Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A paleolit recepteknél feltüntetett egyes lisztek (kókusz, gesztenye, stb.) helyettesíthetők-e vagy csak az használható ami le van írva? fórum

A paleolit recepteknél feltüntetett egyes lisztek (kókusz, gesztenye, stb.) helyettesíthetők-e vagy csak az használható ami le van írva? (tudásbázis kérdés)


1 2
8. HViki (válaszként erre: 7. - Kryssz)
2012. okt. 11. 09:10
Sertészsír miért nem? Én már készítettem vele piskótát is. Vajnál jobb a ghí, de nálam még kompromisszumként szerepel. Előbb-utóbb rászánom magam a ghí készítésre és akkor a vaj is száműzött lesz. :)
2012. okt. 11. 09:06
Álltalában kókuszzsírt vagy vajat írnak a receptek, állati eredetű zsiradékot nem - ennek ellenére használhatóak a liba, kacsa tyúk zsírok - mert gondolom a sertészsír nem. Ja, és a kókuszzsír és a vaj helyettesítheti egymást? Köszönöm a válaszaitokat!
6. kryssz (válaszként erre: 4. - F3000dc5ef)
2012. okt. 11. 09:05

Igen, természetesen! :-)

pl. kakaóscsigát, amihez a recept szerint gesztenyeliszt és kókuszliszt is kell. Gondoltam,megoldom csak az egyik fajával, ha lehet. aztán sjtos tallért is kipróbálnék készíteni, ahhoz meg zabpehely és zabliszt kell, viszont ezt teljesen kihagynám,mivel egyes források szerint nem 100%-osan paleo. Mindegy hogy mit mivel helyettesítek?

5. HViki (válaszként erre: 3. - Fdóri)
2012. okt. 11. 09:03

De ki lehet váltani darált magokkal is. Csak ott figyelni kell rá, hogy azoknak van zsírtartalma is.

Paleózni meg egyszerűen remek! :)

4. f3000dc5ef (válaszként erre: 3. - Fdóri)
2012. okt. 11. 08:58
természetesen másik paleo liszttel gondolom :)
2012. okt. 11. 08:57

Szia


Csak az a kérdés, mivel helyettesíted...

Miért akarsz paleózni?

2012. okt. 11. 08:57
attól függ hogy mit akarsz csinálni, de általában helyettesíthető
2012. okt. 11. 08:52
A paleolit recepteknél feltüntetett egyes lisztek (kókusz, gesztenye, stb.) helyettesíthetők-e vagy csak az használható ami le van írva?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook