Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A párom nem akar gyereket, én igen, és ő az igazi... fórum

A párom nem akar gyereket, én igen, és ő az igazi... (beszélgetős fórum)


29. Csid (válaszként erre: 25. - Christa09)
2013. dec. 14. 00:26

Szia Christa09!

Sokszor elolvastam a történetedet :)

Hasonló helyzetben vagyok, mint te voltál...

Kivéve, hogy ő küldött el, már többször, mert "szeret velem lenni, de annyira azért nem, hogy összekössük az életünket" valahogy eddig mindig vissza csűrtem-csavartam magam... ja, és már 37 éves vagyok... Vele 4 éve vagyunk együtt, kivéve egy hónapot, amikor próbálkoztam egy másik férfival, de közben féltem, hogy elveszítem Őt, sőt, őket, mert a kisfiához is kötődöm már, őt három évesen ismertem meg, most 7... ráadásul szereti a gyerekeket, szeretne még, de nem mer velem? belefogni, igaz nehézkes a lakhatásunk... No, mindegy, szóval köszi, hogy megírtad :) az utóbbi két évben negyedévente újra és újra elolvasom. ;)

2009. nov. 22. 01:13
Ha igazán szeret, akkor nem foszt meg az anyaság érzésétől. A kora számít is, meg nem is. Jakupcsek Gabriella, aki negyvenen túl szülte harmadik gyermekét, mondta egy interjúban, hogy ő egész fiatal korában elvesztette az apukáját. Arra sincs biztosíték, hogy egy fiatal szülő fel fogja tudni nevelni a gyermekét, szóval a korával ne érveljen. Ha szeret és nem akar elveszíteni akkor lesz annyira önzetlen, hogy megadja ezt a boldogságot neked.
2009. nov. 20. 18:58
Valahol ertheto, hogy 50 evesen nem akar mar gyereket, a kerdes, beletorodsz-e ebbe.
2009. nov. 20. 17:47
A párod nem fogja meggondolni magát. Szerintem. Neked kell eldöntened, hogy őt válaszod-e, vagy a bizonytalanságot a gyerek esetleges reményével. Ha 20 év körüli volnál, azt mondanám, hagyd el, biztosan találsz mást, akit ugyanúgy szerethetsz vagy még jobban, mert gyereket is akar tőled. Most sem gondolom lehetetlennek, de valljuk be, a korban hozzád illő férfiak között kevés az, akinek nincs gyereke, vagy van, de még szeretne. Persze van ilyen is, csak kicsi az esély, hogy találkoztok és passzoltok is egymáshoz. Viszont ha maradsz a jelenlegi párod mellett, akkor el kell fogadnod ezt a helyzetet. Lehet teljes, boldog életet élni gyerek nélkül is. A gyerek nagy boldogság, de sok fájdalommal, aggódással, felelősséggel is jár. Fel tudjuk-e nevelni? Nem okoz-e neki problémát, ha az apját a nagyapjának nézik? Nekem van olyan ismerősöm, akinek a párja hasonló okok miatt nem akar gyereket, és a nő eldöntötte magában, hogy a férfit választja, és nem szenved, mert ő döntött! Nem kell szégyellni az ilyen döntést sem. Ha viszont úgy érzed, hogy a másik utat választod, át kell gondolnod, hogy bírod-e lelkileg, idegileg az egyedüllétet, a keresés bizonytalanságát, a csalódásokat, és a rizikót, hogy mégsem jön össze. A harmadik utat (egyedül) csak akkor válaszd, ha erős a családi háttér mögötted... (én azért nem ajánlom...) Jó döntést!
2009. okt. 26. 13:57

Szia Angi37! Nem tudom aktuális-e még!

Szeretném elmesélni az én történetemet. 30 éves voltam, amikor összejöttem egy akkor 39 éves férfival, aki elvált és van egy lánya, aki akkor volt 15 éves. Nekem nincs gyerekem. Már egy ideje nagyon szerettem volna, de nem találtam meg a megfelelő embert. Nagyon szép időszakot éltünk meg együtt, imádtuk egymást, a lányával is jól kijöttem. Olyan volt, mint a mesében. Csak aztán felmerült a gyerek kérdés. A párom egyértelműen kijelentette, hogy neki már van gyereke és nem akar többet. Én nagyon szerettem és próbáltam beszélni vele, ész érveket, jövőképet felvázoltam, sírtam, néha lemondtam róla, hogy nekem gyerekem legyen, mert annyira szerettem. Ő nem gondolta meg magát. Szép lassan 33 évesen megérett bennem, hogy akármennyire is szeretem, nem tudok gyerek nélkül élni. Többször próbáltam elhagyni, titkon remélve hátha meggondolja magát. De nem. Végül az utolsó kétségbeesett szakítás után, megismerkedtem egy másik férfival. Ő tudta, hogy még nincs lezárva az exemmel teljesen, ezért csak ismerkedünk hónapokig. Hozzám se ért egy ujjal sem. Közben a volt párom úgy tűnt bele is nyugodott a szakításba. Elmondtam neki őszintén már az elején, hogy van valaki, akivel esetleg új életet tudnék kezdeni. Aztán, amikor először meglátott bennünket az utcán együtt, 3 hónappal a szakítás után, akkor kezdett újra közeledni és amikor nemet mondtam, azt mondta, hogy bevállalja a babát is csak menjek vissza hozzá. De akkor már késő volt, szép lassan elkezdtem vonzódni az új páromhoz. Többször is kért, menjek vissza, azonnal lehet baba is!!! Végül sok átsírt, végiggondolt éjszaka után az új páromat választottam! Most 34 évesen pedig 4 hónapos terhes vagyok a kisbabánkkal:)És BOLDOG vagyok az új párommal!

24. zstimi
2009. márc. 27. 09:16
Nem tudom, mióta vagytok együtt, de ez a kérdés gondolom, nem most merült fel köztetek először. Tudod,azért az az igazság, hogy egy ötven éves férfi már általában nem vágyik gyerekre.Neki már van is (ráadásul egyedül nevelte, ha jól értelek),tehát a gyerekvállalás szempontjából lehet, hogy tényleg nem ő az igazi számodra.
2009. márc. 27. 08:29
Tarts ki az elhatározásod mellett és mondd el neki őszintén egy kávé mellett, hogy mit szeretnél. Hagyjatok időt a beszélgetésre, és ami a legfontosabb, maradjatok nyugodtak. Ha ettől volna szíve megfosztani Téged, (akit elvileg szeret, mert ha nem, nem lenne veled), akkor egy önző, irigy férfi... :( Ha nem ért meg, talán nem ő az igazi...
22. kohi
2009. márc. 24. 15:03

Hát nem ő az igazi, tapasztalatból beszélek hidd el.

Egy nőnek igen is "jár" a gyermek,akkor teljesedik be igazán a nőiessége.Ha a párod nem így gondolja , akkor NEM Ő AZ IGAZI. Aki azt mondja nem kell gyerek, azzal valami baj van SZERINTEM.

Nem szabad beletörődnöd, viszont nagyon sokat várnod sem.

Nagyon önző dolog azoktól a pasikól, akanek van gyermekük, ilyet kijelenteni.

Nem szabad vele maradnod...... ismét mondom, tapasztalatból beszélek.

2009. márc. 24. 14:47
Egyébként az én keresztanyám is már majdnem 50 volt, amikor szült...
20. reni79
2009. márc. 24. 12:51
Csak magadra gondolj!Neki könnyű,mert ahogy irtad neki már van.Légy őnzőbb mert ezek szerint nem ő az igazi ha nem látja be hogy egy nő életében ez a legszebb dolog!Ő pedig megfosztana ettől!
19. klenca
2009. márc. 24. 12:25

Én a helyedben próbálkoznék... Pláne, ha az igazi!

Sokan miután babavárásra adják a fejüket döbbennek rá, hogy manapság már nem is olyan könnyű mindenkinek teherbe esni...

18. 816fca07b8 (válaszként erre: 17. - E76e8f01ad)
2009. márc. 24. 12:23

hát igen,nem könnyű a helyzeted és valóban nincs garancia,de esély igen. és csak nézd meg:a Jakupcsek Gabi 46évesen szült :)

ha vele maradsz lehet h megbánod és később pont amiatt romlik meg a dolog,h őt fogod hibáztatni a gyerektelenségért,holott a te hibád,hisz te vállaltad h így is maradsz.. ezt nem bántásból mondom..

és még ott van legvégső esetben a donorsperma.. tudom nem ez a cél,de ha minden kötél szakad egyedül is lehet babád..


azért még egy próbát tehetnél a pároddal mond el neki őszintén h mit érzel,lehet h átérzi és meggondolja magát. de már 50 éves és van gyereke szóval ő már átélte milyen..ha akkor sem akar, még mindig dönthetsz te..


sok sikert kívánok neked,ha bármikor van kedved,írj akár priviben is,örülnék ha segíthetnék :)

17. e76e8f01ad (válaszként erre: 9. - Csipkerózsika)
2009. márc. 24. 00:02
Ez is nagyon igaz am.
16. e76e8f01ad (válaszként erre: 3. - 816fca07b8)
2009. márc. 23. 22:24
Huhhhhh ez kemenyen oszinte.Elgondolkodtatott.
15. d8908b786a (válaszként erre: 14. - E76e8f01ad)
2009. márc. 23. 22:19
Hát így már más a helyzet... Én nem erőltetném a gyermeket. Ha annyira szereted békélj meg vele.
2009. márc. 23. 22:17

Koszonom a hozzam szolasotokat!

Nos az elsohazassagabol van 1 14 eves fia,a felesege meghalt mikor a gyerek 3 es fel eves volt,egyedul nevelte,es raadasul a gyerek keresztanyja elakarta venni tole a gyereket.szoval nehez volt neki.Nos a parom 50 eves en 39,az utolso idoket jarom a gyerekre,elhagyni nem tudom,de szemvedek mikor latok 1 edes kicsiket.Nem tudom mit tegyek.

2009. márc. 23. 22:11
Mit mond? Miért nem akar?
2009. márc. 23. 22:11
Mit mond miért nem akar gyereket? Talán van már neki mástól? Érdekelne mit mond .Ő hány éves?
2009. márc. 23. 22:09
Még annyit, hogy ebben a korban elgondolkodtató, hogy mért nem akar már egy pasi családot...
2009. márc. 23. 22:08
Mi sem terveztünk gyerekeket. Főleg apa nem. Két fiunk van,és a párom imádja őket!
9. Csipkerózsika (válaszként erre: 1. - E76e8f01ad)
2009. márc. 23. 22:08

Hát nem tudom, a te korodban már nem sokat lehet várogatni, hogy felnőjön a pasi...

De ha hajthatatlan és elhagyod, akkor sincs rá semmi garancia, hogy "időben" találsz megfelelő társat, aki akar gyereket is.

Nehéz.

2009. márc. 23. 22:07

Ha már felteszed ezt a kérdést (hagyjam el),akkor foglalkoztat ez a gondolat is.

Talán mégsem ő az igazi?

2009. márc. 23. 22:05

:((


Az én párom sem akart gyereket sokáig. Igaz, mi elég korán (én21, ő 23 éves volt) összejöttünk, így bőven volt időnk a gyermekvállalásra. Kb. 25-26 éves lehettem, amikor kerek perec közöltem vele, hogyha nem akar gyereket később sem, akkor hagyjuk inkább az egészet.

Elfogadta, hogy én így érzek, együtt vagyunk azóta is. Én 34, ő 36 a lányunk pedig 2 éves.


A pasiknak idő kell. Ha még "belefér" az idődbe, várj.., de ha már nem huszonévesek vagytok, akkor nem biztos, hogy változni fog a véleménye.


Persze kivételek mindig vannak. Remélem, nálatok is így lesz.:)

6. d8908b786a (válaszként erre: 1. - E76e8f01ad)
2009. márc. 23. 22:04

Hű ha... Ez egy nehéz kérdés. Választanod kell. Leélheted az életed gyermek nélkül a párod mellett, reménykedve, hogy meggondolja magát.


Elhagyhatod és kereshetsz mást, viszont nem biztos, hogy annyira fogod szeretni, ellenben lehet gyereked.


Vagy választhatsz egy harmadik ostoba lépést, a teherbeesést... És megkockáztatod a mindent, vagy semmit lehetőségét.


Miért nem akar gyereket?

2009. márc. 23. 22:04
...vagy nem Ő az igazi...
4. maitra (válaszként erre: 1. - E76e8f01ad)
2009. márc. 23. 22:04
meg nem akar vagy egyaltalan nem akar?
2009. márc. 23. 22:03

ha nem ugyanazt akarja amit te,akkor nem ő az igazi..

az az igazi, aki hasonlóan gondolkodik, ugyanaz az értékrendetek,a vágyaitok, álmaitok, jövőképetek.


ettől függetlenül szerethetitek egymást, de az igazi sajna nem ő neked.

2009. márc. 23. 22:03

szia!

nálam ugyanez a szitu, de mondjuk én még kicsit fiatal vagyok, de én a te helyedben elhagynám... :S

2009. márc. 23. 22:00

Udvozlok minden kedves hozaszolot!

Nektek mi a velemenyetek?

Hadjam el?vagy mondjak le a gyerekvallalasrol?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook