek már pár éve, de még mindig élénken él bennem a fájdalom pedig nem vagyok egy hisztis. Ha én azt mondom fáj, akkor már rohadtul fáj:) Ugyanis nekem is egy ilyen medencézés után kezdett el fájni, jött a kövirózsa meg a meleg só és csak nem múlt. Már vagy 3-4 napja szenvedtem és akkor éjjelre Abyu bevitt az ügyeletre, mert azt hittem kiszakada fejem. Kiderült, hogy a kellemes meleg só hatására végig begyulladt a hallójáratom és kezdett ráhúzodni a dobhártyámra...mindkét fülemet kb az agyamig betömték vmi irtó büdös-ecetes szagú vattacsíkkal és ezt naponta cserélték. Szóval csak óvatosan...Nem akarok vészmadár lenni, csak a fülfájásra én rögtön ugrok, mert tudom mennyire tud fájni. Szóval jobbulást!:)

2009. júl. 26. 09:04

össze kell törni kövirózsát,és belecsepegtetni...ennél jobb nem kell...

ha pedig van villanypárnátok, meleg só helyett teljesen jó...

2009. júl. 26. 08:59

Köszi mindenkinek! Ezek szerint a meleg só a fő megoldás? Azt sokszor lehet?


Valamilyen fülcsepp?

7. VTünde (válaszként erre: 2. - 9933e6cc1b)
2009. júl. 26. 08:58

Szia!


Tudom, melyik a kövirózsa, de nincs :(


Honnan vegyek?


Valamilyen kivonat erre nincs gyógyszertárban?


Dugja be vattával?

2009. júl. 26. 08:57
Gyerekkoromban sokszor fájt a fülem -érzékeny volt a szélre, huzatra-, nekem a meleg só segített...zokniba tettük, megmelegítettük, és az volt a kispárnám :o), remélem, Nektek is segít!
2009. júl. 26. 08:57
Én csak melegíteném infralámpával, vagy felmelegített sóval! A kövirózsa is jó, de ha sürün használják halláskárosodást okoz! Jobbúlást!
2009. júl. 26. 08:56
Valószínűleg pár napja medencézés közben mehetett bele a víz, mert tegnap már fájt és éjjel nem sokat aludt. Este tett rá meleg sót. Mit javasoltok?
2009. júl. 26. 08:56
Meleg só
2009. júl. 26. 08:55
Kövirózsa levét csöppentsd bele.És melegítsd a fülét.
2009. júl. 26. 08:54
SOS segítségre lenne szükségem! A páromnak fáj a füle...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook