Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A párom elveszíti a munkahelyét, sok a hitele, amikor én elhatároztam, hogy elköltözök tőle...Maradjak vagy menjek? fórum

A párom elveszíti a munkahelyét, sok a hitele, amikor én elhatároztam, hogy elköltözök tőle...Maradjak vagy menjek? (beszélgetős fórum)


1 2
30. 1f59823251 (válaszként erre: 27. - E679c277c9)
2009. márc. 27. 11:43
dákom egyenlő diákom
29. 1f59823251 (válaszként erre: 27. - E679c277c9)
2009. márc. 27. 11:42
én is szemét voltam és rádöbbentem, hogy az eggyik dákom az
28. meli-79 (válaszként erre: 27. - E679c277c9)
2009. márc. 26. 08:55
jól döntöttél, fiatal vagy még, előtted az élet, gondolj magadra, ő meg elvan a barátnőivel.
2009. márc. 26. 08:46

Döntöttem, végre elhatároztam magam és hétvégén költözök is albérletbe. Remélem jól alakul minden... Ma mondom meg neki, hogy költözök... Én idegileg már nem akarom tovább rűrni, amiket és ahogyan viselkedik velem. Tudom, hogy szemét dolgo, de kiváncsiságból megnéztem a kimenő hívásait. Alig ért haza és már rögtön hívta az egyik csajt. Na, köszönöm, én ebből többet nem kérek. Meg aztán abból is elegem van, hogy lekezelően beszél velem sokszor, mintha nem is tudom, kije lennék...

Na mindegy, most kell erősnek lennem, nagylány vagyok, majd túlteszem magam rajta.

Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásaitokat! Sokat jelentett!!!

2009. márc. 25. 14:27
Egy percig sem szabad tovább tűrnöd és elviselned a "csajozós" barátodat.Tipikus példánya a nőket anyagilag és érzelmileg kihasználó férfi-fajtának.Ne féltsd,gyorsan megtalálja az újabb "áldozatát" ,akinek eljátszhatja a szegény csórót.Miután kifizetté(te)k helyette az adóságát,tiszta lappal,nagymenőként fog elindulni egy újabb nő meghódítására.Persze a lakásával a háta mögött,ami nyilván az ő nevén van.Éld végre a saját életedet,hidd el,jobb szingliként gondtalanul élni (akár átmenetileg),mint egy bizonytalan,rossz kapcsolatban vergődni.Gondolj arra,hogy hatmilliárd ember él a földön,találsz nála "szebbet-jobbat".Sok sikert!
25. e679c277c9 (válaszként erre: 22. - Nosferina)
2009. márc. 25. 13:17
Szeretem, de amikor többször okoz valaki boldogtalanságot vagy szenvedést, mint boldogságot, akkoris érdemes vele maradni??? Egyébként engem az anyagi része nem is érdekelne, inkább az érzelmi, ahogy megbánt és még csak nem is érzi, pedig tudja, mert már nem egyszer mondtam neki... Most egy barát csaj kifizet neki egy nem kisebb összegű adósságot, aki miatt sokszor folytak a veszekedések. Amikor a kutyára vigyázott a csak, mert hozzám jött a párom, utána ideköltözve, sokszor hagyott egyedül és ment át hozzá "hálálkodni", akkor ekkora összeg után várjam meg, hogy hogyan fog neki hálálkodni és szenvedjek mégjobban??? Az elején el lett rontva minden, nem is ismerhettem meg a csajt, mert akkor legalább ismerném és jobban bízhatnék mindkettőben.... és még közös barát is lehetett volna a csaj utána, ami szintén egy ok lett volna, hogy ne essen rosszul vagy ne legyek féltékeny se.......
2009. márc. 25. 07:52
˙˙bajban ismerszik meg az igaz szerelem´´)))
23. c4bd4891fa (válaszként erre: 22. - Nosferina)
2009. márc. 25. 07:44
Te tudsz valamit....
2009. márc. 24. 22:22

Én egy dolgot megtanultam-ha szeretek valakit,annak érdemes egy utolsó esélyt adni-de talán másodikat is :) mert később megbánhatod!

Viszont,akit nem szerettem annyira,nem hatott meg a szakítás!

Ha szeretek valakit,akkor benyelem,hogy időnként nem vagyok boldog mellette.Elvégre az élet nem egy habos torta,főleg most, a válság idején.

Sok embernek van most anyagi gondja- állást meg könnyen lehet találni-csak akarni kell!

Nem kell rögtön szuper melót vállalni,egyelőre bármilyen megteszi-aztán időközben lehet váltani.

A szerencse forgandó,egyszer lent,egyszer fent.

Most lent van,de ki tudja,lehet 1 év múlva milliomos lesz :) mert örököl,vagy nyer a lottón,vagy előléptetik,mit tudom én :) az élet kiszámíthatatlan-nem tudhatjuk mit hoz a jövő!

Én mit meg nem adnék azért,hogy egy olyan férfi mellett élhessek,akit szeretek!Sajnos ez nekem most nem adatik meg,és azt hiszem,elég sokáig nem is fog :(

21. e679c277c9 (válaszként erre: 19. - Nosferina)
2009. márc. 24. 09:07
Ez szerintem nem úgy megy. Hiába szeretünk valakit, ha nem vagyunk mellette boldogok, csak ritkábban, mint boldogtalanok. Ilyenkor szerintem már nem csak az a lényeg, hogy szeretem-e vagy sem. Közös lakás, autó stb. nincs. A lakás, amit fizetni kell, az övé, nekem pedig autóm van...
2009. márc. 23. 22:40

nem vagy felelős az ő életéért,ha menni akarsz, menj. lehet h pont úgy tud talpra állni, ha nincs mellette vki aki mindig kihúzza a bajból. úgy érzem, megfolyt téged ez a kapcsolat és ha maradsz, csak rosszabb lesz.

egyébként meg már azon is lehet-ne- spórolnia ha nem cigizne nem? és munka meg van,csak el kell vállalni.


mikor a szuperokos bátyámat elküldték mert tropára ment a cég, elment barkácsáruházba mindenesnek,napi 2000-ért,aztán meg ugyanennyiért kamiontmosni és csak 10 naponta kért szabinapot mert kellett a pénz..


szóval: menj,és lélegezz fel. nem felelsz a sorsáért

2009. márc. 23. 21:09

Egy dolgot kell magadban tisztázni!Szereted még?Csak ez számít,nem a pénz,vagy a sajnálat!

Mert ha szereted még, akkor érdemes vele együtt lenni a jóban-és jelenleg a rosszban is.

Vázold fel magadban,ha elhagynád,és megtudnád,hogy pár nappal később már van új barátnője,mit szólnál?

Bántana a dolog?Mert ha igen,el kell gondolkodnod az érzéseiden.Az is számít mennyi ideje vagytok együtt,hány éves vagy,van e hova menned,milyen közös dolgok vannak.Lakás,autó stb..mivel járna ha maradnál,mivel járna,ha mennél...az érzelmek vezéreljenek semmi más!

Eszedre ne hallgass,csak a szívedre!

2009. márc. 23. 18:54
Arról szó sincs, hogy nem szeretném, csak a kapcsolatunkban már elég sokat szenvedtem és nekem elegem lett. Szeretem és azért nem szeretném ebben a szituban elhagyni... segíteni szeretnék, de ő az eddigi segítségemet is semmibe vette (természetes - mondja). A másik: úgy érzem, ő nem tudja nekem érzelmileg azt megadni, amire szükségem lenne, hogy én is boldog legyek...vele.
17. spinneli (válaszként erre: 13. - E679c277c9)
2009. márc. 23. 17:48

tisztázandó:

azért vacilálsz mert sajnálod?

2009. márc. 23. 17:46
én nem költöznék össze egy szobába egy olyan személlyel, akit nem szeretek, főleg ha nyers velem, vagy átnéz rajtam.
15. c4bd4891fa (válaszként erre: 13. - E679c277c9)
2009. márc. 23. 15:12
Nem kéne magyarázni a bizit.
14. c4bd4891fa (válaszként erre: 12. - E679c277c9)
2009. márc. 23. 15:12
Azt, hogy gondolkodj el, fordított szituban Neked, hogy esne...
13. e679c277c9 (válaszként erre: 12. - E679c277c9)
2009. márc. 23. 15:05
nem azért akarom elhagyni, mert sok a fizetnivalója és anyagi problémák léphetnek fel, épp ezért nem akarom. Meg azért se mert szeretem, de tudom, hogy vele így (törődésre, szeretetre gondolok + csaj barátai)nem leszünk együtt boldogok...
12. e679c277c9 (válaszként erre: 11. - C4bd4891fa)
2009. márc. 23. 15:03
ezzel most mit akarsz mondani???
11. c4bd4891fa (válaszként erre: 1. - E679c277c9)
2009. márc. 23. 12:08
A sűlyedő hajót aki előszőr hagyja el-az elég sok mindenről árulkodik....
10. e679c277c9 (válaszként erre: 9. - Meli-79)
2009. márc. 23. 08:54
Hát igen... igaz. Oldja meg... de mégis úgy érzem, hogy nagyon szemét dolog lenne tőlem, ha ebben a pillanatban hagynám egyedül. Viszont ő az eddigi segítségemet és támogatásomat se tudta figyelembe venni és legalább egy kicsit több törődéssel és szeretettel/kedvességgel viszonozni nekem.
2009. márc. 23. 08:21
olvastam a másik topikodat, abban azt írtad, hogy vannak barátai, de főleg barátnői, meg hogy a barátság szent neki, blablabla... Ha ilyen frankó adottságai vannak, akkor van valami okod félteni? Ugye nem.
8. e679c277c9 (válaszként erre: 7. - Meli-79)
2009. márc. 23. 08:16
Ez mind szép és jó, csak az a helyzet, hogy már 1 hete elküldték volna, de még volt/van 1 hetes munka. Azt mondták neki, mivel elvállalta, nem mehet el szabira, se táppénzre, különben nem fizetik ki az egész hónapját. Jó ezek csak fenyegetések, meg szabálytalanságok - szerintem, de sose lehet tudni...
2009. márc. 23. 07:49

A munkáltatónak a párodat engedni kéne interjúra, mert ezt találtam a felmondási idővel kapcsolatban:


[link]


Felmentési idő: a munkáltató rendes felmondása esetén köteles a munkavállalót a munkavégzés alól, a munkavállaló kívánságának megfelelő időben és részletekben felmenteni. A felmentési idő mértéke a felmondási idő fele. (A töredéknapot egész napként kell figyelembe venni.) A felmentés időtartamára a munkavállalót átlagkeresete illeti meg. Nem jár átlagkereset arra az időre, amely alatt a munkavállaló munkabérre egyébként sem lenne jogosult. Amennyiben a munkavállalót a felmondási idő letelte előtt a munkavégzés alól végleg felmentették és a munkabér fizetését kizáró körülmény a felmentése után következett be, a már kifizetett munkabért nem lehet visszakövetelni. A felmentés tartamára kifizetett átlagkereset akkor sem követelhető vissza, ha a munkavállaló a felmentési idő alatt munkavégzéssel járó jogviszonyt létesít.

6. e679c277c9 (válaszként erre: 4. - Meli-79)
2009. márc. 23. 07:32
Munkahiány miatt mondanak neki fel. A pókert csak neten játsza, játékpénzzel... A cigiről meg már amióta együtt vagyunk (1 éve) "akar" leszokni, de főleg most az idegesség miatt nem fog tudni.
2009. márc. 23. 07:25
A te életedről van szó, te tudsz róla dönteni.
2009. márc. 23. 07:25

Szerintem mondd meg neki, hogy szokjon le a cigiről, meg a szerencsejátékról. Azok csak a pénzt viszik.

Miért mondanak fel neki? Leépítések vannak? Vagy csinált valami galibát?

2009. márc. 23. 07:18
a hiteleket még azelőtt vette fel, mielőtt megismerkedtünk. Az anyagiak miatt is voltak eleinte veszekedéseink, de azt megoldottuk akkor. Szeretem, és igazából ő is szeret, csak nehezen tudja éreztetni velem. (vagy túl nagyok az elvárásaim) Legfőképpen a veszekedések a barátos női miatt voltak. Ugyanis átjárt hozzájuk estefele is... áll. csak beszélgetni, aztán amikor hazajött, csak veszekedett velem. mostanába már kevésbé járt át. Viszont a cigi, póker, szórakozás stb. mindig fontosabb neki, mint, hogy egy kis csókot néha megeresszen vagy megöleljen engem... sokminden összegyűlt és úgy éreztem nem ő az igazi, hiába szeretem. Ezért akartam költözni, de most megint bizonytalan vagyok:(((((
2009. márc. 23. 07:11
az attol fugg hogy szereted -e , vagy miert voltak a veszekedesek lehet eppen az anyagiak miatt vagytok feszultek ,vagy miert vette fel az adosagott magaert vagy erted is ,kulon alonak nehez ezt eldonteni tegyel belatasod szerint ,hallgas a szivedre, meg az esszedre is.
2009. márc. 23. 07:06

A páromnak a héten felmondanak a munkahelyén, de elég sok hitele van, így erre keres(ünk) megoldást. Interjúra nem engedték el, azaz szabira a mostani munkahelyéről, sok lehetősége pedig nincs jelenleg. Pedig pont eldöntöttem, hogy elhagyom, mert sok problémánk volt és vannak dolgok, amiket nehezen tudok elviselni, ill. sokszor érzem azt, hogy szinte minden fontosabb, előrébb áll előttem. Most azt akarja, hogy menjünk albérletbe, vegyünk ki egy szobát, ezt a lakást pedig adjuk ki és úgy talán jobban tudjuk fizetni majd a dolgokat. Szerintem nem, ha nem lesz munkahelye. Eddig közös kasszán voltunk, de mostanában épp azon tűnödtem, hogy elég bizonytalan ez a kapcsolat is, sokat segítettem neki, de semmivel nem tudja viszonozni. Nem is kérek sokat, csak, hogy szeressen és azt mutassa ki jobban.

Szóval nem tudom, hogy most megint mit tegyek, mikor elhatároztam, hogy külön megyek albiba, erre most hagyjam itt a "sz*rba"??? Vagy várjam meg, amíg rendeződnek a dolgok körülötte??? De ki tudja mikor lesz az???

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook