Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A pánikbetegségből véglegesen meg lehet gyógyulni? fórum

A pánikbetegségből véglegesen meg lehet gyógyulni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2011. nov. 3. 12:07
Fórumnyitó kérdésre adott rövid válaszom: nem.
2011. okt. 13. 07:48
Nekem volt egy időszakom, amikor rámtört ez a betegség. Éjjel fulladtam, ha lefeküdtem és nem tudtam hetekig aludni. Kaptam rá nyugtató, meg elaltató, utána attól kezdtem félni, hogy rászokom a gyógyszerekre. Fél év alatt rendbe jöttem. Annyi maradt vissza, hogy sok ember között, illetve kis helységben fulladok, meg néha éjjel elönt a melegség, akkor odaállok az ablakhoz és rendbehoz. Szóval teljesen nem, de a gyógyszert el lehet hagyni.
2011. okt. 12. 21:36
Sziasztok, véleményem szerint véglegesen és 100 százalékosan NEM lehet. ( sajnos)
31. -KisTücsök- (válaszként erre: 29. - A4e0c794c6)
2011. okt. 10. 14:14

Mutass olyan embert, aki teljes nyugalomban élheti a mindennapjait. Nagyon kevés embernek adatik meg és ha nem egy távoli sziget őslakója vagy nem egy tibeti szerzetes vagy, akkor jó eséllyel keményen kapsz izgalomból, problémákból, stresszből. Ez egy ilyen világ, egy ilyen környezet, de ebből kell kihozni a legtöbbet.

Ami életvitelt eddig folytattál, az vezetett a pánikbetegséghez, tehát meg kell találni azokat a módszereket, amik segítenek neked, "tehermentesítik" és erősítik a tested, az idegrendszeredet.

30. GNika
2011. okt. 8. 16:05
Én meggyógyultam pánikbetegségből,depresszióból sok orvost megjárva,sok gyógyszert kipróbálva miknek sok mellékhatásuk volt,de amire kellett volna arra nem használtak.Pár éve a Hit gyülekezetében egy ima hatására Isten teljesen meggyógyított,azóta szabad vagyok ellátom a családom,dolgozom.Semmilyen gyógyszert nem szedek.
29. a4e0c794c6 (válaszként erre: 28. - -KisTücsök-)
2011. okt. 8. 15:29
a barátom szerint nem kell hozzá más csak én és nyugalom, csakhogy én ezt nem hiszem, merthogy van egy 4 éves gyerekem is, és igy máris nincs meg a nyugalom.
2011. okt. 8. 13:49
Igen, de meg kell dolgozni érte és életmódváltás is kell hozzá, ha tartós változást akar az ember.
27. a4e0c794c6 (válaszként erre: 8. - Szemmelver)
2011. okt. 7. 21:52
Hogyan csináltad?
26. anci1980 (válaszként erre: 25. - Bricsitte)
2010. dec. 28. 13:59
Szia. Sajnos segíteni nem tudok, még Én is javában benne vagyok a pánikbetegségben, de örülök, hogy rádtaláltam. Már régen szerettem volna levelezni valakivel, aki ismeri ezt a betegséget és nem gondolja, hogy ezt Én generálom magamnak. 30 éves 2 gyerekes anyuka vagyok és már annyira elvagyok keseredve. A gyerekek alig vannak levegőn az agorafóbiám miatt és sokan megvetnek emiatt...Nagyon FÁJ!!! Te szedsz valami gyógyszert?
2010. okt. 8. 17:02
Sziasztok!Én 12éve szenvedek ettől a pánikbetegségtől mikor is császároztak attól fogva meg változott az életem.Halálfélelemmel kezdüdött rá 4évre megszületett a kicsi lányom azt hidtem jobb lesz ,de tévedtem el mentem orvoshoz írt fel gyógyszert,de már nem is tudom milyet,de nem volt jó.Úgy hogy küzdöttem tovább ismerőseim azt mondták nem vagyok normális meg bolod vagyok mikor el meséltem mit érzek.Ez volt 2002-ben.2008-ba újból terhes ledtem most jelenleg gyeden vagyok ,de végik kisért a roszullét ami abból állt,hogy jött egy fehérség remegtem féltem hasmenés ájulás érzés. Én azt hidtem hogy szoptatam a babómat és az váltsa ki enyire ,de nem igaz nem attól 1,5hónapja nem szoptatok és minden nap előjön ez a rosszulét és már nem bírom főlleg akor mikor ki kell mennem az utcára vagy ha tudom ,hogy el kell mennem itthonról,de néha már itthon is el kap,nagyon ritka ha jól érzem magam.El mentem orvoshoz és mondtam neki, el küldöt laborba ,de hála istenek minden rendbe kivéve a vas ami nagyon alacsony.Azt mondta ,hogy ilyen rosszullétett el kéne kapni egyszer:-):-(Mondták menjek kineziológushoz az segít meg találni mi okoza ezt a rosszullétett.Nekem az lenne jó ha lenne valaki aki tudna segíteni aki már meg tudot gyógyulni ebből a betegségből.Ha van valaki segítsen nekem.Előre is köszönöm
24. Márta1973 (válaszként erre: 23. - A7baea197d)
2010. jún. 22. 13:12
Köszönöm válaszod.Értem a lényeget.Segített.
23. a7baea197d (válaszként erre: 19. - Márta1973)
2010. jún. 21. 23:18

Én úgy gondolom, mivel a szorongásos tünetek sok esetben sokasodnak, illetve generálják a félelmet.

Mondok egy példát: Van egy alap szorongásos állapot, vagy túlzott aggodalom, ami lehet elfojtás, fel nem dolgozott tartalmak miatt, százezer oka lehet. Amint maga az "ok" enyhül, de például ha te szorongással vezetsz le bizonyos dologokat, keres a pszichéd mást, amin tud rágódni. Sajnos nagyon sokszor így van ez. Ha maga a pánik pl enyhül, előfordulhat, hogy azon kezdesz rágódni, hogy lesz e megint pánikrohamod, előre rágod magad, aggódsz félsz, és akkor ez válik a félelem okaivá.

A gyógyszerek tüneti kezelés, nem oldja meg a problémát, csak elfedi, de szükséges, mivel olyankor a szorongás olyan mértékű lehet, ami elviselhetetlen. Ha sikerült most gyógyszerek nélkül meglenned, ez azt jelenti, hogy kész vagy ezekkel szembenézni, és feldolgozni. A kezelés kellett, ahhoz hogy ezzel tudj szembesülni, de mivel most nincs szükség gyógyszerkre, azt jelzi, hogy most kell magadon munkálkodni, ami életedbe hiányosság, megérteni, és lehetséges hogy életviteledben némi változtatást eszközölni. Sok esetben a szorongás egy pajzs, amivel a tudat nem akar szembesülni, ebbe menekül: pl: boldogtalanság, rossz párkapcsolat, bűntudat. Ezeknek a gyökereit ha megtalálod Önmagadban, és Önmagad is elfogadod, betegségtudat nélkül, úgy vélem véglegesen meg tudsz ettől szabadulni.

Remélem tudtam segíteni!

2010. jún. 21. 16:06
Köszönöm mindenkinek!
21. kacago325 (válaszként erre: 19. - Márta1973)
2010. jún. 21. 14:14
Ne gondolkozz!Örülj hogy "túl vagy rajta",és nem jöm elő megint!Tapasztalatból írom.
20. mágnes74 (válaszként erre: 19. - Márta1973)
2010. jún. 21. 14:08

Ne gondolkozz ezen, majd kiderül.

Nekem is volt egy év gyógyszermentes, tünetmentes időszakom, de visszaestem.

Viszont, most tudom, hogy nem így lesz! Meggyógyulok!

Örülj neki, hogy jól vagy, tart ameddig tart.

Remélem, örökké!

19. Márta1973 (válaszként erre: 4. - A7baea197d)
2010. jún. 21. 14:06

Rólam van szó.

Szedtem gyógyszert 1 évig nagyon jól reagáltam a gyógyszeres kezelésre.1 éve nem szedek semmit,jobban vagyok mint valaha voltam.De kérdés hogy meddig.Vagy ne gondolkozzam ezen?Lehet meggyógyultam.Én úgy érzem.

18. ec5f0b4fe2 (válaszként erre: 1. - Márta1973)
2010. jún. 20. 20:50
Az emberi elme csodálatos és ahogy megbetegített úgy meg is tud gyógyítani.Persze csak akkor ha ezt valóban hiszed és tudod!!!Pánikbeteg voltam és dohányoztam is évekig .Ma már új ember vagyok!!!:)
17. bige (válaszként erre: 16. - Szemmelver)
2010. jún. 20. 20:48
én 12 éve nem szívom. én sem nyúlnék hozzá, pedig volt már minden azóta. ez csak érzés
16. szemmelver (válaszként erre: 14. - Bige)
2010. jún. 20. 20:44
nem tudom én 14 éves korom óta szívtam, csak 2 gyerekvárás és szoptatás idejére hagytam abba, de már nem is tudom hány éve, biztos több, mint 6:) abbahagytam és eszmbe sem jut, és nincs olyan élethelyzet, ami miatt rágyújtanék
15. FairyJ
2010. jún. 20. 20:42
Én arra lennék kíváncsi,hogy az agorafóbiába vissza lehet-e esni?:S Vagy több évnyi pánikos tapasztalattal odáig azért nem szoktak visszaesni?
14. bige (válaszként erre: 12. - Szemmelver)
2010. jún. 20. 20:37

gratulálok:)


azért függ attól, hogy ki mennyire erős dohányos volt. én is utálom a füstöt, a szagát, ha rám fújják, ha büdös vagyok tőle, elképzelem a szám ízét, de mégis tudom, ha rágyújtanék egyszer- ismét szívnám. a hosszú éveken keresztül napi legalább 1 doboz cigit szívók mind azt mondják - csak abbahagyni tudták. néha eszükbe jut.

13. mágnes74 (válaszként erre: 10. - 8e163afeff)
2010. jún. 20. 20:32
Nekem nem jött be, ezért írtam, hogy több módszert meg kell ismerni, mielőtt meglesz a hozzá illő:)
12. szemmelver (válaszként erre: 11. - Bige)
2010. jún. 20. 20:30
én leszoktam a cigiről és soha nem tudnék rágyújtani,, annyira undorodom még a szagától is!
11. bige
2010. jún. 20. 20:25

én évek óta nem szedek gyógyszert, és jól vagyok.

Hogy ki lehet-e gyógyulni belőle? azt nem tudom.


a cigarettáról nem lehet leszokni, csak abbahagyni - azt tudom:)

lehet, hogy itt is "csak" tünetmentessé lehet válni, de ha jön valami , akkor előbújik.

Engem a pajzsmirigyemmel kezeltek félre - ekkor lettem pánikbeteg. szedtem gyógyszert, aztán abbahagytam, jól voltam. Majd kivették a pajzsmirigyem , ismét megbolydult a hormonháztartásom, vegetatív funkcióim, és újból előjött. szedtem megint gyógyszert, sokat gondolkodtam, próbáltam rendbe rakni a dolgaimat. Évek óta semmi bajom gyógyszer nélkül.


Lehet, hogy meggyógyultam?:))) Ezen még nem gondolkodtam. nem foglalkoztam vele.

..de nem könnyű az biztos!

2010. jún. 20. 20:25
Igen: ajánlom Szendi Gábor: Pánik c. könyvét, saját magad is végig tudod vezetni a terápián, és megérted belőle, hogy a pánikérzés tulajdonképpen nem is betegség, csak egy kezelhető reakció. Nagyon érdemes elolvasni, több embernek végleges gyógyulást hozott az ismeretségi körömből! (4 lány próbálta ki, és mind a 4-en jól vannak!)
2010. jún. 20. 20:21
A lényeg, hogy megtaláld azt a módszert, ami beválik neked.
2010. jún. 20. 20:20
én meggyógyultam:)
2010. jún. 20. 20:18
Én most próbálok, sikerülni fog, hiszek benne!
2010. jún. 20. 20:17
Igen, de ne felejtsük el, hogy ha még nem is múlik el 100%-ig, kezelés hatására sokat szokott javulni! Azért nem mindegy, hogy egy évben egyszer-kétszer kicsit rosszul leszünk a tömegben vagy járművön, vagy pedig napi gyakorisággal jelentkezik, úgy, hogy még az utcára sem merünk kimenni!
5. FairyJ (válaszként erre: 1. - Márta1973)
2010. jún. 20. 20:17
Állítólag igen, nekem nem sikerült. Még...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook