Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A nők és férfiak 'feladatai' fórum

A nők és férfiak 'feladatai' (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2017. jún. 13. 10:00

Hát szerelni én sem igazán, ugyan még nem kényszerültem rá, de szívesen nézem a férjem pár percig míg megcsinál valamit, aztán néha visszanézek:- kész vagy már?! - kérdéssel.

Egyébként tapétázásban, vagy kerékcserében már én is segítettem neki. De néha olyan érzésem volt, hogy csak láb alatt vagyok:)


Ez a szerelés olyan lehet mint nőknél a gomb felvarrás vagy kötés, horgolás, hímzés. Mondjuk a férjem szebben varr gombot mint én, tehát ez sem igaz 100 %-ban:)

103. 10cc61fb5a (válaszként erre: 102. - Kokuszoscsoki)
2017. jún. 13. 09:54
Én például nem szerelek. :) Egy villanykörtét ki tudok cserélni, de zárat már nem tudok. Ahogy glettelni, parkettát rakni és biciklit szerelni sem. Ez a párom dolga. Pedig nem szerelő, de ha eldugul a csap, vacakol a mosógép vagy ki kell festeni nem hívunk szakembert, mert ő is meg tudja csinálni (hozzáteszem szebben és lelkiismeretesebben).
2017. jún. 13. 09:34
Nem tudom milyen szerelésről beszéltek itt páran, amit csak a férfi tud megcsinálni. Vagy mindenki párja foglalkozása szerelő? Szerintem nem. Akkor kb. pont annyira ért hozzá, mint én. Egy zárat én is ki tudok cserélni, ha tönkre megy. Vagy én is kivettem a részem a gyerekágy összeszerelésében, sőt, inkább én csináltam. A lakás kifestésénél is kivettem a részem. De biciklit is szeretek szerelni. Hát én személy szerint ki nem állhatom az olyan nőtársaim, akik semmihez nem értenek, a főzésen meg a kozmetikushoz járáson kívül.
101. agis (válaszként erre: 35. - 31bc25d879)
2017. jún. 13. 09:34
Amig nem volt mosogatogepunk, aki fozott az nem mosogatott.
100. fincsi5 (válaszként erre: 92. - Panna.33)
2017. jún. 13. 07:53

Hiszed, vagy nem, a másik lakásban harc volt, hogy ki mosogat, mindketten szerettünk. D

A gépet ő indítja, én teregetek, ő porszívóz, én mosok fel.

S mivel nem vagyok egy kimondott Gundel-lány, legtöbbször ő főz.

A gyereknél próbáltad már, hogy mindent lesöpörsz egy csomóba, aztán keresse ki, amivel akar játszani?

Ha már rumli, legyen rumli alapon?:))

99. csikil4ny (válaszként erre: 9. - 250a9dd6dd)
2017. jún. 13. 07:50
Van amelyik nő azt, hogy előveszi a párjának az ételt a gondoskodásának, szeretetének a kifejeződésének éli meg, eddig rendben, ezt kivetíteni más párra értelmetlen. Akinek jólesik tegye, akinek meg nem, az ne tegye!
98. Panna.33 (válaszként erre: 97. - 04424e865e)
2017. jún. 13. 07:44
Nem idén kezdte a férjem pedzegetni, hogy ez a főzés dolog nem is hülyeség, mert egyfajta alkotás.:)
97. 04424e865e (válaszként erre: 92. - Panna.33)
2017. jún. 13. 07:38
A hàztartàssal kapcsolatos dolgokat olvasva megnyugodtam. Tudok ès szeretek főzni,takarìtok,ès be is vàsàrolok. Persze,csak màsodhegedűs vagyok.
96. Panna.33 (válaszként erre: 95. - Jozsi.38)
2017. jún. 13. 07:24
Tegnap mondjuk a maciját túszul ejtettem, hatott.:))
95. jozsi.38 (válaszként erre: 92. - Panna.33)
2017. jún. 13. 07:13
Ezért teszem fel az aktuális játékot a szekrény tetejére. Nem rakodel? Rendb3n, akkor egy darabig nem jàtszol vele
94. PöttyösPanka (válaszként erre: 93. - 35d45e2ed1)
2017. jún. 13. 06:21
Igen, valahogy ha tűzrakás is van a dologban, egyből lelkes szakácsokká válnak :) Mondjuk szerintem a férfiak jobban tudnak főzni, mert jobban szeretik a hasukat. Ha belegondolsz, a híres séfek is férfiak, tehát nem értem, a főzés miért lenne női munka.
2017. jún. 12. 20:58
Tényleg a grillezés, roston sütés (szabad tűzön) meg a Vokban sütés az a férfiaknak nagyon megy a tűzrakással együtt ott tényleg finomakat tudnak alkotni.
2017. jún. 12. 20:54

Én mosogatok. Ez tuti. A takarítás közös. Mosás: Én indítom, ő átpakol a,szárítóba, de a ruhákat én rakom el. Főzés: Így tízemé át év után megtanult rántottát készíteni; a hamburgerhez is megsüti a húst, ha megyünk valahová a szendvicseket megcsinálja, de a klasszikus főzés az enyém. Nem tud. Nem is érdekli. Illetve a múltkor a grillezés érdekelte, tetszett neki. Vásárlás: általában közös, apróságokat külön külön,de inkább ő.

Gyerek: általában én intézem.

Nevelés: aki jobban bírja cérnával. Iszonyú ellenállásba tudunk ütközni. Megátalkodott konok szörnyecskénk van, akire időnként sem a szép szó, sem a fenyegetés, sem a büntetés nem hat. A büntetést dacolva, sírva viseli, de akkor sem pakolja el pl. a legót. Mert nem. Én meg őszülök ezerrel. Igazából egymással jobban szót értünk, jobban meg tudjuk oldani ezt a feladatos dolgot, mint az utóddal. :DDD

91. fincsi5 (válaszként erre: 49. - 31bc25d879)
2017. jún. 12. 20:52

Hozzánk is kb. ennyi időnként, ilyenekért és ennyiért.

Bár most keresésben vagyok, mert utolsó nem vált be, ha valaki Debrecenben tudna ajánlani, megköszönném.:))

90. 31bc25d879 (válaszként erre: 88. - Panna.33)
2017. jún. 12. 20:45
Megértem:)
89. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 86. - Sanyinak)
2017. jún. 12. 20:42
igen szerintem is ez így a jó.
88. Panna.33 (válaszként erre: 46. - 31bc25d879)
2017. jún. 12. 20:38
Hát én már így húsz év után is elgondolkodok néha ezen.:D
87. Jessica32 (válaszként erre: 18. - 250a9dd6dd)
2017. jún. 12. 20:26
Megetetni a férjet. Nevetséges és szomorú. A kis gyerkőcöket kell megetetni, a csecsemőket. Az "férfi" olyan, mint egy cselekvőképtelen egysejtű élőlény, biológiai igényei vannak, de arra sem képes, hogy egy szendvicset csináljon. Én biztos nem lennék az anyja a csecsemő szintjén vegetáló pasimnak.
86. sanyinak (válaszként erre: 85. - 35d45e2ed1)
2017. jún. 12. 20:20

Szerintem sem kell mindenkinek minden feladatból kivennie a részét.

Én pl. utálok főzni, a párom meg szeret. És nyilván nem ő fog pl. szerelni.

2017. jún. 12. 20:08
Nálunk mindenki csinál házimunkát ami szükséges de azért az alap munkamegosztás az megvan tehát pld. én nem nyírok füvet viszont én sütöm a sütit, a férjem nem főz de ha elromlik a kocsi vagy bármi azt megszereli. Viszont ha valaki egyedül eszik az természetes hogy elmosogat maga után nem hagyja ott stb. tehát ilyen vegyesen van minden.
84. globus (válaszként erre: 60. - 04424e865e)
2017. jún. 12. 19:14
Kifelejtetted a munkába járást! :)
83. kokuszoscsoki (válaszként erre: 82. - Ina87)
2017. jún. 12. 19:09

Ma már szerintem annyira nem természetes, hogy az anyuka marad otthon a babával. Én még egyszer nem hiszem, hogy itthon fogok maradni. Mi már megbeszéltük a párommal, hogy a következő gyereknél ő megy gyesre...

De most is kiveszi a részét, ő fürdet, ő uzsonnáztat szinte minden nap... Nálam az a természetes, hogy mindkét fél 50-50%-ban kiveszi a részét otthon is, a gyerek körül is, a kassza meg közös.

82. ina87
2017. jún. 12. 18:54
volna mit mesélnem mert tudok ilyet is amolyant is.Ahol a férfinak k.uss,és olyat is ahol nőnek van k.uss,másként h egyszerűbb legyen,a férj egész nap dolgozik mindent megtesz a családért viszont a pénzt ö kezeli az asszony minden reggel egy listát ír mire kell x összeg minden egyes pénzről be kell számolni számlákat vinni róla,a férj otthon nem csinál semmit még egy teát esetleg kávét sem főz az asszony ugrálja körül mint egy kis kutya a gyerekkel is ritkán foglalkozik.Vagy a másik példa anyuka mindent visz egész háztartást,számlákat fizeti,bevásárol,rohan haza a melóból h a kedves férjet ki szolgálja aki meg jegyzem, inkább fel mondott a munka helyen mert télen túl hideg volt és nem volt kedve menni a hidegben dolgozni,na meg ott felnőtt fia akit ki kell szolgálni egyik sem képes el mosogatni még egy bögrét sem,nem h valamibe be segítsenek.Nem tudom h ki miért tűr ennyit,nem is az én dolgom.Egy biztos azért együtt élés mert két személyről szol nem egyről aki mindent cipel a vállán és közben mosolyogni kell hozzá,persze vannak dolgok amiket férfi végez és vannak dolgok miket nő természetes h az anyuka marad otthon a pici babával nem az apuka már ha van gyerek,de vannak közös feladatok miket azért nevezzük közös dolgoknak h ketten kell meg oldani,segiteni kell a másiknak nem kötekedni és ugráltatni mint egy majmot,közben még egy köszönöm sem csúszik ki a szájon,és aki napi tízen órákat dolgozik csak azért h a család ne haljon éhen majd hulla fáradtan haza ér és a másik még egy jó szót sem tud szólni vagy rendbe vágni a házat...
81. fincsi5 (válaszként erre: 8. - 31bc25d879)
2017. jún. 12. 16:50

Úgy szokták mondani, hogy "a nászom", de szörnyű. DD

Inkább a lányom apósa, ha hosszabb is. D

80. massalhangzo (válaszként erre: 68. - 31bc25d879)
2017. jún. 12. 15:41

ket olyan ember, akinek mas nagyon az ertekrendje, az elvarasai, igenyei, sosem lesz boldog, ha nem tudjak egymast toleralni


es meg ott van a szeret, szerelem. mindegy, hogy milyen modellt lat valaki, ha szereted a masikat, es az megmondja, hogy he, nekem ez vagy az nem jo, teher, rosszul esik, ha ennek ellenere direkt csinalja, az egy bunko, es nem kell vele egyutt elni, es meg sok evet vagy evtizedet benyelni

79. .Charlotte (válaszként erre: 9. - 250a9dd6dd)
2017. jún. 12. 15:28
Huh azért ez kicsit durva. Mi megosztjuk a feladatokat abszolut. Ennek örülök.
78. Mézes-Krémes (válaszként erre: 77. - Gabbbicica)
2017. jún. 12. 14:54
Durva!
77. gabbbicica (válaszként erre: 76. - 31bc25d879)
2017. jún. 12. 14:51

Az ország azon részén a 80-as, 90-es években tipikusan ez volt a divat, a szülői hozzáállás tekintetében. Nekem szerencsém volt, mert anya elkerült onnan, de rengeteg olyan most 30-35 körüli pasit ismerek onnan, akiknek ez a "normális". Ha szerencséjük volt, akkor találtak olyan nőt, aki ezt elviseli/jó így neki. Másik része még mindig a szüleivel él, harmadik része meg csak simán elb---ta az életét :(


Szerintem is agyrém, csak leírtam, hogy akár egy ilyen neveltetésű férfit is kifoghatott a TI.

76. 31bc25d879 (válaszként erre: 73. - Gabbbicica)
2017. jún. 12. 14:48

Már bocsánat, de az a szülő páros sem normális aki ennyire ellenkezőleg neveli a két gyerekét.

Agyrém!

75. Mézes-Krémes (válaszként erre: 73. - Gabbbicica)
2017. jún. 12. 14:48
Hát, amelyik nő ezt csinálja, az ő baja, nem? Egyébként ha a feleségét nem zavarja, és ő ebben boldog, akkor minden rendben van. :) Hiszen mindannyian mások vagyunk, más vágyakkal más igényekkel. Én ezt két percig se fogadnám el. De más meg azt nem, amit én eltudok.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook