Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A növények valóban kiegyensúlyozottabbá tesznek? fórum

A növények valóban kiegyensúlyozottabbá tesznek? (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A növények valóban kiegyensúlyozottabbá tesznek?

2018. nov. 7. 10:44
Én vallom hogy igen😊
2018. nov. 3. 21:05

Tele vagyok zöld növénnyel.

Imádom őket. A tesoban mindig negmentem a learazott növényeket akik a halalukon vannak nálam életre kelnek.

2018. nov. 3. 16:04
határozottan
2018. nov. 3. 13:14
Teljesen nem lehet ráfogni,de arra a pár percre amig rá figyelsz vagy gondozod akkor biztos.Éppen úgy ,mint az ,ha állatot tartasz.
2018. nov. 3. 12:10
Nekem is csak orhideám és karácsonyi kaktuszom van. Minden más elpusztult. A szâlas virágot nem szeretem, hamar elhervad, inkább akkor cserepes
2018. nov. 2. 12:00
Igen! ♥
2018. okt. 6. 08:03
Ha nem is tesznek kiegyensúlyozottá, de megnyugtatni tudnak, már csak a velük való bíbelődés miatt is.
12. Ildi
2018. okt. 6. 07:23
szerintem igen,már önmagában a látvány miatt is.
11. cicaaa65 (válaszként erre: 8. - Amaunet)
2018. okt. 6. 06:59

Igazán örülök, hogy ezt mondod, és annak is, hogy hasonló a véleményünk :)


A vágott virágból a tulipán a kedvencem, csak az a baj, hogy a tulipán vágott virágként nem túl sokat bír.

10. apeeng
2018. okt. 5. 12:35

Itt Budán örököltem a telkem, amin erdőszerűen sűrű örökzöldek vannak.


Egyértelmű, hogy kiegyensúlyozottabbá, nyugodttá varázsol egy növényekkel teli kert.

Gond is van vele, de öröm annál több. Egy ellenfél van, a vihar.

2018. okt. 5. 12:28

Valóban.

Élettel és szépséggel töltik meg az otthonunkat, és ez a harmónia jó hatással van ránk, a lelkünkre.

Nézegettem az új IKEA katalógust, szép, szép, de valami fura, olyan hiányérzetem támadt.

Hát nem kellett sok idő, hogy rájöjjek, mi hiányzik a képekről: a növények (és a könyvek).

Vannak szezonális növények, amiket túltápoznak, jól el tudják őket adni, aztán jön a kudarc, otthon tönkre mennek. Beleestem én is ebbe a hibába régebben. Manapság már nem nagyon csábítanak el (csak kicsit 😁)

Sok olyan növény van, amik kevés törődést igényelnek, és csodaszépen fejlődnek.

Ilyenek a futók, dracénák, zámia.

8. Amaunet (válaszként erre: 1. - Cicaaa65)
2018. okt. 5. 12:12

Nálunk is tele van a folyosó, a lépcsőforduló virágokkal. Télen az előtér is.

Bár keveset játszottunk bent, de a rohangászás meg volt tiltva a virágok miatt.

A munkahelyemen csak az én asztalomon van virág. Tavasszal vágottat is veszek, a gyöngyvirágnak nem tudok ellenállni.:)

A róluk való gondoskodás valóban lenyugtatja az elmét.


Jó a cikk! Ne hagyd magad a gonosz hozzászólásoktól befolyásolni!

Írj bátran! Köszönöm!

7. syria (válaszként erre: 6. - Cicaaa65)
2018. szept. 28. 16:52
Kíváncsi lennék a listára. :)
6. cicaaa65 (válaszként erre: 4. - Syria)
2018. szept. 27. 20:08
Neked is van pár olyan, ha nem tetszik valami, továbbgörgetsz :)
2018. szept. 27. 17:52

Érdekes, hogy közismerten igénytelen növények tönkremennek nálam :) De a kényesnek mondott orchideák szinte háborognak, nőnek és folyamatosan virágoznak. Semmi extrát nem kapnak, még tápoldatot sem. Néhányuk osztódással szaporodott, szétszedtem, azok is jók lettek. Ha nem férnek el, egyet-egyet elajándékozok. Sok van belőle, mégis ilyent kérek, ha választani lehet - elronthatatlan :)

Bezzeg a zamio pálma, kifingott egy hónap alatt...

2018. szept. 27. 11:41
Ez egy nyúlfarknyi, nesze semmi, fogd meg jól cikk.
2018. szept. 27. 11:12
Szerintem minden lakásba kell növény. Anélkül nagyon sterilnek érzem.
2018. szept. 26. 18:34

A karácsonyi kaktusz nem szereti a mozgatást és a huzatot. Nálunk kap tápoldatot is, és hosszan ontotta a virágait. Most pihen, kevesebb locsolást kap egyelőre, de látszik hogy új hajtásokat fog hozni, azokon pedig várjuk a virágkezdeményeket. Keleti fekvésű szobában van az ablak közelében.

Az albérletembe anyósnyelvet vittem Nagyimtól, az igénytelenebb és ugyanolyan jó ránézni mert az otthoniakra gondolok ha ránézek...

2018. szept. 26. 09:35
Mindenkinek vannak emlékei gyermekkorából a nagymamáink vagy édesanyánk egyik nagy szenvedélyéről, a cserepes virágok gyűjtéséről és gondozásáról.

Ugrás a teljes írásra: A növények valóban kiegyensúlyozottabbá tesznek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook