Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A nyáriszünetben, hány gyermek fog pótvizsgázni? Általában milyen tantárgyból?, Lányok, vagy a fiúk lésznek többen? fórum

A nyáriszünetben, hány gyermek fog pótvizsgázni? Általában milyen tantárgyból?, Lányok, vagy a fiúk lésznek többen? (tudásbázis kérdés)


16. Akymo
2008. máj. 2. 23:52

A nagy fiam (ált. isk.5.o.) a héten meghozta a bukás értesítőjét :-(

Matematika! Nem értem igazán az iskolát, hisz 22 gyermekből 5 kapta meg matekból az értesítőt.Ráadásul a fiam dixleksziás, de a fejlesztő pedagógus csak januártól foglalkozik vele, azt sem heti rendszerességgel.(2 hetente 1 óra) Korrepetálás nincs.Nem tudom mi lesz velünk, mert ha tanítom a gyereket itthon, megpróbálom rávezetni a megoldásra, de a dolgozatoknál úgy teszik fel a kérdést, hogy 100%-ra biztos vagyok benne, hogy semmit nem ért.

2008. ápr. 10. 17:14

Én gimi 2.osztályban 4 tantárgyból buktam (kémia, fizika, töri, francia)..iskolát váltottam,ahol bár újrajártam a másodikat, osztályelső lettem, és azóta 2 diplomát szereztem!!!

Persze az első sulinál kollégiumban laktam, míg később minden nap otthonról jártam be...és a szüleim nem engedtek szinte sehova, amíg le nem érettségiztem...mindenből 4-re!!!

Erre varjatok gombot!!!Ja! És elsőre felvettek a fősulira!! :o)

2008. jan. 29. 10:05
Van egy ismerősöm,nagyon okos gyerek,öt tantárgyból bukik.Ezt minden évben megcsinálta eddig is,hogy félévkor padló,évvégére 2-3-ra javít,van úgy hogy 3 hét alatt.Nemtörődöm,hanyag,mit lehet az ilyenre mondani?
13. 278c85ecf4 (válaszként erre: 12. - Emagdi)
2007. jún. 15. 15:45

Semmi baj:)


Amúgy persze sokan buknak meg lustaság, nemtörődömség...egyéb miatt! De nem lehet általánosítani!

Több olyan gyerekkel találkoztam(és még biztos fogok is), akik különböző családi okok, betegség... miatt kényszerültek pótvizsgázni!

Szóval lényeg a lényeg, nem szabad elsőre ítélni:)

12. emagdi (válaszként erre: 11. - 278c85ecf4)
2007. jún. 15. 15:34

OK. Ne haragudj, nem akartalak megbántani, és nem személyeskedésnek szántam.

Biztos azért gondoltam így, mert senkit sem ismertem akinek pótvizsgáznia kellett volna menni.

11. 278c85ecf4 (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2007. jún. 15. 15:30

Én nem idegeskedek:DD Főleg hogy utána a nyanya szívta be de rendesen...:DD Ja, és az érettségim majdnem 4es lett!:)


Csak tudod én azelőtt se rajongtam a matekért, hát még ezek a kellemes élmények után... Beletelt elég sok időbe, míg külön tudtam választani az emberi primitívséget és a matekot:)


Szóval egy bukta még nem jelent semmit szerintem! Megesik! Azóta én is főiskolára járok, nyelvvizsgám van...! Igaz, hogy a matekhoz egyiknek sincs köze:), de szerintem nem minősít senkit, ha épp úgy jött össze, hogy pótvizsgáznia kell!

10. emagdi (válaszként erre: 8. - 278c85ecf4)
2007. jún. 15. 12:45

jó, biztos megvolt az oka.

de ha valaki így elkezdene szívózni velem, én biztos csakazért is megtanulnám az anyagot.

a középiskolai matek tudás meg azon múlik hogy az ember leül-e mellé, és veszi-e az energiát, hogy egyszer megértse, utána meg begyakorolja.


de most már túl vagy rajta, ezen már kár idegeskedned

9. gpetra (válaszként erre: 7. - Emagdi)
2007. jún. 15. 12:05

Az említett tanár nem tudott matematikát tanítani, egy egyszerű felvételi példasor 5. példájánál elakadt. Emellett pikkelt is a diákra. Nem mondom, hogy a diák mindent megtett annak érdekében, hogy javuljon a helyzet, de nem azért bukott meg, mert hátrányos helyzetű családból származott...

Sajnos van arra példa, hogy a tanár a hibás. A páromat azért buktatta meg a tanárja irodalomból, mert kevés volt a jegye... Talán feleltethette volna...

8. 278c85ecf4 (válaszként erre: 7. - Emagdi)
2007. jún. 15. 11:56

Hát nekem ez most elég rosszul esett:(

Mondom, sosem voltam jó matekból! De csakhogy mondjak egy példát: ez a tanár ugye az ő faszsága miatt utált engem! Rendszeresen megalázott az osztály előtt! Kihívott a táblához a legnehezebb feladatokhoz, amit a kitűnők is nehezen oldottak meg, nem hogy egy közepes...Aztán elkezdett röhögni, hogy milyen hülye vagyok, és vissza kéne mennem az általánosba.... Megaláztatások tömegét kaptam tőle! Ezekután már ha csak be kellett mennem órára, úgy fostam, hogy azt se tudtam, hol vagyok!

Ezáltal az órai anyag sem úgy maradt meg, ahogy kellett volna...Ja, és ha én kérdeztem valamit, nem magyarázta el, hanem az volt a válasza, hogy keressem ki valahonnan...

Mindegy! 1,5re álltam, és nem adott esélyt javítani! Pedig akkor már jártam különtanárhoz is!

7. emagdi (válaszként erre: 6. - Gpetra)
2007. jún. 15. 11:23

hát, mondjuk szerntem bármilyen bunkó a tanár, ha az ember hoz egy bizonyos színvonalat, akkor egyszerűen nem tudja megbuktatni. főleg a reál tárgyakból.

pl matekból, fizikából vagy meg tudod oldani a feladatot, vagy nem. ha megoldod, akkor nem tud belekötni, és mindenáron megbuktatni.

mondjuk irodalomból ez már sokkal könnyebb, az elég szubjektív.

de aki egy kicsit is tanul, nem hiszem, hogy nem tudna legalább egy kettest összehozni, főleg, hogy elég egyszerű dolgokat tanítanak.

6. gpetra (válaszként erre: 4. - Emagdi)
2007. jún. 15. 11:18
Sajnos ez nem így van. Meg lehet bukni egy szemét, rosszindulatú tanár miatt is, aki nem ért ahhoz, amit csinál. Tapasztalat. Nem saját.
5. 278c85ecf4 (válaszként erre: 4. - Emagdi)
2007. jún. 15. 11:04

Khmm....én nem voltam lusta, a szüleim nagyon is foglalkoztak velem, mégis sikerült egy bukfenc annó 11.osztályban matekból...!

Bár csak 60%volt belőle az én részem, a többi a b.nkó tanáré! Személyes ügy volt....! Sajnos tudtam, milyen életet folytat...


Aláírom, a mai napig nem jeleskedem matekból! De ha nem ő tanít, simán átmegyek!

2007. jún. 15. 09:53

el nem bírom képzelni, hogy lehet általános iskolában vagy akár középiskolában is megbukni.

ehhez már nagyon lustának kell lenni...

(nyilván olyan gyerekek buknak meg, akikkel nem foglalkoznak a szüleik)

2007. jún. 15. 07:52

Szerintem is a fiúk lesznek többen.

A matek és a magyar az, ami nehezebben megy nekik.

2007. jún. 15. 07:17

Hogy hányan lesznek azt nem lehet tudni, de a fiúk lesznek többen...

ezt mutatja a statisztika

2007. jún. 15. 06:59
A nyáriszünetben, hány gyermek fog pótvizsgázni? Általában milyen tantárgyból?, Lányok, vagy a fiúk lésznek többen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook