Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A párom szülei nem fogadnak el, az esküvőnkre sem jönnek mit tehetnék? fórum

A párom szülei nem fogadnak el, az esküvőnkre sem jönnek mit tehetnék? (beszélgetős fórum)

1 2 3
67. Érdekes73 (válaszként erre: 61. - Minnie.3)
szept. 24. 21:03
Várható volt :( Próbálj ezzel minél kevesebbet foglalkozni.
66. Érdekes73 (válaszként erre: 46. - Channa*)
szept. 24. 20:59
Nem tudhatod milyen anyós leszel előre :D.Szerintem kevésbé kemény mint amilyennek gondolod magad most.
65. apeeng (válaszként erre: 61. - Minnie.3)
szept. 24. 20:55

ismerős a szitu...

csak szólok, hogy a sértése örökre ott fog munkálni a lelkedben, ha akarod, ha nem.

bármit is gondolsz róla, csak áltatod magad.

el kellene szakadnod ettől a satrafa bagázstól..ha nem, akkor életed végéig megkeseredetten fogod cipelni a sértéseket...mert az kitörölhetelen a lelkedből. főleg, ha a férjed sem tesz semmit.

szerintem.

64. csikil4ny (válaszként erre: 61. - Minnie.3)
szept. 24. 20:24

Oh, miféle ember mond egy beteg embernek olyasmit, hogy hogyan néz ki? Ez csak az ő szegénységi bizonyítványa! Ennyire gondolkodó ember nem fordul ki magából.

Te biztosan szép leszel, ne vedd magadra!

63. Channa* (válaszként erre: 61. - Minnie.3)
szept. 24. 20:21

És miért nem leszel jó menyük?

Ne foglalkozz vele, hogy mit mond a külsődre! Pont annyira leszel szép menyasszony, mint mások.:D

62. Guruljka (válaszként erre: 61. - Minnie.3)
szept. 24. 20:08
Szerintem sokkal szebb leszel a menyasszonyi ruhádban, mint sok liba, aki mindent készen kap az élettől.
szept. 24. 20:04

Igazából nem veszem fel a mondanivalóját nem tud megbántani csak inkább nem beszélek vele úgy jobb lesz mindenkinek...

Kigúnyolt, hogy fogok majd kinézni meg nem hasonló kis aranyos dolgok de amikor látta nem sértődök meg úgy fogalmazott "de tudod semmi bántás nélkül csak hát..." Próbálta kimagyarázni miért nem leszek jó menyük, de szerintem neki senki sem lenne jó.

60. birebora (válaszként erre: 57. - Minnie.3)
szept. 24. 18:19
Mit mondott? Lehet tudni? Mondjuk el lehet képzelni ha már nem akarsz többet beszélni vele.
szept. 24. 16:39

Én biztos, hogy egy pillanatig sem szeretnék olyan ember társaságában lenni, aki megtagadja a gyerekét, mert az beteg embert választ Társául.

Örülj, hogy nem megy el, annál kevesebb bánatot okoz nektek, minél inkább nem látjátok.

58. csikil4ny (válaszként erre: 57. - Minnie.3)
szept. 24. 16:37
Nagyon megviselt?
szept. 24. 16:35

Beszéltem párom anyukájával nem volt vita de így sem jönnek majd el...

Ha mégis úgy dönt eljön én nem bánom de én nem igen akarok vele többet beszélni.

Inkább foglalkozom az esküvőnk szervezésével.

56. Babi11
szept. 23. 15:51
Nehéz tanácsot adni,én azt hiszem meg fogják gondolni magukat az esküvőig. Ha mégsem, bele kell törődnötök a helyzetbe,nagyon fájdalmas,de nem tudtok mást tenni. Sok boldogságot kívánok,kitartást,erőt.
55. PöttyösPanka (válaszként erre: 54. - Minnie.3)
szept. 23. 14:10
Igen, ettől még lehettek szülők. Lehet, hogy nem ideális a helyzet, de az élet már csak ilyen.
54. Minnie.3 (válaszként erre: 53. - Serena..)
szept. 23. 13:49

Igen a kemo miatt, sajnos sokszor meddőséget okoz én nem is menstruálok a kezelések óta...de a párom ezzel tisztában van és így fogad el.

Hátha nekünk is összejön mégis mint neked, ha nem akkor is lehetünk szülők ha nem lesz vérszerinti gyerekünk.

szept. 23. 13:38

Ki ne szeretné, hogy a gyereke boldog legyen a választottjával...

Szerintem itt a szülőknek a fiuk mellet kéne állni a döntésében.

Gondolom azért kicsi az esély a saját babára mert a kemo, esetleg a sugár egyik mellékhatása, hogy csökkenti az egészséges petesejtek számát. Befolyásolja vagy megszünteti a menstruációs vérzést is.

Nekem is kevés esélyem volt arra, hogy legyen babám de mégis van két kisfiam :) Igaz én nem találtam meg a párom így nekem mesterséges megtermékenyítésem volt.

szept. 23. 07:39

A ti döntésetek a fontos, a szülők véleménye másodlagos. Ha a pároddal részletesen beszéltetek a betegségedről, tudja, hogy esetlegesen nem lehet gyereked (ez egyébként hány százalékban esélyes?), akkor a szülőknek sincs okuk szólásra.

Én nem mennék bele egy anyóssal folytatott beszélgetésbe, ez jelen esetben lelki zsarolás lenne. Mondja csak a fia előtt.

Viszont nem rosszindulatból tiltakozik a párod anyukája sem, ki nem szeretne egészséges menyet, unokákat. Ha nincs fiútestvére a párodnak, akkor még erősebb ez a félelem. Ha szeretitek egymást és a párod megkérte a kezed, akkor nincs más mit tenniük, mint áldásukat adniuk, akkor is, ha nem így képzelték el a fiúk életét.

51. Channa* (válaszként erre: 50. - PöttyösPanka)
szept. 22. 08:04

Természetesen.

Azért is írtam, hogy most ezt gondolom, aztán sosem lehet tudni, hogy mi lenne ha...

50. PöttyösPanka (válaszként erre: 46. - Channa*)
szept. 22. 07:22
Ennyi erővel még az is kiderülhet, hogy a fiú nemzésképtelen. Benne van a pakliban. A meddő párok 40%-ánál a férfinál, 20%-ánál meg mindkét félnél probléma van.
szept. 22. 06:47
Pár hét volt az amíg nem szóltunk senkinek még annyi sem. Nem az van, hogy most tudták meg szegények...hogy egy "ilyen lányt" (ahogy itt írta valaki) akar elvenni a fiuk...
48. Guruljka (válaszként erre: 43. - Channa*)
szept. 22. 00:29

Nem írt ilyet a fórumindító.

Csak hogy eleinte titkolták a kapcsolatukat, de belátták, hogy felesleges.

Azért tervezik decemberre az esküvőt, mert akkor van az évfordulójuk.

47. VersEmber (válaszként erre: 1. - Minnie.3)
szept. 21. 23:10

Nagyon rossz volt olvasni...

-------

Az én saját véleményem:

A boldogságot nem percekben és nem méterben mérik...

Én úgy látom, hogy - amennyit leírtál, abban a helyzetben - nem a házasság a legfontosabb, hanem ti ketten.

Miért kell a házasság? Miért kell a papír?

Mi erősebb egy szerelemnél??? Semmi.

Érezzétek jól magatokat együtt minden lehetséges alkalommal, minden lehetséges pillanatban - sok-sok évig!

És ha egyszer úgy döntötök, legyen papír is erről!:)

46. Channa* (válaszként erre: 45. - 124637ff9b)
szept. 21. 23:05

Nem akarok téves információkat terjeszteni!

Azt írta, hogy egy ideig titkolták a kapcsolatukat.

Azt nem, hogy meddig. Az is lehet, hogy csak 1 napig, bár szerintem tovább.

1 éve sincs, hogy ismerik egymást, egy ideig titokban jártak, majd bejelentik az esküvőt.

És ezzel sincs gond!

Nekem 1 év sem volt a megismerkedés és házasság között...

Én mint szülő, ebben az esetben egy kis lassítást elvárnék. Legyenek együtt, gyógyulgasson a lány, aztán majd mindent szép sorjában.

A legtöbb ember akar gyereket, így tényleg utána kellene járni, hogy probléma lesz e, és a srácnak is végig kell gondolnia, hogy mit akar.

Persze, ha mindenki átgondolta és akkor is gyors házasság, azzal sincs gond, de nem mindenki tud ilyen gyorsan alkalmazkodni a történésekhez...

Az is lehet, hogy most ezt mondom, aztán a fiam jövő héten beállít egy ilyen lánnyal és csak örülök majd neki, hogy boldogok...

45. 124637ff9b (válaszként erre: 43. - Channa*)
szept. 21. 22:32

Az egyszercsak beállítás, meg hogy nem szólt a fél évről, az nekem kimaradt.

Ilyen esetben ennek én se örülnék, az biztos.

44. Channa* (válaszként erre: 42. - PöttyösPanka)
szept. 21. 22:30

Remélem nem tanácsoltam semmit, mert azt nem akartam még véletlenül sem!

Én csak azt írtam le, hogy én el tudom képzelni, hogy a szülők mit éreznek....

43. Channa* (válaszként erre: 40. - 124637ff9b)
szept. 21. 22:26

Hát nem tudom...

Biztos vagyok benne, hogy én is támogatnám, de nem a házasságot, hanem magát a kapcsolatot, a lány gyógyulását, aztán majd kiderül, hogy mi alakul...

A szülőknek szerintem az esik a legrosszabbul, hogy egyszer csak beállít a fiúk, és közli, hogy 3 hónap múlva megnősülök. Már együtt vagyunk fél éve, csak nem akartam elmondani....de azért gyertek el a lagzira...

Ez klassz lehet egy szülnek, rögtön úgy érzi, hogy ez kell a gyerekének, nem?

Biztos én vagyok béna, hiszen még azt sem tudom, hogy mi a szerelem:DDDD

Ha a srácnak fontos az egész, akkor majd intézkedik.

Ha úgy érzi, hogy nem beszéli rá a szüleit az esküvőre, annak is meg van biztos az oka.

42. PöttyösPanka (válaszként erre: 41. - Channa*)
szept. 21. 22:23
Csak az a baj, hogy ha megfogadja a tanácsod, hogy ne okozzon nehézséget ennek a fiúnak, akkor ezzel gyakorlatilag az összes jövőbeni kapcsolatáról is le kell mondania, hiszen akkor a leendő szerelmeinek se okozzon kellemetlenséget.
41. Channa* (válaszként erre: 39. - PöttyösPanka)
szept. 21. 22:19

Nem a szerelemről beszéltem, hanem a rózsaszín ködről:)

De lényegtelen is. A fórumindító nem arra kíváncsi, hogy én szerelemből mentem e férjhez vagy sem....

Azt hiszem ez az én dolgom.

40. 124637ff9b (válaszként erre: 38. - Channa*)
szept. 21. 21:59

"Mindenki gondoljon bele, hogy a fia haza állít egy lánnyal, akinek nincs haja, mert épp túl van a kemón."

Belegondoltam.

Annál inkább támogatnám őket.

Egy éppen párt választó gyerek hiába a szülők gyereke, és életük végéig az is marad, attól még/már felnőtt ember, a saját döntései szerint éli az életét, és abban támogatni kell, nem aggódva lebeszélni bármiről, mert hátha majd a szegény gyereknek milyen rossz lesz.

39. PöttyösPanka (válaszként erre: 36. - Channa*)
szept. 21. 21:52
Azt hiszed, hogy szerelemből csak bántalnazó kapcsolat lehet :D Ez esetben tényleg fogalmad sincs, mi fán terem a szerelem. Aki beleesik és benne marad egy bántalmazó kapcsolatban, az nem szerelmes, hanem pszichésen beteg. Olyan vagy, mint azok a nők, akik úgy írják le az orgazmust, mint kis kellemes érzés, mert még sosem éltek át egyet sem.
38. Channa* (válaszként erre: 35. - 124637ff9b)
szept. 21. 21:51

Erről beszélek én is.

Még egyáltalán nem biztos, hogy nem lehet gyereke. Szerencsére ez a betegség nem örökölhető, így ez is pipa. És valószínű, hogy nem is ez a probléma...

Nem tudom mikor lesz az esküvő, és tényleg minden bántás nélkül!

Mindenki gondoljon bele, hogy a fia haza állít egy lánnyal, akinek nincs haja, mert épp túl van a kemón.

Én tényleg drukkolok, hogy minden rendben legyen! Egészséges legyen a fórumindító és szülessenek egészséges gyerekei, de én tudok azonosulni a fiú szüleivel is. Mondom ezt úgy, hogy a férjemet akkor műtötték nyirokmirigy rákkal elsőre, amikor a fia született, majd 2 hónap múlva újra, majd jött a kemó. És mindenki nagyon ki volt készülve.

Az én családom aggódott, hogy a gyerekünk egészséges lesz e, valamint azért, hogy túl éli e a férjem.

És persze mi is...

És nem kívánnám a gyerekemnek, hogy neki is át kelljen ezt élni...

Semmi bántás nincs bennem, hiszen végig csináltam 22 évesen annak ellenére, hogy még a férjem barátai is arra biztattak, hogy hagyjam el, mert fiatal vagyok, hogy így éljek. Hát nem hagytam el, hanem végig csináltuk együtt, és 30 éve házasok vagyunk.

De sajnos nem mindenki ilyen szerencsés...

A szülők szerintem pont a fiúk miatt aggódnak, mert sajnos bármi történhet, és lehet, hogy a legkisebb baj az, hogy nem lesz unokájuk. Biztos vagyok benne, hogy nem szeretnék, hogy a gyerekük átélje ami ezzel jár...

1 2 3

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook