Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A párom szerelmes - a kozmetikusomba fórum

A párom szerelmes - a kozmetikusomba (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
245. Taste (válaszként erre: 244. - Tücsimücsi)
2013. márc. 28. 11:49
Jáááájjj... És akkor mi van, ha előjönnek a Katával a hétköznapi problémák? És mi van akkor, ha ez csak egy fellángolás? Majd a pasi visszaballag és boldogan élnek, míg 2 év múlva megtetszik neki a fodrász Szilvi?
244. tücsimücsi (válaszként erre: 240. - Eabacee801)
2013. márc. 28. 11:45

Na és mi van ha összeköltözne a nővel (mondjuk kivennének egy lakást) és rövid időn belül kiderül, hogy nem értik meg egymást, előjönnek a hétköznapi problémák?


Szerintem ez a meccs nincs még lejátszva, lehet csak egy fellángolás.


Remélem Popelyné nem lesz ostoba és nem költözik ki a házból.

243. gotoau (válaszként erre: 242. - Popelyné)
2013. márc. 28. 10:57
Van valami fejlemény? Tegnap este hogy zajlott? Beszéltetek?
242. Popelyné (válaszként erre: 231. - F3ce852bda)
2013. márc. 28. 10:31
Kata nettó jövedelme a tb,bérleti díj,rezsi és anyagi költségek után 60-70ezer jó hónapban....
241. Miss Sárika (válaszként erre: 239. - 3c8d5fc874)
2013. márc. 28. 10:28
Vagy jobbik esetben, a mihez tartások végett, egykor, élettársi vagyoni szerződést kötöttek..
2013. márc. 28. 09:55
Szerintem több honapos köztük a kapcsolat és azért döntöttek a boritás mellett mert ök együtt tervezik tovább és Te meg a fiatok utban vagytok a Katának mert ö nem akar tovább élni a férjével hanem azt várják hogy kiborulj és elhagyd a házat és ö beköltözhet és végre nemkell bujkálniuk hanem együtt élhetnek.Ha a párod kimondta hogy öt szereti az azért van mert igy van és azt akarja hogy elmenj mert téged már nem szeret,tudom nehéz ezt elfogadni de nemtehetsz mást.Én még egy darabig maradnék csak hogy ne legyen anyira egyszerü nekik.Sajnos jol elbántak veled:(((
239. 3c8d5fc874 (válaszként erre: 235. - C6973617d3)
2013. márc. 28. 09:44

Profi jogász helyett ideiglenesen egy jogalkalmazó adatgyűjtése és morfondírozása - talán szolgálhat némi fényként a sötétben:)


Az ügy érzelmi oldaláról van egy magánvéleményem, én is a meztelen s...mel távoztam pár éve, holott követelhettem volna de nem tettem.


Ott is az élettársam lakásában éltünk - igaz sárga csekket, számlát nem kellett a kezébe vennie sokáig csak tolni a bevásárlókocsit és megkeresni havi 200 ezret, mert dolgozni dolgozott. De míg én költöttem ő spórolt:) így jártam - de egyszer volt "Budán" kutyavásár!


Mivel nem lógok állandóan ezen a fórumtémán kiesett, hogy Popeyék nem házasok. Ez egyfelől gond, másfelől pedig szintén gond.


Próbálom a jogi oldalát feltárni...


Az Alaptörvény L) cikk szerint Magyarország védi a házasság intézményét, mint férfi és nő között, önkéntes elhatározás alapján létrejött életközösséget, valamint a családot, mint a nemzet fennmaradásának alapját. Ez a rendelkezés új mondattal egészül ki azaz a családi kapcsolat alapja a házasság, illetve a szülő-gyermek viszony.


Az 1959. évi IV. törvény (Ptk) 685/A.§ szerint élettársi kapcsolat áll fenn két olyan házasságkötés vagy bejegyzett élettársi kapcsolat létesítése nélkül közös háztartásban érzelmi és gazdasági közösségben (életközösségben) együtt élő személy között, akik közül egyiknek sem áll fenn mással házassági életközössége, bejegyzett élettársi életközössége vagy élettársi kapcsolata, és akik nem állnak egymással egyenesági rokonságban vagy testvéri, féltestvéri kapcsolatban.


A Ptk. 685. § b) pontjában foglaltak alapján e törvény alkalmazásában közeli hozzátartozók: a házastárs, a bejegyzett élettárs, az egyeneságbeli rokon,stb....



Ptk. 578/G. § (1) Az élettársak együttélésük alatt a szerzésben való közreműködésük arányában szereznek közös tulajdont. Ha a közreműködés aránya nem állapítható meg, azt azonos mértékűnek kell tekinteni. A háztartásban végzett munka a szerzésben való közreműködésnek számít.


(2) Ezeket a szabályokat kell alkalmazni - a házastársak és a bejegyzett élettársak kivételével - a közös háztartásban élő más hozzátartozók vagyoni viszonyaira is.


Tehát hiába nincs a felek között hatóság által elismert családi kötelék, a vagyonjogi következmények hasonlóak, csupán az életközösség megszűnését követően még bonyolultabb vagyonmegosztási viták indulnak.


Bizonyítani kell, hogy ki mekkora jövedelemmel járult hozzá a közös élethez és a bíróság ennek figyelembevételével állapítja meg, hogy kit mekkora rész illet a megmaradt vagyonból.


Bizonyítani kell,az élettársi kapcsolat fennállását, a kapcsolat előtt külön-külön fennálló vagyont, a kapcsolat megszakadásakor meglevő közös vagyont, azt, hogy melyik fél mivel járult hozzá a szerzéshez ,stb


Ha a közreműködés aránya nem állapítható meg, azt azonos mértékűnek kell tekinteni törvény szerint és ekkor vélelmezi a bíróság,hogy az biza fifty-fifty.


Az otthon gyermekeket nevelő és munkát nem végző nők védelmében a törvény kifejezetten úgy rendelkezik(szó szerint) hogy a háztartásban végzett munka a szerzésben való közreműködésnek számít, hiszen ennek elmaradása nagyon méltánytalan helyzetet eredményezhetne az önhibájukon kívül kevés, vagy semmilyen jövedelemmel nem rendelkező anyákra nézve.


Az élettársak különvagyonába tartozik az a vagyontárgy, amely az élettársi viszony létesítésekor már megvolt,az élettársi viszony alatt öröklés vagy ajándék útján került az élettárs tulajdonába.A különvagyon haszna nem számít az élettársak közös vagyonába.


A gyermekelhelyezés, a szülői felügyelet, a kapcsolattartás, valamint a gyermektartásdíj fizetési kötelezettség szempontjából nincs alapvető különbség abban a tekintetben, hogy a gyermek házasságból vagy élettársi kapcsolatból született-e, így ezek rendezése érdekében a szülők által megkötött megállapodás, illetve a Csjt. rendelkezései vonatkoznak.


A lakáshasználattal kapcsolatban találtam a döntvénytárban a BH 2001/221. sz.állásfoglalást:


Amennyiben az egyik élettárs a másikat befogadja a saját lakásába, a befogadott élettárs szívességi lakáshasználónak fog minősülni, ezért lakáshasználata bármikor, indokolás és alakszerűség nélkül megvonható tőle.


Nem térek ki az apaság fogalmára, az apasági vélelemre.


Megjegyzem egy kliensem összebújt egy nőcivel vagy 10 éve - a csajon amúgy a fél kolesz végigment - a csaj közölte, hogy magbaszökkent és Józsi az apuka, erre ez a szerelmes marha apasági nyilatkozatot tett.Jelenleg ennek a megdöntésére tesz kísérletet, mivel a csaj a gyerek születését követően 6 héttel, már mással hancúrozott - ez a lütyő meg sanszos, hogy 10 éve más gyereke után fizet tartásdíjat.


Szóval ez nem lesz egyszerű menet és véleményem szerint figyelemmel arra, hogy az érzelmi viszony visszavonhatatlanul megromlott a vagyoni helyzet rendezésére célszerű törekedni.


És minden félnek - a gyermek érdekeit elsődlegesen szem előtt tartva, amelyet a jogszabály is előír - az új életét megalapozni a leglényegesebb.

238. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 231. - F3ce852bda)
2013. márc. 28. 09:06
Náluk kômûveskedett - dolgozott - a férj.
237. Miss Sárika (válaszként erre: 235. - C6973617d3)
2013. márc. 28. 08:15
Nem kizárt, mivel ide írta ki a problémáját..:o)
236. 728bc799e2 (válaszként erre: 229. - F3ce852bda)
2013. márc. 28. 08:10
igen! sajnos ez így van! akármilyen helyzetbe is hozták, akkor is a pasi tulajdona a lakás!! mivel élettársak popelynéne semmi köze hozzá! szomorú, de popely jó indulatán múlik, hogy mennyire segíti őket! Szerintem azért az durva lenne, hogy egy lakást vegyen, de szerintem akkor olyan gyerektartásban kellene megegyezni, hogy az albérletben is besegítsen!
235. c6973617d3 (válaszként erre: 234. - Miss Sárika)
2013. márc. 28. 08:09
Talán csak nem az itt elhangzott tanácsok alapján fogja "megoldani" az életét?, mondjuk egy jogász tanácsát meghallgatnám ;)
234. Miss Sárika (válaszként erre: 233. - E49241a632)
2013. márc. 28. 08:06

Lassan a férjet kezdem sajnálni, ha ilyen tanácsokat adtok..:o)

Ilyen esetben kit érdekelne a ház?!..

233. e49241a632 (válaszként erre: 91. - 4f8ae69d1b)
2013. márc. 28. 07:00

Bocs, de ez egy nagy marhaság. Minek egy harcolni a pasiért? Ebből már nemigen lesz jó házasság, akárhogy is alakul a kata ügy.

Én a helyében annak néznék utána, 10 éve együttélés után mi jár neki abból a házból.

232. Miss Sárika (válaszként erre: 1. - Popelyné)
2013. márc. 28. 06:49

Ez egy nagyon abszurd helyzet.

..de, mivel döntésképtelen mindkét személy, nem lesz az egészből semmi..

231. f3ce852bda (válaszként erre: 221. - B486c9cf7d)
2013. márc. 28. 06:37
Kata tálalt ki először, nem? Vajon ő is olyan jó anyagi körülmények között van, mint a fórumindító? Már nem emlékszem, írta-e?
230. f3ce852bda (válaszként erre: 214. - Popelyné)
2013. márc. 28. 06:35
Legalább végre rájössz, hogy mennyire aljas módon bántak el veled és ez e Kata messze nem jóindulatú liba, ne is hallgasd végig, nemár, hogy veled ossza meg a dilemáit. Ez az egész undorító!
229. f3ce852bda (válaszként erre: 212. - Fairytalentum)
2013. márc. 28. 06:32
Puff! Akkor ezek szerint csak a háztartásban elvégzett munka stb. pénzben kifejezett értékét kérheti? Jah, meg a gyermektartásdíjat.
228. ittmost (válaszként erre: 224. - F758a7200f)
2013. márc. 28. 06:22

Nagyon igazad van az utolsó bekezdéssel,ez volna a valóság.Viszont ezt nehéz lesz megemészteni,,mert az emberek többsége úgy van berendezkedve,hogy:megkaptam,az enyém,főleg ha közös gyerek is van.És fokozatosan már elvárják,hogy a másik mellettük maradjon akkor is,ha ők semmit nem tesznek a másikért,a kapcsolatért,sőt akár ha bele is rondítanak

(ez most nem konkrétan a topiknyitónak ment,mert arról eddig nem írt,hogy hogy jöttek ők ki a férjével,mennyit tettek egymásért..és miért fért bele egy harmadik)

De a legtöbben valóban úgy gondolják(mert jól esik így gondolni,birtoklólag)hogy minél több időt töltöttek együtt,annál inkább az "övék"a másik.Hogy egyre kevesebb"joga" van kilépni.

227. ittmost (válaszként erre: 221. - B486c9cf7d)
2013. márc. 28. 06:17

Nem kell bizonytalanságban élnie a feleségnek,bármikor kidobhatja a férjet,attól függetlenül,hogy az mit akar:hadd döntse már el a megcsalt ember,hogy mit hajlandó elviselni,nehogymár a megcsaló diktáljon!

Ha meg tovább hallgatnak,akkor meg azt mondjuk rájuk,h micsoda szemetek,mert képmutatóak voltak (hiszen egy társaságba járnak mind a 4en),és esetleg 2 helyen"bizonyítottak"egyszerre,és ez gusztustalan...mért nem szóltak mindjárt,hogy van valami.

2013. márc. 27. 23:42
Sot, ha azt vesszuk, Kata kovette ezt a mondast mert addig nem eresztette el a masikat...
225. f758a7200f (válaszként erre: 223. - B486c9cf7d)
2013. márc. 27. 23:40
:) de igaz, nem?
224. f758a7200f (válaszként erre: 214. - Popelyné)
2013. márc. 27. 23:39

Szerintem az, hogy valaki hany evig van egyutt a masikkal, nem jogosit fel, ugy ertem, ha az uram 20 ev utan mondja azt hogy nem szeret, akkor 20 ev utan, nincs ilyen, hogy lestoppolok valakit es akkor mas nem kozelithet mert en mar regebben egyutt vagyok vkivel.


Inkabb azt mondom, hogy ha a Kata nem is tervezte igy elore, mert o is foglalt volt (hacsaknem a ferje irto ronda es Kata pont nem bukik az olyanokra), kihasznalta a helyzetet. Evek ota ismeritek egymast, o tudja, meddig mereszkedett, lehet, hogy igy testkozelben latni a ferjedet "komuveskedni" valamit elszabaditott nala es onnantol kezdve csak kihasznalta es kihasznalta a helyzetet. Ezt megtehette volna akkor is amikor meg csak 2 eve voltal Popey-jel, es akkor azt mondtad volna, hogy na, most azert nem pofatlan mert csak 2 eve vagyunk egyutt, most nem beleronditas, de ha 10 akkor meg az?


Erted, nem az evek szama a fontos, sot, minel tobb az egyutt toltott evek szama, egy ferfit (vagy not), annal nehezebb megtartani, nem pedig annal konnyebb. Ez egy ilyen egyenlet sajnos

223. b486c9cf7d (válaszként erre: 222. - F758a7200f)
2013. márc. 27. 23:36
Fujj :)
222. f758a7200f (válaszként erre: 221. - B486c9cf7d)
2013. márc. 27. 23:31
Ezt nemcsak a ferfiakra szoktak mondani, a nokre is: addig nem ereszti el az egyik f..t amig nincs belekapaszkodva a masikba rendesen, valami ilyesmi, szoval nem kizarolag a ferfiak szoktak ilyet csinalni
221. b486c9cf7d (válaszként erre: 213. - Popelyné)
2013. márc. 27. 23:18

Ebben azert van valami szornyen onzo.

Miert nem akkor boritott, amikor mar tudta, hogy mit akar? Miert kell ennek kitennie, hogy ilyen bizonytalansagban elj?

A ferfiakra ez amugy nem jellemzo, ok akkor lepnek legtobb esetben, amikor at tudjak magukat teljesen tenni egy masik kapcsolatba.

Talan a Kata surgette ezt a gyonast.

220. gotoau
2013. márc. 27. 23:09
Popelyné beszéltetek azóta a dolgokról? Nem Katával, Popey-jel?
219. Taste (válaszként erre: 218. - 1fbc7619c9)
2013. márc. 27. 22:50
Inkább kihagynám. Kérlek te is tedd ezt, köszönöm!
218. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 209. - Taste)
2013. márc. 27. 22:11
Te pedig ,hozzám szólj ha bajod van.
217. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 205. - F3ce852bda)
2013. márc. 27. 22:10
Jó ,remélem van fiad .Aztán majd ha szív mint a torkosborz akkor beszélj.Ne osztogasd itt az észt .Köszi
216. fairytalentum (válaszként erre: 213. - Popelyné)
2013. márc. 27. 22:03

Ha úgy érzed,akkor lépj ki.

Nem teketóriáztak,kész tények elé állítottak és ebben mindketten egyformán ludasok.

Benned pedig legyen egy kis női büszkeség és fel a fejjel!Bosszúforralással nem mégy semmire és csak magadat aláznád még tovább.Nem ér annyit az egész,nem hiszem hogy jobban szeretnéd a megunt kapcarongy"szerepét,amikor lehetsz te is valakinek a boldog felesége!

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook