Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A nyelvtanfolyamok tényleg hatékonyak? fórum

A nyelvtanfolyamok tényleg hatékonyak? (beszélgetős fórum)

2016. nov. 16. 12:03

Szerintem szórakozva a legjobb tanulni.


Egész pontosan Lomb Kató módszerében hiszek.


Angolul úgy tanultam, hogy a kedvenc sorozatomat kiszótároztam és megtanultam a kiírtakat. Olvasgattam egy nyelvtan könyvet, beszélgettem heti 1 órát egy magántanárral pár hónapig, és 2,5 év után tettem középfokú nyelvvizsgát. Átlagosan kb. napi egy órát tanultam.

A nyelvvizsga után már nem tanultam klasszikus értelemben, csak regényeket olvastam és filmeket néztem.

Aztán elmentem egy szinkrondramaturg képzésre, és belekóstoltam a szakmába. Sajnos nem lehet belőle megélni, pedig álmom volt, hogy a nyelvvel foglalkozzak főállásban.


Most regényeket olvasok, napi szinten chatelek, filmet nézek. Nyilvánvalóan egyoldalú a nyelvtudásom, mert nincs módom a beszédre, és gyakorlatilag "nem kell sehova" nekem az angol, csak szeretem Igényem lenne a beszédre, és szeretném a nyelvtanomat is fejleszteni.


Németül a gimiben tanultam heti két illetve 3 órában, ott 3 év után tettem középfokú nyelvvizsgát. Szóval iskolában is lehet nyelvet tanulni, de sokkal élőbb és használhatóbb az a nyelvtudásom, amit nem a klasszikus módszerekkel tanultam, csak úgy "ragadt rám".


Most már olyan sebességgel olvasok angolul, mint egy átlag tempójú ember magyarul.(Magyarul iszonyatosan nagy tempóban olvasok.)


Akit érdekel a nyelvtanulás javaslom, hogy nézze meg az "öt év öt nyelv" blogot vagy nézzen után pl. az anki-nak. Van ingyenes nyelvtanuló program is, ahol játékként lehet tanulni.

24. csikil4ny (válaszként erre: 23. - C73db520ef)
2016. nov. 16. 09:54
Ki az aki kepes napi 12 orat tanulni? Az mondja el nekem is a modjat.
23. c73db520ef (válaszként erre: 1. - Bec83ea9c4)
2016. nov. 16. 09:45
Ha s*ggelsz hozza eleget ugy osszessegeben napi 12-14-16 orat, akkor igen. De ugyis akkor az igazi, ha eleseben vagy.
22. túrógombócka (válaszként erre: 19. - Moonlight13)
2016. nov. 16. 07:42
angolt
21. főnix01 (válaszként erre: 6. - Túrógombócka)
2016. nov. 15. 23:42

Teljesen egyetértek! Kell idő, hogy leülepedjen a tananyag, különben káosz lesz az agyban. 100-120 óra oké, de ebben a felállásban amit írsz Te is.

Ez csak kábítás, hogy egy hónap alatt el lehet jutni A2-es szintre. Túl intenzív.

2016. nov. 15. 22:54
Nem.
19. moonlight13 (válaszként erre: 17. - Túrógombócka)
2016. nov. 15. 22:49
Milyen nyelvet tanítasz?
2016. nov. 15. 17:56

Cosmopolitan jó.Eszem ágában se lenne máshova járni,más sulit keresni,ennek több oka van.

A 0ról indultam,és igen nehéz volt. De.

Ha igazán akarod,akkor menni fog,de annyit elárulok senki se fog senki helyetted tanulni és csak akkor sikerül ha akarod. Én az első 1.5 hetet utáltam,utána megszerettem.

Első időkben tényleg kemény volt,nekem főleg azért mert több éve nem tanultam nehéz volt a tanulásra a visszaszokás,de utána már belejöttem.

A tanárok közvetlenek,szinte családias a hangulat,és ha nem értesz valamit megmagyarázza,és nem unottan néz rád,hogy haladjunk már. A csoport ha olyanban kerülsz akkor nagyon összetartó,persze mindenhol vannak azért rosszindulatúak is.

Az anyanyelvi trénerek zseniálisak.

Elég sok diák 4. hó után középfokút képes volt lerakni,persze aki igazán akarta.

Meg nem kell mindent túlbonyolítani,ahogy a tanárom mondaná. :)

17. túrógombócka (válaszként erre: 16. - Simple)
2016. nov. 15. 17:36
igen, ilyen tanfolyamom is volt. kemény, de legalább látszik az eredménye.
16. simple (válaszként erre: 5. - Túrógombócka)
2016. nov. 15. 17:16
Én heti ötször öt órát jártam, hónapokig. És nem emlékszem már mikor, de volt egy pont, amikor hirtelen mindent megértettem, amit addig nem, valahogy leülepedtek bennem a dolgok vagy nem is tudom hogy mondjam. Igencsak feszített volt ez a tempó, mert baromi gyorsan haladtunk a könyvvel, és mindennap mást vettünk.
15. NomNom (válaszként erre: 13. - Kavalasz)
2016. nov. 15. 17:07
A Delfin is nagyon jó, az az egyik legaprólékosabb és egyedül is fel lehet dolgozni szerintem.
14. kavalasz (válaszként erre: 12. - Túrógombócka)
2016. nov. 15. 17:03
Én csak nyelvtanuló vagyok, de erre az alapigazságra már én is rájöttem. :)
2016. nov. 15. 17:01
Amúgy német nyelven szerintem a legjobb tankönyv Maklári Tamás "Lazán Németül" tankönyvsorozata. Rengeteg nyelvtani gyakorlat van benne. A benne lévő szavak és kifejezések online is tanulhatók a Quizlet-en, plusz a tankönyvekben lévő összes feladat megoldása letölthető a szerző honlapjáról. Hallás utáni értésre, beszédgyakorlásra pedig a Villám Németet használom.
12. túrógombócka (válaszként erre: 11. - Kavalasz)
2016. nov. 15. 17:00
nyelvtanár vagyok, tudom, mit beszélek :)
2016. nov. 15. 16:58
Igaza van túrógombóckának, ez akkor hatékony ha otthon tényleg MEGTANULOD mindazt, amit órán átvesztek. Ami azt jelenti hogy 1 hónapig minden nap 8-10 órát kell a nyelvvel foglalkoznod. Ehhez pedig óriási motiváció és kitartás kell, mert egy idő után lefárad az ember agya. Én napi 2-3 órát foglalkozom nyelvtanulással, csak úgy szórakozásból (angol, német, eszperantó) úgy hogy mindegyikben van már előképzettségem. De néha muszáj 2-3 napot kihagyni, pihenni hagyni az agyamat. Úgy hogy jól gondold meg, mielőtt kiadod rá a pénzt, hogy képes vagy 1 hónapot keményen végig gürcölni, mert egy ilyen intenzív tanfolyamon nem engedheted meg magadnak a lazítást, mert különben megette a fene.
10. NomNom
2016. nov. 15. 16:52
Szerintem megéri én jártam, ha otthon még rengeteg időt ráfordítasz akkor használ. Én egy év alatt 0-ról kb. B1-re hoztam fel a németet és az nem is intenzív tanfolyam volt.
9. túrógombócka (válaszként erre: 8. - Bec83ea9c4)
2016. nov. 15. 16:44

azért a pénzt el lehet veszíteni :)

ha gyorsan kell használható tudás, akkor persze vágj bele.

olyanokat ismertem, akik külföldi tartózkodás előtt jártak ilyen tanfolyamra, és nekik hasznos volt.

2016. nov. 15. 16:42
Értem köszönöm a válaszokat akkor teszek egy próbát veszteni valóm nem sok van...időm az van jelen pillanatban elég sok ezért gondoltam az intenzívre.
2016. nov. 15. 16:29
még annyit, hogy napi 5 óra mellé otthon még minimum rá kell fordítani 3-4 órát (szavak tanulása, stb.). csak akkor érdemes bevállalni, ha erre hajlandó vagy.
6. túrógombócka (válaszként erre: 3. - Bec83ea9c4)
2016. nov. 15. 16:26

ne legyen furcsa, máshol is így ajánlják.

120 óra alatt végig lehet venni egy könyvet. tényleg A1-A2 szint fele lesz a leadott anyag. a probléma ott szokott lenni, h sok diáknak ez nagyon sok egyszerre, vagy lusták tanulni. de elméletben lehetséges.

azért a heti 2x2 óra, vagy 3x2 óra hatékonyabb általában.

5. túrógombócka (válaszként erre: 2. - Simple)
2016. nov. 15. 16:23

A2 szint még nem a középfok, de alapfok se.

igen, 120 óra alatt át lehet venni anyagot, aztán, hogy a delikvens meg is emészti-e, az más kérdés.

4. simple (válaszként erre: 3. - Bec83ea9c4)
2016. nov. 15. 16:04
Én nem hiszem, hogy ez valós lenne.
2016. nov. 15. 15:50
Ezért érdeklödök mert nekem nagyon furcsa...de tényleg igy ajánlja pl a cosmopolitan lingua nyelviskola is
2. simple (válaszként erre: 1. - Bec83ea9c4)
2016. nov. 15. 15:45
Nem egy hónap alatt, én is jártam ilyen intenzív nyelvtanfolyamra, de több ilyen kurzus volt mire nyelvvizsgázni mehettem. (középfokúra)
2016. nov. 15. 15:37
Német nyelvtanfolyamot keresek és a legtöbb iskola 100-120 órába állít be egy szintet ami intenzív heti 5 napos tanfolyam esetén 1 hónap max 5 hét...soha nem jártam még nyelviskolába szóval nincs tapasztalatom tényleg ennyire hatékony hogy pl nulla nyelvtudásról A1/A/2 szintre jutatt 1 hónap alatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook