Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A nők miért nézik a vetélytárs negatív tulajdonságait? fórum

A nők miért nézik a vetélytárs negatív tulajdonságait? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
18. 388b941089 (válaszként erre: 16. - Jasmeen)
2015. nov. 7. 10:33
Én itt a hoxán szoktam megfigyelni a nőket. Itt is visszatükröződik, sőt, inkább itt jön elő a legjobban az az általános nézet, általános hozzáállás a másikhoz, ami a nagyvilágban megy a nők között. Ismerek itt olyanokat, akikben semmi rossz szándék nincs, akik tényleg jólelkűek, de a legtöbb nem ilyen.
17. 388b941089 (válaszként erre: 16. - Jasmeen)
2015. nov. 7. 10:20
bizony:)
16. Jasmeen (válaszként erre: 15. - 388b941089)
2015. nov. 7. 10:04
Hát igen, sajnos manapság az egyik legnagyobb probléma az embereknél, az intelligencia hiánya, ami ezer más problémát szül.
15. 388b941089 (válaszként erre: 14. - Jasmeen)
2015. nov. 7. 09:56

Ez így van, egyetértek.

De sok nő nem születik egészséges önbizalommal, és ha valaki állandóan csak ócsárolja és a földbe tiporja, annak nem hiszem, hogy bármilyen önbizalma is kialakulna. Sokan pedig fel sem fogják a problémát, letagadják, hogy baj van velük és még fel is háborodnak, hogy ők nem gonoszak, nem irigyek, ugyan mire is lennének azok?!


De egészséges lelkületű, megfelelő önbizalommal rendelkező nő igenis megdícséri a másikat, ha jól néz ki. De ehhez megfelelő intelligencia is kell.

14. Jasmeen (válaszként erre: 13. - 388b941089)
2015. nov. 7. 09:35
Az a baj, hogy az emberek általában mindig a környezetüktől várják a pozitív visszajelzéseket, ez ad önbizalmat nekik. Ez pedig nagyon rossz taktika, mert amint valaki nem dicséri meg őket, azonnal elszomorodnak és újra önbizalom hiányosak lesznek. Az lenne a cél, hogy az ember saját magában megteremtsen egy normális, egészséges önképet, önbizalmat, így nem lenne szükség megerősítésekre, nem lennének kiszolgáltatva. Nem függene a pillanatnyi boldogságuk vagy önbizalmuk másoktól.
13. 388b941089 (válaszként erre: 12. - Jasmeen)
2015. nov. 7. 09:30
Szerintem egy olyan pár, férj, aki imádja a feleségét, és mindent megad neki, kellő önbizalmat tud adni egy nőnek. Az ilyen nők valószínűleg senkitől nem kapják meg a megfelelő támogatást, löketet, nincs meg a pozitív visszajelzés. Egy nőről, ha boldog, lerí, hogy az.
12. Jasmeen (válaszként erre: 11. - 388b941089)
2015. nov. 7. 09:27
Persze! Nem utolsó sorban így teszik tönkre a házasságukat és a családjuk életét. Innen ered a féltékenység és az "elsárkányosodás"...:)
11. 388b941089 (válaszként erre: 10. - Jasmeen)
2015. nov. 7. 09:25
10-ből 9 nő így van. Ebből eredően lesznek gonoszak, később pedig megkeseredettek. Elég szomorú.
10. Jasmeen (válaszként erre: 8. - 388b941089)
2015. nov. 7. 09:24

Bizony, teljesen egyetértek! Ha valakinek van egy egészséges önbizalma, akkor az nem foglalkozik azzal, hogy milyen volt az ex, vagy ha mégis, akkor pedig teljesen reális képet lát róla, pozitív és negatív tulajdonságokkal együtt.

Akinek nincs önbizalma, az mindenkit próbál negatív színben feltüntetni önmaga, s mások szemében egyaránt. Így próbálja felemelni saját magát, hisz mivel nincs önbizalma, azt hiszi, hogy csak akkor lehet "valaki", ha másokat, úgymond gyengít.

Egyszerű pszichológia, de baromi rossz hozzáállás. Szükség lenne arra, hogy javítson az önképén, mert egy önképzavaros ember sajnos nem tud egészséges kapcsolatot kialakítani.

2015. nov. 7. 08:16
nem csak a nők nézik a vetélytárs negativ tulajdonságait. Ha valaki valami valakit valamit vetélytársnak tekint, akkor felméri a gyenge pontjait, mert le akarja győzni. ennyi. Mitől lenne az embernél máshogy? azon belül a nőknél pláne mitől lenne máshogy?
8. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Cf5974b44d)
2015. nov. 7. 06:31
Azert mert nincs onbizalma.
7. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Cf5974b44d)
2015. nov. 7. 06:30
A fórum címével meg is válaszoltad a kérdést: mert vetélytársnak érzi, emberi tulajdonság, hogy nem azt mondjuk, hogy én ebben és ebben jobb vagyok a másiknál, hanem próbáljuk a másikat alább húzni, hogy biztosan mi kerüljünk ki az összehasonlításból győztesként. És még csak a külsőt nézte, ha a belsőt is elemezné, még rosszabb lenne a kép.
2015. nov. 7. 06:29
Miért?A vetélytársamon mit nézzek?A pozitívat?Hát hülye vagyok én? :) Azért vetélytárs,hogy jól megkritizáljam és a saját csorbás egomat összetákoljam.
5. Channa* (válaszként erre: 1. - Cf5974b44d)
2015. nov. 7. 05:49

Az is lehet, hogy csak jobb a megfigyelő képessége, mint neked.

Az enyém is jobb, mint a kolléganőmé, és ha szóba kerül valaki, akkor a kolléganőm csak pillog, hogy én miket megfigyelek. Pl. nálunk az egyik férfi vezető nagyon játsza az eszét és mindig mondom, hogy bár magával foglalkozna ennyit, mert akkor tán lenne ideje kimosni a nadrágját és akkor nem lenne rajta az elmúlt 5 év zsírja a kezéről. Mert látszik a nadrágján, hogy a kezét mindig beletörli, már zsíros, kifényesedett, de nem mossa ki és nem is vesz újat. A kolléganőm meg: tényleg!? Én nem vettem észre! De a következő alkalommal mindig azt mondja, hogy megint igazad volt....

2015. nov. 7. 01:21

Mert jobbnak akarják látni magukat a vetélytársnál.

De nem hiszem, hogy ez nemfüggő lenne.

3. 1e53ba4657 (válaszként erre: 1. - Cf5974b44d)
2015. nov. 6. 22:59

Szerintem igazából magához hasonlítja.Megakarja győzni magát,hogy nem jobb nála.:)

A pasi sem vette észre ezeket,ne aggódj,nem csak te.

2015. nov. 6. 22:57

"Miért gonoszak a nők egymással?"

Ez a fórum hasonlót taglal.

2015. nov. 6. 22:54

Ma mikor beszélgettem a legjobb barátnőmmel, szóba került annak a férfinak az ex-e aki nagyon tetszik neki. Egy csinos, ápolt, magára adó nő.

De a barátnőm csak a negatívumait emelte ki. Hogy elálló a füle, nem illik a személyiségéhez a haja, előnytelenek a ruhái, kicsi a melle, nagy a feneke.

Én ezeket a hibákat észre sem veszem.

Már nincsenek együtt az ex-el, és mégis mintha féltékeny volna.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook