Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A nővérem lányai hozzám vannak állandó lakcímre bejelentve. Ki tudom őket jelenteni az ő jelenlétük nélkül? fórum

A nővérem lányai hozzám vannak állandó lakcímre bejelentve. Ki tudom őket jelenteni az ő jelenlétük nélkül? (tudásbázis kérdés)

2011. ápr. 19. 22:26

köszönöm!

Mindenképp elindítom, mert ez így nem lesz jó!

2011. ápr. 19. 07:30
Persze,hisz a te lakásod,minden további nélkül:-)
2011. ápr. 19. 07:09

Szia!Kitudod őket jelenteni,nem kell,hogy ott legyenek.Kitöltöd a papírt,ok: 30 napja nem tartózkodnak a lakásban.

Egyszerűen fiktivvé nyilvánítják nekik a lakcímet.

11. bige (válaszként erre: 9. - Szitaszivárvány)
2011. ápr. 18. 23:40
szerintem nem kell papír. elég a szomszédok tanúvallomása esetleg, illetve megnézhetik, hogy nincs Nálatok a cucca, életvitelszerűen nem lakik ott.
2011. ápr. 18. 23:10
köszönöm!
2011. ápr. 18. 23:07
tehát akkor lehetséges! Azt nem tudom még, mivel bizonyítom, hogy a nagyobbik sem lakik már velünk. Bár a családsegítő és a gyámhatóság is tud róla. Csak papírom nincs
2011. ápr. 18. 23:06

Az egyik 18 éves, a másik 17

A nagyobbik külföldön tartózkodik január óta, a másikat ma vitték intézetbe.

A kisebbiknél van határozatom arról, hogy mi történt, tehát nevelőotthonban helyezik el, így értelemszerűen tudom bizonyítani, hogy nem lakik itt. A nagyobbik ellen nemzetközi elfogatóparancs van és nem akarom, hogy minden egyes alkalommal nálunk tartsanak házkutatást, csak mert ez az állandó lakcíme.

7. bige
2011. ápr. 18. 23:05

Lakcímrendezés (kényszerkijelentés)


Annak a személynek a lakcímét kell érvénytelenné nyilvántartani, aki életvitelszerűen nem lakik ott, vagy végleges szándékkal elköltözött a lakásból. A lakcímrendezést kezdeményezheti az ingatlan tulajdonosa, haszonélvezője, önkormányzati bérlő, illetve az eljárás hivatalból is megindítható.


erre gondoltam

2011. ápr. 18. 23:04

Ezt találtam neked:


"Az Nytv. Végrehajtásáról szóló 146/1993. (X.26.) Korm. rendelet 34.§ (3) bek-e értelmében ha a polgár igazolja, hogy a lakásába bejelentkezett személy ténylegesen nem lakik ott, a jegyző az érintett polgár lakcímét a nyilvántartásban „fiktív” jelzéssel szerepelteti mindaddig, amíg a polgár új lakcímet nem jelent be.

A személyi adat- és lakcímnyilvántartásnak a valós állapotot kell tükröznie.

"

5. c130f7eb3b (válaszként erre: 2. - Szitaszivárvány)
2011. ápr. 18. 23:02
Tudomásom szerint nem. Sokszor még az albérlőket sem lehet egyik napról a másikra kirakni, az állandó lakcímest meg pláne nem. Sőt: ha még igaz, a házat sem tudnád a beleegyezésük nélkül eladni, amíg állandóra vannak bejelentkezve.:(((
2011. ápr. 18. 23:02

A lakcímbejelentéshez a lakás tulajdonosának a hozzájárulása kell ez biztos...kijelentkezésnél nem kell a tulaj, de ők igen,,,hogy ebben az esetben mi van az jó kérdés:)

Az én véleményem, hogy te nem tudod egyedül intézni, de nem tudom... majd valaki biztos pontosat tud mondani:)

3. bige
2011. ápr. 18. 23:00
azt hiszem van valami kényszer kijelentési lehetőség, ha tudod bizonyítani, hogy nem laknak ott.
2011. ápr. 18. 22:58
Egyik sem lakik már itt, mégis ez az állandó lakcímük. Mindkét lány elég zűrös, így nem szeretném, hogy továbbra is ide legyenek bejelentve. Én, mint háztulajdonos, kijelenthetem őket???
2011. ápr. 18. 22:56
A nővérem lányai hozzám vannak állandó lakcímre bejelentve. Ki tudom őket jelenteni az ő jelenlétük nélkül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook