Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A párom gyereket szeretne, de én nem vágyom rá fórum

A párom gyereket szeretne, de én nem vágyom rá (beszélgetős fórum)


1 2
2011. ápr. 15. 01:27

Én sosem szerettem volna gyereket. Rondán hangzik, de én a gyerekeket sem szerettem, nem tudtam mit kezdeni velük; valahogy hiányzott belőlem ez az érzés. Aztán véletlenül terhes lettem, megmagyarázhatatlanul a fogantatás utáni 3-4 napon éreztem, hogy történt valami; még a teszt sem mutatott pozitívat, de én már tudtam, hogy terhes vagyok és valahogy rájöttem hogy soha semmire nem vágytam annyira, mint erre az érzésre, hogy életet adhatok. Azóta a második babát várom...

Nem bíztatok senkit arra, hogy teljesen spontánul ugorjon bele a babavállalásba, de én sem tudtam elképzelni, hogy valaha is gyermeket szeretnék.

2011. ápr. 8. 16:03
Ha nem szeretnél babát,ne szülj !!!!!,mert egy gyermeknek nagyon-nagy szüksége van anyai szeretetre,amit nem lehet erőltetni. Prábálj felnőni és csak azután jöjjön a szülés.
39. katakin (válaszként erre: 32. - Re11)
2011. ápr. 5. 16:44
tökéletesen igazad van .2gyerekem van de nem atol ki igy öszhangban lenék.hál istenek veszekedések nélkül .de ez akor se jo .egyetérek nagyon veled
38. katakin (válaszként erre: 37. - Kis Marika)
2011. ápr. 5. 16:38
mond meg neki hogy azért nem válasz gyereket kifogásként mert a lányokat is szereted.azt montam a férjemnek ezért nem kell harmadig.poén az bene hogy meglepödtem mert elfogata a választ.
37. Kis Marika (válaszként erre: 1. - Kocos tündér)
2011. ápr. 5. 09:54
Én 38 éves múltam a párom fiatalabb nálam. Ő nagyon szeretne gyereket én viszont nem. Olvastam az írásodat kócos tündér, és azt hiszem, hogy ha valami nem megy, nem kell erőltetni. Imádom a páromat, ő is engem, nálunk is téma a gyerekvállalás, de nem mertem bevallani még neki hogy igazából sose akarok gyereket, soha nem is éreztem magamban a késztetést, és engem csak elborzaszt ha rágondolok hogy gyereket kéne vállaljak. Nem tudom mi lesz velünk, ha megtudja, még gyűjtöm a bátorságot, hogy egyszer elmerjem neki mondani hogy ne számítson gyerekre a részemről. Mondjuk a körülmények sem olyanok ahova szülnék szívesen, de azt hittem ez csak fiatalkori hóbort hogy nem akarok gyereket, de nem, az idő előrehaladtával egyre inkább nem! Akkor én is egy haszontalan ember lennék??? Én tudom, hogy nekem egy gyerek csak teher és nyűg lenne. és le lennék kötve egy egész életre. Én nem erre vágyom!
36. 9b2ec94d64 (válaszként erre: 35. - B789d47c89)
2011. márc. 31. 15:23
Azért ahhoz kellene még sokminden másnak is passzolni. :)
35. b789d47c89 (válaszként erre: 34. - 9b2ec94d64)
2011. márc. 31. 12:56
Akkor Ti egy összeillő pár lennétek a fórumindítóval :-)
2011. márc. 31. 09:58
Nahát. Én pont férfi oldalról nem találok olyan párt aki ne gyereklázban égne amikor én meg nem akarok gyereket. Ez a véleményem 10 éve stabil s már 34 leszek, úgyhogy nem is nagyon fog változni.
2011. márc. 30. 17:10
Szerintem sem vagy azért rossz ember,mert nem akarsz gyereket.Ez miatt nem lehet elítélni senkit.De abban lentebb valakivel egyetértek,hogy 9 év után került szóba a gyerek?Én 6 éve vagyok együtt a párommal és már pár hónap után tisztáztuk,hogy mindketten szeretnénk gyereket.Igaz,hogy akkor még fiatalok voltunk,de ha valamelyikőnk nem akart volna,már rég nem lennénk együtt.Ha tényleg nem akarsz gyereket és ezt mondtad a párodnak is,akkor az ő döntése,hogy mit lép,de ha menni akar,engedd el,mert szerintem így is kell majd neki idő,mire ő is kiheveri és új életet kezd és végre gyerekei lesznek.Ha már az elején tisztáztátok és valamelyőtöknek megváltozott a véleménye időközben,akkor a másikra nézve kicsit szemétség.Viszont abban is egyetértek,hogy sokaknak tényleg megváltozik a véleménye.Unokatesóm 30 éves elmúlt.Szó szerint ugyanazokat mondta,mint te.Ő is jól kijött a gyerekekkel,de neki is megvoltak az indokai,hogy miért nem akar.Már hozzá is szoktunk és elkönyveltük,hogy ez van,ő ezt akarja.Erre 1-2 hete beszélgettem vele és láss csodát,a baba volt a téma.Nem azt mondom,hogy most már "meghalna,hogy szüljön",de már nem az van,hogy soha nem akar,hanem az,hogy szeretne olyan embert találni,akinek szülhet.Jó volt hallani és csak pislogtam,hogy most mi van? :)
32. re11
2011. márc. 30. 15:52

Itt nem az a baj, hogy te nem akarsz gyereket, hanem az, hogy nem vagytok egy véleményen a pároddal ebben a fontos kérdésben.

Ha úgy érzed nem neked való az anyaság, nem kell szülnöd, egy ember gyerek nélkül is boldog lehet, viszont a párodat is meg kell érteni. Ha együtt maradtok valamelyikőtöknek engednie kell, de akkor nem lesztek boldogak.

Erről nem beszéltetek korábban? 9 éve vagytok együtt s idáig húztátok egymás idejét? Megértem, hogy szeretitek egymást, de ha ebben nem tudtok közös nevezőre jutni jobb más valaki oldalán keresni a boldogságot. Ráadásul ha te abszolút biztos vagy abban, hogy nem akarsz gyereket, ne húzd még 2 évig fölöslegesen az időt, mert még rosszabb lesz.

31. Cippora (válaszként erre: 1. - Kocos tündér)
2011. márc. 30. 15:47
Szerintem becsülendő,hogy mivel így érzel,úgy gondolod nem is fogsz gyereket vállalni.Ez még mindig jobb,mint ha csupán a párod vagy a környezeted kedvéért vállalnád.Ezt mindkettőtöknek akarnia kell.Egyébként még csak 28 éves vagy,simán változhat a véleményed.De ezekről a félelmekről beszélned kellene a pároddal!
30. 236fe2f68e (válaszként erre: 29. - Catherine.hsz)
2011. márc. 30. 14:55
Es mi van olyan esetben, ha eddig akartam, es terveztem, es kb 2-3 eve rajottem, hogy egyaltalan nem akarok? :)
29. Catherine.hsz (válaszként erre: 21. - 236fe2f68e)
2011. márc. 30. 14:39

Talán azért mosolyog "mindenki", mert átélték ugyanezt fiatalon. Aztán megszületett a gyerekük, és már másként látják.

A huszas évei elején a legtöbb embernek nem a családalapítás a legfontosabb. És ezzel nincs is semmi baj. Mint ahogy azzal sem, ha ez később is így marad. Csakhogy 90%-ban nem marad így. Ilyen az élet. Gyűlnek a tapasztalatok, változnak a dolgok, az életünk, az értékrendünk. Egy természetes folyamat részesei vagyunk. Szerencsére megváltoztathatjuk a döntéseink nagy részét, a hozzáállásunkat bizonyos témákhoz. Ilyen az élet. :)

2011. márc. 30. 14:35

Szerintem, ha így jó neked akkor maradjon is így.


De a párodat engedd el, hogy ő neki lehessen gyereke, mert aki szeretne annak gyermek nélkül semmit ér az élete.

27. hte23
2011. márc. 30. 14:33

westsidegirl és ang.


Nem kell megmagyarázni. Nem akartok és kész. Úgy gondoljátok jobb lesz gyerek nélkül, nem a Ti életcélotok. Ha igy érzitek, akkor igazatok van.


Nem kell mindenkinek szülni, nem mindenkinek való az anyaság.

Ennyi, és kész.


Van viszont olyan, aki erre született, és van aki később jön rá.... az majd akkor teszi meg a megfelelő lépéseket.

26. Catherine.hsz (válaszként erre: 1. - Kocos tündér)
2011. márc. 30. 14:29

Azért mert valaki nem akar gyereket, még nem értéktelen. Te sem vagy az. Biztosn megvan az oka is. Ezt csak Te tudhatod. Vagy talán egy pszichológus segíthetne rájönni az okára. Ha egyáltalán érdekel.

De abban azért vitatkoznék, hogy jól megvagytok, ha szinte soha nincs vita köztetek. Egy jó kapcsolatnak ugyanis nem ez az ismérve. Sőt...

Szerintem mostanra jutottatok el odáig, hogy végig kell gondolnotok, hogy valóban együtt akarjátok-e leélni az élteteket, valóban ugyanazt várjátok-e az élettől? Nem csak a megszokás és a biztonság érzése tart együtt Titeket még mindig?

A gyerek egy nagyon lényeges dolgog minden kapcsolatban. Sőt, én azt mondanám, hogy az élet legfontosabb kérdése. Én nem csak a Tiéd és a párodé, hanem a gyereké. Legfőképpen az övé. Ha úgy érzed, hogy nem tudnád szeretni, hogy nem vágysz rá magad miatt, akkor ne szülj! Más miatt semmiféleképpen. De ha csak attól félsz, hogy nem lennél jó szülő, akkor ez azt jelzi, hogy az lennél. Mert már kétségek vannak benned, mert tudod, hogy el is lehet rontani, mert a legjobbat akarod neki már most.

Én nagyon fiatalon tudtam, hogy szeretnék gyereket. Kicsit tovább tartott, míg megtaláltam azt az embert, akit apának szerettem volna, és még pár évig, amíg őt is meggyőztem, hogy a lehető legjobb apa lesz. Igazam lett, és megérte a várakozás. De mindenki más. Mindenkinek másra van szüksége az életben, az élettől. Ettől még nem rossz ember.

25. hte23
2011. márc. 30. 14:26

NEm érzem azt bajnak, ha még egy huszonéves nő nem akar gyereket. Szerintem ráér. Ma már, attól, hogy testileg hamarabb érettebbek, lelkileg még szerintem éretlenebbek mint a mi időnkben vagy még régebben.


Ma már szinte természetes, hogy szeretné egy nő, ha gyermeke születik, akkor viszonylag biztonságban nőjön fel. Ma ez szinte kivitelezhetetlen.

Ha valaki 30 év felett szül, sokkal érettebben, nyugodtabban, kiegyensúlyozottabban tud figyelni gyermekére. Természetesen akkor, ha úgy dönt.


Nem kell gyereket szülni, ez nem kötelező. CSak az tegye meg, és akkor amikor elérkezettnek látja az időt. És akkor jó anya lesz.

( persze nem árt kivizsgáltatnia magát még fiatal korban, nehogy később gond legyen a gyerekvállalás)


Ebben az esetben szükség van kompromisszumra. Egy belekényszerített gyerekvállalás egyik fél szempontjából se jó.


ÉS a fóruminditó szerintem nagyon felelősséggel gondolkozik. Nem akar kényszerből szülni, nem akarja azt, hogy a gyermeknek ebből hátránya legyen ( a gyerek megérzni, hogy kényszer hatására született)


Sok sikert neki.

24. 03feca27e2 (válaszként erre: 21. - 236fe2f68e)
2011. márc. 30. 14:21
:)))
23. gabi.k (válaszként erre: 1. - Kocos tündér)
2011. márc. 30. 14:20

szerintem ez nem korfüggő.

én most terhes vagyok, 30 éves. igaz én mindig szerettem volna babát, de nem minden áron. mikor aztán megtudtam h terhes vagyok, kétségbe estem, megidjedtem, hogy úristen mi lesz. de aztán rájöttem, hogy pont arra van az a 40 hét, hogy ezt feldolgozd és jó anya legyél.

de fura hogy hogy ezt pont Te mint nő írod, általában fordítva szokott lenni.

mindnesetre azt gondolomm, hogy senkit nem szabad erőltetni.

22. emi75
2011. márc. 30. 14:20

Tényleg "izé" az élet. Egy 40 éves barátnőmmel épp az ellenkezője történt, a párja 6 év után kitalálta, hogy mégsem akar gyereket. Barátnőm most választhat, együtt maradnak gyerek nélkül (és esetleg meggyűlöli a párját emiatt), vagy elhagyja a férfit, akit szívből szeret, akivel le akarja élni az életét, és reménykedik, hogy talál gyorsan másik párt, akivel beteljesülhet az álma, hogy anya lehessen.


Nem kívánom ezt a dilemmát egy nőnek sem (és persze egy férfinak sem, de ők azért lehetnek apák később is)


Én (kései) anyaként azt tudom mondani, hogy most már tudom, hogy mit veszítettem volna, ha lemondok az anyaságról. De nem vagyunk egyformák, sokan érzik úgy, hogy nem akarnak anyák lenni, nincs ezzel semmi baj. Inkább így legyen, mint a gyermek esetleg kárát lássa, teher legyen.


Írok privit neked még.

21. 236fe2f68e (válaszként erre: 19. - 03feca27e2)
2011. márc. 30. 14:20

sajnos mindig meg kell ezt magyarazni...meg en sem jottem ra miert..

mint hogy arra sem, hogy miert mosolyog es bologat mindenki, mondvan, hogy "meglatod, h valtozik ez meg, es lesz gyereked, csak meg fiatal vagy" -ok mosolyognak en vissza mosolygok..s kb ennyi.. xD

2011. márc. 30. 14:19

szia

kérdés az, hogy egyáltalán nem akarsz, vagy még szükséged van kis időre és akkor akarnál?


ha előbbi engedd el a párod, hogy ő döntsön, veled marad gyerek nélkül, vagy olyan párt keres akivel családot is alkothat

Ha pedig csak kis időt kérsz, látod ő kivárná érted!


Kérlek, ha nem akarsz egyáltalán ne húzd az ő idejét, s hagyd reménykedni... szemét dolog... - szerintem. Én az ilyet soha nem értem, eddig évekig, hogy volt, soha nem volt róla szó? Mi 8 éve együtt vagyunk de pár hó után leszögeztük, mindketten szeretnénk, mikor megfelelő lesz az idő... oda most annyi együtt töltött idő???


Légy korrekt!

S minden jót!

19. 03feca27e2 (válaszként erre: 16. - Zsuzska1979)
2011. márc. 30. 14:16
Miért kell mindent megmagyarázni? :)) Nem akarok mert nem érzem azt hogy akarok. :D Nem érzem szükségét egy gyereknek. :)) Én már csak ilyen szívtelen vagyok....vagy mi. :)))
18. Dinuss
2011. márc. 30. 14:12
Ennyi idosen meg en sem akartam gyereket...el nem tudtam kepzelni magam egy gyerekkel.:)
2011. márc. 30. 14:11
Van 1-2 éved, addig szól az ultimátum. Ha nem változnak az érzéseid, akkor a kapcsolatotoknak nem jósolok nagy jövőt. Ráadásul a párod is benne van a korban, nem lenne szép tőled, ha elvennéd tőle az apaság örömét.
16. Zsuzska1979 (válaszként erre: 10. - 03feca27e2)
2011. márc. 30. 14:11

Miért nem akarsz ennyire?


Az hogy több gyerekem legyen én sem tudnám elképzelni, de egy azért kell. El nem tudom képzelni, hogy akkor minek hajtanék. Ha szomorú vagyok ki vigasztalna meg, és ki lenne akiért a világon mindent megtennék. Mert azért valljuk be egy barát, élettárs vagy akár férj azért nem olyan. Legalábbis nekem.


De mindenki maga dönt és ha neked ez a döntésed akkor ez van.

15. mézgapaula (válaszként erre: 1. - Kocos tündér)
2011. márc. 30. 14:05

Szia, miért lennél semmirekellő ember?

Próbáld húzni az időt, ha valóban ragaszkodsz a párodhoz, eljön az ideje mindennek. Különben félő, hogy egy idő után másfelé fog kacsingatni. Jó néhány ilyen párt ismertem, akik hosszú idő után, gyermektelenül mentek szét és 1(-2) éven belül a pasinak már gyereke volt.

De az is lehet, hogy neked is csak akkor jön majd meg a kedved az anyasághoz, ha találkozol egy másik férfival, aki kihozza belőled ezeket az érzéseket.

14. 06718ca650 (válaszként erre: 13. - 03feca27e2)
2011. márc. 30. 14:03
:) nem is vitázni akartam én, csak elmesélni hogy én is ilyen voltam, aztán megváltoztam. :) ♥
13. 03feca27e2 (válaszként erre: 12. - 06718ca650)
2011. márc. 30. 14:02
:D Jó, nem vitázom. :D
12. 06718ca650 (válaszként erre: 10. - 03feca27e2)
2011. márc. 30. 13:57
lehet. :) de én is biztos voltam. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook